جلوه‌های ویژه سینمایی با ملودی‌هایی موسیقی ایرانی همراه می‌شود

جلوه‌های ویژه سینمایی با ملودی‌هایی موسیقی ایرانی همراه می‌شود

 موسیقی ما- لی لا رضایی: ابراهیم اثباتی از برگزاری کنسرت نمایشی گروه «وصل یار» خبر داد و در این رابطه به موسیقی ما گفت: این کنسرت در تاریخ ۱۷، ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود. طراح و کارگردان آن علاءالدین پژهان بوده و خوانندگی آن را مصطفی محمودی به عهده دارد.
سرپرست و آهنگساز گروه «وصل یار» در ادامه گفت: در این اجرا همخوانهایی هم حضور دارند که گروه را همراهی می‌کنند. خانم‌ها حوروش خلیلی، رزماری عیسی‌پور، مریم شریف‌زاده و نسیم ادبی همخوانهای گروه ما هستند.
به گفته وی، کنسرت فوق نیز مانند کنسرت‌های همیشگی این گروه، یک کنسرت تلفیقی بوده و تلفیقی از موسیقی سنتی خودمان و موسیقی کلاسیک غربی است و جذابیت‌های گوناگونی دارد. ما به خاطر فهم و درک اشعار بزرگانی همچون مولانا، حافظ، عطار، فردوسی و... توسط مردم، سعی کرده‌ایم! همه تلاشمان این بوده که مردم اشعار این بزرگان را متوجه شوند و از طریق موسیقی گروه ما بتوانند ارتباط بهتر و بیشتری با آن‌ها برقرار کنند.
وی ادامه داد: هدف گروه ما کمک به تعالی روح انسانهاست و این دقیقا‌‌ همان هدف اصلی موسیقی است. گروه ما یک از یک موسیقی حسگرا بهره گرفته است و در واقع ما غیر از حواس شنیداری مردم از دیگر حواس آن‌ها نیز استفاده می‌کنیم. به همین ددلیل از visualدر صنعت سینما بهره گرفته‌ایم که کارگردانی آن را آقای پژهان به عهده دارند.
اثباتی در ادامه گفت: البته این برای درک بیشتر اشعار و انتقال آن‌ها به مخاطب است، که جزو اهداف اصلی گروه ما بوده و هست. ما دوست نداریم مخاطب وقتی به کنسرت می‌آید، ساکت در یک گوشه نشسته و فقط موسیقی گوش کند بلکه می‌خواهیم مخاطب با تمام حواس خود موسیقی ما را متوجه شود و از موسیقیمان لذت ببرد و مدام هیجان داشته باشد و جذب تازگیهای کارمان شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: به همین دلیل المان‌هایی را در نظر گرفته‌ایم که این منظورمان را برآورده کند.
این گروه که از سال ۸۳ چنین تجربه‌ای را با خود به همراه داشته برای مخاطبان خود همیشه خاطره انگیز بوده و شاید به همین دلیل است که کار گروه «وصل یار» و ابراهیم اثباتی را سخت‌تر کرده است. کسانی که در کنسرت‌های سالهای پیش این گروه بوده‌اند با خاطرات خوشی از این گروه به استقبال آن خواهند رفت.
وی ادامه داد: به جرات می‌توانم بگویم که این اتفاق برای اولین بار است که در ایران و حتی خاور میانه افتاده است که حس بویایی مخاطب و دیگر حواسش نیز درگیر قضایا شود.
به گفته اثباتی از دیگر ویژگیهای این کنسرت به تصویر کشیدن مناظره خسرو پرویز و فرهاد است و در واقع بخشی از آ قصه را رویات می‌کند.
سیروس اسنقی از بازیگران موفق تئا‌تر در این اجرا در نقش نظامی ظاهر شده که در واقع پیش از سرودن اشعار خود تمامی صحنه‌های آن را در ذهن خود بازپروری می‌کند.
اثباتی در این باره گفت: این نقش در واقع نقش یک راوی نیست بلکه برای اولین بار است که یک شاعر را روی صحنه می‌آوریم تا به همراه موزیک اشعار خود را بسراید و از حضور خود شاعر استفاده می‌کنیم در ارائه اشعارش! ما به شویه خاص و با بهره گیری از بازیگر در جایگاه شاعر به این کار اقدام کرده‌ایم.   در همین رابطه بنا به گزارش روابط عمومی گروه وصل یار :ملودی‌های گروه موسیقی وصل یار که ۱۶ تا ۱۸ شهریور در تالار وحدت طنین انداز می‌شود، برای اولین بار جلوه‌های ویژه سینمایی را در اختیار می‌گیرد.
