آرش پژند مقدم: رکن اصلی موفقیت در نوازندگی، اخلاق مداری است

آرش پژند مقدم: رکن اصلی موفقیت در نوازندگی، اخلاق مداری است

موسیقی ما- لی لا رضایی: آرش پژند مقدم به عنوان یکی از برترین‌ نوازندگان سال گذشته در نظرسنجی بزرگ سایت موسیقی ما از اهالی موسیقی انتخاب شد. این نوازنده درام در خصوص این انتخاب گفت: «خوشحالم که به عنوان یک نوازنده خوب معرفی شده‌ام. چه کسی است که از چنین جایگاهی خوشحال نشود؟ طبیعتا من نیز خوشحال می‌شوم وقتی می‌بینم زحماتم نتیجه داده است. امیدوارم افراد بیشتری را در این عرصه ببینیم، بخصوص در عرصه نوازندگی درام که نوازندگان کمی دارد.»

وی درباره عوامل موفقیت اش به سایت موسیقی ما گفت: «نه تنها برای من بلکه برای هر نوازنده دیگری در اوضاع کنونی ایران چند عامل موجب موفقیت می‌شود که به صورت خلاصه می‌توانم بدین گونه به آن‌ها اشاره کنم. اول از همه اینکه یک نوازنده باید و باید در سبک نواختن خود متفاوت باشد. چون این سلیقه نواختن یک نوازنده است که او را از دیگر نوازنده‌ها متمایز کرده و موجب جلب توجه می‌شود.

وی ادامه داد: «دوم اینکه نوازنده موظف است بابت کاری که می‌کند دل بسوزاند و برای کاری که می‌کند ارزش قائل شود. و این چیزی است که من خیلی کم می‌بینم. در وهله دیگر اینکه یک نوازنده باید اخلاق داشته باشد و اخلاق مدار باشد. این جزو اصلی و اصولیترین مسایل مهم است که در دانشگاه‌ها و کالج‌های موسیقی خارج از ایران تدریس می‌شود. »

مقدم رمز دیگر موفقیت یک نوازنده را از درون نواختن موسیقی اعلام کرده و در این رابطه می‌گوید: «نوازنده باید از درون ساز بزند. وقتی شما به عنوان یک نوازنده، تظاهر به ساز زدن می‌کنید، آن تاثیری که باید را نمی‌گذارد. این در حالی است که اگر ساز زدن درونی باشد و از بطن شما نواخته شود، و کاملا حسی باشد، کار درست از آب در می‌آید و به موفقیت نائل می‌شوید. »

وی در ادامه در مورد نوازندگی برای خواننده‌های مختلف گفت: «مساله خاصی نیست که بشود به آن اشاره کرد ولی ان چه مطرح است، این است که من برای همه یک جور ساز نمی‌زنم و ساز زدنم بسته به روحیه و حس خواننده و کاری که دارد انجام می‌دهد، تغییر می‌کند. ساز زدن من در هیچ یک از اجراها مثل دیگری نیست. مثلا وقتی با فرمان فتحعلیان ساز می‌زنم، خصوصیات ساز زدنم یک جور در آن فضای عرفانی قرار می‌گیرد که بیشتر روی مخاطب انرژی و تاثیر می‌گذارد. فرم ساز زدنم با علی لهراسبی طبیعتا به گونه‌ای دیگر است. حتی در کند و تند شدن تمپو، در نوازندگی برای خواننده‌ها متفاوت عمل می‌کنم. »

وی خاطر نشان کرد: «اهل سمپل کاری نیستم و هیچ وقت این کار را نمی‌کنم. سعی می‌کنم به هیچ عنوان کم کاری نکنم و حق مطلب را ادا کنم. »

وی در پایان درمورد همکاری‌اش با گروه‌های مختلف گفت: «در حال حاضر با گروه‌هایی همچون افشارستان، رومی و دارکوب وو همچنین با خواننده‌هایی مثل امید حاجیلی، سیروان خسروی و علی لهراسبی همکاری می‌کنم. امسال را درگیر و دار همکاری با این عزیزان هستم. »


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 18 فروردین 1391 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ توکه نباشی
آهنگ توکه نباشی
زیبای ایمان نبی زاده

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ میثاق بارونی دانلود آهنگ میثاق بارونی ساحل Download New Music Ali Pezhman Booye Baroon دانلود آهنگ بوی باران دانلود آهنگ بوی باران از علی پژمان دانلود آهنگ بوی باران با صدای علی پژمان دانلود آهنگ علی پژمان دانلود آهنگ علی پژمان بوی باران متن آهنگ بوی باران علی پژمان Download New Music Kourosh Download New Music Kourosh Eshtebah دانلود آهنگ اشتباه از کورش دانلود آهنگ اشتباه با صدای کورش دانلود آهنگ کورش اشتباه متن آهنگ اشتباه کورش Download New Music Saeed Shadman Download New Music Saeed Shadman Ghame Tanhaie دانلود آهنگ سعید شادمان دانلود آهنگ سعید شادمان غم تنهایی دانلود آهنگ غم تنهایی دانلود آهنگ غم تنهایی از سعید شادمان دانلود آهنگ غم تنهایی با صدای سعید شادمان متن آهنگ غم تنهایی سعید شادمان Download New Music Reza Yazdani Download New Music Reza Yazdani In Roza دانلود آهنگ این روزا از رضا یزدانی دانلود آهنگ این روزا با صدای رضا یزدانی دانلود آهنگ رضا یزدانی این روزا متن آهنگ این روزا رضا یزدانی Download New Music Yaha Kashani Download New Music Yaha Kashani Khodeh Eshghi دانلود آهنگ خود عشقی دانلود آهنگ خود عشقی از یاحا کاشانی دانلود آهنگ خود عشقی با صدای یاحا کاشانی دانلود آهنگ یاحا کاشانی خود عشقی متن آهنگ خود عشقی یاحا کاشانی Download New Music Iman Falah Download New Music Iman Falah Owj Aramesh دانلود آهنگ اوج آرامش دانلود آهنگ اوج آرامش از ایمان فلاح دانلود آهنگ اوج آرامش با صدای ایمان فلاح دانلود آهنگ ایمان فلاح اوج آرامش متن آهنگ اوج آرامش ایمان فلاح Download New Music Soheil Jami Download New Music Soheil Jami Tahte Tasir دانلود آهنگ تحت تاثیر دانلود آهنگ تحت تاثیر از سهیل جامی دانلود آهنگ تحت تاثیر با صدای سهیل جامی دانلود آهنگ سهیل جامی تحت تاثیر متن آهنگ تحت تاثیر سهیل جامی