ارکستر ملی بعد از 5 ماه هنوز رهبر ندارد

ارکستر ملی بعد از 5 ماه هنوز رهبر ندارد

موسیقی ما -  چند ماهی است که نوازندگان ارکستر ملی سردرگم و بدون رهبر هستند و هیچ کس هم به فکر این ارکستر پرسابقه نیست. بعد از وقایع اخیر فرهاد فخر‌الدینی رهبر پرسابقه ارکستر ملی ایران و یکی از آهنگ‌سازان مطرح ایران از ادامه هم‌کاری با این ارکستر خودداری کرد.

البته عدم همکاری این موسیقی دان با ارکستر ملی تنها به خاطر مسائل اخیر نبود و فخرالدینی بسیاری از مشکلات را دلایلی برای این جدایی اعلام کرده بود ولی کمتر کسی در حوزه موسیقی باور دارد که فخر الدینی، ارکستری را که خود ساخته و به اوج رسانده بی دلیل رها کند. بسیاری از صاحب نظران موسیقی معتقدند که سنگ اندازی ها و چاله کنی های برخی از مسئولان عرصه را برای او آنقدر تنگ کرد که ارکستر ملی را بدون رهبر بگذارد. مدیریت این ارکستر بر عهده وزارت ارشاد و معاونت هنری است که این معاونت هم مدیریت آن را به صورت متناوب بین انجمن موسیقی وبنیاد رودکی تقسیم می کند.

در هیچ کجای دنیا ارکستر سمفونیک رسمی کشورها خصوصی نیستند و عموما ارکسترهای بزرگ در کشورهای مختلف دولتی هستند زیرا وقتی ارکستر یک کشور سرود ملی و قطعات آهنگسازان بزرگ کشورشان را درعرصه های بین المللی به خوبی اجرا می کند دولتمردان به غرور ملی و فرهنگ ملتشان می بالند و با صلابت بیشتری در دیپلماسی حرکت می کنند. ولی در ایران که همه معتقدیم سرآمد فرهنگ و تمدن در بین دیگر کشورهاست خصوصی سازی ابتدا در بخش فرهنگ و هنر مورد توجه قرار می گیرد و بعد در بنگاههای اقتصادی آن هم در شرایطی که هنوز بنگاههای اقتصادی و سود ده بسیاری در اختیار دولت قرار دارند. در همین زمینه بابک رضایی مدیر انجمن موسیقی ایران در رابطه با اظهارنظری خصوصی از فخرالدینی مبنی بر عدم حضور دائمی اش در ارکستر ملی می گوید: من نزدیک به یک ماه است که فخرالدینی را ندیده ام و اطلاعی از دیدگاه ایشان ندارم. بحث ارکستر موسیقی ملی ایران ربطی به من ندارد زیرا همان طور که اعلام رسمی شده است مدیریت این ارکستر به بنیاد رودکی واگذار شده است و آقای امیرنیا باید پاسخگو باشد. اما اصغر امیرنیا مدیر تالار وحدت و بنیاد رودکی نیز از خود رد مسئولیت می کند و می گوید: بله قرار بود که ارکستر زیر مجموعه ما بشود ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

بنیاد رودکی با این وضعیت و شرایط این امکان را ندارد که مدیریت این ارکستر را قبول کند و فعلا معاونت هنری ارشاد باید پاسخگو باشد. خواستیم به سراغ محمدحسین ایمانی خوشخو معاونت هنری ارشاد دولت دهم برویم که این کار میسر نشد و تقریبا محال به نظر می رسد زیرا این مدیریت تنها خود را در قبال رسانه های خاص پاسخگو می دانند ضمن اینکه هنوز اطلاعی از ادامه مدیریت ایشان بر این مسند وجود ندارد.

متاسفانه آنچنان اوضاع به هم ریخته است که فرهاد فخر الدینی که پیش از این همیشه و در هر موقعیتی به هیچ خبرنگاری جواب نه نمی داد و سفره دل پیش همگان می گشود نیز حاضر به مصاحبه نیست. حال می ماند ارکستر ملی ایران بدون رهبر و در آستانه تعطیلی.


منبع: 

تاریخ انتشار : پنجشنبه 19 آذر 1388 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود موزیک ویدیو محمدرضا هدایتی دانلود مستند آقای خاص دانلود مستند زندگی مرتضی پاشایی دانلود مستند زندگینامه مرتضی پاشایی دانلود موزیک ویدیو رومانتیک دانلود موزیک ویدیو رومانتیک از نیما مسیحا دانلود موزیک ویدیو رومانتیک با صدای نیما مسیحا دانلود موزیک ویدیو نیما مسیحا دانلود موزیک ویدیو نیما مسیحا رومانتیک دانلود موزیک ویدیو علی لهراسبی دانلود موزیک ویدیو علی لهراسبی همه چیز اینجاست دانلود موزیک ویدیو همه چیز اینجاست دانلود موزیک ویدیو همه چیز اینجاست از علی لهراسبی دانلود موزیک ویدیو همه چیز اینجاست با صدای علی لهراسبی دانلود موزیک ویدیو عشقمو باور کن دانلود موزیک ویدیو عشقمو باور کن از کوروش دانلود موزیک ویدیو عشقمو باور کن با صدای کوروش دانلود موزیک ویدیو کوروش دانلود موزیک ویدیو کوروش عشقمو باور کن دانلود موزیک ویدیو شک دانلود موزیک ویدیو شک از مهدی مدرس دانلود موزیک ویدیو شک با صدای مهدی مدرس دانلود موزیک ویدیو مهدی مدرس شک دانلود موزیک ویدیو اشکان خطیبی دانلود موزیک ویدیو امیر عظیمی دانلود موزیک ویدیو زندگی من دانلود موزیک ویدیو سونامی دانلود موزیک ویدیو من بی دلیل خوشحالم دانلود آهنگ امیر تتلو دانلود موزیک امیر مقصودلو دانلود موزیک ویدیو امیر تتلو دانلود موزیک ویدیو امیر تتلو صاحب دانلود موزیک ویدیو صاحب دانلود موزیک ویدیو صاحب از امیر تتلو دانلود موزیک ویدیو صاحب با صدای امیر تتلو دانلود موزیک ویدیو بارون بمب دانلود موزیک ویدیو بارون بمب از شهاب رمضان دانلود موزیک ویدیو بارون بمب با صدای شهاب رمضان دانلود موزیک ویدیو شهاب رمضان دانلود موزیک ویدیو شهاب رمضان بارون بمب Download new music video Download new music video Sepehr Mousavi Download new music video Sepehr Mousavi Eshghe Mamnoe دانلود موزیک ویدیو سپهر موسوی دانلود موزیک ویدیو سپهر موسوی عشق ممنوعه دانلود موزیک ویدیو عشق ممنوعه دانلود موزیک ویدیو عشق ممنوعه از سپهر موسوی دانلود موزیک ویدیو عشق ممنوعه با صدای سپهر موسوی دانلود موزیک ویدیو آرامش دانلود موزیک ویدیو آرامش از مهدی مدرس