بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد

بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد

موسیقی ما- لی‌لا رضایی: «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت... وجهان» عنوان جلساتی است که بنیامین بهادری با علاقه مندان به موضوعات این عنوان و نیز علاقه مندان خود برگزار کرده و در آن‌ها به بیان نظرات خود و شنیدن نظراتشان خواهد پرداخت.

بنیامین بهادری در خصوص این فعالیت که به نوع خود، فعالیتی جدید بوده و کمتر شبیه آن مشاهده شده است، به سایت موسیقی ما گفت: «این پیشنهادی بود که از سوی موسسه کارنامه به من داده شد. گویا یکی-دونفر از مدرسان این موسسه این پیشنهاد را به خانم اسکندرفر که مدیریت کارنامه را به عهده دارند، داده بودند و در جلسه مشترکی که حضورداشتیم ایشان مستقیما پیشنهاد خود را به من ارائه کردند. من نیز چون موسسه کارنامه را می‌شناسم و با کارهای خانم اسکندرفر آشنایی دارم، ابراز علاقه کرده و پیشنهاد ایشان را پذیرفتم.»

بنیامین ادامه داد: «مبانی اصلی بیان، کلی تر از بیان ۳۲ حرف و کلمات و ادای آن‌ها در جملات است. بیانی که مد نظر من است بسیار کلی تر از این مباحث بوده و در شاخه‌های مختلف و ریزتری نیز نفوذ می‌کند.»

به گفته این خواننده «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت و... جهان» به صورت کارگاهی و ارتباط رو در رو برگزار می‌شود. وی ادامه داد: «از آنجایی که برای بیان احساسات و تفکرات به شکل روزمره، نیازمند ابزاری مثل ادبیات، موسیقی، تصویر و به طور کلی هنر و یا ترکیب این‌ها با هم هستیم، این کارگاه می‌تواند کمک قابل توجهی برای همه ما باشد. چرا که در این کارگاه در مورد تمامی این موضوعات صحبت جمعی می‌شود. درست وقتی که قرار است یک حس درونی و یا تفکری که در ذهنت شکل می‌گیرد را به افراد بعدی منتقل کنی، و برای این کار نیاز به ابزار خاصی داری، اینجا نیز همین احساس نیاز می‌شود. همه آن ابزار در جهت بیان آن حس و تفکر، به خدمت گرفته می‌شوند.»

وی در ادامه متذکر شد: «این کارگاه اصلا به صورت کلاسی نبوده بلکه به صورت گپ و گفت بوده و از فرم جزوه نویسی و تک گویی خارج شده و به پولی فونیک و چندآوایی می‌رسیم. امیدوارم در پایان این جلسات، همه ما به تحلیل جامع و کاملی از تفکرات و احساساتمان و همچنین طریق بیان آن‌ها به ساده‌ترین و موثر‌ترین شکل برسیم.»

وی درمورد موضوعات قابل بحث در این کارگاه گفت: «موضوعات مربوط به این کارگاه به صورت کلی مشخص شده و برای تکامل آن، نیازبه شروع جلسات و بررسی استعدادهای موجود در آن، و همچنین چگونگی و گستردگی نظرات و تفکرات مختلف داریم. چرا که کار ما در این کارگاه، گسترده‌تر از آموزش بیان حروف، کلمات و ادای آن در جملات بوده و بر پایه خود‌شناسی بنا شده است. این مباحث بر مبنای خود‌شناسی پایه گذاری شده است. من معتقدم انسان در ابتدا باید خود را بشناسد و روی خود اشراف داشته باشد تا بتواند موضوعات مختلف را استخراج و بیان کند.»

وی در مورد نحوه برگزاری جلسات علاوه بر توضیحات بالا افزود: «در این کارگاه، از استعدادهای شناخته شده و ناشناخته، در زمینه‌های گوناگون برای بیان بهتر مطالب مطروحه استفاده خواهیم کرد.»

نگار اسکندرفر به عنوان مدیرموسسه کارنامه و کسی که سال هاست فعالیت‌های هنری‌اش موجب بلوغ و رشد هنر و فرهنگ هنری شده و این زحمات بر هیچ کس پوشیده نیست، در مورد جلسات فوق گفت: «این جلسات به هیچ وجه در ارتباط با موسیقی نیست و به شکل کلاس برگزار نمی‌شود بلکه به صورت کارگاهی و ارتباط کلامی در خصوص بیان، رنگ، صدا و حرکت است.»

