ترانه مکرم: از«محمد علیزاده» خواهش می کنم ترانه نگوید!

ترانه مکرم: از«محمد علیزاده» خواهش می کنم ترانه نگوید!

موسیقی ما – وحید لشکری: نهم اسفند امسال سرانجام«محمد علیزاده» توانست اولین حضور رسمی خود در بازار موسیقی پاپ را با تفاوتهای بسیار زیادی تجربه کند. آلبوم «دلت با منه» به همراه آلبوم«سورپرایز» در حالی منتشر شد که آهنگهای آلبوم «سورپرایز» به دلیل یک سری اتفاقات تلخ و ناخواسته در سال 89 شنیده شده بود و همه نگاهها بر روی«دلت با منه» متمرکز شده بود.آلبومی که برخی در مورد آن گفتند مُهر شخصی محمد علیزاده را داشت و برخی هم گفتند که از سطح آثار گذشته او پایین تر بود. اولین بخش از بررسی آلبوم «دلت با منه» به گفتگو با یکی از ترانه سراهایی اختصاص دارد که سابقه همکاری با علیزاده را نیز دارد. «ترانه مکرم» در گفتگو با سایت«موسیقی ما» ضمن بیان این مطلب که این آلبوم خوب است و قابلیت شنیده شدن را دارد، معتقد بود ترانه های محمد علیزاده به تنوع و رنگ بندی کار لطمه زده است و انتقادهایی را نسبت به ترانه های این آثار داشت:
  چه نقدی را می توانید در مورد آلبوم«دلت با منه» داشته باشید؟ محمد علیزاده دوست و همکار قدیمی من است و شاید اولین کارهایی که در موسیقی پاپ جمع می کرد با ترانه های من و همکاری آقای مهران خالصی بود. من فقط از دریچه ترانه های آلبوم می توانم نظر بدهم و صدا و شخصیت او را دوست دارم. اما اگر بخواهم از منظر حرفه ای صحبت کنم من به محمد علیزاده می گویم که خواهش میکنم ترانه نگوید! بنده صراحتا به آقای ترابی گفتم که این آلبوم را دوست ندارم. چون تمام ترک ها از لحاظ مضمون شعری به یک سمت می رود و این تشابه فکری باعث تشابه موسیقیایی هم شده است و به کیفیت آلبوم لطمه زده است. آهنگساز از حیث کلام کار می سازد و این باعث می شود که آلبوم رنگ بندی نداشته باشد. صد در صد مردم آلبوم«دلت با منه» را می پسندند چون سطح کلی خوبی داشت و بحث من این است که از برخی انتظاری بیش از اینکه ارائه می دهند را داریم . چون قابلیت های زیادی دارند. به عنوان مثال اگر آقای یگانه در آلبومش ترانه قرار می دهد یک پیشینه شعری دارد و احساسش در هر ترک متفاوت است. در این تجربه آقای علیزاده یک مقدار ضعف تالیف هم داشتند. برخی از دوستان عنوان می کنند که ما ضعف مالی داریم و ناچار هستیم که خودمان ترانه بگوییم ولی فکر نمیکنم آقای علیزاده چنین مشکلی داشته باشند و اگر یک درصد هم چنین مشکلی باشد ایشان می توانند از دیگران کمک بگیرند. من ترانه مکرم به خاطر یک ویرایش شعر از ایشان مبلغی را دریافت نمی کنم و افراد دیگری هم هستنند که دوستانه این کار را انجام می دهند. کلیت کارهای آقای علیزاده خوب است اما ویرایش گر ترانه نکات ریزی را می بینید که می تواند سطح کار ایشان را بسیار بالاتر از این ببرد. وقتی آقای علیزاده اینقدر به اوج رسید و کارهای خوبی نظیر«جز تو» را خواند و حتی در تبلیغ کنسرتهایش هم «جز تو» را می نویسد بهتر است یک کاری بالاتر از آن در آلبومش باشد نه پایین تر یا در همان سطح. با همه این مسائل باز هم عرض میکنم که کار بسیار خوب و قابل شنیدن بود.
  از خود محمد علیزاده بگویید ؟ انسان بسیار خوب و با وقار و با شخصیت است. مجددا تاکید می کنم که از دوستان و همکاران قدیمی من هستند.این حرفهایی که عنوان کردم کاملا دلسوزانه است و به هیچ عنوان مغرضانه نیست. آقای علیزاده صدای بسیار زیبایی دارد و یک خواننده تمام عیار است و امید دارم کارهای بعدی ایشان سورپرایزکننده باشد.
  و کلام آخر؟ این نقدها بهتر از این است که هنرمندان را دلسرد کنیم و یا خدایی نکرده سخن مغرضانه بگوییم یا حتی تعریف بی مورد داشته باشیم. من عاشق و طرفدار موسیقی هستم و بعد یک ترانه سرا. بسیار دوست دارم که یک کار خوب بشنوم و برایم مهم نیست که ترانه سرا و خواننده و آهنگسازش کیست ولی وقتی می بینیم که هنرمندان زحمات زیادی را متحمل می شوند دوست دارم که کارهای بهتری را ارائه کنند.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1391 - 13:01


