آرش پژند مقدم: رکن اصلی موفقیت در نوازندگی، اخلاق مداری است

آرش پژند مقدم: رکن اصلی موفقیت در نوازندگی، اخلاق مداری است

موسیقی ما- لی لا رضایی: آرش پژند مقدم به عنوان یکی از برترین‌ نوازندگان سال گذشته در نظرسنجی بزرگ سایت موسیقی ما از اهالی موسیقی انتخاب شد. این نوازنده درام در خصوص این انتخاب گفت: «خوشحالم که به عنوان یک نوازنده خوب معرفی شده‌ام. چه کسی است که از چنین جایگاهی خوشحال نشود؟ طبیعتا من نیز خوشحال می‌شوم وقتی می‌بینم زحماتم نتیجه داده است. امیدوارم افراد بیشتری را در این عرصه ببینیم، بخصوص در عرصه نوازندگی درام که نوازندگان کمی دارد.»

وی درباره عوامل موفقیت اش به سایت موسیقی ما گفت: «نه تنها برای من بلکه برای هر نوازنده دیگری در اوضاع کنونی ایران چند عامل موجب موفقیت می‌شود که به صورت خلاصه می‌توانم بدین گونه به آن‌ها اشاره کنم. اول از همه اینکه یک نوازنده باید و باید در سبک نواختن خود متفاوت باشد. چون این سلیقه نواختن یک نوازنده است که او را از دیگر نوازنده‌ها متمایز کرده و موجب جلب توجه می‌شود.

وی ادامه داد: «دوم اینکه نوازنده موظف است بابت کاری که می‌کند دل بسوزاند و برای کاری که می‌کند ارزش قائل شود. و این چیزی است که من خیلی کم می‌بینم. در وهله دیگر اینکه یک نوازنده باید اخلاق داشته باشد و اخلاق مدار باشد. این جزو اصلی و اصولیترین مسایل مهم است که در دانشگاه‌ها و کالج‌های موسیقی خارج از ایران تدریس می‌شود. »

مقدم رمز دیگر موفقیت یک نوازنده را از درون نواختن موسیقی اعلام کرده و در این رابطه می‌گوید: «نوازنده باید از درون ساز بزند. وقتی شما به عنوان یک نوازنده، تظاهر به ساز زدن می‌کنید، آن تاثیری که باید را نمی‌گذارد. این در حالی است که اگر ساز زدن درونی باشد و از بطن شما نواخته شود، و کاملا حسی باشد، کار درست از آب در می‌آید و به موفقیت نائل می‌شوید. »

وی در ادامه در مورد نوازندگی برای خواننده‌های مختلف گفت: «مساله خاصی نیست که بشود به آن اشاره کرد ولی ان چه مطرح است، این است که من برای همه یک جور ساز نمی‌زنم و ساز زدنم بسته به روحیه و حس خواننده و کاری که دارد انجام می‌دهد، تغییر می‌کند. ساز زدن من در هیچ یک از اجراها مثل دیگری نیست. مثلا وقتی با فرمان فتحعلیان ساز می‌زنم، خصوصیات ساز زدنم یک جور در آن فضای عرفانی قرار می‌گیرد که بیشتر روی مخاطب انرژی و تاثیر می‌گذارد. فرم ساز زدنم با علی لهراسبی طبیعتا به گونه‌ای دیگر است. حتی در کند و تند شدن تمپو، در نوازندگی برای خواننده‌ها متفاوت عمل می‌کنم. »

وی خاطر نشان کرد: «اهل سمپل کاری نیستم و هیچ وقت این کار را نمی‌کنم. سعی می‌کنم به هیچ عنوان کم کاری نکنم و حق مطلب را ادا کنم. »

وی در پایان درمورد همکاری‌اش با گروه‌های مختلف گفت: «در حال حاضر با گروه‌هایی همچون افشارستان، رومی و دارکوب وو همچنین با خواننده‌هایی مثل امید حاجیلی، سیروان خسروی و علی لهراسبی همکاری می‌کنم. امسال را درگیر و دار همکاری با این عزیزان هستم. »


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 18 فروردین 1391 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ توکه نباشی
آهنگ توکه نباشی
زیبای ایمان نبی زاده

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ نگاه با صدای میلاد باکری Download New Music Ali Cheraghi Download New Music Ali Cheraghi Hale Mano Hale Del دانلود آهنگ حال منو حال دل دانلود آهنگ حال منو حال دل از علی چراغی دانلود آهنگ حال منو حال دل با صدای علی چراغی دانلود آهنگ علی چراغی دانلود آهنگ علی چراغی حال منو حال دل متن آهنگ حال منو حال دل علی چراغی Download New Music Reza Nikfarjam Pedar دانلود آهنگ پدر از رضا نیک فرجام دانلود آهنگ پدر با صدای رضا نیک فرجام دانلود آهنگ رضا نیک فرجام پدر Download New Music Ali Zia Download New Music Ali Zia Bename Pedar دانلود آهنگ بنام پدر دانلود آهنگ بنام پدر از علی ضیا دانلود آهنگ بنام پدر با صدای علی ضیا دانلود آهنگ علی ضیا بنام پدر Download New Music Nima Allameh Download New Music Nima Allameh Pedar دانلود آهنگ پدر از نیما علامه دانلود آهنگ پدر با صدای نیما علامه دانلود آهنگ نیما علامه پدر Download New Music Reza Mahmoudi Download New Music Siavash Raad Download New Music Siavash Raad & Reza Mahmoudi Harase Tanhaei دانلود آهنگ سیاوش راد دانلود آهنگ سیاوش راد و رضا محمودی هراس تنهایی دانلود آهنگ هراس تنهایی دانلود آهنگ هراس تنهایی از سیاوش راد و رضا محمودی دانلود آهنگ هراس تنهایی با صدای سیاوش راد و رضا محمودی متن آهنگ هراس تنهایی سیاوش راد و رضا محمودی Download New Music Meysam Ebrahimi Setare Baron دانلود آهنگ ستاره بارون از میثم ابراهیمی دانلود آهنگ ستاره بارون با صدای میثم ابراهیمی دانلود آهنگ میثم ابراهیمی ستاره بارون متن آهنگ ستاره بارون میثم ابراهیمی Download New Music Mazyar Fallahi Download New Music Mazyar Fallahi Rozaye Bi To دانلود آهنگ روزای بی تو از مازیار فلاحی دانلود آهنگ روزای بی تو با صدای مازیار فلاحی دانلود آهنگ مازیار فلاحی روزای بی تو متن آهنگ روزای بی تو مازیار فلاحی Download New Music Vahid Kharatha & Majid Kharatha Zendegimi Baba دانلود آهنگ زندگیمی بابا دانلود آهنگ زندگیمی بابا از مجید خراطها و وحید خراطها دانلود آهنگ زندگیمی بابا با صدای مجید خراطها و وحید خراطها دانلود آهنگ مجید خراطها و وحید خراطها زندگیمی بابا متن آهنگ زندگیمی بابا مجید خراطها و وحید خراطها