برخی مسئولان، نظارت کیفی را با سانسور اشتباه گرفته‌اند

برخی مسئولان، نظارت کیفی را با سانسور اشتباه گرفته‌اند

صبا رادمان : برخلاف تهیه کنندگی سینما، درحال حاضر تهیه کنننده موسیقی با دلال موسیقی اشتباه گرفته شده و متاسفانه هیچ نظارت دقیق و اصولی و کارشناسانه‌ای نیز بر این حوزه مهم وجود ندارد. دکتر محمد سریر در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری فریادگر با بیان این مطلب افزود: درگذشته، تهیه کنندگان متخصصی که به حوزه موسیقی به عنوان فعالیت فرهنگی نگاه می‌کردند در این کار حضورداشتند اما متاسفانه در حال حاضر عده‌ای دلال، فعالیت فرهنگی را با دلالی ماشین و دلار و... اشتباه گرفته و همه چیز را درمنوپول خود درآورده‌اند.

وی ادامه داد: مشکل اینجاست که هیچ نظارتی بر کارکرد این افراد از سوی دولت نیز وجود ندارد و برخی مسئولان، نظارت کیفی را با سانسور اشتباه گرفته‌اند.

سریر با بیان اینکه درجهان، گردش پول در حوزه موسیقی به صد‌ها میلیارد می‌رسد، تاکید کرد: دلیل این موضوع این است که در دیگر کشورهای جهان، تهیه کننده موسیقی کسی است که به حوزه‌های موسیقی مسلط باشد و اقتصاد هنر را به شکل خاص بشناسد.

وی افزود: اینجا به جایی صد‌ها میلیارد پول درجهان به سادگی رخ نمی‌دهد زیرا درآنجا رقابت بین تهیه کننده‌ها بسیار شدید است و به طور طبیعی اگر کسی در زمینه‌ای تخصص و مهارت دقیقی نداشته باشد مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفته و از این عرصه حذف می‌شود.

عضوهئیت مدیره خانه موسیقی تاکید کرد: آفت تهیه کنندگی موسیقی در ایران این است که به دلیل محدودیت‌های اعمال شده، برخی ازدفا‌تر و حتی بهتر بگویم مغازه‌های موسیقی بی‌هیچ تخصص و نگاه کارشناسانه‌ای تنها با هدف درآوردن پول سرشار به واسطه رسانه‌هایی که به شکل‌های مختلفی خریداری و در اختیارشان قرار گرفته تبلیغات غیر حرفه‌ای را انجام داده و حتی به قمیت ضایع کردن حق هنرمند، پول سرشاری را از آن خود می‌کنند.
این آهنگساز اظهار کرد: درچنین شرایط شاهدیم که برخی تهیه کننده‌ها، همه چیز را در مُنوپول خود درآورده و باعث شدند که روزبه روز شاهد نزول هرچه بیشترسطح کیفی این موضوع مهم (تهیه کنندگی) شویم و مشکل اینجاست که هیچ نهاد مسئولی نیز در قبال این مشکل کیفی خود را موظف به رسیدگی و نظارت کیفی بر آن‌ها نمی‌داند.

سریر افزود: مسئولان فرهنگی و به ویژه صد وسیما که تنها رسانه تلویزیونی و رادیویی کشور است و در قیاس با کشورهای خارجی، بدون حضور بخش خصوصی به تنهایی در این عرصه حضور دارد باید با نگاه موشکافانه و دقیق تری نسبت به تبلیغات از طریق پخش هر اثر نازل و بدون کیفیتی نظارت کند.

عضو سابق هیات مدیره خانه سینما تاکید کرد: درسینما دیگر تفاوت تهیه کننده و سرمایه گذار مشخص شده و بنابراین هردلال و سرمایه داری، نمی‌تواند تهیه کننده فیلم شود زیرا در تهیه کنندگی سینما، تخصص از پول ارجح است و سرمایه دار می‌داند که تنها می‌تواند سرمایه گذار یک اثر سینمایی باشد نه تهیه کننده.

وی درپایان اظهارامیدواری کرد، درعرصه موسیقی که تا این حد مورد علاقه و پسند مخاطبان هنردوست ایران است و تا این اندازه نیز در بالا رفتن سطح فرهنگی کشور تاثیر دارد نظارت کیفی‌ای حاکم شده و تفاوت دلالی و کسب پول از راه تضعیف حقوق هنرمندان را با تهیه کنندگی هنر والایی چون موسیقی مشخص شود.


منبع: 
فریادگر
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مهر 1391 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ دلم گرفته
آهنگ دلم گرفته
سامان مرادیان
آهنگ اشتباه
آهنگ اشتباه
مهدی احمدوند
آهنگ بازم دلم گرفته
آهنگ بازم دلم گرفته
علی عبدالمالکی
آهنگ دلم گرفته
آهنگ دلم گرفته
محمدرضا حجازی
آهنگ دلم گرفته
آهنگ دلم گرفته
علی مولایی
آهنگ دلم گرفته
آهنگ دلم گرفته
محمد فکار

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ بی کلام Moments of Relax دانلود آهنگ رمانتیک دانلود آهنگ ریلکسیشن دانلود موسیقی بدون کلام دانلود موسیقی رمانتیک دانلود آهنگ بی کلام آزادی دانلود آهنگ بی کلام علیرضا حیدری دانلود آهنگ بی کلام جشن تنهایی دانلود آهنگ بی کلام غرب تا شرق دانلود آهنگ بی کلام پاییز دانلود آهنگ اولین حرف دانلود آهنگ محسن رضایی دانلود آهنگ بی کلام اجتماعی دانلود بیت اجتماعی دانلود موزیک ویدیو La Tropilla دانلود موزیک ویدیو گروه راش دانلود آهنگ بی کلام 2015 دانلود آهنگ بی کلام KOMITIS دانلود آهنگ بی کلام مهرزاد خواجه امیری دانلود آلبوم رقص های آذری دانلود آهنگ آذری دانلود آهنگ آذری بی کلام دانلود آهنگ ترکی دانلود آهنگ رقص دانلود آهنگ رقص لزگی دانلود آهنگ شاد آذری دانلود آهنگ عروسی دانلود آهنگ محلی دانلود آهنگ بی کلام احمد زنوری دانلود آهنگ بی کلام علی جعفری دانلود آهنگ بی کلام ویولن دانلود آهنگ جدید بی کلام Ancient Iran دانلود آهنگ جدید بی کلام حسن مومیوند دانلود آهنگ بی کلام گیتار دانلود آهنگ بی کلام علی رستم نژاد دانلود آهنگ بی کلام حسن مومیوند دانلود آهنگ تکنو دانلود آهنگ بی کلام مازیار فلاحی دانلود آهنگ Rebeat دانلود آهنگ دنگ شو دانلود آهنگ دنگ شو ردنگ دانلود آهنگ ردنگ دانلود آهنگ ردنگ از دنگ شو دانلود آهنگ ردنگ با صدای دنگ شو دانلود آهنگ سامان منفرد دانلود آهنگ مقدمه دانلود آهنگ پدرام درخشانی دانلود موزیک ویدیو 40 مضراب بیات ترک دانلود موزیک ویدیو پدرام درخشانی دانلود آهنگ بی کلام Ardavan Farajpour