بابازاده؛ من موافق نیستم!

بابازاده؛ من موافق نیستم!

خب، اعتراف می‌کنم که اگر من هم جای مخاطبان «موسیقی ما» بودم شاکی می‌شدم و اعتراض می‌کردم! دوستان از من خواسته‌اند که جوابیه‌ای برای این حرف و حدیث‌های به‌وجود آمده بنویسم و از خودم دفاع کنم. اما این عادلانه نیست...من اصلا موافق نیستم!
وقتی خبر ارسالی من بدست همین دوستان نازنین، از نو و دوباره تنظیم شده و متأسفانه در این تنظیم مجدد، ناخواسته اطلاعات نادرست در اختیار مخاطب با هوش قرار گرفته، من چرا باید جوابیه صادر کنم؟
من اصلا موافق نیستم و دوست ندارم مثل محمد مایلی کهن و ف.ک (لطفا با فری کله پز اشتباه گرفته نشود!) که بعد از صدور بیانیه‌ها و جوابیه‌های‌شان کله‌پا شدند، از کار بی‌کار شوم و مجبور باشم به‌جای نوشتن و کار کردن در تریبون پر مخاطبی مثل «موسیقی ما»، به «وبلاگ» در‌پیت خودم تبعید شوم و از افسرد‌گی سکته خف (همان خفیف !) بزنم.
اما از شوخی گذشته، چون 4 خط ابتدایی خبر تغییر داده شده، اولین شبهه در مورد تاریخ انتشار اولین آلبوم کبیری به وجود آمده؛ در خبر ارسالی تاریخ انتشار آلبوم را «اواخر دهه هفتاد» ذکر کرده بودم که متأسفانه به‌گونه‌ای که می‌بینید شده «اواخر 1370» و این وسط همه تقصیرها و اتهام‌ها به گردن اینجانب افتاده‌است. اما در مورد قطعه «نفرین»...
حرف و حدیث‌ها در مورد این قطعه هیچ‌وقت تمام نشده ونخواهد شد. اوایل که این ترک به‌صورت زیرزمینی و روی اینترنت منتشر شد، مجتبی کبیری در اوج شهرت قرار داشت و با توجه به این‌که کم‌تر کسی محسن چاووشی عزیز را حتی نصفه‌ونیمه می‌شناخت، این قطعه به نام مجتبی کبیری سند خورد و حتی کبیری در بسیاری از مصاحبه‌هایش، در مورد این تک‌آهنگ صحبت کرد و آن‌را «حاصل یک حس انتقام جویی قدیمی، از خیانتی ناجوان‌مردانه نامید». (نقل به مضمون، هفته نامه آوای ساوه/ سال 1380/ اگر اشتباه نکنم!)
اما روزگار چرخید و چاووشی روز به‌روز شناخته شده‌تر و محبوب‌تر شد و در مصاحبه‌هایش بحث این ترک را به‌ میان آورد و در مصاحبه‌ای جنجالی با ماه‌نامه «ترانه ماه» برای اولین‌بارعنوان شد که این کار متعلق به محسن چاووشی است، تا بحث و جدل‌ها وارد فضای جدیدی شود.
یک سری اعتقاد دارند که چاووشی به این‌خاطر‌که این قطعه محبوبیت فوق‌العاده‌ای را به دست آورده، روی همان ملودی خوانده و آن‌را منتشر کرده و البته در طرف مقابل هم عده‌ای اعتقاد دارند که کبیری به خاطر‌این‌که در بین هواداران‌اش خراب نشود، بعد از این ادعای چاووشی مبنی بر صاحب این اثر بودن، روی همان ملودی‌ها خوانده و آن‌را منتشر کرده.
کمی خنده‌دار و مضحک به نظر می‌رسد اما با توجه به شباهت بسیار زیاد این 2 خواننده به‌هم، هرگز این معما حل نشد و حالا و بعد از این‌همه سال، از آسمان فرود آمد و یقه ما را گرفت و مجبورمان کرد که جوابیه بنویسیم.
البته در سال‌های بعد اتفاق‌هایی افتاد که اوضاع تا حد زیادی به نفع چاووشی شد. چاووشی طی یک مصاحبه جنجالی گفت؛ «از خواندن این قطعه پشیمان‌ام» و از سوی دیگر ترانه‌سرای این قطعه یعنی مریم حیدرزاده، چاووشی را به عدم باور شناسنامه کاری‌اش محکوم کرد تا مالکیت این قطعه، کمی تا قسمتی از کبیری گرفته شود و به چاووشی برگردد! تنها راه‌حلی که می توانم برای پایان بخشیدن به این جنجال پیشنهاد کنم، این است که در یک هم‌زیستی مسالمت آمیز، مالکیت این قطعه را به صورت 3 دانگ3 دانگ بین کبیری و چاووشی قسمت کنیم تا جنجال‌ها بخوابد، موافق هستید که؟
بهمن بابازاده- 88/5/3

