به معجزه اعتقاد داری؟

به معجزه اعتقاد داری؟

موسیقی ما – مدت‌هاست که از گروه «سون» خبری منتشر نشده و خیلی‌ها در پی اخبار جدیدی از این گروه هستند.آنها البته در این مدت بیکار نبوده اند و فعالیت های هنری شان را ادامه می‌دهند، اما امروز و در آستانه کنسرت تهران این گروه که 23 و 24 دی ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد، بار دیگر ذهن خیلی ها را درگیر خود کرده اند و بلیت های برنامه شان با استقبال مخاطبان موسیقی به خوبی فروش رفته است. همه این صحبت ها و سکوت ها باعث شد سراغی از اعضای این گروه برویم و در گفتگو با سرپرست این گروه «آرش قنادی» به این سوالات پاسخی بیابیم؛
  * خیلی وقت است که در رسانه‌ها کمتر حاضربه گفتگو می‌شوید. در آستانه کنسرت تهران‌تان که استقبال خوبی هم از بلیت فروشی‌اش شده، مخاطبان گروه «سون» باید منتظر چه اتفاقاتی از سوی خواننده های مورد علاقه‌شان باشند؟ ما از همان ابتدای آغاز کاری‌مان هم در چار دیواری خودمان آثارمان را می‌ساختیم و بیشتر سعی داشتیم با آثارمان حرف خود را به گوش مردم برسانیم. حالا اگر آنها کارهای ما را دوست داشتند که انرژی‌مان چند برابر می شود و با قدرت بیشتری جلو می‌رویم.
  * با این اوصاف پس باز هم این روزها درگیر همین مساله تولیدآثار جدید هستید؟ ما هر روزی که بیدار می شویم و لحظاتمان را می گذرانیم، فقط به امید تولید یک اثر خوب در تکاپو هستیم و همه لحظه های ما برای رسیدن به این مساله در جریان است. همه خواننده ها زندگی شان همین طور است. همه دوست دارند این اتفاق بیفتد. برخی اوقات این ماجرا اتفاق می افتد و تو به چیزی که در پی آن هستی می رسی. ولی برخی اوقات هم نمی شود و عوامل مختلف اجازه نمی دهند تو به خواسته هایت برسی و بتوانی توقعات را بر آورده کنی. زندگی ما هم در حول و حوش همین فضاها می گذرد.
  * ولی سکوت تان کمی طولانی شده. این به روند کاری شما و کارنامه کاری تان لطمه نمی زند؟ من و امیر و کیارش همیشه به یک چیز معتقدیم. آن هم این است که کاری را که خودمان دوستش نداشته باشیم، هرگز منتشر نمی کنیم. یعنی دلیلی برای انتشار آن نمی بینیم. اینکه مدت هاست اثر جدیدی از ما منتشر نشده، دلیل خوبی برای انتشار هر کاری از سوی ما نیست. من و بقیه اعضای گروه همیشه کاری را منتشر می کنیم که از نظر خودمان نمره اش، صد از صد باشد. حالا اگر آن قطعه که از نظر ما به تکامل رسیده، منتشر شد و مردم دوستش نداشتند، دیگر دست ما نیست و نمی توانیم درباره آن قضاوتی داشته باشیم.
  * پس با انرژی تمام در حال کار کردن هستید. تلاش ما لحظه ای قطع و کمرنگ نشده و همه چیر خوب است. فضای موسیقی بهتر شده و این برای ما خوشایند است.
  *دل مخاطبان تان خیلی برایتان تنگ شده. برای آنها چه حرفی داری؟ بیشترین دغدغه ذهنی ما مخاطبان مان هستند. این را بدون اغراق و شعار می گویم. می دانم که همیشه درباره قضاوت اهالی موسیقی صراحت ویژه ای داشته ای و همین باعث می شود که قضاوت های شما و مجموعه تان را تا حد زیادی نزدیک به واقعیت بدانم. بخاطر همین این را می گویم که مهم ترین تلاش ما برای ادامه روند فعالیت های هنری مان قطعا مخاطبان مان هستند. ما برای مخاطبان مان کار می کنیم و حمایت آنها برای ما انگیزه و انرژی است.
