امیدوارم هنوز این توان را داشته باشم که خاطرات زیبای آن سال‌ها را زنده كنم

امیدوارم هنوز این توان را داشته باشم که خاطرات زیبای آن سال‌ها را زنده كنم

موسیقی ما - حضور خواننده خوب است اما من از اول كنسرت‌هایم با خواننده به صحنه نرفتم چراكه اعتقاد دارم، موسیقی به تنهایی دارای كلام است و می‌تواند حرف بزند.همایون خرم(آهنگساز) صبح امروز(24 آبان) در نشست مطبوعاتی كه در كانون ادبیات ایران برگزار شد، با اعلام این مطلب گفت: هیچوقت در فكر این نبودم كه از طریق موسیقی شهرت پیدا كنم. زمانی كه نزد استاد صبا كلاس موسیقی می‌رفتم ؛ به فكر این بودم كه بتوانم سه‌گاه و دشتی بنوازم و مثل ایشان باشم، حتی خود ایشان مقدمات حضور من در رادیو را فراهم كرد.

وی درباره اینكه چرا بعداز 10 سال دوباره تصمیم به اجرای صحنه‌ای گرفته است، افزود: این كار خودش و به صورت خودجوش در من پدیدار گشت تا اینكه من ترغیب شدم كه بعداز یك سكوت چند ساله دوباره به صحنه بیایم.

این آهنگساز با اشاره به اینكه موسیقی ایرانی درون‌گرا است و تا حدی می‌تواند نیازها را پاسخ دهد، خاطرنشان كرد: موسیقی ایرانی حس جالبی را در شنونده ایجاد می‌كند كه بسیار دقیق است.

خرم درباره اینكه قرار است در كنسرت 10 و11 آذرماه چه قطعاتی را اجرا كند، گفت: در این كنسرت كارهایی درنظر گرفتم كه در برنامه گلها اجرا كرده‌ام.

این نوازنده ویلن ادامه داد: صدای آشنا؛ حالتی در شنونده ایجاد می‌كند كه به نوعی دریافت دقیق است؛ بنابراین اهل موسیقی اگر این مسیر را طی كرده باشد، تمام مكنونات را به مخاطب منتقل می‌كند.

وی درباره اجرای قطعات این كنسرت گفت: تمام قطعات این كنسرت را قبلا در برنامه‌ی گل‌ها اجرا كرده‌ایم كه امیدوارم من آن توانایی را داشته باشیم تا بتوانم همان كارهای گذشته را به خوبی به مخاطب ارائه كنم چراكه معتقدم موسیقی در لحظه شكل می‌گیرد و هر آنچه كه هست؛ انرژی‌اش از مخاطب به سوی ما برمی‌گردد.
خرم اظهار داشت: من از ابتدا روی طراحی كار فكر كردم و باتوجه به خواسته مردم عزیزمان و خصوصا جوان‌هایی كه اجرای زنده این كارها را ندیده‌اند، به این نتیجه رسیدم كه شاید خوب باشد كارهای گذشته را ارائه دهم.

خالق قطعه‌ی رسوای زمانه ادامه داد: قطعاتی چون تو ای پری كجایی، امشب در سر شوری دارم، رسوای زمانه و ... را در این كنسرت اجرا خواهیم كرد.

وی درباره دكلمه‌ی آثار توسط ژاله صادقیان گفت: در برنامه گل‌ها موسیقی تلفیقی از شعر و موسیقی بود و این دو هنر ارتباط تنگاتنگی باهم داشتند بر این اساس من واقعا به حضور دكلمه در كار رسیدم و دوست داشتم همانند همان برنامه گلها كارها عینا تكرار شوند.

