احسان خواجه امیری: ممیزی یک بیت تنها دلیل عدم پخش قطعه من از تلویزیون بود!

احسان خواجه امیری: ممیزی یک بیت تنها دلیل عدم پخش قطعه من از تلویزیون بود!

موسیقی ما – بهمن بابازاده: صدای احسان خواجه امیری در شب اول ماه مبارک رمضان روی تیتراژ سریال «مادرانه» پخش نشد. حاشیه ها و حرف و حدیث های فراوانی از همان روز اول در رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی پیچید و سکوت دست اندرکاران این برنامه و خود خواجه امیری نیز باعث شد این شبهات بیشتر و بیشتر شوند. همه این ماجرا ها باعث شد که سراغ این خواننده برویم و درباره این حرف و حدیث ها و دیگر اخباری که فقط خود او می توانست به آنها پاسخ دهد، برویم. گفتگوی اختصاصی «موسیقی ما» با «احسان خواجه امیری» را می خوانید:
  * امسال سرانجام با تلویزیون همکاری کردید و دوباره جزو خواننده های تیتراژ سریال های مناسبتی هستید. این اتفاق از کجا آغاز شد؟ امسال پیشنهادهای زیادی از سوی دوستان برنامه ساز برای خواندن تیتراژ هایشان به من شد. اول از همه برای سریال شبکه یک پیشنهادی بود که به دلیل دور بودن سلایق کاری مان، نشد که آن همکاری صورت پذیرد. بعد هم که شبکه 3 پیشنهاد کار داد و بعد از بررسی همه جوانب، تصمیم گرفتم که این تیتراژ را بخوانم.
  * شما چند سالی بود که به دلیل برخی حساسیت ها، خواندن قطعات تیتراژ را قبول نمی کردید. امسال چه اتفاقی افتاد که قبول کردید حضور داشته باشید؟ ببین من در همه این سالها پیشنهاد زیاد داشتم ولی داستان از این قرار بود که سریال های خوبی از لحاظ محتوایی و کیفیت در بین این پیشنهادها نبود و به خاطر همین من سعی می کردم قبول نکنم.
  * یعنی قبل از قبول خواندن تیتراژ یک سریال درباره فیلمنامه و محتوای آن هم تحقیق می کنید؟ من معمولا فیلمنامه را می خوانم و اگر قسمت هایی از سریال هم آماده باشد، آنرا می بینم و بعد تصمیم می گیرم. در یک کار تصویری عوامل مهم دیگری هم برای خوب شنیده شدن کار و تاثیر گذاری اش وجود دارد. مثل آلبوم نیست که تو فقط باید حواست به فضا و موسیقی و کلام باشد. در یک مجموعه تصویری همه چیز مکمل هم اند و می توانند به بهتر دیده و شنیده شدن بخش های مختلف کمک کنند.
  * برسیم به سوال اصلی. چرا صدای شما در قسمت اول سریال «مادرانه» پخش نشد؟ یک سری ممیزی هایی به کار وارد شده بود و همین باعث شد پخش آن در شب اول انجام نشود و بعد از انجام برخی تغییرات از شب دوم بروی آنتن رفت.
  * صحت دارد که دو بیت ترانه این اثر به صورت کامل حذف شده است؟ بله بیت اول شعر تغییر کرد.
  * اینکه گفته شد پخش صدای احسان خواجه امیری در تلویزیون ممنوع شده چطور؟ این ماجرا هم صحت داشت و برخی رایزنی ها باعث پخش اثر تو شد؟ نه اصلا این چیزها مطرح نبود. گفتم که. همان بخش ممیزی جزئی، دلیل اصلی عدم پخش کار در شب اول بود.
  * جدای قطعه ای که امسال برای تیتراژ سریال «مادرانه» خوانده اید، آثار بقیه چهره ها را چطور ارزیابی می کنید؟ سطح کارها که خیلی بالا آمده است . کاری که فرزاد فرزین برای «ماه عسل» خوانده زیبا بود و من بیشتر از بقیه آثار دوستش داشتم.
  * بقیه چطور؟ کلا استانداردها خیلی بالا آمده است. همه حرکت رو به جلوی کاملا محسوسی را داشته اند.
  * در مورد قطعه خودت چه واکنش هایی را داشتی؟ خدا را شکر.خوب بوده والبته به نظرم باید کمی زمان بگذرد تا بشود راحت تر در مورد این کار نظر داد.
  * شما برای این اثر هم از همان تیم موفق آلبوم «عاشقانه ها» استفاده کردی. موفقیت آلبومت باعث شده که دیگر این تیم را برای ادامه فعالیت های هنری ات انتخاب کنی؟ خوب به هر حال به کار این تیم اعتقاد دارم و دوستان من هستند و از آن مهم تر کارشان خوب است. در کار خودشان بهترین هستند. کسی هم که توانایی بالایی در کارش دارد به هر حال طبیعی ست که این همکاری ادامه داشته باشد.
