بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد

بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد

موسیقی ما- لی‌لا رضایی: «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت... وجهان» عنوان جلساتی است که بنیامین بهادری با علاقه مندان به موضوعات این عنوان و نیز علاقه مندان خود برگزار کرده و در آن‌ها به بیان نظرات خود و شنیدن نظراتشان خواهد پرداخت.

بنیامین بهادری در خصوص این فعالیت که به نوع خود، فعالیتی جدید بوده و کمتر شبیه آن مشاهده شده است، به سایت موسیقی ما گفت: «این پیشنهادی بود که از سوی موسسه کارنامه به من داده شد. گویا یکی-دونفر از مدرسان این موسسه این پیشنهاد را به خانم اسکندرفر که مدیریت کارنامه را به عهده دارند، داده بودند و در جلسه مشترکی که حضورداشتیم ایشان مستقیما پیشنهاد خود را به من ارائه کردند. من نیز چون موسسه کارنامه را می‌شناسم و با کارهای خانم اسکندرفر آشنایی دارم، ابراز علاقه کرده و پیشنهاد ایشان را پذیرفتم.»

بنیامین ادامه داد: «مبانی اصلی بیان، کلی تر از بیان ۳۲ حرف و کلمات و ادای آن‌ها در جملات است. بیانی که مد نظر من است بسیار کلی تر از این مباحث بوده و در شاخه‌های مختلف و ریزتری نیز نفوذ می‌کند.»

به گفته این خواننده «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت و... جهان» به صورت کارگاهی و ارتباط رو در رو برگزار می‌شود. وی ادامه داد: «از آنجایی که برای بیان احساسات و تفکرات به شکل روزمره، نیازمند ابزاری مثل ادبیات، موسیقی، تصویر و به طور کلی هنر و یا ترکیب این‌ها با هم هستیم، این کارگاه می‌تواند کمک قابل توجهی برای همه ما باشد. چرا که در این کارگاه در مورد تمامی این موضوعات صحبت جمعی می‌شود. درست وقتی که قرار است یک حس درونی و یا تفکری که در ذهنت شکل می‌گیرد را به افراد بعدی منتقل کنی، و برای این کار نیاز به ابزار خاصی داری، اینجا نیز همین احساس نیاز می‌شود. همه آن ابزار در جهت بیان آن حس و تفکر، به خدمت گرفته می‌شوند.»

وی در ادامه متذکر شد: «این کارگاه اصلا به صورت کلاسی نبوده بلکه به صورت گپ و گفت بوده و از فرم جزوه نویسی و تک گویی خارج شده و به پولی فونیک و چندآوایی می‌رسیم. امیدوارم در پایان این جلسات، همه ما به تحلیل جامع و کاملی از تفکرات و احساساتمان و همچنین طریق بیان آن‌ها به ساده‌ترین و موثر‌ترین شکل برسیم.»

وی درمورد موضوعات قابل بحث در این کارگاه گفت: «موضوعات مربوط به این کارگاه به صورت کلی مشخص شده و برای تکامل آن، نیازبه شروع جلسات و بررسی استعدادهای موجود در آن، و همچنین چگونگی و گستردگی نظرات و تفکرات مختلف داریم. چرا که کار ما در این کارگاه، گسترده‌تر از آموزش بیان حروف، کلمات و ادای آن در جملات بوده و بر پایه خود‌شناسی بنا شده است. این مباحث بر مبنای خود‌شناسی پایه گذاری شده است. من معتقدم انسان در ابتدا باید خود را بشناسد و روی خود اشراف داشته باشد تا بتواند موضوعات مختلف را استخراج و بیان کند.»

وی در مورد نحوه برگزاری جلسات علاوه بر توضیحات بالا افزود: «در این کارگاه، از استعدادهای شناخته شده و ناشناخته، در زمینه‌های گوناگون برای بیان بهتر مطالب مطروحه استفاده خواهیم کرد.»

نگار اسکندرفر به عنوان مدیرموسسه کارنامه و کسی که سال هاست فعالیت‌های هنری‌اش موجب بلوغ و رشد هنر و فرهنگ هنری شده و این زحمات بر هیچ کس پوشیده نیست، در مورد جلسات فوق گفت: «این جلسات به هیچ وجه در ارتباط با موسیقی نیست و به شکل کلاس برگزار نمی‌شود بلکه به صورت کارگاهی و ارتباط کلامی در خصوص بیان، رنگ، صدا و حرکت است.»

