اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی

اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی

موسیقی ما - «حسین علیزاده» و «علیرضا قربانی» اولین همکاری مشترک خود را با اجرای برنامه در یکی از معتبرترین سالن های اجرای موسیقی در اروپا و به دعوت «فیلارمونیک کلن» کشور آلمان آغاز خواهند کرد و بعد از آن، برنامه‌ی کنسرت‌هایی را در شهرهای مختلف اروپا از جمله لندن، مادرید، زوریخ و غیره ادامه خواهند داد.

در این برنامه‌های مشترک، نوازندگان ترکیبی از گروهِ موسیقی «هم‌آوایان» و «ضربانگ» خواهند بود و به احتمال فراوان بعد از اجرای برنامه در اروپا، کنسرت‌هایی نیز در تهران و سایر شهرستان‌ها برگزار خواهند کرد. «حسین علیزاده» - آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی تار- این روزها در خارج از ایران مشغول برگزاری کنسرت‌هایی همراه با حسین بهروزنیا (بربت) و بهنام سامانی (دف و تنبک) است و علاوه بر آن در تعدادی از شهرهایی که به اجرای برنامه می‌پردازد، مستر کلاس‌ِ تخصصی تار و سه‌تار نیز برگزار می‌کند؛ این اما اولین همکاری مشترک با «علیرضا قربانی» - خواننده‌ی مطرح موسیقی سنتی ایران- است.

علیزاده در طول فعالیت‌های هنری خود، اگرچه همواره دغدغه‌ی اجرای موسیقی بی‌کلام را داشته است؛ اما با خوانندگانِ متفاوتی فعالیت کرده که از جمله‌ی آنان می‌توان به محمدرضا شجریان و شهرام ناظری اشاره کرد. او سالِ گذشته، تور کنسرت‌هایی را همراه با «محمد معتمدی» در تهران و شهرستان‌ها اجرا کرد که با موفقیت بسیاری همراه شد، حال از هم‌اکنون می‌توان حدس زد که این برنامه‌ها نیز با استقبال بسیار زیادی مواجه شود.

در این کنسرت که به دعوت « انجمن فیلارمونیک کلن» آلمان انجام خواهد شد، قطعاتِ جدیدی از ساخته‌های حسین علیزاده به اجرا درخواهد آمد. سیامک جهانگیری، علی بوستان و صبا علیزاده به همراه تعدادی از نوازندگانِ ضربانگ در این برنامه حضور خواهند داشت. انجمن فیلارمونیک کلن آلمان از مجموعه های صاحب نام و بین المللی است که بسیاری از بزرگان موسیقی جهان در آن حضور داشته‌اند و حال این دو هنرمند در آن به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

این در حالی است که آلبوم «سودائی» به آهنگسازی «سامان صمیمی» آخرین اثر منتشرشده‌ی «علیرضا قربانی» است که چند روز قبل توسط کمپانی معتبر «اکورد کراسس» در کشور فرانسه منتشر شد. این آلبوم توسط «سامان صمیمی» برای دو ساز تار و کمانچه ساخته و توسط «مصباح قمصری» برای بم کمان و سازهای کوبه ای تنظیم شده است. کلام این مجموعه را منتخبی از اشعار بزرگانی چون «ابوسعید ابوالخیر»، «مولانا»، «محمدرضا شفیعی کدکنی» و «فریدون مشیری» تشکیل می دهند و همچنین یک قطعه قدیمی با شعر و آهنگ «عارف قزوینی» با تنظیم جدید در آلبوم «سودائی» گنجانده شده ست. در این اثر سامان صمیمی (کمانچه)، مهدی امینی (تار)، مصباح قمصری (بم کمان)، زکریا یوسفی (دف و کاخون) و صبا صمیمی (ضرب زورخانه و تنبک) درآلبوم «سودائی» به نوازندگی پرداخته اند.


منبع: 
اختصاصی سایت صدای آشنا


نویسنده: سما بابایی

اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی
اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی


تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 خرداد 1394 - 19:19


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ ميثم قاضي دانلود آهنگ یا رسول الله دانلود آهنگ تولدت مبارک دانلود آهنگ شب تولد دانلود آهنگ پیامبر دانلود آهنگ حامد زمانی محمد (ص) دانلود آهنگ محمد دانلود آهنگ محمد (ص) از حامد زمانی دانلود آهنگ محمد (ص) با صدای حامد زمانی دانلود آهنگ مهمون من باش دانلود آهنگ عصر پاییزی دانلود آهنگ احسان خواجه امیری درد دانلود آهنگ درد دانلود آهنگ درد از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ درد با صدای احسان خواجه امیری متن آهنگ جدید درد احسان خواجه امیری دانلود آهنگ احسان خواجه امیری چشمامو میبندم دانلود آهنگ چشمامو میبندم دانلود آهنگ چشمامو میبندم از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ چشمامو میبندم با صدای احسان خواجه امیری متن آهنگ جدید چشمامو میبندم احسان خواجه امیری دانلود آهنگ احسان خواجه امیری ساده دانلود آهنگ دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ ساده دانلود آهنگ ساده از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ ساده با صدای احسان خواجه امیری متن آهنگ جدید ساده احسان خواجه امیری دانلود آهنگ احسان خواجه امیری دیونگی دانلود آهنگ دیونگی دانلود آهنگ دیونگی از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ دیونگی با صدای احسان خواجه امیری متن آهنگ جدید دیونگی احسان خواجه امیری دانلود آهنگ احسان خواجه امیری حس دانلود آهنگ حس از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ حس با صدای احسان خواجه امیری متن آهنگ جدید حس احسان خواجه امیری دانلود آهنگ احسان خواجه امیری عاشق دانلود آهنگ عاشق دانلود آهنگ عاشق از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ عاشق با صدای احسان خواجه امیری متن متن آهنگ جدید عاشق احسان خواجه امیری دانلود آهنگ احسان خواجه امیری هراس دانلود آهنگ هراس دانلود آهنگ هراس از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ هراس با صدای احسان خواجه امیری متن آهنگ جدید هراس احسان خواجه امیری دانلود آهنگ احسان خواجه امیری عشق دوم دانلود آهنگ عشق دوم دانلود آهنگ عشق دوم از احسان خواجه امیری دانلود آهنگ عشق دوم با صدای احسان خواجه امیری