امیرحسین کاشانیان: من و «شهرام شکوهی» هنوز به ایده‌آل‌های خود نرسیده‌ایم

امیرحسین کاشانیان: من و «شهرام شکوهی» هنوز به ایده‌آل‌های خود نرسیده‌ایم

موسیقی ما – آلبوم «کولی عشق» با صدای «شهرام شکوهی» اول بهمن ماه منتشر شد و او در دومین اثر خود باز هم به سراغ همان فضای آلبوم «مدارا» رفته بود. این اثر تا کنون با نظرات مثبت و منفی گوناگونی همراه شده است و در قسمت نظرسنجی بهترین آلبوم ماه سایت «موسیقی ما» هم مباحث داغی پیرامون آن در جریان است. اولین بخش از پرونده «موسیقی ما» برای بررسی آلبوم کولی عشق به گفتگو با «امیرحسین کاشانیان» اختصاص دارد. او علاوه بر سرپرستی ارکستر شهرام شکوهی ، وظیفه تنظیم و نوازندگی در این آلبوم را هم بر عهده داشته است.

*کمی از پروسه تولید این آلبوم برای ما بگویید. بعد از اتمام آلبوم «مدارا» ایده های مربوط به تولید این آلبوم شکل گرفت.
با «شهرام شکوهی» در تمامی بخش های این اثر به همفکری و تبادل نظر پرداختیم. سعی کردیم آلبوم «کولی عشق» یک مقدار متفاوت تر باشد و مثلا در بخش تنظیم سازهای سنتی را به کار اضافه کردیم. فضای برخی از آهنگ ها را بیشتر به سمت فلامنکو بردیم تا تفاوت هایی نسبت به مدارا داشته باشد.

*با توجه ارتباط نزدیکی که با «شهرام شکوهی» دارید در مورد انتخاب عوامل تولید هم نظری را ارائه می کردید؟
من و شهرام از ابتدا این کار را با هم شروع کردیم. ایده و اجرای مدارا و کولی عشق را با هم پیش بردیم و انفرادی نیست. انتخاب اکثر ترانه ها با خود شهرام است ولی در این بخش نیز همفکری هایی داریم. در سایر انتخاب ها نیز مشترک عمل می کنیم.

*از صحبت شما می توانم اینگونه برداشت کنم که سبک آثار این دو آلبوم در اصل یک پروژه است که اکنون دیگر کامل شده است؟
هنوز به اهدافی که داریم نرسیده ایم. اگر بخواهیم آلبومی که مدنظر خودمان است را تولید کنیم یک مقدار خاص می شود. من کارهای فلامنکو را انجام می دهم و شهرام هم روی موسیقی سنتی تسلط دارد و می خواهیم تلفیق این دو را به جامعه تحویل دهیم. همین مساله کار را یک مقدار خاص می کند و ترس ما این است که مورد پسند مخاطب واقع نشود. من و شهرام شکوهی هنوز به ایده آل های خود نرسیده ایم و در آلبوم های آینده سعی می کنیم این راه را ادامه دهیم.

*اینکه در تیم تولید آلبوم کولی عشق تغییرات چندانی ایجاد نشد و فقط دو ترانه سرای جدید شما را همراهی کردند خوب بود؟
به نظر من خوب بود. من از طرف خودم سعی کردم کارهایی که انجام می دهم را بیشتر به سمت فلامنکو بیاورم. اما «میلاد ترابی» شجاعت بیشتری به خرج داد و در کارهای الکترونیک بی محاباتر کار کرد. ولی حفظ ترکیب آلبوم مدارا و به روزتر شدن آن خوب بود.

*در مورد سایر بخش های آلبوم چه نظری دارید؟
ببینید در کل نسبت به آلبوم مدارا خیلی بهتر بود. کارهای خانم ها «مهدیه عرب» و «مهلا سلیمانی» که به جمع ما اضافه شدند خیلی خوب بود. در بخش تنظیم های الکترونیک هم میلاد کارش را می داند و حرفه ای است. من هم سعی کردم تنظیم هایی که داشتم را خوب انجام دهم و امیدوارم با نظر مثبت مخاطبان همراه شده باشد.

*اگر بخواهید انتقادی از کولی عشق داشته باشید به چه نکته اشاره می کنید؟
انتقاد خاصی ندارم ولی در پروسه آخر تولید که باید کار به شرکت تحویل داده می شد از لحاظ زمانی بسیار فشرده شد. نتوانستیم خیلی روی میکس و مستر و سایر بخش ها وقت بگذاریم. سعی کردیم بهترین را ارائه کنیم و با توجه به همین مساله هر آنچه که در توان داشتیم را ارائه کردیم. تنها مشکل این بود که فقط یک مقدار از لحاظ زمان در مضیقه بودیم.

*مهمترین نقطه قوت کولی عشق نسبت به مدارا در چه بخشی بود؟
اول از همه این قوت و برتری در بخش ترانه وجود داشت. ملودی ها و تنظیم ها و حتی در میکس و مستر خیلی بهتر از آلبوم اول است. باز هم ایده آل ما نشد زیرا وقت بسیار کمی داشتیم.

*از همان ابتدای تولید این آلبوم اعلام می شد که در ادامه مدارا است. همین مساله باعث نمی شد که ترس از تکرار در کار شما به وجود بیاید؟
خیر. زیرا هدفی که داریم خیلی مهمتر از اینگونه ترس ها است. در آلبوم اول خیلی ترس داشتیم که آیا مردم این سبک را دوست خواهند داشت یا خیر. ولی خدا را شکر پس از جذب مخاطب پشت ما به نظرات مردم گرم شد و سعی کردیم در این راه درست تر پیش برویم.