وی ادامه داد: «از آنجایی که کار ما در کل در ارتباط با نسل جوان است، دلم می‌خواست با بنیامین همکاری داشته باشم. من مدتهاست که ایشان را می‌شناسم و می‌دانم که منهای ادبیاتی که به آن اشراف دارد، در یک گفت‌و‌گوی جمعی آدمی است که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و بسیار توانایی این را دارد که نظرات و انتقادات دیگران را بپذیرد و در عین حال اظهار نظر کند.»

وی ادامه داد: «بنیامین بهادری می‌تواند یک جمع را طوری بگرداند که درک آدمهای پیرامون خود را بالا ببرد. «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت... وجهان» یک سری جلسات جمعی است که افراد طی آن با گفت‌و‌گوی با هم به نتیجه‌های خوبی در مورد بیان می‌رسند. نسل جوانی که شرایط اظهار نظر در برابر جهان برایش کمترپیش می‌آید، به راحتی در این جلسات می‌تواند اظهار نظر کرده و خود یکی از اداره کننده‌های جلسه باشد. پوستر این جلسات خود بیان کننده موضوعاتی است که قرار است بین شرکت کننده‌ها در مورد آن‌ها بحث شود. دست نوشته‌های بنیامین به شکلی کاملا «مبتکرانه و ترکیبی جدید از مهم‌ترین بحث‌های وی بود، که خود حاوی مطالب و توضیحات مهمی درباره همه سوالات مطروحه در این زمینه خواهد بود.»

گفتنی است تعداد این جلسات ۱۲ روز و زمان برگزاری آن‌ها در روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت ۱۶ الی ۲۰ خواهد بود.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی مابنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد
بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


تاریخ انتشار : یکشنبه 11 دی 1390 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ موسیقی تو
آهنگ موسیقی تو
محمد حسام
آهنگ تیتر اول
آهنگ تیتر اول
حامد محضرنیا

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ مجید رضا در این دنیا متن آهنگ در این دنیا مجید رضا Download New Music Farzad HP Download New Music Farzad HP Eshghe To دانلود آهنگ عشق تو از فرزاد HP دانلود آهنگ عشق تو با صدای فرزاد HP دانلود آهنگ فرزاد HP دانلود آهنگ فرزاد HP عشق تو Download New Music Milad Kiani Download New Music Milad Kiani Silent دانلود آهنگ بی صدا دانلود آهنگ بی صدا از میلاد کیانی دانلود آهنگ بی صدا با صدای میلاد کیانی دانلود آهنگ میلاد کیانی بی صدا متن آهنگ بی صدا میلاد کیانی Download New Music Mohammad Nikpour Download New Music Mohammad Nikpour Ba Man Bash دانلود آهنگ با من باش از محمد نیکپور دانلود آهنگ با من باش با صدای محمد نیکپور دانلود آهنگ محمد نیکپور دانلود آهنگ محمد نیکپور با من باش متن آهنگ با من باش محمد نیکپور Download New Music Alireza Roozegar Shabhaye Bandar دانلود آهنگ شب های بندر دانلود آهنگ شب های بندر از علیرضا روزگار دانلود آهنگ شب های بندر با صدای علیرضا روزگار دانلود آهنگ علیرضا روزگار شب های بندر متن آهنگ شب های بندر علیرضا روزگار Download New Music Mobin Download New Music Mobin Ashegham Kon دانلود آهنگ عاشقم کن دانلود آهنگ عاشقم کن از مبین دانلود آهنگ عاشقم کن با صدای مبین دانلود آهنگ مبین دانلود آهنگ مبین عاشقم کن Download New Music Sina Golzar Limbo دانلود آهنگ برزخ از سینا گلزار دانلود آهنگ برزخ با صدای سینا گلزار دانلود آهنگ سینا گلزار برزخ Download New Music Omid Jahan To Mano Mikhay Khob دانلود آهنگ امید جهان تو منو میخوای خوب دانلود آهنگ تو منو میخوای خوب دانلود آهنگ تو منو میخوای خوب از امید جهان دانلود آهنگ تو منو میخوای خوب با صدای امید جهان متن آهنگ تو منو میخوای خوب امید جهان Download New Music Morteza Sarmadi Halam Badeh دانلود آهنگ حالم بده از مرتضی سرمدی دانلود آهنگ حالم بده با صدای مرتضی سرمدی دانلود آهنگ مرتضی سرمدی حالم بده متن آهنگ حالم بده مرتضی سرمدی