بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد

بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد

موسیقی ما- لی‌لا رضایی: «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت... وجهان» عنوان جلساتی است که بنیامین بهادری با علاقه مندان به موضوعات این عنوان و نیز علاقه مندان خود برگزار کرده و در آن‌ها به بیان نظرات خود و شنیدن نظراتشان خواهد پرداخت.

بنیامین بهادری در خصوص این فعالیت که به نوع خود، فعالیتی جدید بوده و کمتر شبیه آن مشاهده شده است، به سایت موسیقی ما گفت: «این پیشنهادی بود که از سوی موسسه کارنامه به من داده شد. گویا یکی-دونفر از مدرسان این موسسه این پیشنهاد را به خانم اسکندرفر که مدیریت کارنامه را به عهده دارند، داده بودند و در جلسه مشترکی که حضورداشتیم ایشان مستقیما پیشنهاد خود را به من ارائه کردند. من نیز چون موسسه کارنامه را می‌شناسم و با کارهای خانم اسکندرفر آشنایی دارم، ابراز علاقه کرده و پیشنهاد ایشان را پذیرفتم.»

بنیامین ادامه داد: «مبانی اصلی بیان، کلی تر از بیان ۳۲ حرف و کلمات و ادای آن‌ها در جملات است. بیانی که مد نظر من است بسیار کلی تر از این مباحث بوده و در شاخه‌های مختلف و ریزتری نیز نفوذ می‌کند.»

به گفته این خواننده «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت و... جهان» به صورت کارگاهی و ارتباط رو در رو برگزار می‌شود. وی ادامه داد: «از آنجایی که برای بیان احساسات و تفکرات به شکل روزمره، نیازمند ابزاری مثل ادبیات، موسیقی، تصویر و به طور کلی هنر و یا ترکیب این‌ها با هم هستیم، این کارگاه می‌تواند کمک قابل توجهی برای همه ما باشد. چرا که در این کارگاه در مورد تمامی این موضوعات صحبت جمعی می‌شود. درست وقتی که قرار است یک حس درونی و یا تفکری که در ذهنت شکل می‌گیرد را به افراد بعدی منتقل کنی، و برای این کار نیاز به ابزار خاصی داری، اینجا نیز همین احساس نیاز می‌شود. همه آن ابزار در جهت بیان آن حس و تفکر، به خدمت گرفته می‌شوند.»

وی در ادامه متذکر شد: «این کارگاه اصلا به صورت کلاسی نبوده بلکه به صورت گپ و گفت بوده و از فرم جزوه نویسی و تک گویی خارج شده و به پولی فونیک و چندآوایی می‌رسیم. امیدوارم در پایان این جلسات، همه ما به تحلیل جامع و کاملی از تفکرات و احساساتمان و همچنین طریق بیان آن‌ها به ساده‌ترین و موثر‌ترین شکل برسیم.»

وی درمورد موضوعات قابل بحث در این کارگاه گفت: «موضوعات مربوط به این کارگاه به صورت کلی مشخص شده و برای تکامل آن، نیازبه شروع جلسات و بررسی استعدادهای موجود در آن، و همچنین چگونگی و گستردگی نظرات و تفکرات مختلف داریم. چرا که کار ما در این کارگاه، گسترده‌تر از آموزش بیان حروف، کلمات و ادای آن در جملات بوده و بر پایه خود‌شناسی بنا شده است. این مباحث بر مبنای خود‌شناسی پایه گذاری شده است. من معتقدم انسان در ابتدا باید خود را بشناسد و روی خود اشراف داشته باشد تا بتواند موضوعات مختلف را استخراج و بیان کند.»

وی در مورد نحوه برگزاری جلسات علاوه بر توضیحات بالا افزود: «در این کارگاه، از استعدادهای شناخته شده و ناشناخته، در زمینه‌های گوناگون برای بیان بهتر مطالب مطروحه استفاده خواهیم کرد.»

نگار اسکندرفر به عنوان مدیرموسسه کارنامه و کسی که سال هاست فعالیت‌های هنری‌اش موجب بلوغ و رشد هنر و فرهنگ هنری شده و این زحمات بر هیچ کس پوشیده نیست، در مورد جلسات فوق گفت: «این جلسات به هیچ وجه در ارتباط با موسیقی نیست و به شکل کلاس برگزار نمی‌شود بلکه به صورت کارگاهی و ارتباط کلامی در خصوص بیان، رنگ، صدا و حرکت است.»