این آهنگساز با اشاره به عدم حضور خواننده در این كنسرت افزود: كنسرت‌هایی كه تاكنون دیدم مرتبا با خواننده ارائه ‌شده است. این درحالی است كه موسیقی خودش حرفی برای گفتن دارد. خود موسیقی بیانگر احساس انسان است و به این خاطر ما نیز از خواننده بهره نبردیم و با دكلمه اشعار، آثار را ارائه می‌دهیم. من معتقدم اجرای بدون كلام این آثار یك مجموعه كلی را ازنظر احساسی برای مخاطب بیان می‌كند.

همایون خرم درباره ساز‌بندی این كار نیز گفت: ویلن؛ سازی است كه سال‌های سال و حدود بیش از 70 سال پیش به ایران آمده است ولی استادی همانند ابوالحسن صبا با اجرای آثار ایرانی آن را كاملاً ایرانی كرد به طوری كه این ساز می‌تواند نسبت به ساز‌های دیگر سه‌گاه را بهتر اجرا كند. من معتقدم حتی اگر سازی از چین بیاید و بتواند بیات ترك را به خوبی اجرا كند اگر از آن استفاده نكنیم به موسیقی ایرانی جفا كرده‌ایم.

وی ادامه داد: در گذشته‌های دور من و جلیل شهناز دونوازی‌های را با هم داشتیم كه حال و هوای خاصی را به شنونده القا می‌كرد. بر این اساس دونوازی‌هایی را در این كنسرت خواهیم داشت. حضور تنبك نیز به خاطر اجرای قطعات ضربی است و پیانو نیز سازی است كه می‌تواند برای مخالف سه‌گاه زده شود در واقع ما در این اجرا به نوعی پیانو‌نوازی جواد معروفی را می‌شنویم.

در ادامه علی شجاعی، مدیر موسسه گلچین آوای شرق، درباره‌ی قیمت 70 هزار تومانی بلیت كنسرت همایون خرم گفت: ما در این كنسرت رسم شادگردی را به‌جا آوردیم و تمام كارها زیر نظر استاد بوده است. البته بلیط‌های 70 هزار تومانی ما فقط برای چند ردیف خاص است. ما بلیط‌های 15 هزار تومانی هم داشته‌ایم كه آنها هم به اساتید تعلق می‌گیرند.

مدیر موسسه گلچین آوای شرق ادامه داد: ما از تخفیفات برج میلاد كه برای اجراهای موسیقی سنتی قائل هستند؛ بسیار محدود برخوردار شدیم. ازسوی دیگر هزینه‌ی هنگفت تبلیغات باعث شد این مبالغ را برای بلیت‌هایمان انتخاب كنیم.

وی گفت: باوجود تحقیقاتی كه در برج میلاد برای برگزاری كنسرت‌های سنتی فراهم شده است اما هنوز هزینه‌های تبلیغات بسیار زیاد است و دركنار این موضوع به دو مقوله‌ی عرضه و تقاضا باید نگاه كرد كه از این طریق بلیت‌ها قیمت‌گذاری می‌شوند و باتوجه به استقبال مردم معلوم می‌شود كه سیاست ما برای تعیین گذاری قیمت این كنسرت زیاد هم نبوده است.

علی شجاعی با تاكید بر این موضوع كه بلیت‌های 70 هزار تومانی فقط باید مختص به اساتید باشد، خاطرنشان كرد: باتوجه به مجموعه هزینه‌های یك تهیه‌كننده برای برگزاری یك كنسرت این رقم برای چند ردیف صندلی یك رقم منصفانه‌ای بوده است.

وی افزود: بخشی از بلیت‌های 70 هزار تومانی به اساتید اهدا می‌شوند و تخفیف 20 درصدی برج میلاد در مجموع هزینه‌ها عددی را تشكیل نمی‌دهد؛ البته اقبالی كه از پروژه صورت گرفته خود می‌تواند تأییدی بر سیستم نرخ‌گذاری ما باشد.

شجاعی تاكید كرد: گزینش هنرمند، كم و كیف كار و تبلیغات همه باعث شكل‌گیری روند مالی می‌شود ما نیز براساس روند كاری كه داشتیم، قیمت‌گذاری‌ها را صورت دادیم.

