خبری، مدیر کل جدید دفتر موسیقی

خبری، مدیر کل جدید دفتر موسیقی

موسیقی ما- مراسم معارفه مدیر كل جدید دفتر موسیقی با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنرمندان عرصه موسیقی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حبیب‌الله آیت‌اللهی، استاد راهنمایی دكترای محمدعلی خبری و هنرمند نقاش درباره ویژگی‌های پژوهشی و علمی مطالبی را بیان كرد و گفت: خبری همیشه در عرصه هنر نگاه پژوهشی داشته و امیدواریم در این سمت نیز همچنان با این نگاه فعالیت كند.
سپس داود گنجه‌ای از زحمات محمدحسین احمدی، مدیركل قبلی قدردانی كرد و گفت: احمدی در حوزه اداری از مدیران موفق بوده و تلاش‌های بسیاری را در حوزه موسیقی انجام داده است.
گنجه‌ای، محمدعلی خبری را از افرادی خواند كه دغدغه هنر به ویژه هنر موسیقی دارد و آرزوی موفقیت برای وی در حوزه مدیریت كرد.
در ادامه،‌ محمدحسین ایمانی‌خوشخو با تبریك ایام دهه فجر گفت: یكی از مواردی كه در این روزها به چشم می‌خورد و نقش مؤثری در فرهنگ جامعه دارد، هنر موسیقی است و با هنر موسیقی است كه خاطرات ایام پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی بیان می‌‌شود. هنر موسیقی همه وقایع و حوادث را به خوبی بیان می‌كند و نقش موثری در بیان پدیده‌ها و جریان‌های مختلف دارد.
وی یادآور شد: امروز موسیقی به سرعت موانع خود را پشت سر گذاشته و به سمتی می‌رود كه در جایگاه واقعی كه متناسب با سابقه فرهنگی كشور ماست خود قرار گیرد.افرادی هم كه در دوره‌هایی به گونه‌ای نه چندان مناسب با موسیقی برخورد می‌كردند، امروز آن را هنری فاخر می‌دانند و این حاصل تلاش هنرمندان و مدیران و همدلی آنها و هماهنگی نهادهایی است كه در حوزه موسیقی فعالیت می‌كنند. هنر موسیقی به خوبی راه خود را پیدا كرده و همدلی مدیران و تشكل‌های موسیقی به ویژه خانه موسیقی و تولیدكنندگان آثار نقش مؤثری در این حوزه داشته است.
وی تاكید كرد: نمونه‌های شاخصی كه در حوزه موسیقی در این سال‌ها تولید و ارائه شده است.
وی با اشاره به اركستر سمفونیك تهران و تلاش‌های صهبایی نیز گفت: اركستر جایگاه خوبث پیدا كرده و مشكل حقوق و بیمه آنها برطرف شده و نظم خاص امروز بر اركستر حاكم است. اركستر موسیقی ملی با تلاش‌های آقای فخرالدینی با عنوان یكی از یادگارهای تاریخی موسیقی كشور همیشه ماندگار خواهد ماند.
ایمانی یادآور شد:همه اتفاقات خوشایندی كه در حوزه موسیقی در این چند سال رخ داده است حاصل همدلی‌هاست امیدواریم این همدلی‌ها تداوم و گسترش پیدا كند.
وی به نقش بخش خصوصی در حوزه موسیقی اشاره كرد و گفت: این بخش با عشق و علاقه به موسیقی و توسعه هنر فعالیت‌های مؤثری را در این سالها داشته‌اند كه امیدوارم با ایجاد شرایط بهتر این فعالیتها گسترش یابد. روزهای خوبی در انتظار همه هنرها به خصوص هنر موسیقی است و هر سال شاهد رشد و توسعه موسیقی خواهیم بود. در این مقطع نیازمند مدیری هستیم كه با پشتوانه تحقیق و پژوهش در حوزه موسیقی بتواند نگاه عمقی به این حوزه داشته باشد و حركت موسیقی را با دید علمی در بستر مناسب‌تری ادامه دهد.
وی اظهار امیدواری كرد كه باید برنامه ریزی بلندمدت در حوزه موسیقی و با همكاری هنرمندان موسیقی، تشكل‌ها و بخش خصوصی سیاست جدید دفتر موسیقی بتواند فعالیت‌های جدی‌تری داشته باشد.
محمدعلی خبری در ادامه این مراسم بر همكاری و هماهنگی تشكل‌های صنفی موسیقی هنرمندان این حوزه و دفتر موسیقی تأكید كرده و بر تولید ‌آثار فاخر موسیقی مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره كرد.
خبری همچنین حضور گروه‌های موسیقی و موسیقی ایرانی در خارج از كشور و گروه‌های خارجی در ایران و برنامه‌ریزی به منظور بهره‌مندی استان‌ها از برنامه‌های موسیقی را از برنامه‌های دفتر موسیقی خواند.
این مراسم در حالی برگزار شد كه هنرمندانی چون فخرالدینی، سریر، گنجه‌ای، ساسان فاطمی، هادی منتظری، صهبایی، امیرنیا، حسین پارسایی، سجادی، بكان و همچنین تعدادی از شاعران و ترانه‌سرایان حضور داشتند.


