امین حبیبی: همیشه در کار موسیقی بی‌کس بودم و بی‌کس خواهم بود

امین حبیبی: همیشه در کار موسیقی بی‌کس بودم و بی‌کس خواهم بود

موسیقی ما - «امین حبیبی» پس از حدود هفت ماه سکوت، هفته گذشته تک قطعه جدیدش با عنوان «دیشب همین موقع» را منتشر کرد. قطعه‌ای که با استقبال مخاطبانش مواجه شد و ترانه‌اش هم موضوع متفاوتی نسبت به آثار گذشته این خواننده داشت. از سوی دیگر امین حبیبی مدتی است که به شکل جدی در زمینه کنسرت مشغول فعالیت و برنامه‌ریزی است. از یک سو چند اجرا در شهرستانها داشته و از سویی دیگر پس از ایام سوگواری محرم و صفر احتمالا شاهد حضور او روی استیج یکی از سالن‌های تهران خواهیم بود. همه این مسائل و البته چند مورد حاشیه‌ای دیگر بهانه گفتگوی ما با امین حبیبی بود که متن آن را در ادامه می‌خوانید:
  *از آلبوم جدید چه خبر؟ درباره آلبوم جدید باید بگویم که قطعا امسال آلبومی را منتشر نخواهم کرد. به دلیل اینکه تمایل چندانی هم به این کار ندارم و قصد دارم که بیشتر در زمینه انتشار تک قطعات حضور داشته باشم. فکر می‌کنم که تا پایان امسال دو یا سه تک قطعه دیگر را هم به امید خدا منتشر کنم.
  *چرا فاصله بین تک قطعات شما اینقدر زیاد است؟ قطعه قبلی من حدود هفت ماه قبل منتشر شد. مخاطبان، من را به بدقولی محکوم می‌کنند و می‌گویند که مثلا در ماه مرداد از قطعه جدید صحبت می‌کنید اما آبان ماه منتشر می‌شود. من اصولا زمان پخش را به مخاطبان اعلام نمی‌کنم و زمانی که تولید یک قطعه جدید را استارت می‌زنم با مردم درباره آن صحبت می‌کنم. خیلی از دوستان در مدت زمان یک روز قطعه جدید آماده و منتشر می‌کنند اما من اینگونه نیستم. نمی‌دانم شاید یا سواد یا قدرت این کار را ندارم اما به هرحال نمی‌توانم یک روزه قطعه‌ای را تولید کنم. تا زمانی که پروژه و قطعه‌ای خودم را راضی نکند هرگز به انتشارش فکر نمی‌کنم. البته قطعه «دیشب همین موقع» واقعا تولیدش به طول انجامید. این قطعه شهریور ماه آماده شد اما از میکس و مسترینگ و کیفیت کار راضی نبودم. به همین دلیل تصمیم گرفتم که دوباره میکس کنم و همین موضوع یک مقدار وقت من را گرفت. به ماه محرم هم نزدیک شدیم و ترجیح دادم که پس از ایام سوگواری این اثر منتشر شود.
  *در گفتگویی که سال گذشته با هم داشتید به این نکته اشاره کردید که اگر شعر و ملودی خوبی دریافت کنید حتما اجرا خواهید کرد. در زمینه تک قطعات قصد ندارید به سراغ شعر و ملودی دیگران بروید؟ اگر از دوستان نزدیک من بپرسید گواهی می‌دهند که در رایانه شخصی من بیش از هزار قطعه وجود دارد که تا کنون منتشر نشده‌اند. فکر می‌کنم اگر تا آخر عمر هم آهنگ نسازم، آنقدر پروژه آماده دارم که هفته‌ای یک قطعه منتشر کنم. بعضی از کارها آنقدر دغدغه خودم می‌شود که مجال پرداختن به کارهای دیگر را پیدا نمی‌کنم. با تمام این تفاسیر اگر شعر خوبی به دست من برسد که استفاده می‌کنم اما شعری که من را برانگیزد کمتر به دستم رسیده است. در مورد ملودی ملودی قطعه «دیشب همین موقع» باید بگویم برای چهار یا پنج سال قبل است که البته ساختن کار داستانی دارد که اکنون نمی‌توانم بگویم اما اجازه بدهید مدتی بگذرد و در مصاحبه‌های. معمولا روش کار من اینگونه نیست که بگویم یک شعر و ملودی می‌نویسم و می‌سازم و قطعه‌ای منتشر می‌کنم. آهنگ‌های زیادی می‌سازم ولی همه آنها آرشیو می‌شوند. زمانی که می‌خواهم قطعه جدیدی را منتشر کنم، آرشیو خودم را کامل گوش می‌دهم و یکی از آنها را برای آن زمان و شرایط به مرحله انتشار می‌رسانم. تنظیم را در همان زمان انتشار قطعه انجام می‌دهم و همانطور که گفتم در اکثر مواقع شعر و ملودی هیچ وقت برای همان زمان نیست.
  *زمان برگزاری کنسرت تهران قطعی نشده است؟ ما مدتها است که به دنبال برگزاری کنسرت تهران هستیم. اما به قول یکی از دوستان خبرنگار همکارتان فکر می‌کنم «امین حبیبی» بدشانس‌ترین خواننده تاریخ موسیقی ایران باشد. اکنون برای اولین بار می‌خواهم بگویم که ما پیش از یک اتفاق تلخ صحبت‌های لازم برای برگزاری کنسرت پس از محرم را انجام داده بودیم اما میسر نشد. یک روز پس از مذاکره ما برای برگزاری کنسرت در تالار وزارت کشور آن سالن آتش گرفت و دیگر این نهایت بدشانسی بود! تمام تلاش ما این است که پس از ایام محرم و صفر کنسرت بزرگی در تهران داشته باشیم و احتمال آن هم زیاد است. صحبت‌ها و مذاکرات برای برگزاری برنامه در تالار وزارت کشور انجام شد و قرار بود که در همان ایام آتش‌سوزی آن سالن قرارداد را هم رسما امضا کنیم. صحبت‌های من با تهیه‌کننده پابرجا است ولی در سالن دیگری برنامه خواهیم داشت.
  *اما همانند انتشار قطعات خود در زمینه برگزاری کنسرت هم ظاهرا وسواس زیادی دارید. درباره وسواس کارهای خودم باید بگویم که طی حدود دو سال اخیر شش یا هفت قطعه منتشر کرده‌ام. فکر نمی‌کنم اگر شخصی منصف باشد بتواند بگوید که امین حبیبی در فلان تک قطعه کم کاری کرده است. فکر نمی‌کنم کیفیت هیچکدام از این کارها آنقدر پایین باشد که کسی بتواند من را به کم‌فروشی محکوم کند. شاید در سال یک یا دو قطعه منتشر کنم اما تمام تلاشم این است که اسم و سابقه کاری‌ام لکه‌دار نشود. درباره عدم برگزاری کنسرت باید بگویم یک دلیل، وسواس خودم بود. یک دلیل دیگر این بود که من عضو هیچ باند و گروه و دسته‌ای نیستم. من همیشه در کار موسیقی بی‌کس بودم و بی‌کس خواهم بود و به غیر از خدا و مردم هیچکسی را نداشتم. امین حبیبی هرچه باشد، کوچک یا بزرگ، کسی نمی‌تواند بگوید که من او را به اینجا رساندم. همیشه تنها کار کرده‌ام و نمی‌توانم عضو باند یا گروه خاصی باشم. خدا را گواه می‌گیرم که بارها پیشنهادات متنوع داشتم اما من هیچگاه خودفروشی نمی‌کنم. نمی‌گویم که همه این کار را می‌کنند یا هر کسی که کنسرت برگزار می‌کند عضو یک باند یا گروه خاص است. اما من حاضر نیستم به خاطر برگزاری کنسرت بنده یا برده شخص خاصی باشم. عزت من از همه چیز مهمتر است و اگر نام یک هنرمند را یدک می‌کشم پس باید عین یک هنرمند رفتار کنم. هر کسی می‌خواهد برای من برنامه برگزار کند باید به فکر عزت و حیثیت من هم باشد. امین حبیبی به خاطر پول هرکاری نمی‌کند و اگر قرار بود که هرکاری انجام دهد، می‌توانست وضع مالی بهتری داشته باشد. همانطور که به خاطر پول برای هرکسی کار نمی‌سازم و به خاطر پول هرجایی نمی‌روم. هنرمندبودن صرفا کارکردن و پول درآوردن نیست. بلکه هنرمندبودن یعنی ذات و انسانیت خودتان را حفظ کنید. باز هم تکرار می‌کنم منظور من این نیست که هرکسی کنسرت برگزار می‌کند چنین روندی در کارش دارد. اما افراد زیادی که برای برگزاری کنسرت به سمت من آمدند می‌خواستند من را بخرند و باید بگویم که فروشی نیستم.
  *و کلام آخر؟ چندی پیش در یکی از گروه‌های مرتبط با نرم‌افزارهای پیام‌رسان، که در آن چند تن از هنرمندان عضو بودند، یکی از افراد دیوانه‌ای که از اسم امین حبیبی یا همان «همایون» سوءاستفاده می‌کرده اظهارنظر کرده است. او اعلام کرده که امین حبیبی کارهای من را می‌خواند. اغلب دوستان حاضر در آن گروه از من خواستند که جواب این شخص را بدهم اما خودم را آنقدر نازل نمی‌دانم که جواب یک فرد دیوانه را بدهم. هنرمندان حاضر در آن گروه جواب این فرد را داده بودند اما دلیل سکوت و عدم پیگیری من این است که در شأن من نیست. فکر می‌کنم مردم به آن حد از آگاهی رسیده باشند