مدیر موسسه گلچین آوای شرق در پایان افزود: تاكنون استقبال بسیار خوبی از فروش بلیت‌ها صورت گرفته است كه با این روند شاید بتوانیم برنامه را تمدید كنیم.

كنسرت همایون خرم 10 و 11 آذرماه ساعت 21 در برج میلاد توسط مؤسسه گلچین آوای شرق برگزار می‌شود.


منبع: 
ایلناامیدوارم هنوز این توان را داشته باشم که خاطرات زیبای آن سال‌ها را زنده كنم
امیدوارم هنوز این توان را داشته باشم که خاطرات زیبای آن سال‌ها را زنده كنم


امیدوارم هنوز این توان را داشته باشم که خاطرات زیبای آن سال‌ها را زنده كنم


امیدوارم هنوز این توان را داشته باشم که خاطرات زیبای آن سال‌ها را زنده كنم


تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1389 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ ما میرویم از حامد زمانی دانلود آهنگ ما میرویم با صدای حامد زمانی متن آهنگ ما میرویم حامد زمانی دانلود موزیک ویدیو حامد زمانی ما میرویم دانلود موزیک ویدیو حسین الاکراف دانلود موزیک ویدیو ما میرویم دانلود موزیک ویدیو ما میرویم از حامد زمانی دانلود موزیک ویدیو ما میرویم با صدای حامد زمانی دانلود آهنگ احمد سعیدی ته این جاده دانلود آهنگ ته این جاده دانلود آهنگ ته این جاده از احمد سعیدی دانلود آهنگ ته این جاده با صدای احمد سعیدی متن آهنگ ته این جاده احمد سعیدی دانلود آهنگ پویا بیاتی وطنم کربلاست دانلود آهنگ وطنم کربلاست دانلود آهنگ وطنم کربلاست از پویا بیاتی دانلود آهنگ وطنم کربلاست با صدای پویا بیاتی متن آهنگ وطنم کربلاست پویا بیاتی دانلود آهنگ مهدی گروسی دانلود آهنگ مهدی گروسی وقتی که بارون می باره دانلود آهنگ وقتی که بارون می باره دانلود آهنگ وقتی که بارون می باره از مهدی گروسی دانلود آهنگ وقتی که بارون می باره با صدای مهدی گروسی متن آهنگ وقتی که بارون می باره مهدی گروسی دانلود آهنگ صادق آهنگران دانلود آهنگ صادق آهنگران لبیک یا حسین دانلود آهنگ لبیک یا حسین دانلود آهنگ لبیک یا حسین از صادق آهنگران دانلود آهنگ لبیک یا حسین با صدای صادق آهنگران متن آهنگ لبیک یا حسین صادق آهنگران دانلود آهنگ چشمه عشق دانلود آهنگ چشمه عشق از محسن ابراهیمی دانلود آهنگ چشمه عشق با صدای محسن ابراهیمی دانلود آهنگ محسن ابراهیمی دانلود آهنگ محسن ابراهیمی چشمه عشق متن آهنگ چشمه عشق محسن ابراهیمی دانلود آهنگ پویان مختاری و یاسر بینام دا دانلود آهنگ دا دانلود آهنگ دا از پویان مختاری و یاسر بینام دانلود آهنگ دا با صدای پویان مختاری و یاسر بینام دانلود آهنگ یاسر بینام متن آهنگ دا پویان مختاری و یاسر بینام دانلود آهنگ اعتراف از قیامت باند دانلود آهنگ اعتراف با صدای قیامت باند دانلود آهنگ امیر قیامت دانلود آهنگ قیامت باند دانلود آهنگ قیامت باند اعتراف متن آهنگ اعتراف قیامت باند دانلود آهنگ حمید صفت فیک دانلود آهنگ فیک