ارکستر ملی بعد از 5 ماه هنوز رهبر ندارد

ارکستر ملی بعد از 5 ماه هنوز رهبر ندارد

موسیقی ما -  چند ماهی است که نوازندگان ارکستر ملی سردرگم و بدون رهبر هستند و هیچ کس هم به فکر این ارکستر پرسابقه نیست. بعد از وقایع اخیر فرهاد فخر‌الدینی رهبر پرسابقه ارکستر ملی ایران و یکی از آهنگ‌سازان مطرح ایران از ادامه هم‌کاری با این ارکستر خودداری کرد.

البته عدم همکاری این موسیقی دان با ارکستر ملی تنها به خاطر مسائل اخیر نبود و فخرالدینی بسیاری از مشکلات را دلایلی برای این جدایی اعلام کرده بود ولی کمتر کسی در حوزه موسیقی باور دارد که فخر الدینی، ارکستری را که خود ساخته و به اوج رسانده بی دلیل رها کند. بسیاری از صاحب نظران موسیقی معتقدند که سنگ اندازی ها و چاله کنی های برخی از مسئولان عرصه را برای او آنقدر تنگ کرد که ارکستر ملی را بدون رهبر بگذارد. مدیریت این ارکستر بر عهده وزارت ارشاد و معاونت هنری است که این معاونت هم مدیریت آن را به صورت متناوب بین انجمن موسیقی وبنیاد رودکی تقسیم می کند.

در هیچ کجای دنیا ارکستر سمفونیک رسمی کشورها خصوصی نیستند و عموما ارکسترهای بزرگ در کشورهای مختلف دولتی هستند زیرا وقتی ارکستر یک کشور سرود ملی و قطعات آهنگسازان بزرگ کشورشان را درعرصه های بین المللی به خوبی اجرا می کند دولتمردان به غرور ملی و فرهنگ ملتشان می بالند و با صلابت بیشتری در دیپلماسی حرکت می کنند. ولی در ایران که همه معتقدیم سرآمد فرهنگ و تمدن در بین دیگر کشورهاست خصوصی سازی ابتدا در بخش فرهنگ و هنر مورد توجه قرار می گیرد و بعد در بنگاههای اقتصادی آن هم در شرایطی که هنوز بنگاههای اقتصادی و سود ده بسیاری در اختیار دولت قرار دارند. در همین زمینه بابک رضایی مدیر انجمن موسیقی ایران در رابطه با اظهارنظری خصوصی از فخرالدینی مبنی بر عدم حضور دائمی اش در ارکستر ملی می گوید: من نزدیک به یک ماه است که فخرالدینی را ندیده ام و اطلاعی از دیدگاه ایشان ندارم. بحث ارکستر موسیقی ملی ایران ربطی به من ندارد زیرا همان طور که اعلام رسمی شده است مدیریت این ارکستر به بنیاد رودکی واگذار شده است و آقای امیرنیا باید پاسخگو باشد. اما اصغر امیرنیا مدیر تالار وحدت و بنیاد رودکی نیز از خود رد مسئولیت می کند و می گوید: بله قرار بود که ارکستر زیر مجموعه ما بشود ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

بنیاد رودکی با این وضعیت و شرایط این امکان را ندارد که مدیریت این ارکستر را قبول کند و فعلا معاونت هنری ارشاد باید پاسخگو باشد. خواستیم به سراغ محمدحسین ایمانی خوشخو معاونت هنری ارشاد دولت دهم برویم که این کار میسر نشد و تقریبا محال به نظر می رسد زیرا این مدیریت تنها خود را در قبال رسانه های خاص پاسخگو می دانند ضمن اینکه هنوز اطلاعی از ادامه مدیریت ایشان بر این مسند وجود ندارد.

متاسفانه آنچنان اوضاع به هم ریخته است که فرهاد فخر الدینی که پیش از این همیشه و در هر موقعیتی به هیچ خبرنگاری جواب نه نمی داد و سفره دل پیش همگان می گشود نیز حاضر به مصاحبه نیست. حال می ماند ارکستر ملی ایران بدون رهبر و در آستانه تعطیلی.


منبع: 

تاریخ انتشار : پنجشنبه 19 آذر 1388 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ بی کلام عليرضا حيدرى دانلود آهنگ بی کلام Pure Ambient Music دانلود آهنگ بی کلام خارجی دانلود آهنگ جدید بی کلام دانلود آهنگ مدیتیشن دانلود آهنگ آرام بخش برای خواب دانلود آهنگ بی خواننده دانلود آهنگ بی کلام 2014 دانلود آهنگ بی کلام Moments of Relax دانلود آهنگ رمانتیک دانلود آهنگ ریلکسیشن دانلود موسیقی بدون کلام دانلود موسیقی رمانتیک دانلود آهنگ بی کلام آزادی دانلود آهنگ بی کلام علیرضا حیدری دانلود آهنگ بی کلام جشن تنهایی دانلود آهنگ بی کلام غرب تا شرق دانلود آهنگ بی کلام پاییز دانلود آهنگ اولین حرف دانلود آهنگ محسن رضایی دانلود آهنگ بی کلام اجتماعی دانلود بیت اجتماعی دانلود موزیک ویدیو La Tropilla دانلود موزیک ویدیو گروه راش دانلود آهنگ بی کلام 2015 دانلود آهنگ بی کلام KOMITIS دانلود آهنگ بی کلام مهرزاد خواجه امیری دانلود آلبوم رقص های آذری دانلود آهنگ آذری دانلود آهنگ آذری بی کلام دانلود آهنگ ترکی دانلود آهنگ رقص دانلود آهنگ رقص لزگی دانلود آهنگ شاد آذری دانلود آهنگ عروسی دانلود آهنگ محلی دانلود آهنگ بی کلام احمد زنوری دانلود آهنگ بی کلام علی جعفری دانلود آهنگ بی کلام ویولن دانلود آهنگ جدید بی کلام Ancient Iran دانلود آهنگ جدید بی کلام حسن مومیوند دانلود آهنگ بی کلام گیتار دانلود آهنگ بی کلام علی رستم نژاد دانلود آهنگ بی کلام حسن مومیوند دانلود آهنگ تکنو دانلود آهنگ بی کلام مازیار فلاحی دانلود آهنگ Rebeat دانلود آهنگ دنگ شو دانلود آهنگ دنگ شو ردنگ دانلود آهنگ ردنگ