ابراهیم اثباتی آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی وصل یار در خصوص اجرای خود در تالار وحدت که ۱۶ تا ۱۸ شهریورماه برگزار می‌شود، گفت: گروه وصل یار بعد از اجرای موفق موسیقی تئا‌تر شمس پرنده با هدف تلفیق شعر و موسیقی و ارائه مفاهیم معنوی و انسان سازی شکل گرفت و کنسرتهای متعددی را در ایران و خارج از کشور برگزار کرد.
وی ادامه داد: ما برای اولین بار در ایران و خاورمیانه حس بویایی مخاطب را در حین اجرا نیز درگیر کردیم به گونه‌ای که برای قطعات خاص بوهای ویژه‌ای را انتخاب و حین اجرا آن‌ها را در تالار پراکنده کردیم در واقع با این کار قصد داشتیم حس بویایی بیننده را تحریک و درگیر کنیم. به طور کلی هدف ما با انجام چنین کارهایی یعنی تلفیق شعر و موسیقی، رنگ و بو و... این است که مخاطب را جزئی از گروه قرار داده و خود او نیز عنصری برای پیش بردن هدف نهایی که‌‌ همان آرامش روح است، باشد.
این آهنگساز با اشاره به حضور بخش نمایش در این کنسرت گفت: ما برای اولین بار در اجرایمان از عنصر بازیگری نیز بهره گرفتیم و برای مفهوم بهتر و درک بیشتر مخاطب از موسیقی، در قطعه‌ای از منظومه نظامی و در بخش مناظره خسرو و فرهاد، نقش نظامی را با حضور سیروس اسنقی به صحنه می‌آوردیم.
اثباتی با بیان اینکه قطعات کنسرت ما به گونه‌ای طراحی شده که مخاطب بتواند تصویر سازی کند، بیان داشت: ما در کنار نمایش، از سماء نیز در اجرا‌هایمان بهره برده‌ایم و این بار نیز بخش ویدئو آرت را نیز به کنسرتمان که تلفیقی از موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی و غربی است، اضافه کردیم همچنین در اجرای قطعه ایران که بر اساس شعری از فردوسی ساخته شده از موسیقی آیینی – باستانی و از عناصر موسیقایی ورزش باستانی استفاده کردیم.
سرپرست گروه موسیقی وصل یار با اشاره به حضور بخشی از عناصر سینمایی در این کنسرت گفت: ما در این کنسرت که آخر هفته در تالار وحدت برگزار می‌شود برای اولین بار از بخش جلوه‌های ویژه سینمایی استفاده خواهیم کرد و با این کار سینما برخلاف همیشه در اختیار موسیقی قرار می‌گیرد درواقع سینما، حرکت، نور و... همه در خدمت موسیقی و موسیقی در خدمت ادبیات قرار خواهد گرفت.
اثباتی در خاتمه خاطر نشان کرد: در این اجرا سینما برای تاثیرگذاری و رسیدن به هدف مطلوب به کمک موسیقی آمده است که کارگردانی این بخش بر عهده علاء الدین پژهان است.
به گزارش روابط عمومی گروه وصل یار ،در این کنسرت گروه قطعاتی چون نیستان در دستگاه اصفهان با شعری از مولانا، طبال پیر در آواز دشتی با شعر پروین دقیق، عشقبازان با شعر نظامی، مدگردی در موسیقی مقامی، نوبهار عشق در آواز اصفهان با شعری از مولانا، عاشق هوشیار با شعر عطار در دستگاه شور براساس پرده بندی مقام تنبور، ذره صفت با شعر مولانا در دستگاه شور، نی با شعر حافظ و در دستگاه نوا و وصل یار با شعر مولانا و تلفیقی از موسیقی مقامی را در دو بخش اجرا می‌شود.
در این اجرا افراد زیر حضور دارند: حامد ابراهیمی (کمانچه، ویلون و مایسنر گروه)، حسین قاسم‌زاده (نوازنده نی و سنتور)، ابراهیم یساول‌زاده (قانون)، سعید بهرامی (عود)، ابراهیم اثباتی (دیوان و تنبور)، امجد ابراهیمی (دف، دایره و تاس)، نعیم شاهمراد خانی (دف، دایره و دمام)، میثم امینی (اودو، پرکاشن)، عباس حیدری (ترومپت)، امیر تقاضایی (هورن)، حسام سید احمد (هورن)، شادرخ گلچین معانی (دی جی ریدو)، ژوبین عسکریه (دی جی ری دو).
