اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی

اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی

موسیقی ما - «حسین علیزاده» و «علیرضا قربانی» اولین همکاری مشترک خود را با اجرای برنامه در یکی از معتبرترین سالن های اجرای موسیقی در اروپا و به دعوت «فیلارمونیک کلن» کشور آلمان آغاز خواهند کرد و بعد از آن، برنامه‌ی کنسرت‌هایی را در شهرهای مختلف اروپا از جمله لندن، مادرید، زوریخ و غیره ادامه خواهند داد.

در این برنامه‌های مشترک، نوازندگان ترکیبی از گروهِ موسیقی «هم‌آوایان» و «ضربانگ» خواهند بود و به احتمال فراوان بعد از اجرای برنامه در اروپا، کنسرت‌هایی نیز در تهران و سایر شهرستان‌ها برگزار خواهند کرد. «حسین علیزاده» - آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی تار- این روزها در خارج از ایران مشغول برگزاری کنسرت‌هایی همراه با حسین بهروزنیا (بربت) و بهنام سامانی (دف و تنبک) است و علاوه بر آن در تعدادی از شهرهایی که به اجرای برنامه می‌پردازد، مستر کلاس‌ِ تخصصی تار و سه‌تار نیز برگزار می‌کند؛ این اما اولین همکاری مشترک با «علیرضا قربانی» - خواننده‌ی مطرح موسیقی سنتی ایران- است.

علیزاده در طول فعالیت‌های هنری خود، اگرچه همواره دغدغه‌ی اجرای موسیقی بی‌کلام را داشته است؛ اما با خوانندگانِ متفاوتی فعالیت کرده که از جمله‌ی آنان می‌توان به محمدرضا شجریان و شهرام ناظری اشاره کرد. او سالِ گذشته، تور کنسرت‌هایی را همراه با «محمد معتمدی» در تهران و شهرستان‌ها اجرا کرد که با موفقیت بسیاری همراه شد، حال از هم‌اکنون می‌توان حدس زد که این برنامه‌ها نیز با استقبال بسیار زیادی مواجه شود.

در این کنسرت که به دعوت « انجمن فیلارمونیک کلن» آلمان انجام خواهد شد، قطعاتِ جدیدی از ساخته‌های حسین علیزاده به اجرا درخواهد آمد. سیامک جهانگیری، علی بوستان و صبا علیزاده به همراه تعدادی از نوازندگانِ ضربانگ در این برنامه حضور خواهند داشت. انجمن فیلارمونیک کلن آلمان از مجموعه های صاحب نام و بین المللی است که بسیاری از بزرگان موسیقی جهان در آن حضور داشته‌اند و حال این دو هنرمند در آن به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

این در حالی است که آلبوم «سودائی» به آهنگسازی «سامان صمیمی» آخرین اثر منتشرشده‌ی «علیرضا قربانی» است که چند روز قبل توسط کمپانی معتبر «اکورد کراسس» در کشور فرانسه منتشر شد. این آلبوم توسط «سامان صمیمی» برای دو ساز تار و کمانچه ساخته و توسط «مصباح قمصری» برای بم کمان و سازهای کوبه ای تنظیم شده است. کلام این مجموعه را منتخبی از اشعار بزرگانی چون «ابوسعید ابوالخیر»، «مولانا»، «محمدرضا شفیعی کدکنی» و «فریدون مشیری» تشکیل می دهند و همچنین یک قطعه قدیمی با شعر و آهنگ «عارف قزوینی» با تنظیم جدید در آلبوم «سودائی» گنجانده شده ست. در این اثر سامان صمیمی (کمانچه)، مهدی امینی (تار)، مصباح قمصری (بم کمان)، زکریا یوسفی (دف و کاخون) و صبا صمیمی (ضرب زورخانه و تنبک) درآلبوم «سودائی» به نوازندگی پرداخته اند.


منبع: 
اختصاصی سایت صدای آشنا


نویسنده: سما بابایی

اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی
اولین همکاری مشترک حسین علیزاده و علیرضا قربانی


تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 خرداد 1394 - 19:19


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آلبوم دیو و دلبر با صدای حسین افضلی Download New Album Amir & Hamid Hamooni Fadayi Dari Download New Album Amir Hamooni Download New Album Hamid Hamooni دانلود آلبوم امیر هامونی دانلود آلبوم امیر و حمید هامونی فدایی داری دانلود آلبوم حمید هامونی دانلود آلبوم فدایی داری دانلود آلبوم فدایی داری از امیر و حمید هامونی دانلود آلبوم فدایی داری با صدای امیر و حمید هامونی Download New Album Afshin Azari Download New Album Afshin Azari Hame Midoonan دانلود آلبوم افشین آذری دانلود آلبوم افشین آذری همه میدونن دانلود آلبوم همه میدونن دانلود آلبوم همه میدونن از افشین آذری دانلود آلبوم همه میدونن با صدای افشین آذری دانلود آهنگ افشین آذری متن آلبوم همه میدونن افشین آذری Download New Album Ali AsHabi EP 2 دانلود آلبوم EP 2 دانلود آلبوم EP 2 از علی اصحابی دانلود آلبوم EP 2 با صدای علی اصحابی دانلود آلبوم علی اصحابی EP 2 Download New Album Soheil Jami Download New Album Soheil Jami Khosoosi دانلود آلبوم خصوصی دانلود آلبوم خصوصی از سهیل جامی دانلود آلبوم خصوصی با صدای سهیل جامی دانلود آلبوم سهیل جامی دانلود آلبوم سهیل جامی خصوصی دانلود آهنگ سهیل جامی Download New Album Kamran Molaei Paradox دانلود آلبوم پارادکس دانلود آلبوم پارادکس از کامران مولایی دانلود آلبوم پارادکس با صدای کامران مولایی دانلود آلبوم کامران مولایی پارادکس دانلود آلبوم پازل باند قایق کاغذی دانلود آلبوم قایق کاغذی دانلود آلبوم قایق کاغذی از پازل باند دانلود آلبوم قایق کاغذی با صدای پازل باند متن آلبوم قایق کاغذی پازل باند Download New Album Hadi Khodayari Download New Album Hadi Khodayari Jodaei دانلود آلبوم جدایی دانلود آلبوم جدایی از هادی خدایاری دانلود آلبوم جدایی با صدای هادی خدایاری دانلود آلبوم هادی خدایاری دانلود آلبوم هادی خدایاری جدایی Download New Album Parsa Sedigh