منبع: 
فارس
تاریخ انتشار : شنبه 19 بهمن 1387 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ دفتر خاطرات
آهنگ دفتر خاطرات
طوفان کاظمی
آهنگ دفتر فردا
آهنگ دفتر فردا
سعید امیری و رضا سعدوند
آهنگ موسیقی تو
آهنگ موسیقی تو
محمد حسام

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ آرش کایان گجلر اوزون گجلر سسیز دانلود آهنگ گجلر اوزون گجلر سسیز دانلود آهنگ گجلر اوزون گجلر سسیز از آرش کایان دانلود آهنگ گجلر اوزون گجلر سسیز با صدای آرش کایان متن آهنگ جدید گجلر اوزون گجلر سسیز آرش کایان Download New Music Masiha Mohseni Adat دانلود آهنگ عادت از مسيحا محسنى دانلود آهنگ عادت با صدای مسيحا محسنى دانلود آهنگ مسيحا محسنى دانلود آهنگ مسيحا محسنى عادت متن آهنگ عادت مسيحا محسنى Download New Music Hossein Baharbin Download New Music Hossein Baharbin & Petra Nachtmanova Khodahafez Ey Javani Download New Music Petra Nachtmanova دانلود آهنگ حسین بهاربین دانلود آهنگ حسین بهاربین خداحافظ ای جوانی دانلود آهنگ خداحافظ ای جوانی دانلود آهنگ خداحافظ ای جوانی از حسین بهاربین دانلود آهنگ خداحافظ ای جوانی با صدای حسین بهاربین متن آهنگ خداحافظ ای جوانی حسین بهاربین Download New Music Ahmad Feyzi Download New Music Ahmad Feyzi Sahele Deltangi دانلود آهنگ احمد فیضی دانلود آهنگ احمد فیضی ساحل دلتنگی دانلود آهنگ ساحل دلتنگی دانلود آهنگ ساحل دلتنگی از احمد فیضی دانلود آهنگ ساحل دلتنگی با صدای احمد فیضی متن آهنگ ساحل دلتنگی احمد فیضی Download New Music Saeed Behmanesh Download New Music Saeed Behmanesh Cheshmaye Paeizi دانلود آهنگ چشمای پاییزی دانلود آهنگ چشمای پاییزی از سعید بهمنش دانلود آهنگ چشمای پاییزی با صدای سعید بهمنش دانلود آهنگ سعید بهمنش دانلود آهنگ سعید بهمنش چشمای پاییزی متن آهنگ چشمای پاییزی سعید بهمنش Download New Music Reza Haghighi Download New Music Reza Haghighi Ashbahe Khakestari دانلود آهنگ اشباح خاکستری دانلود آهنگ اشباح خاکستری از رضا حقیقی دانلود آهنگ اشباح خاکستری با صدای رضا حقیقی دانلود آهنگ رضا حقیقی اشباح خاکستری Download New Music Ahmadreza Shahriari Maroof Nistam دانلود آهنگ احمدرضا شهریاری معروف نیستم دانلود آهنگ معروف نیستم دانلود آهنگ معروف نیستم از احمدرضا شهریاری دانلود آهنگ معروف نیستم با صدای احمدرضا شهریاری متن آهنگ معروف نیستم احمدرضا شهریاری Download New Music Roohollah Khademi Download New Music Roohollah Khademi Bejang