امیرحسین کاشانیان: من و «شهرام شکوهی» هنوز به ایده‌آل‌های خود نرسیده‌ایم

امیرحسین کاشانیان: من و «شهرام شکوهی» هنوز به ایده‌آل‌های خود نرسیده‌ایم

موسیقی ما – آلبوم «کولی عشق» با صدای «شهرام شکوهی» اول بهمن ماه منتشر شد و او در دومین اثر خود باز هم به سراغ همان فضای آلبوم «مدارا» رفته بود. این اثر تا کنون با نظرات مثبت و منفی گوناگونی همراه شده است و در قسمت نظرسنجی بهترین آلبوم ماه سایت «موسیقی ما» هم مباحث داغی پیرامون آن در جریان است. اولین بخش از پرونده «موسیقی ما» برای بررسی آلبوم کولی عشق به گفتگو با «امیرحسین کاشانیان» اختصاص دارد. او علاوه بر سرپرستی ارکستر شهرام شکوهی ، وظیفه تنظیم و نوازندگی در این آلبوم را هم بر عهده داشته است.

*کمی از پروسه تولید این آلبوم برای ما بگویید. بعد از اتمام آلبوم «مدارا» ایده های مربوط به تولید این آلبوم شکل گرفت.
با «شهرام شکوهی» در تمامی بخش های این اثر به همفکری و تبادل نظر پرداختیم. سعی کردیم آلبوم «کولی عشق» یک مقدار متفاوت تر باشد و مثلا در بخش تنظیم سازهای سنتی را به کار اضافه کردیم. فضای برخی از آهنگ ها را بیشتر به سمت فلامنکو بردیم تا تفاوت هایی نسبت به مدارا داشته باشد.

*با توجه ارتباط نزدیکی که با «شهرام شکوهی» دارید در مورد انتخاب عوامل تولید هم نظری را ارائه می کردید؟
من و شهرام از ابتدا این کار را با هم شروع کردیم. ایده و اجرای مدارا و کولی عشق را با هم پیش بردیم و انفرادی نیست. انتخاب اکثر ترانه ها با خود شهرام است ولی در این بخش نیز همفکری هایی داریم. در سایر انتخاب ها نیز مشترک عمل می کنیم.

*از صحبت شما می توانم اینگونه برداشت کنم که سبک آثار این دو آلبوم در اصل یک پروژه است که اکنون دیگر کامل شده است؟
هنوز به اهدافی که داریم نرسیده ایم. اگر بخواهیم آلبومی که مدنظر خودمان است را تولید کنیم یک مقدار خاص می شود. من کارهای فلامنکو را انجام می دهم و شهرام هم روی موسیقی سنتی تسلط دارد و می خواهیم تلفیق این دو را به جامعه تحویل دهیم. همین مساله کار را یک مقدار خاص می کند و ترس ما این است که مورد پسند مخاطب واقع نشود. من و شهرام شکوهی هنوز به ایده آل های خود نرسیده ایم و در آلبوم های آینده سعی می کنیم این راه را ادامه دهیم.

*اینکه در تیم تولید آلبوم کولی عشق تغییرات چندانی ایجاد نشد و فقط دو ترانه سرای جدید شما را همراهی کردند خوب بود؟
به نظر من خوب بود. من از طرف خودم سعی کردم کارهایی که انجام می دهم را بیشتر به سمت فلامنکو بیاورم. اما «میلاد ترابی» شجاعت بیشتری به خرج داد و در کارهای الکترونیک بی محاباتر کار کرد. ولی حفظ ترکیب آلبوم مدارا و به روزتر شدن آن خوب بود.

*در مورد سایر بخش های آلبوم چه نظری دارید؟
ببینید در کل نسبت به آلبوم مدارا خیلی بهتر بود. کارهای خانم ها «مهدیه عرب» و «مهلا سلیمانی» که به جمع ما اضافه شدند خیلی خوب بود. در بخش تنظیم های الکترونیک هم میلاد کارش را می داند و حرفه ای است. من هم سعی کردم تنظیم هایی که داشتم را خوب انجام دهم و امیدوارم با نظر مثبت مخاطبان همراه شده باشد.

*اگر بخواهید انتقادی از کولی عشق داشته باشید به چه نکته اشاره می کنید؟
انتقاد خاصی ندارم ولی در پروسه آخر تولید که باید کار به شرکت تحویل داده می شد از لحاظ زمانی بسیار فشرده شد. نتوانستیم خیلی روی میکس و مستر و سایر بخش ها وقت بگذاریم. سعی کردیم بهترین را ارائه کنیم و با توجه به همین مساله هر آنچه که در توان داشتیم را ارائه کردیم. تنها مشکل این بود که فقط یک مقدار از لحاظ زمان در مضیقه بودیم.

*مهمترین نقطه قوت کولی عشق نسبت به مدارا در چه بخشی بود؟
اول از همه این قوت و برتری در بخش ترانه وجود داشت. ملودی ها و تنظیم ها و حتی در میکس و مستر خیلی بهتر از آلبوم اول است. باز هم ایده آل ما نشد زیرا وقت بسیار کمی داشتیم.

*از همان ابتدای تولید این آلبوم اعلام می شد که در ادامه مدارا است. همین مساله باعث نمی شد که ترس از تکرار در کار شما به وجود بیاید؟
خیر. زیرا هدفی که داریم خیلی مهمتر از اینگونه ترس ها است. در آلبوم اول خیلی ترس داشتیم که آیا مردم این سبک را دوست خواهند داشت یا خیر. ولی خدا را شکر پس از جذب مخاطب پشت ما به نظرات مردم گرم شد و سعی کردیم در این راه درست تر پیش برویم.

