آرش پژند مقدم: رکن اصلی موفقیت در نوازندگی، اخلاق مداری است

آرش پژند مقدم: رکن اصلی موفقیت در نوازندگی، اخلاق مداری است

موسیقی ما- لی لا رضایی: آرش پژند مقدم به عنوان یکی از برترین‌ نوازندگان سال گذشته در نظرسنجی بزرگ سایت موسیقی ما از اهالی موسیقی انتخاب شد. این نوازنده درام در خصوص این انتخاب گفت: «خوشحالم که به عنوان یک نوازنده خوب معرفی شده‌ام. چه کسی است که از چنین جایگاهی خوشحال نشود؟ طبیعتا من نیز خوشحال می‌شوم وقتی می‌بینم زحماتم نتیجه داده است. امیدوارم افراد بیشتری را در این عرصه ببینیم، بخصوص در عرصه نوازندگی درام که نوازندگان کمی دارد.»

وی درباره عوامل موفقیت اش به سایت موسیقی ما گفت: «نه تنها برای من بلکه برای هر نوازنده دیگری در اوضاع کنونی ایران چند عامل موجب موفقیت می‌شود که به صورت خلاصه می‌توانم بدین گونه به آن‌ها اشاره کنم. اول از همه اینکه یک نوازنده باید و باید در سبک نواختن خود متفاوت باشد. چون این سلیقه نواختن یک نوازنده است که او را از دیگر نوازنده‌ها متمایز کرده و موجب جلب توجه می‌شود.

وی ادامه داد: «دوم اینکه نوازنده موظف است بابت کاری که می‌کند دل بسوزاند و برای کاری که می‌کند ارزش قائل شود. و این چیزی است که من خیلی کم می‌بینم. در وهله دیگر اینکه یک نوازنده باید اخلاق داشته باشد و اخلاق مدار باشد. این جزو اصلی و اصولیترین مسایل مهم است که در دانشگاه‌ها و کالج‌های موسیقی خارج از ایران تدریس می‌شود. »

مقدم رمز دیگر موفقیت یک نوازنده را از درون نواختن موسیقی اعلام کرده و در این رابطه می‌گوید: «نوازنده باید از درون ساز بزند. وقتی شما به عنوان یک نوازنده، تظاهر به ساز زدن می‌کنید، آن تاثیری که باید را نمی‌گذارد. این در حالی است که اگر ساز زدن درونی باشد و از بطن شما نواخته شود، و کاملا حسی باشد، کار درست از آب در می‌آید و به موفقیت نائل می‌شوید. »

وی در ادامه در مورد نوازندگی برای خواننده‌های مختلف گفت: «مساله خاصی نیست که بشود به آن اشاره کرد ولی ان چه مطرح است، این است که من برای همه یک جور ساز نمی‌زنم و ساز زدنم بسته به روحیه و حس خواننده و کاری که دارد انجام می‌دهد، تغییر می‌کند. ساز زدن من در هیچ یک از اجراها مثل دیگری نیست. مثلا وقتی با فرمان فتحعلیان ساز می‌زنم، خصوصیات ساز زدنم یک جور در آن فضای عرفانی قرار می‌گیرد که بیشتر روی مخاطب انرژی و تاثیر می‌گذارد. فرم ساز زدنم با علی لهراسبی طبیعتا به گونه‌ای دیگر است. حتی در کند و تند شدن تمپو، در نوازندگی برای خواننده‌ها متفاوت عمل می‌کنم. »

وی خاطر نشان کرد: «اهل سمپل کاری نیستم و هیچ وقت این کار را نمی‌کنم. سعی می‌کنم به هیچ عنوان کم کاری نکنم و حق مطلب را ادا کنم. »

وی در پایان درمورد همکاری‌اش با گروه‌های مختلف گفت: «در حال حاضر با گروه‌هایی همچون افشارستان، رومی و دارکوب وو همچنین با خواننده‌هایی مثل امید حاجیلی، سیروان خسروی و علی لهراسبی همکاری می‌کنم. امسال را درگیر و دار همکاری با این عزیزان هستم. »


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 18 فروردین 1391 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ توکه نباشی
آهنگ توکه نباشی
زیبای ایمان نبی زاده

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ علی جلیلی ماه عسل دانلود آهنگ ماه عسل از علی جلیلی دانلود آهنگ ماه عسل با صدای علی جلیلی متن آهنگ ماه عسل علی جلیلی Download New Music Reza Sadeghi Morghe Sahar دانلود آهنگ رضا صادقی مرغ سحر دانلود آهنگ مرغ سحر از رضا صادقی دانلود آهنگ مرغ سحر با صدای رضا صادقی متن آهنگ مرغ سحر رضا صادقی Download New Music Meysam Jamshidpour Che Hesiye Khoshbakhti دانلود آهنگ چه حسیه خوشبختی دانلود آهنگ چه حسیه خوشبختی از میثم جمشیدپور دانلود آهنگ چه حسیه خوشبختی با صدای میثم جمشیدپور دانلود آهنگ میثم جمشیدپور چه حسیه خوشبختی متن آهنگ چه حسیه خوشبختی میثم جمشیدپور Download New Music Hossein beik Download New Music Hossein beik Daghayegh Bi Hadaf دانلود آهنگ حسين بیک دقایق بی هدف دانلود آهنگ دقایق بی هدف دانلود آهنگ دقایق بی هدف از حسين بیک دانلود آهنگ دقایق بی هدف با صدای حسين بیک متن آهنگ دقایق بی هدف حسين بیک Download New Music Armin Vahedi Download New Music Armin Vahedi Emrooz دانلود آهنگ آرمین واحدی دانلود آهنگ آرمین واحدی امروز دانلود آهنگ امروز از آرمین واحدی دانلود آهنگ امروز با صدای آرمین واحدی متن آهنگ امروز آرمین واحدی Download New Music Amir Zolfaghari Mahkom دانلود آهنگ امیر ذولفقاری محکوم دانلود آهنگ محکوم از امیر ذولفقاری دانلود آهنگ محکوم با صدای امیر ذولفقاری متن آهنگ محکوم امیر ذولفقاری Download New Music Amir Parsa Download New Music Amir Parsa Divoonegi دانلود آهنگ امیر پارسا دانلود آهنگ امیر پارسا دیوونگی دانلود آهنگ دیوونگی از امیر پارسا دانلود آهنگ دیوونگی با صدای امیر پارسا متن آهنگ دیوونگی امیر پارسا Download New Music Mohammad Sarmadi Sargozasht دانلود آهنگ سرگذشت دانلود آهنگ سرگذشت از محمد سرمدی دانلود آهنگ سرگذشت با صدای محمد سرمدی دانلود آهنگ محمد سرمدی سرگذشت متن آهنگ سرگذشت محمد سرمدی Download New Music Ali Tajdary Download New Music Ali Tajdary Donya دانلود آهنگ دنیا از علی تاجداری