  * پس با این توضیحات، قطعا همین توانایی دوستانت باعث خواهد شد که آنها در آلبوم جدید تو هم حضوری فعال داشته باشند. بله ما در حال کار بروی آلبوم جدید هستیم.
  * کمی هم بحث را درباره این ایام پیش ببریم. بزرگترین نوستالژی هایت از ماه رمضان چیست؟ ببین من اصولا عاشق ماه رمضان هستم. زمانی که کوچک بودم، عاشق این لحظات افطار و سفره پهن کردن و خرید برای سفره افطار بودم. این علاقه بعدها که بزرگ تر شدم ، رنگ و مزه ای دیگر پیدا کرد و این حس در قالب «میوه ممنوعه» و «برای آخرین بار» متجلی شد و زندگی من با این اتفاقات از این رو به آن رو شد. احساسم به این ماه چند برابر شد.
  * تا به حال به این فکر کرده ای که ترانه های تو در برخی از سریال ها مثل «میوه ممنوعه» و «برای آخرین بار» تبدیل به نوستالژی های یک نسل شده؟ نسل دهه شصتی ها... الان زود است در این باره حرف زدن. باید ده سال بعد این سوال را از من بپرسی. صد در صد که ماجرا را خدا لطف کرده و اتفاق افتاده. خود من هم از آن قطعات خاطرات زیادی دارم و هر وقت آنها را گوش میکنم حالم خوب می شود و یاد آن لحظات می افتم.
  * صحت دارد با استاد «ایرج» در حال تولید آلبومی مشترک و دوصدائه هستید؟ یک کارهایی داشتیم می کردیم که فعلا منصرف شده ام و آلبومم با پدر را متوقف کرده ام. شاید وقتی دیگر این اثر تولید شود.
  * به عنوان سوال آخر می خواهم برای اولین بار درباره فضای آلبوم جدیدت و تیم کاری اش کمی توضیح بدهید. خوب به هر حال من بزرگتر شده ام و تفکر و ایده پردازی هایم بلوغ خوبی را پیدا کرده. نگاه تینیجری که قبلا داشتم را کمتر کرده ام و بیشتر سعی ام بر این است که آلبومی جدی تر و فاخر تر را تولید کنیم. تمام تلاشمان را می کنیم و بضاعت مان هم کم نیست. دوستانی هم که در کنارم هستند هم بهترین های حال حاضر موسیقی ایران اند. تا ببینیم خدا چه می خواهد. ما که چیزی کم نخواهیم گذاشت.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 تیر 1392 - 03:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ محرم محمد ماهان دانلود آهنگ محمد ماهان دانلود آهنگ ویژه ما محرم دانلود آهنگ افشین آذری یا حسین دانلود آهنگ محرم افشین آذری دانلود آهنگ یا حسین دانلود آهنگ یا حسین از افشین آذری دانلود آهنگ یا حسین با صدای افشین آذری متن آهنگ یا حسین افشین آذری دانلود آهنگ رضا شیری مجنون بی چون و چرا دانلود آهنگ مجنون بی چون و چرا دانلود آهنگ مجنون بی چون و چرا از رضا شیری دانلود آهنگ مجنون بی چون و چرا با صدای رضا شیری دانلود آهنگ محرم رضا شیری دانلود آهنگ مسیا متن آهنگ مجنون بی چون و چرا رضا شیری دانلود آهنگ علی زیبایی عمو جونم عباس دانلود آهنگ عمو جونم عباس دانلود آهنگ عمو جونم عباس از علی زیبایی دانلود آهنگ عمو جونم عباس با صدای علی زیبایی دانلود آهنگ محرم علی تکتا دانلود آهنگ محرم علی زیبایی متن آهنگ عمو جونم عباس علی زیبایی دانلود آهنگ حال این روزا دانلود آهنگ عماد طالب زاده دانلود آهنگ همه دنیامی دانلود آهنگ غم غربت کد اهنگ پیشواز البوم خیال خام دانلود آهنگ حميد طالب زاده دانلود آهنگ بهش بگو دانلود آهنگ علی اصغر دانلود آهنگ علی اصغر از علی عبدالمالکی دانلود آهنگ علی اصغر با صدای علی عبدالمالکی دانلود آهنگ علی عبدالمالکی علی اصغر دانلود آهنگ علی عبدالمالکی عمو عباس دانلود آهنگ عمو عباس دانلود آهنگ عمو عباس از علی عبدالمالکی دانلود آهنگ عمو عباس با صدای علی عبدالمالکی دانلود آهنگ محرم علی عبدالمالکی متن آهنگ علی اصغر علی عبدالمالکی متن آهنگ عمو عباس علی عبدالمالکی دانلود آهنگ آی عاشقا دانلود آهنگ آی عاشقا از حامد هاکان دانلود آهنگ آی عاشقا با صدای حامد هاکان دانلود آهنگ حامد هاکان آی عاشقا دانلود آهنگ محرم حامد هاکان متن آهنگ آی عاشقا حامد هاکان دانلود آهنگ بنيامين بهادري دانلود آهنگ بنيامين بهادري موج محرم دانلود آهنگ سهراب پاكزاد