امیرحسین کاشانیان: من و «شهرام شکوهی» هنوز به ایده‌آل‌های خود نرسیده‌ایم

امیرحسین کاشانیان: من و «شهرام شکوهی» هنوز به ایده‌آل‌های خود نرسیده‌ایم

موسیقی ما – آلبوم «کولی عشق» با صدای «شهرام شکوهی» اول بهمن ماه منتشر شد و او در دومین اثر خود باز هم به سراغ همان فضای آلبوم «مدارا» رفته بود. این اثر تا کنون با نظرات مثبت و منفی گوناگونی همراه شده است و در قسمت نظرسنجی بهترین آلبوم ماه سایت «موسیقی ما» هم مباحث داغی پیرامون آن در جریان است. اولین بخش از پرونده «موسیقی ما» برای بررسی آلبوم کولی عشق به گفتگو با «امیرحسین کاشانیان» اختصاص دارد. او علاوه بر سرپرستی ارکستر شهرام شکوهی ، وظیفه تنظیم و نوازندگی در این آلبوم را هم بر عهده داشته است.

*کمی از پروسه تولید این آلبوم برای ما بگویید. بعد از اتمام آلبوم «مدارا» ایده های مربوط به تولید این آلبوم شکل گرفت.
با «شهرام شکوهی» در تمامی بخش های این اثر به همفکری و تبادل نظر پرداختیم. سعی کردیم آلبوم «کولی عشق» یک مقدار متفاوت تر باشد و مثلا در بخش تنظیم سازهای سنتی را به کار اضافه کردیم. فضای برخی از آهنگ ها را بیشتر به سمت فلامنکو بردیم تا تفاوت هایی نسبت به مدارا داشته باشد.

*با توجه ارتباط نزدیکی که با «شهرام شکوهی» دارید در مورد انتخاب عوامل تولید هم نظری را ارائه می کردید؟
من و شهرام از ابتدا این کار را با هم شروع کردیم. ایده و اجرای مدارا و کولی عشق را با هم پیش بردیم و انفرادی نیست. انتخاب اکثر ترانه ها با خود شهرام است ولی در این بخش نیز همفکری هایی داریم. در سایر انتخاب ها نیز مشترک عمل می کنیم.

*از صحبت شما می توانم اینگونه برداشت کنم که سبک آثار این دو آلبوم در اصل یک پروژه است که اکنون دیگر کامل شده است؟
هنوز به اهدافی که داریم نرسیده ایم. اگر بخواهیم آلبومی که مدنظر خودمان است را تولید کنیم یک مقدار خاص می شود. من کارهای فلامنکو را انجام می دهم و شهرام هم روی موسیقی سنتی تسلط دارد و می خواهیم تلفیق این دو را به جامعه تحویل دهیم. همین مساله کار را یک مقدار خاص می کند و ترس ما این است که مورد پسند مخاطب واقع نشود. من و شهرام شکوهی هنوز به ایده آل های خود نرسیده ایم و در آلبوم های آینده سعی می کنیم این راه را ادامه دهیم.

*اینکه در تیم تولید آلبوم کولی عشق تغییرات چندانی ایجاد نشد و فقط دو ترانه سرای جدید شما را همراهی کردند خوب بود؟
به نظر من خوب بود. من از طرف خودم سعی کردم کارهایی که انجام می دهم را بیشتر به سمت فلامنکو بیاورم. اما «میلاد ترابی» شجاعت بیشتری به خرج داد و در کارهای الکترونیک بی محاباتر کار کرد. ولی حفظ ترکیب آلبوم مدارا و به روزتر شدن آن خوب بود.

*در مورد سایر بخش های آلبوم چه نظری دارید؟
ببینید در کل نسبت به آلبوم مدارا خیلی بهتر بود. کارهای خانم ها «مهدیه عرب» و «مهلا سلیمانی» که به جمع ما اضافه شدند خیلی خوب بود. در بخش تنظیم های الکترونیک هم میلاد کارش را می داند و حرفه ای است. من هم سعی کردم تنظیم هایی که داشتم را خوب انجام دهم و امیدوارم با نظر مثبت مخاطبان همراه شده باشد.

*اگر بخواهید انتقادی از کولی عشق داشته باشید به چه نکته اشاره می کنید؟
انتقاد خاصی ندارم ولی در پروسه آخر تولید که باید کار به شرکت تحویل داده می شد از لحاظ زمانی بسیار فشرده شد. نتوانستیم خیلی روی میکس و مستر و سایر بخش ها وقت بگذاریم. سعی کردیم بهترین را ارائه کنیم و با توجه به همین مساله هر آنچه که در توان داشتیم را ارائه کردیم. تنها مشکل این بود که فقط یک مقدار از لحاظ زمان در مضیقه بودیم.

*مهمترین نقطه قوت کولی عشق نسبت به مدارا در چه بخشی بود؟
اول از همه این قوت و برتری در بخش ترانه وجود داشت. ملودی ها و تنظیم ها و حتی در میکس و مستر خیلی بهتر از آلبوم اول است. باز هم ایده آل ما نشد زیرا وقت بسیار کمی داشتیم.

*از همان ابتدای تولید این آلبوم اعلام می شد که در ادامه مدارا است. همین مساله باعث نمی شد که ترس از تکرار در کار شما به وجود بیاید؟
خیر. زیرا هدفی که داریم خیلی مهمتر از اینگونه ترس ها است. در آلبوم اول خیلی ترس داشتیم که آیا مردم این سبک را دوست خواهند داشت یا خیر. ولی خدا را شکر پس از جذب مخاطب پشت ما به نظرات مردم گرم شد و سعی کردیم در این راه درست تر پیش برویم.