وی ادامه داد: «از آنجایی که کار ما در کل در ارتباط با نسل جوان است، دلم می‌خواست با بنیامین همکاری داشته باشم. من مدتهاست که ایشان را می‌شناسم و می‌دانم که منهای ادبیاتی که به آن اشراف دارد، در یک گفت‌و‌گوی جمعی آدمی است که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و بسیار توانایی این را دارد که نظرات و انتقادات دیگران را بپذیرد و در عین حال اظهار نظر کند.»

وی ادامه داد: «بنیامین بهادری می‌تواند یک جمع را طوری بگرداند که درک آدمهای پیرامون خود را بالا ببرد. «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت... وجهان» یک سری جلسات جمعی است که افراد طی آن با گفت‌و‌گوی با هم به نتیجه‌های خوبی در مورد بیان می‌رسند. نسل جوانی که شرایط اظهار نظر در برابر جهان برایش کمترپیش می‌آید، به راحتی در این جلسات می‌تواند اظهار نظر کرده و خود یکی از اداره کننده‌های جلسه باشد. پوستر این جلسات خود بیان کننده موضوعاتی است که قرار است بین شرکت کننده‌ها در مورد آن‌ها بحث شود. دست نوشته‌های بنیامین به شکلی کاملا «مبتکرانه و ترکیبی جدید از مهم‌ترین بحث‌های وی بود، که خود حاوی مطالب و توضیحات مهمی درباره همه سوالات مطروحه در این زمینه خواهد بود.»

گفتنی است تعداد این جلسات ۱۲ روز و زمان برگزاری آن‌ها در روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت ۱۶ الی ۲۰ خواهد بود.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی مابنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد
بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


تاریخ انتشار : یکشنبه 11 دی 1390 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ موسیقی تو
آهنگ موسیقی تو
محمد حسام
آهنگ تیتر اول
آهنگ تیتر اول
حامد محضرنیا

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ مهدی همایون پور دنیای من دانلود آهنگ احساس از امین فیاض دانلود آهنگ احساس با صدای امین فیاض دانلود آهنگ امین فیاض احساس متن آهنگ احساس امین فیاض دانلود آهنگ ایمان علیشاهی عاشقونه هامون دانلود آهنگ عاشقونه هامون دانلود آهنگ عاشقونه هامون از ایمان علیشاهی دانلود آهنگ عاشقونه هامون با صدای ایمان علیشاهی متن آهنگ عاشقونه هامون ایمان علیشاهی دانلود آهنگ رامین بی باک سکوت دانلود آهنگ سکوت از رامین بی باک دانلود آهنگ سکوت با صدای رامین بی باک متن آهنگ سکوت رامین بی باک دانلود آهنگ احساسی از نوید یحیایی دانلود آهنگ احساسی با صدای نوید یحیایی دانلود آهنگ نوید یحیایی احساسی متن آهنگ احساسی نوید یحیایی دانلود آهنگ بابک تسلیمی بگو باشه دانلود آهنگ بگو باشه دانلود آهنگ بگو باشه از بابک تسلیمی دانلود آهنگ بگو باشه با صدای بابک تسلیمی متن آهنگ بگو باشه بابک تسلیمی دانلود آهنگ فاتح نورایی قسمت دانلود آهنگ قسمت از فاتح نورایی دانلود آهنگ قسمت با صدای فاتح نورایی متن آهنگ قسمت فاتح نورایی دانلود آهنگ امید مهرآبادی خیانت دانلود آهنگ خیانت از امید مهرآبادی دانلود آهنگ خیانت با صدای امید مهرآبادی دانلود آهنگ محسن یاحقی مرد دیروز تو دانلود آهنگ مرد دیروز تو دانلود آهنگ مرد دیروز تو از محسن یاحقی دانلود آهنگ مرد دیروز تو با صدای محسن یاحقی متن آهنگ مرد دیروز تو محسن یاحقی دانلود آهنگ خنده های تو از سعید شهروز دانلود آهنگ خنده های تو با صدای سعید شهروز دانلود آهنگ سعید شهروز خنده های تو متن آهنگ خنده های تو سعید شهروز دانلود آهنگ شب تولد از مجید یحیایی دانلود آهنگ شب تولد با صدای مجید یحیایی دانلود آهنگ مجید یحیایی شب تولد متن آهنگ جدید شب تولد مجید یحیایی دانلود آهنگ محمد رشیدیان یه لحظه دانلود آهنگ یه لحظه دانلود آهنگ یه لحظه از محمد رشیدیان دانلود آهنگ یه لحظه با صدای محمد رشیدیان متن آهنگ یه لحظه محمد رشیدیان دانلود آهنگ بهنام اس آی دانلود آهنگ دیدار آخر از علی بابا