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
Download New Music Mojtaba HosseinAbadi Download New Music Mojtaba HosseinAbadi Hesse Khoob دانلود آهنگ حس خوب از مجتبی حسین آبادی دانلود آهنگ حس خوب با صدای مجتبی حسین آبادی دانلود آهنگ مجتبی حسین آبادی حس خوب متن آهنگ حس خوب مجتبی حسین آبادی Download New Music Meysam Ghanbari Download New Music Meysam Ghanbari Hes Mikonam To Ro دانلود آهنگ حس می کنم تورو دانلود آهنگ حس می کنم تورو از میثم قنبری دانلود آهنگ حس می کنم تورو با صدای میثم قنبری دانلود آهنگ میثم قنبری دانلود آهنگ میثم قنبری حس می کنم تورو متن آهنگ حس می کنم تورو میثم قنبری Download New Music Naser Kafashi Download New Music Naser Kafashi Geryeh Kon دانلود آهنگ گریه کن از ناصر کفاشی دانلود آهنگ گریه کن با صدای ناصر کفاشی دانلود آهنگ ناصر کفاشی گریه کن متن آهنگ گریه کن ناصر کفاشی Download New Music Mohsen Yeganeh Download New Music Mohsen Yeganeh Behet Gol Midam دانلود آهنگ بهت قول میدم دانلود آهنگ بهت قول میدم از محسن یگانه دانلود آهنگ بهت قول میدم با صدای محسن یگانه دانلود آهنگ محسن یگانه بهت قول میدم متن آهنگ بهت قول میدم محسن یگانه Download New Music Kamyar Download New Music Kamyar Chi Saram Omad دانلود آهنگ چی سرم اومد دانلود آهنگ چی سرم اومد از کامیار دانلود آهنگ چی سرم اومد با صدای کامیار دانلود آهنگ کامیار چی سرم اومد متن آهنگ چی سرم اومد کامیار Download New Music Sina Golzar Download New Music Sina Golzar In Lahze دانلود آهنگ این لحظه دانلود آهنگ این لحظه از سینا گلزار دانلود آهنگ این لحظه با صدای سینا گلزار دانلود آهنگ سینا گلزار این لحظه متن آهنگ این لحظه سینا گلزار Download New Music Shahab Bokharaie Download New Music Shahab Bokharaie Khoshhalam دانلود آهنگ خوشحالم از شهاب بخارایی دانلود آهنگ خوشحالم با صدای شهاب بخارایی دانلود آهنگ شهاب بخارایی خوشحالم متن آهنگ خوشحالم شهاب بخارایی Download New Music Amir Masoud Zaraban دانلود آهنگ امیر مسعود ضربان دانلود آهنگ ضربان از امیر مسعود