*از الان با شهرام شکوهی برنامه ای برای آلبوم سوم دارید؟
چندی پیش با شهرام در مورد همین مساله صحبت می کردیم و در حال طرح برنامه و نظرات هستیم. قطعا آلبوم سوم در ادامه مدارا و کولی عشق است ولی تخصصی تر خواهد بود. دوست داریم کارها را به جایی که در اهداف و برنامه های خود داریم برسانیم.

*از ایده آل هایی که دارید سخن گفتید و می خواهم بدانم چه زمانی و یا در آلبوم چندم این ایده آل ها محقق خواهند شد؟
باید ببینیم که مخاطب در حال حاضر چه می خواهد. کارهای آلبوم کولی عشق یک مقدار خاص تر بود. در روزهای اول که مخاطبان گوش می کردند خیلی ارتباط برقرار نمی کردند. ولی خدا را شکر الان که نظرات را پیگیری می کنیم می بینیم که دوست دارند. سعی می کنیم همین راه را ادامه دهیم و کارهایی که داریم را تخصصی تر انجام دهیم.

*یک سوال مخاطبان در مورد خود شما این است که چرا «امیرحسین کاشانیان» فعالیت چندانی در زمینه تنظیم های الکترونیک ندارد؟
کار تنظیم الکترونیک هم انجام می دهم ولی سعی می کنم برای شهرام کاری روی آن تسلط و تخصص بیشتری دارم را ارائه کنم. من انواع تنظیم ها را انجام داده ام. ولی کاری که مثلا میلاد ترابی انجام می دهد را قطعا من نمی توانم پیاده کنم و اصطلاحا کار را باید به دست کاردان سپرد!

*علاقه ای به تنظیم های الکترونیک ندارید؟
علاقه دارم و تمامی قسمت های موزیک زیبا است. ولی آن چیزی که روی آن تخصص دارم را ترجیح می دهم که ارائه کنم. اگر بخواهم همه تنظیم ها را خودم انجام دهم قطعا با نقاط ضعف فراوانی همراه خواهد شد.

*آیا در آینده باز هم بیشتر فعالیت های تنظیم و نوازندگی شما با شهرام شکوهی خواهد بود؟
در حال حاضر من با خواننده های دیگر هم همکاری دارم ولی هدف من و شهرام از ابتدا که شروع کردیم طولانی مدت بود. این کار را با هم شروع کردیم و ادامه خواهیم داد. شاید در بحث خوانندگی هم وارد شوم. هنوز تصمیم قطعی اتخاذ نکرده ام ولی با کمک شهرام طی چند سال آینده حتما آلبوم خودم را هم منتشر خواهم کرد.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری


تاریخ انتشار : دوشنبه 28 بهمن 1392 - 13:45


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
Download New Music Reza Emo Negahe Aval دانلود آهنگ جدید رضا امو بنام نگاه اول دانلود آهنگ رضا امو دانلود آهنگ رضا امو نگاه اول دانلود آهنگ نگاه اول دانلود آهنگ نگاه اول از رضا امو دانلود آهنگ نگاه اول با صدای رضا امو Download New Music Saeed Hazrati Bavar دانلود آهنگ باور از سعید حضرتی دانلود آهنگ باور با صدای سعید حضرتی دانلود آهنگ سعید حضرتی باور Download New Music Alireza Farshbafi Download New Music Alireza Farshbafi To Ke Hasti دانلود آهنگ تو که هستی دانلود آهنگ تو که هستی از علیرضا فرش بافی دانلود آهنگ تو که هستی با صدای علیرضا فرش بافی دانلود آهنگ علیرضا فرش بافی دانلود آهنگ علیرضا فرش بافی تو که هستی متن آهنگ تو که هستی علیرضا فرش بافی Download New Music Farhad Berenjan Maahak دانلود آهنگ فرهاد برنجان ماهک دانلود آهنگ ماهک دانلود آهنگ ماهک از فرهاد برنجان دانلود آهنگ ماهک با صدای فرهاد برنجان متن آهنگ ماهک فرهاد برنجان Download New Music Shahram Shokoohi Download New Music Shahram Shokoohi & Mahan Bahramkhan Baroon دانلود آهنگ بارون از شهرام شکوهی و ماهان بهرام خان دانلود آهنگ بارون با صدای شهرام شکوهی و ماهان بهرام خان دانلود آهنگ شهرام شکوهی و ماهان بهرام خان بارون متن آهنگ بارون شهرام شکوهی و ماهان بهرام خان Download New Music Mehdi Norzade Khatere Angiz دانلود آهنگ خاطره انگیز دانلود آهنگ خاطره انگیز از مهدی نورزاده دانلود آهنگ خاطره انگیز با صدای مهدی نورزاده دانلود آهنگ مهدی نورزاده خاطره انگیز متن آهنگ خاطره انگیز مهدی نورزاده Download New Music Khalil Habibi Download New Music Khalil Habibi Ayandeh دانلود آهنگ آینده از خلیل حبیبی دانلود آهنگ آینده با صدای خلیل حبیبی دانلود آهنگ خلیل حبیبی دانلود آهنگ خلیل حبیبی آینده Download New Music Ehsan Yazdi Baroon دانلود آهنگ احسان یزدی بارون دانلود آهنگ بارون از احسان یزدی دانلود آهنگ بارون با صدای احسان یزدی Download New Music Ali Shojaei Download New Music Ali Shojaei Tekrar دانلود آهنگ تکرار از علی شجاعی