گروه کر: ریچارد عیسی‌پور، رزماری عیسی‌پور، مریم شریف‌زاده، سیامک صدری، نسیم ادبی.
نوید شعبانزاده (ویلون یک)، فرشید اوجی (ویلون ۲)، داریوش مجازی (ویلون آلتو) رحیم صالح‌پور (ویلونسل) و تنظیم برای کوارتت زهی و هورن مریم شریف‌زاده.
گروه دایره نوازن: سولماز نیک گو، سپیده صالحی، مریم حسینی، نعیمه حقیقت جوان، فاطمه بیات.
گروه حرکت: علی براتی (طراح)، رضا راد، میثم احمدی، سروش کریمی نژاد
حسن کاشفی (مرشد)، هادی هاشمی (کباده)
این اجرا در روزهای یاد شده راس ساعت ۲۱ در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
محل فروش و رزرو بلیت: سایت اینترنتی سی گذرwww. sigozar. com، (۸۸۷۲۷۰۴۶-۷)، گیشه تالار وحدت (۶۶۷۰۵۱۰۱-۵)، فروشگاه سیاه و سفسد (۶۶۹۷۱۶۰۳و۶۶۹۵۲۴۹۷)، ققنوس (۲۲۷۲۸۰۰۷ و ۲۲۷۳۸۰۰۷) و بتهوون (۸۸۳۱۳۸۶۸-۹)
علاقه مندان برای تهیه بلیت می‌تواند با یکی از مراکز زیر تماس بگیرند.  


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 11 شهریور 1390 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ جوان ایرانی
آهنگ جوان ایرانی
سید مجتبی چاوشی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ کامران رسول زاده دانلود آلبوم عشق تو کی شد دانلود آلبوم عشق تو کی شد از کوروش خسروی دانلود آلبوم عشق تو کی شد با صدای کوروش خسروی دانلود آلبوم کوروش خسروی دانلود آلبوم کوروش خسروی عشق تو کی شد دانلود آهنگ بابک مافی دانلود آهنگ کوروش خسروی دانلود آلبوم خیال دانلود آلبوم خیال از ماجد دانلود آلبوم خیال با صدای ماجد دانلود آلبوم ماجد دانلود آلبوم ماجد خیال دانلود آهنگ ماجد دانلود آلبوم تنفس آزاد دانلود آلبوم تنفس آزاد از محمدعلی بهمنی دانلود آلبوم تنفس آزاد با صدای محمدعلی بهمنی دانلود آلبوم محمدعلی بهمنی دانلود آلبوم محمدعلی بهمنی تنفس آزاد دانلود آهنگ محمدعلی بهمنی دانلود آلبوم رضا صادقی فقط گوش کن دانلود آلبوم فقط گوش کن دانلود آلبوم فقط گوش کن از رضا صادقی دانلود آلبوم فقط گوش کن با صدای رضا صادقی دانلود آلبوم تنهایی دانلود آلبوم تنهایی از حمید امیری دانلود آلبوم تنهایی با صدای حمید امیری دانلود آلبوم حمید امیری دانلود آلبوم حمید امیری تنهایی دانلود آلبوم زیبای خاص دانلود آلبوم زیبای خاص از فاتح نورایی دانلود آلبوم زیبای خاص با صدای فاتح نورایی دانلود آلبوم فاتح نورایی دانلود آلبوم فاتح نورایی زیبای خاص دانلود آلبوم خداحافظ دانلود آلبوم خداحافظ از گروه آریان دانلود آلبوم خداحافظ با صدای گروه آریان دانلود آلبوم گروه آریان دانلود آلبوم گروه آریان خداحافظ دانلود آهنگ گروه آریان دانلود آلبوم خوش به حال من دانلود آلبوم خوش به حال من از مصطفی فتاحی دانلود آلبوم خوش به حال من با صدای مصطفی فتاحی دانلود آلبوم مصطفی فتاحی دانلود آلبوم مصطفی فتاحی خوش به حال من دانلود آهنگ مصطفی فتاحی دانلود آلبوم عشق پنهونی دانلود آلبوم عشق پنهونی از محمدرضا هدایتی دانلود آلبوم عشق پنهونی با صدای محمدرضا هدایتی دانلود آلبوم محمدرضا هدایتی