انتشار اثر در این روزگار، مانند جهاد در موسیقی است

انتشار اثر در این روزگار، مانند جهاد در موسیقی است

صدای آشنا - گروه موسیقی «همنوازان افق» به‌زودی آلبومی با آهنگسازی و تنظیم «ستارهشیاری پور» و با آواز علی سعیدی و محمد سعیدی، - خوانندگان اصفهانی- منتشر می‌کند كه هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است.

به طور کل این آلبوم در چهار فرم بسته شده است. قطعه‌ی «کوچ» که فضایی انتزاعی دارد و برای ارکسترایرانی و گروه کُر تنظیم شده است. همچنین در این اثر، تصانیفی بر اشعار مولانا ، حافظ و پژمان بختیاری آمده است. تصنیف افشاری بر اساس الحان قدیم (نهاوندی) و همچنین واریاسیونی از شب جدایی ، اثر استاد «مجید وفادار» دیگر قطعه‌ی این اثر است که البته آهنگساز در قالبی دیگر آفریده و به او تقدیم كرده است. ساز و آواز مکتب اصفهان با فیگورهای جدید که نشانگر خصوصیات مکتب اصفهان همراه با ذوق آهنگساز این آلبوم است، از دیگر بخش‌های این اثر است. آهنگساز این آلبوم از هرگونه جلوه‌های افکتیو و فرافکنی‌های بصری پرهیز کرده است،‌ چرا كه بر این اعتقاد است:«موسیقی باید دل را درگیر کند نه ذهن و چشم را و شنونده باید با حداکثر دو بار شنیدن یک آلبوم ، ملودی‌ها را زمزمه کند وگرنه آن اثر فاقد ارزش هنری است.» آنطور كه «ستار هشیاری پور»می‌گوید؛ این آلبوم همواره با مشکلات معمول انتشار آلبوم مواجه است؛ برای همین است كه به این نكته اشاره دارد: «انتشار اثر برای یک هنرمند در این روزگار ، مانند جهاد در موسیقی است.» این اثر به تهیه کنندگی کانون حسنات اصفهان و همدلی حسین مولایی و سعید عشاقی تهیه شده است  و صدابرداری آن در استودیو «آواهنگ» - فرهاد ارباب‌شیرانی- انجام شده است.

هوشیاری‌پور، پیش از این آلبوم موسیقی «سرآغاز» را بر اساسِ دو نوازی تار و تمبك به انتشار درآورده بود. آن اثر كه به صورتِ بی‌كلام عرضه شده بود، دارای 11 قطعه بود،‌ این آهنگساز و نوازنده درباره‌ی آن اثر گفته بود:«قابلیت هــای زیــادی در ســاز تار نهفته اســت که تا به حال کســی از آن اســتفاده نکرده و آن حرکت «پیتزیکاتو» یا «فالژوله» اســت، یعنی تقطیعی زدن که قبلا در ساز کمانچه و ویولن استفاده شده ولی در سازهای مضرابی مثل تار و سه تار نبوده است. من متوجه شدم تار هم این قابلیت را دارد و حتی براســاس تکنیک «پیتزیکاتو» برای ارکستر هم قطعه نوشتم. االن دیگر حرکات هــای انفرادی نوازندگی در ســاز تــار را می توانیم در گروه نوازی هم استفاده کنیم تا صدادهی ارکستر ایران متنوع تر شود. تکنیک های نوازندگی برای ساز یک بــاره خلق نشــده. نوازنده ها به مــرور آن را خلق کرده و ســازها را تکامل داده اند. تکامل فقط تغییر شــکل ظاهری ســاز نیست. کل تاریخ موســیقی از گام هایی بوده که توسط افراد برداشته شده و کسی یک باره پرشی نکرده است.»

آلبوم جدید در ماهی كه پیش روست، به انتشار درخواهد آمد.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: سما بابایی


تاریخ انتشار : شنبه 6 تیر 1394 - 11:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ رضا اسماعیل پور دانلود آهنگ رضا اسماعیل پور خیال متن آهنگ خیال رضا اسماعیل پور Download New Music Amir Azimi Download New Music Amir Azimi Film Sigar Khab دانلود آهنگ امیر عظیمی فیلم سیگار خواب دانلود آهنگ فیلم سیگار خواب دانلود آهنگ فیلم سیگار خواب از امیر عظیمی دانلود آهنگ فیلم سیگار خواب با صدای امیر عظیمی متن آهنگ فیلم سیگار خواب امیر عظیمی Download New Music Mostafa Ashtiani Download New Music Mostafa Ashtiani Boghz دانلود آهنگ بغض از مصطفی آشتیانی دانلود آهنگ بغض با صدای مصطفی آشتیانی دانلود آهنگ مصطفی آشتیانی بغض متن آهنگ بغض مصطفی آشتیانی Download New Music Mohsen Chavoshi & Sina Sarlak Afsar Download New Music Sina Sarlak دانلود آهنگ افسار دانلود آهنگ افسار از محسن چاوشی و سینا سرلک دانلود آهنگ افسار با صدای محسن چاوشی و سینا سرلک دانلود آهنگ محسن چاوشی و سینا سرلک افسار متن آهنگ افسار محسن چاوشی Download New Music Masuod Taghizadeh Download New Music Masuod Taghizadeh Tashvish دانلود آهنگ تشویش از مسعود تقی زاده دانلود آهنگ تشویش با صدای مسعود تقی زاده دانلود آهنگ مسعود تقی زاده تشویش متن آهنگ تشویش مسعود تقی زاده دانلود آهنگ من اونیم دانلود آهنگ من اونیم از منصور عابدینی دانلود آهنگ من اونیم با صدای منصور عابدینی دانلود آهنگ منصور عابدینی دانلود آهنگ منصور عابدینی من اونیم متن آهنگ من اونیم منصور عابدینی Download New Music Hamed Mahzarnia Irane Man دانلود آهنگ ایران من از حامد محضرنیا دانلود آهنگ ایران من با صدای حامد محضرنیا دانلود آهنگ حامد محضرنیا ایران من متن آهنگ ایران من حامد محضرنیا Download New Music Mohsen Yahaghi Download New Music Mohsen Yahaghi Khaterat دانلود آهنگ خاطرات از محسن یاحقی دانلود آهنگ خاطرات با صدای محسن یاحقی دانلود آهنگ محسن یاحقی خاطرات متن آهنگ خاطرات محسن یاحقی Download New Music Hamed Pahlan Download New Music Hamed Pahlan Entezar دانلود آهنگ انتظار از حامد پهلان دانلود آهنگ انتظار با صدای حامد پهلان