*از الان با شهرام شکوهی برنامه ای برای آلبوم سوم دارید؟
چندی پیش با شهرام در مورد همین مساله صحبت می کردیم و در حال طرح برنامه و نظرات هستیم. قطعا آلبوم سوم در ادامه مدارا و کولی عشق است ولی تخصصی تر خواهد بود. دوست داریم کارها را به جایی که در اهداف و برنامه های خود داریم برسانیم.

*از ایده آل هایی که دارید سخن گفتید و می خواهم بدانم چه زمانی و یا در آلبوم چندم این ایده آل ها محقق خواهند شد؟
باید ببینیم که مخاطب در حال حاضر چه می خواهد. کارهای آلبوم کولی عشق یک مقدار خاص تر بود. در روزهای اول که مخاطبان گوش می کردند خیلی ارتباط برقرار نمی کردند. ولی خدا را شکر الان که نظرات را پیگیری می کنیم می بینیم که دوست دارند. سعی می کنیم همین راه را ادامه دهیم و کارهایی که داریم را تخصصی تر انجام دهیم.

*یک سوال مخاطبان در مورد خود شما این است که چرا «امیرحسین کاشانیان» فعالیت چندانی در زمینه تنظیم های الکترونیک ندارد؟
کار تنظیم الکترونیک هم انجام می دهم ولی سعی می کنم برای شهرام کاری روی آن تسلط و تخصص بیشتری دارم را ارائه کنم. من انواع تنظیم ها را انجام داده ام. ولی کاری که مثلا میلاد ترابی انجام می دهد را قطعا من نمی توانم پیاده کنم و اصطلاحا کار را باید به دست کاردان سپرد!

*علاقه ای به تنظیم های الکترونیک ندارید؟
علاقه دارم و تمامی قسمت های موزیک زیبا است. ولی آن چیزی که روی آن تخصص دارم را ترجیح می دهم که ارائه کنم. اگر بخواهم همه تنظیم ها را خودم انجام دهم قطعا با نقاط ضعف فراوانی همراه خواهد شد.

*آیا در آینده باز هم بیشتر فعالیت های تنظیم و نوازندگی شما با شهرام شکوهی خواهد بود؟
در حال حاضر من با خواننده های دیگر هم همکاری دارم ولی هدف من و شهرام از ابتدا که شروع کردیم طولانی مدت بود. این کار را با هم شروع کردیم و ادامه خواهیم داد. شاید در بحث خوانندگی هم وارد شوم. هنوز تصمیم قطعی اتخاذ نکرده ام ولی با کمک شهرام طی چند سال آینده حتما آلبوم خودم را هم منتشر خواهم کرد.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری


تاریخ انتشار : دوشنبه 28 بهمن 1392 - 13:45


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آلبوم حامد محضر نیا دانلود آهنگ حامد محضر نیا دانلود دمو آلبوم جدید دانلود دمو آلبوم دلت با منه دانلود دمو آلبوم محمد علیزاده دانلود آلبوم یه شاخه نیلوفر دانلود آهنگ محسن چاوشی بغض دانلود آهنگ محسن چاوشی تبریک دانلود آهنگ محسن چاوشی تو که نیستی دانلود آهنگ محسن چاوشی چرا دانلود آهنگ محسن چاوشی خاکستر دانلود آهنگ محسن چاوشی خوشبختی دانلود آهنگ محسن چاوشی دلتنگی دانلود آهنگ محسن چاوشی عصا دانلود آهنگ محسن چاوشی کجاست دانلود آهنگ محسن چاوشی ناز دانلود آهنگ محسن چاوشی هفته های تلخ دانلود دمو آلبوم دانلود دمو آلبوم چطور بفهمونم دانلود دمو آلبوم علی زارعی دانلود دمو آلبوم حمید امینی دانلود دمو آلبوم سوتِ پایان دانلود آلبوم حجم سبز دانلود آلبوم خسرو شکیبایی دانلود دمو آلبوم محسن چاووشی دانلود دمو آلبوم من خود آن سیزدهم دانلود آلبوم میلاد کیانی دانلود آلبوم یه جور دیگه دانلود دموی آلبوم دانلود آلبوم بگو سیب دانلود آلبوم پویا بیاتی دانلود آهنگ پویا بیاتی دانلود آهنگ پویا بیاتی 90 دقیقه دانلود آهنگ پویا بیاتی بگو سیب دانلود آهنگ پویا بیاتی به تو میسپارمش دانلود آهنگ پویا بیاتی به من رحم کن دانلود آهنگ پویا بیاتی بی درد سر دانلود آهنگ پویا بیاتی تنهایی نرو دانلود آهنگ پویا بیاتی تو فکر چشماتم دانلود آهنگ پویا بیاتی تو که خوابی دانلود آهنگ پویا بیاتی تو می تونی دانلود آهنگ پویا بیاتی جای تو خالی دانلود آهنگ پویا بیاتی رنگ شال دانلود آهنگ پویا بیاتی عذاب می کشم دانلود آهنگ پویا بیاتی عکس دو تایی دانلود آهنگ پویا بیاتی نزدیک تر دانلود آلبوم احسان آریا دانلود آلبوم ریسک دانلود آلبوم دیگه میرم دانلود آلبوم مجید خراطها