*از الان با شهرام شکوهی برنامه ای برای آلبوم سوم دارید؟
چندی پیش با شهرام در مورد همین مساله صحبت می کردیم و در حال طرح برنامه و نظرات هستیم. قطعا آلبوم سوم در ادامه مدارا و کولی عشق است ولی تخصصی تر خواهد بود. دوست داریم کارها را به جایی که در اهداف و برنامه های خود داریم برسانیم.

*از ایده آل هایی که دارید سخن گفتید و می خواهم بدانم چه زمانی و یا در آلبوم چندم این ایده آل ها محقق خواهند شد؟
باید ببینیم که مخاطب در حال حاضر چه می خواهد. کارهای آلبوم کولی عشق یک مقدار خاص تر بود. در روزهای اول که مخاطبان گوش می کردند خیلی ارتباط برقرار نمی کردند. ولی خدا را شکر الان که نظرات را پیگیری می کنیم می بینیم که دوست دارند. سعی می کنیم همین راه را ادامه دهیم و کارهایی که داریم را تخصصی تر انجام دهیم.

*یک سوال مخاطبان در مورد خود شما این است که چرا «امیرحسین کاشانیان» فعالیت چندانی در زمینه تنظیم های الکترونیک ندارد؟
کار تنظیم الکترونیک هم انجام می دهم ولی سعی می کنم برای شهرام کاری روی آن تسلط و تخصص بیشتری دارم را ارائه کنم. من انواع تنظیم ها را انجام داده ام. ولی کاری که مثلا میلاد ترابی انجام می دهد را قطعا من نمی توانم پیاده کنم و اصطلاحا کار را باید به دست کاردان سپرد!

*علاقه ای به تنظیم های الکترونیک ندارید؟
علاقه دارم و تمامی قسمت های موزیک زیبا است. ولی آن چیزی که روی آن تخصص دارم را ترجیح می دهم که ارائه کنم. اگر بخواهم همه تنظیم ها را خودم انجام دهم قطعا با نقاط ضعف فراوانی همراه خواهد شد.

*آیا در آینده باز هم بیشتر فعالیت های تنظیم و نوازندگی شما با شهرام شکوهی خواهد بود؟
در حال حاضر من با خواننده های دیگر هم همکاری دارم ولی هدف من و شهرام از ابتدا که شروع کردیم طولانی مدت بود. این کار را با هم شروع کردیم و ادامه خواهیم داد. شاید در بحث خوانندگی هم وارد شوم. هنوز تصمیم قطعی اتخاذ نکرده ام ولی با کمک شهرام طی چند سال آینده حتما آلبوم خودم را هم منتشر خواهم کرد.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری


تاریخ انتشار : دوشنبه 28 بهمن 1392 - 13:45


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
متن آهنگ جدید سال به سال پالت دانلود آهنگ حال تو دانلود آهنگ حال تو از حمید عرفان دانلود آهنگ حال تو با صدای حمید عرفان دانلود آهنگ حمید عرفان حال تو متن آهنگ جدید حال تو حمید عرفان دانلود آهنگ رضا اعتمادی عید ایرانی دانلود آهنگ عید ایرانی دانلود آهنگ عید ایرانی از رضا اعتمادی دانلود آهنگ عید ایرانی با صدای رضا اعتمادی متن آهنگ جدید عید ایرانی رضا اعتمادی دانلود آهنگ صدای ناز وحشی دانلود آهنگ صدای ناز وحشی از میثم رستگار دانلود آهنگ میثم رستگار صدای ناز وحشی متن آهنگ صدای ناز وحشی میثم رستگار دانلود آهنگ شاهین جمشیدپور یعنی تو دانلود آهنگ فریبرز خاتمی یعنی تو دانلود آهنگ یعنی تو دانلود آهنگ یعنی تو از شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ یعنی تو از فریبرز خاتمی متن آهنگ یعنی تو شاهین جمشیدپور متن آهنگ یعنی تو فریبرز خاتمی دانلود آهنگ شاهین جمشیدپور قشنگ ترین احساس دانلود آهنگ قشنگ ترین احساس دانلود آهنگ قشنگ ترین احساس از شاهین جمشیدپور متن آهنگ قشنگ ترین احساس شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ شاهین جمشیدپور شکست سکوت دانلود آهنگ شکست سکوت از شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ شکست سکوت با صدای شاهین جمشیدپور متن آهنگ جدید شکست سکوت شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ علی عبدالمالکی یا حبیبی دانلود آهنگ یا حبیبی دانلود آهنگ یا حبیبی از علی عبدالمالکی دانلود آهنگ یا حبیبی با صدای علی عبدالمالکی متن آهنگ جدید یا حبیبی علی عبدالمالکی دانلود آهنگ محمود براینده دانلود آهنگ محمود براینده هندسه هستی دانلود آهنگ هندسه هستی دانلود آهنگ هندسه هستی از محمود براینده دانلود آهنگ هندسه هستی با صدای محمود براینده متن آهنگ جدید هندسه هستی محمود براینده دانلود آهنگ امید ساربانی هفت سین دانلود آهنگ هفت سین از امید ساربانی دانلود آهنگ هفت سین با صدای امید ساربانی متن آهنگ جدید هفت سین امید ساربانی دانلود آهنگ علی جاروند نانجیب دانلود آهنگ علی جروند دانلود آهنگ نانجیب دانلود آهنگ نانجیب از علی جاروند دانلود آهنگ نانجیب با صدای علی جاروند