  * یعنی همچنان خبری از اثر جدیدی از گروه «سون» نیست؟ چند تک قطعه را ساخته ایم ولی هنوز نتوانسته ایم به آن میزان رضایت که توقعش را داریم برسیم. سعی می کنیم بیشتر و بیشتر و با آسودگی خیال و ریز بینی افزون تر پیش برویم. شاید یکی از این قطعات منتشر شوند و شاید هم بیشتر از این یک قطعه. ولی مهم برای ما کیفیت کار است. ما نمی خواهیم خودمان را تکرار کنیم.
  * اتفاقا بحث بعدی مان همین است. عده ای اعتقاد دارند که عدم انتقاد پذیری بسیاری از ستاره های موسیقی پاپ و اصرار به یک رویه ثابت کاری باعث شده مخاطب این حوزه دچار یک خستگی ذهنی ناشی از فضاهای تکراری شود. فکر نمی کنی موسیقی پاپ این روزها به پوست اندازی احتیاج دارد تا بتواند مخاطب نسل جدید را هم درگیر خود کند؟ این تغییرات شاید در ظاهر فقط یک کلمه باشد ولی نیازمند دنیایی تدبیر و سیاست کاری است. هر حرکت اشتباهی می تواند رزومه کاری هر آرتیستی را دستخوش مسائلی کند. مخاطب یک خواننده او را با سبک و سیاقی که داشته و تا بحال با آن پیش آمده دوست دارد. هر تغییر جهتی می تواند ذهن مخاطب را هم گمراه کند و به قول معروف او را دچار سردرگمی کند. تو وقتی به یک الگویی می‌رسی و عده‌ای هم بر اساس آن الگو تو را دوست دارند و انتخابت می کنند، هر تغییری در آن الگوی اولیه مستلزم تفکر و تدبیری حساب شده است.
  * این تفکر و تدبیر می تواند به جایی ختم شود که سلیقه مخاطب را هم هم راستای تفکرات خواننده بالا ببرد. موافقی؟ موسیقی زمانی می تواند در عمق دل آدمها نفوذ کند که آنها را به تفکر وا دارد. این مهم ترین وظیفه این هنر است. اهرمی برای به تفکر واداشتن آدمها و مخاطبان. والا چرا باید یک موسیقی اصلا تولید شود؟ صرف تاثیر گذار بودن هر اثر می تواند الگوی درستی برای یک هنرمند باشد. ولی اینکه یک آلبوم هفتاد دقیقه ای را از اول تا آخر بشنوی و متوجه نشوی حالت خوب شده یا بد، فقط وقتت را تلف کرده ای. و این همان فاجعه ای است که نباید تحت عنوان «تغییرات» کسی دچارش شود.
  * آرش آلبوم جدید گروه تا آخر سال منتشر می شود؟ ... (می خندد)
  * پس قطعا نخواهد شد... تو به معجزه اعتقاد داری؟!
  * اعتقاد که دارم ولی با این صحبت هایی که تو درباره میزان حساسیت خودت و اعضای گروه گفتی... «ماندن» سخت است. برای جلو رفتن باید تلاش کنی و همه اینها برای ما مهم است. این اهمیت تا جایی ست که باید خیلی حساب شده در موردش تصمیم گرفت و جلو رفت. تمام تلاش مان را می کنیم. ما کار دیگری جز موسیقی نداریم. اولویت زندگی ما فقط موسیقی است.
  * به عنوان صحبت پایانی یک «خبر ویژه» برای مخاطبان «سون» رو کن. آنها به هر حال حق دارند منتظر سورپرایزی از سوی شما باشند. من و امیر و کیارش درتلاشیم که چند کار خوب را به زودی منتشر کنیم. کاری که همه دوستش داشته باشند. در کنسرت تهران هم که باز هم با یک دنیا انرژی حاضریم و منتظر دوستان مان.


منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : شنبه 20 دی 1393 - 02:04


آهنگ های مشابه

آهنگ اعتقاد
آهنگ اعتقاد
فاتح نورایی
آهنگ چی داری مینوشی
آهنگ چی داری مینوشی
رضا شیری و بهنام رئوفی
آهنگ معجزه
آهنگ معجزه
بهزاد بهزادی
آهنگ معجزه
آهنگ معجزه
رضا صفاری
آهنگ فدایی داری
آهنگ فدایی داری
امیر و حمید هامونی
آهنگ چی داری مینوشی
آهنگ چی داری مینوشی
رضا شیری و بهنام رفیع

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ شبایی که نیستی دانلود آهنگ شبایی که نیستی از محمد شیرازی دانلود آهنگ شبایی که نیستی با صدای محمد شیرازی دانلود آهنگ محمد شیرازی دانلود آهنگ محمد شیرازی شبایی که نیستی دانلود آهنگ اسماعیل آقایی دانلود آهنگ اسماعیل آقایی عشق ممنوع دانلود آهنگ عشق ممنوع از اسماعیل آقایی دانلود آهنگ عشق ممنوع با صدای اسماعیل آقایی متن آهنگ عشق ممنوع اسماعیل آقایی دانلود آهنگ حامد محضرنیا شب یلدا 2 دانلود آهنگ شب یلدا 2 دانلود آهنگ شب یلدا 2 از حامد محضرنیا دانلود آهنگ شب یلدا 2 با صدای حامد محضرنیا متن آهنگ شب یلدا 2 حامد محضرنیا دانلود آهنگ خیلیا دانلود آهنگ خیلیا از سیاوش قمصری دانلود آهنگ خیلیا با صدای سیاوش قمصری دانلود آهنگ سیاوش قمصری خیلیا متن آهنگ خیلیا سیاوش قمصری دانلود آهنگ پاییز و زمستون دانلود آهنگ پاییز و زمستون از علی پیشتاز و سمیر دانلود آهنگ پاییز و زمستون با صدای علی پیشتاز و سمیر دانلود آهنگ علی پیشتاز و سمیر پاییز و زمستون متن آهنگ پاییز و زمستون علی پیشتاز و سمیر دانلود آهنگ عهد دانلود آهنگ عهد از محمدمهدی محمدی دانلود آهنگ عهد با صدای محمدمهدی محمدی دانلود آهنگ محمدمهدی محمدی دانلود آهنگ محمدمهدی محمدی عهد دانلود آهنگ عشقم کجاست دانلود آهنگ عشقم کجاست از مان پی دانلود آهنگ عشقم کجاست با صدای مان پی دانلود آهنگ مان پی دانلود آهنگ مان پی عشقم کجاست دانلود آهنگ رضا صادقی ققنوس دانلود آهنگ ققنوس از رضا صادقی دانلود آهنگ ققنوس با صدای رضا صادقی متن آهنگ ققنوس رضا صادقی دانلود آهنگ ادی عطار عشقت دانلود آهنگ عشقت از ادی عطار دانلود آهنگ عشقت با صدای ادی عطار متن آهنگ عشقت ادی عطار دانلود آهنگ آرش پندیدن بلیط بدون برگشت دانلود آهنگ بلیط بدون برگشت دانلود آهنگ بلیط بدون برگشت از آرش پندیدن دانلود آهنگ بلیط بدون برگشت با صدای آرش پندیدن متن آهنگ بلیط بدون برگشت آرش پندیدن دانلود آهنگ موزیک افشار همسر دانلود آهنگ همسر از موزیک افشار