توضیح نوید غضنفری، سردبیر سایت موسیقی ما: من اما موافق‌ام! توی تمام این سال‌ها یادگرفته‌ام که یک «سانسورچی» تمام عیار باشم، عادت کرده‌ام هر نوشته‌ای بدستم رسید، پیش از توجه به محتوا و موضوع آن، درگیر گرفت‌وگیرهای نگارشی و ویرایشی‌اش بشوم، تازه در این مسیر (به نظر خودم) با ملاحظه عمل می‌کنم و باید سخت‌گیرتر شوم. بهمن بابازاده درست می‌گوید، نه تنها الان و توی این خبر، که همیشه توی مطالب‌اش دست می‌برم و گزارش‌ها و خبرهایش را در نهایت امانت‌داری البته، ویرایش کرده و خواهم کرد، نه تنها در مورد بابازاده که در مورد همه آدم‌ها و نوشته‌های‌شان این‌گونه عمل می‌کنم، اصلا همین الان، همین جوابیه بابازاده را هم ویرایش کردم. اما در مورد این خبر آخری در مورد آلبوم تازه مجتبی کبیری، صرف‌نظر از اختلاف نظری که در مورد محتوای این خبر بوجود آمده که از این‌یکی بی‌خبرم (لابد حالا خرده می‌گیرید که چرا سردبیر سایتی مثل موسیقی ما از این ماجرا بی‌‌خبر است؟)، بله، اصلا عجیب نیست! اصلا هم عیبی ندارد که اعتراف کنم از خیلی از مسائل حاشیه‌ای موسیقی موسوم به بدنه موسیقی کشورمان بی‌اطلاع‌ام و مطمئنا می‌کوشم که صاحب‌خبر شوم! از بحث اصلی دور نشویم؛ بله، اینجانب بودم که «دهه هفتاد» را به «دهه 1370» تغییر دادم تا از نظر نگارشی، عبارت درست شود، غافل از این‌که کلمه «دهه» را فراموش کردم اضافه کنم و به همین‌دلیل کوچک بخشی از این سوءتفاهم بزرگ بوجود آمد که بابت‌اش من معذرت می‌خواهم. اما راجع‌به باقی حکایت‌ها و دعواها، خودتان می‌دانید و بابازاده! من هم به‌عنوان سردبیر هیچ دخالتی نمی‌کنم، نه به این‌خاطر که زیر‌آبم را زده بخواهم تلافی کنم، نه! همان‌طور که گفتم اطلاعات درست و درمانی در مورد این خبر ندارم. ممنون از توجه‌تان.


منبع: 

تاریخ انتشار : شنبه 3 مرداد 1388 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ دیگه نیستم من
آهنگ دیگه نیستم من
مهراد یزدی و آی وین
آهنگ تو خودم نیستم
آهنگ تو خودم نیستم
سیاوش مالکی
آهنگ با تو بد نیستم
آهنگ با تو بد نیستم
میثم ابراهیمی
آهنگ معروف نیستم
آهنگ معروف نیستم
احمدرضا شهریاری
آهنگ امپراطور
آهنگ امپراطور
مهدی یراحی
آهنگ مرکز
آهنگ مرکز
سامی یوسف

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
متن آهنگ دسته خودم نیست علی اصحابی دانلود آهنگ مجيد يحيايي متن آهنگ جديد ساحل مجيد يحيايي دانلود آهنگ عکس یادگاری متن آهنگ جدید عکس یادگاری علی اصحابی دانلود آهنگ ماهواره متن آهنگ جدید ماهواره حامد زمانی متن آهنگ جدید پاییز علی عبدالمالکی دانلود آهنگ علی کیانی دانلود آهنگ ما پاییز نداریم متن آهنگ جدید ما پاییز نداریم علی کیانی دانلود آهنگ چشمای تو دانلود تیتراژ برنامه بعضیا دانلود آهنگ دیوانه وار متن آهنگ جدید دیوانه وار میلاد باران دانلود آهنگ دلم خواست متن آهنگ جدید دلم خواست مهدی یغمایی دانلود رميكس دانلود رميكس آهنگ نرو دانلود رميكس جدید دانلود رميكس جدید ایرانی دانلود رميكس جدید غمگین دانلود رميكس محسن يگانه دانلود آهنگ زخم دانلود تیتراژ سریال زخم متن آهنگ جدید زخم محمد علیزاده متن آهنگ جدید اشتباه امیر جاهد دانلود آهنگ 2Brothers دانلود آهنگ صداتو دوست دارم متن آهنگ صداتو دوست دارم سعید کرمانی دانلود آهنگ من بی دلیل خوشحالم متن آهنگ من بی دلیل خوشحالم سعید مدرس متن آهنگ جدید سکوت بابک مافی دانلود آهنگ رهایی متن آهنگ جدید رهایی علی لهراسبی دانلود آهنگ مهدی دارابی متن آهنگ جدید زیر بارون رضا شیری دانلود آهنگ سیگار متن آهنگ سیگار کامران تفتی دانلود آهنگ خدا جز تو کی میدونه متن آهنگ جدید خدا جز تو کی میدونه محسن یاحقی دانلود آهنگ پاتوق دانلود تیتراژ برنامه مهمونی دانلود آهنگ بهانه ی تو متن آهنگ جدید بهانه ی تو محمد اصفهانی دانلود آهنگ نتونستم متن آهنگ جدید نتونستم سیاوش قمصری دانلود آهنگ سیه مو متن آهنگ جدید سیه مو علی زند وکیلی دانلود آهنگ بمون پیشم