وی ادامه داد: «از آنجایی که کار ما در کل در ارتباط با نسل جوان است، دلم می‌خواست با بنیامین همکاری داشته باشم. من مدتهاست که ایشان را می‌شناسم و می‌دانم که منهای ادبیاتی که به آن اشراف دارد، در یک گفت‌و‌گوی جمعی آدمی است که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و بسیار توانایی این را دارد که نظرات و انتقادات دیگران را بپذیرد و در عین حال اظهار نظر کند.»

وی ادامه داد: «بنیامین بهادری می‌تواند یک جمع را طوری بگرداند که درک آدمهای پیرامون خود را بالا ببرد. «و اما بیان من از جهان، رنگ، صدا، حرکت... وجهان» یک سری جلسات جمعی است که افراد طی آن با گفت‌و‌گوی با هم به نتیجه‌های خوبی در مورد بیان می‌رسند. نسل جوانی که شرایط اظهار نظر در برابر جهان برایش کمترپیش می‌آید، به راحتی در این جلسات می‌تواند اظهار نظر کرده و خود یکی از اداره کننده‌های جلسه باشد. پوستر این جلسات خود بیان کننده موضوعاتی است که قرار است بین شرکت کننده‌ها در مورد آن‌ها بحث شود. دست نوشته‌های بنیامین به شکلی کاملا «مبتکرانه و ترکیبی جدید از مهم‌ترین بحث‌های وی بود، که خود حاوی مطالب و توضیحات مهمی درباره همه سوالات مطروحه در این زمینه خواهد بود.»

گفتنی است تعداد این جلسات ۱۲ روز و زمان برگزاری آن‌ها در روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت ۱۶ الی ۲۰ خواهد بود.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی مابنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد
بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


بنیامین بهادری در گفت‌و‌گو با موسیقی ما: این کارگاه تیتر ندارد


تاریخ انتشار : یکشنبه 11 دی 1390 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ موسیقی تو
آهنگ موسیقی تو
محمد حسام
آهنگ تیتر اول
آهنگ تیتر اول
حامد محضرنیا

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ بازنده از سامان جلیلی دانلود آهنگ بازنده با صدای سامان جلیلی دانلود آهنگ سامان جلیلی بازنده متن آهنگ بازنده سامان جلیلی Download New Music Amirali Zamani Ye Rooz Miyad دانلود آهنگ امیرعلی زمانی یه روز میاد دانلود آهنگ یه روز میاد دانلود آهنگ یه روز میاد از امیرعلی زمانی دانلود آهنگ یه روز میاد با صدای امیرعلی زمانی متن آهنگ یه روز میاد امیرعلی زمانی Download New Music Babak ST1 Download New Music Babak ST1 Oun Raft دانلود آهنگ اون رفت دانلود آهنگ اون رفت از بابک اس تی وان دانلود آهنگ اون رفت با صدای بابک اس تی وان دانلود آهنگ بابک اس تی وان دانلود آهنگ بابک اس تی وان اون رفت متن آهنگ اون رفت بابک اس تی وان Download New Music Hooniak Doosesh Dare دانلود آهنگ دوسش داره دانلود آهنگ دوسش داره از هونیاک دانلود آهنگ دوسش داره با صدای هونیاک دانلود آهنگ هونیاک دوسش داره Download New Music Ahmad Safaei Bade To دانلود آهنگ احمد صفایی بعد تو دانلود آهنگ بعد تو از احمد صفایی دانلود آهنگ بعد تو با صدای احمد صفایی متن آهنگ بعد تو احمد صفایی Download New Music Naser Kafashi Yeki Hast دانلود آهنگ ناصر کفاشی یکی هست دانلود آهنگ یکی هست از ناصر کفاشی دانلود آهنگ یکی هست با صدای ناصر کفاشی متن آهنگ یکی هست ناصر کفاشی Download New Music Fateh Nooraee Faryade Khamush دانلود آهنگ فاتح نورایی فریاد خاموش دانلود آهنگ فریاد خاموش دانلود آهنگ فریاد خاموش از فاتح نورایی دانلود آهنگ فریاد خاموش با صدای فاتح نورایی متن آهنگ فریاد خاموش فاتح نورایی Download New Music Mohammad Reza Bahonar Download New Music Mohammad Reza Bahonar Havaie Khoone دانلود آهنگ محمدرضا باهنر دانلود آهنگ محمدرضا باهنر هوای خونه دانلود آهنگ هوای خونه از محمدرضا باهنر دانلود آهنگ هوای خونه با صدای محمدرضا باهنر متن آهنگ هوای خونه محمدرضا باهنر Download New Music Ali Abdolmaleki Chegadr Shabihete دانلود آهنگ چقدر شبیهته از علی عبدالمالکی دانلود آهنگ چقدر شبیهته با صدای علی عبدالمالکی دانلود آهنگ علی عبدالمالکی چقدر شبیهته