 نکته دیگر اینکه می‌خواهم تشکر بسیار ویژه از اعضای ارکسترم داشته باشم. قرار بود ما پیش از ماه محرم کنسرتی را برگزار کنیم که متاسفانه به دلیل بدشانسی‌هایی که گفتم و  بدقولی یکی از دوستان، این کنسرت به سرانجام نرسید. دوستان من در ارکستر حدود پانزده جلسه تمرین کردند و زحمت کشیدند اما متاسفانه آن برنامه برگزار نشد. شرمنده دوستان عزیزم شدم و می‌خواهم از طریق این رسانه رسما از آنها عذرخواهی کنم و قدردان زحمات و همراهی آنها هستم. اجازه نمی‌دهم زحمات این عزیزان به هدر برود و قطعا با آنها روی صحنه می‌روم و به امید خدا جواب خیلی‌ها را می‌دهیم. نهایتا باید بگویم در ادامه همان موضوع تنها بودنم در عرصه موسیقی باید این نکته را متذکر شوم که در قسمت پخش قطعات هم هیچگاه به کسی پول نداده‌ام. در قسمت مصاحبه‌ها و حضور رسانه‌ای هم هیچ وقت پولی به کسی پرداخت نکرده‌ام و فقط هم با چند شخص محدود در حوزه رسانه ارتباط دارم. به غیر از شخص شما و سایت «موسیقی ما» که همیشه نسبت به من لطف داشته‌اید، سه یا چهار نفر دیگر از دوستان بوده‌اند که برادرانه و خواهرانه و بدون هیچ چشم‌داشتی به من کمک کرده‌اند. دوستان رسانه‌ای من انسان هستند و مثل برخی از افراد، دلال نیستند و بدون هیچ چشم‌داشتی از کار من حمایت کرده‌اند. برای تبلیغات و پخش آثارم به کسی باج نداده و نمی‌دهم. عزیزانی که تا کنون برای امین حبیبی کار کرده‌اند، صمیمانه بوده و من هم صمیمانه قدردان زحمات آنها هستم. نهایتا این نکته را باید عنوان کنم که سایت شخصی بنده به نشانی www.aminhabibi.com همزمان با انتشار قطعه دیشب همین موقع با قالب و طراحی جدید به روز شد. همچنین مخاطبان عزیز برای ارتباط مستقیم با من می‌توانند به کانال تلگرام من به نشانی aminhabibichannel  مراجعه نمایند.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری

امین حبیبی: همیشه در کار موسیقی بی‌کس بودم و بی‌کس خواهم بود
امین حبیبی: همیشه در کار موسیقی بی‌کس بودم و بی‌کس خواهم بود


تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آبان 1394 - 11:29


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ شیدایی با صدای آریا متن آهنگ شیدایی آریا دانلود آهنگ اشکان محمدیان بهش بگو دانلود آهنگ بهش بگو از اشکان محمدیان دانلود آهنگ بهش بگو با صدای اشکان محمدیان متن آهنگ بهش بگو اشکان محمدیان دانلود آهنگ احمد صفایی می خواستمت دانلود آهنگ می خواستمت دانلود آهنگ می خواستمت از احمد صفایی دانلود آهنگ می خواستمت با صدای احمد صفایی متن آهنگ می خواستمت احمد صفایی دانلود آهنگ علی اصحابی مهمانی خدا دانلود آهنگ مهمانی خدا دانلود آهنگ مهمانی خدا از علی اصحابی دانلود آهنگ مهمانی خدا با صدای علی اصحابی متن آهنگ مهمانی خدا علی اصحابی دانلود دعای ربنا دانلود دعای ربنا از محمد رضا شجریان دانلود دعای ربنا با صدای محمد رضا شجریان دعای ربنا دعای ربنا محمد رضا شجریان ربنا استاد محمد رضا شجریان دانلود آهنگ مرتضی پاشایی یادم باشی دانلود آهنگ یادم باشی دانلود آهنگ یادم باشی از مرتضی پاشایی دانلود آهنگ یادم باشی با صدای مرتضی پاشایی متن آهنگ یادم باشی مرتضی پاشایی دانلود آهنگ طعم بارون دانلود آهنگ طعم بارون از محمد قرایی دانلود آهنگ طعم بارون با صدای محمد قرایی دانلود آهنگ محمد قرایی دانلود آهنگ محمد قرایی طعم بارون متن آهنگ طعم بارون محمد قرایی دانلود آهنگ با منه قلبش دانلود آهنگ با منه قلبش از مهدی افشار دانلود آهنگ با منه قلبش با صدای مهدی افشار دانلود آهنگ مهدی افشار با منه قلبش متن آهنگ با منه قلبش مهدی افشار دانلود آهنگ بیا برگرد از میلاد آقائی دانلود آهنگ بیا برگرد با صدای میلاد آقائی دانلود آهنگ میلاد آقائی دانلود آهنگ میلاد آقائی بیا برگرد متن آهنگ بیا برگرد میلاد آقائی دانلود آهنگ سلفیه دانلود آهنگ سلفیه از مجید رستمی دانلود آهنگ سلفیه با صدای مجید رستمی دانلود آهنگ مجید رستمی سلفیه متن آهنگ سلفیه مجید رستمی دانلود آهنگ ماه عاشقی دانلود آهنگ ماه عاشقی از نوید یحیایی