رضا تاجبخش: شبیه «فرهاد» خواندن روزبه را دوست ندارم!

رضا تاجبخش: شبیه «فرهاد» خواندن روزبه را دوست ندارم!

موسیقی ما – وحید لشکری: آلبوم«داروگ» با صدای«روزبه نعمت اللهی» با وجود اینکه در بی خبری منتشر شد اما استقبال مخاطبان موسیقی را به دنبال داشت. در دومین بخش از پرونده سایت «موسیقی ما» برای این آلبوم با تنظیم کننده دو قطعه این مجموعه گپ زدیم. «رضا تاجبخش» از برتری ها و ضعف های داروگ این گونه سخن گفت:
  از آلبوم«داروگ» و دیدگاه خود نسبت به آن بگویید. واقعیت این است من فکر میکنم «روزبه نعمت اللهی» فقط و فقط در ترک های من به پاپ بودن فکر کرده است. فکر میکنم آنگونه که من از او صدا گرفتم و آنگونه که خواند در همین ترکها خواندنش تفاوتهای زیادی با سایر قطعات داشت. ولی در بقیه موارد همه عین آلبوم قبل است. یعنی همانطور با قدرت و کارهای حسی اش همین دو مورد می باشد و البته به همراه یک ترک حسی دیگر که تنظیم آن را«مرتضی ساعدی» انجام داد. ملودی قطعه «شال» را که خودم تنظیم کردم به نظرم ملودی خیلی زیبایی داشت که اثری از«بهنام جلیلیان» بود. البته این کار اولم با بهنام جلیلیان بود و کار دوم ما هم سورپرایز است. کلیت آلبوم عین آلبوم قبل است و تنظیم های«پیام قربانی» مانند کار قبلی من است. اگر این آلبوم را دو سال پیش هم می شنیدم در روند کاری روزبه تفاوتی را احساس نمی کردم. آدمی نیستم که از خودم تعریف کنم ولی فقط در قطعه های های من صدای او تعویض شده است و کمی متفاوت تر شده. و در اکثر کارها همان روند قبل را دارد.
  یعنی در کارهای شما کارهای او بیشتر پاپ شده است؟ بله. وگرنه همان سبک گذشته را که به آن پایبند بوده را ادامه داده است. این سبکی بود که روزبه آن را دوست داشته و پیگیری کرده است ولی من دوست دارم که «پاپیولار تر» باشد.
  پس اصلی ترین نقد شما برای داروگ تنظیم های سایر دوستان است؟ بله تا حدودی. یعنی نقد نیست و می خواهم بگویم این آلبوم عین آلبوم قبلی است. اگر می گفتند روزبه این را چهار سال پیش خوانده من تفاوتی احساس نمی کردم. در ضمن این خواندن روزبه شبیه «فرهاد مهراد» را خیلی دوست ندارم و در خیلی از ترکها این مساله وجود دارد.
  یعنی روزبه الان به سمت تقلید از فرهاد پیش می رود؟ ناخودآگاه این اتفاق افتاده است. تقلید نیست. دوست دارد گاهی به سبک صدای فرهاد نزدیک شود و صدای روزبه شخصیت خودش را دارد.
  نکته شاخصی در این آلبوم وجود دارد؟ به نظرم آن ترک هایی که مرتضی ساعدی ساخته بسیار زیباست. البته ملودی به نسبت تنظیم بهتر است. تنظیم کلاسیک دارد و ملودی های مرتضی ساعدی نقطه قوت آلبوم است. ولی کلا بیشتر تنظیم های خودم و مرتضی ساعدی را دوست داشتم.
  پیشنهادی برای آثار روزبه نعمت اللهی و پیشرفت آنها دارید؟ بستگی دارد خودش پیشرفت را در چه ببیند. به نظرم این سبکی پیش گرفته است و استقبال مردم را نیز در کنار خود دارد را ادامه می دهد حال چه من بگویم دوست دارم یا ندارم.
  در این سبک موفق است؟ بله موفق بوده است. موفق بود ولی من دوست دارم کارهای حسی تر را هم بیشتر امتحان کند چون توانایی انجام این سبکها را دارد.
  و کلام پایانی؟ از نوازندگی خیلی خوب دوستان عزیز در این آلبوم تشکر میکنم. دوستانی نظیر«فیروز ویسانلو» و «ناصر رحیمی» و سایر دوستانی که مانند همیشه خوب بودند. تنظیم های پیام قربانی می توانست نوازنده های آکوستیک بیشتری داشته باشد. ولی نداشت و نمی دانم چرا این کار را نکرد.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 16:14


آهنگ های مشابه

آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
امید حاجیلی و پارسا قناتی
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
سیاوش قمصری
آهنگ من تورو دوست دارم
آهنگ من تورو دوست دارم
مجتبی حسین آبادی
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
مسعود سعیدی
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
آریا مرادی
آهنگ دوست داشتم
آهنگ دوست داشتم
محسن چاوشی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ نگاه منتظر از محمد اصفهانی دانلود آهنگ نگاه منتظر با صدای محمد اصفهانی Download New Music Vahid Naseh Download New Music Vahid Naseh Hani Joon دانلود آهنگ هانی جون دانلود آهنگ هانی جون از وحید ناصح دانلود آهنگ هانی جون با صدای وحید ناصح دانلود آهنگ وحید ناصح دانلود آهنگ وحید ناصح هانی جون متن آهنگ هانی جون وحید ناصح Download New Music Kourosh Moghimi Download New Music Kourosh Moghimi Az Daste To Divoonam دانلود آهنگ از دست تو دیوونم دانلود آهنگ از دست تو دیوونم از کوروش مقیمی دانلود آهنگ از دست تو دیوونم با صدای کوروش مقیمی دانلود آهنگ کوروش مقیمی از دست تو دیوونم متن آهنگ از دست تو دیوونم کوروش مقیمی Download New Music Hossein Teymoori Sarseporde دانلود آهنگ حسین تیموری سر سپرده دانلود آهنگ سر سپرده دانلود آهنگ سر سپرده از حسین تیموری دانلود آهنگ سر سپرده با صدای حسین تیموری متن آهنگ سر سپرده حسین تیموری Download New Music Mehdi Kamo Download New Music Mehdi Kamo Naya Pisham دانلود آهنگ مهدی کمو دانلود آهنگ مهدی کمو نیا پیشم دانلود آهنگ نیا پیشم دانلود آهنگ نیا پیشم از مهدی کمو دانلود آهنگ نیا پیشم با صدای مهدی کمو متن آهنگ نیا پیشم مهدی کمو Download New Music Rmosaik Zarrebin دانلود آهنگ آرموساییک ذره بين دانلود آهنگ ذره بين دانلود آهنگ ذره بين از آرموساییک دانلود آهنگ ذره بين با صدای آرموساییک متن آهنگ ذره بين آرموساییک Download New Music Azarakhsh Download New Music Azarakhsh Hegh Hegh دانلود آهنگ آذرخش دانلود آهنگ آذرخش هق هق دانلود آهنگ هق هق دانلود آهنگ هق هق از آذرخش دانلود آهنگ هق هق با صدای آذرخش Download New Music Ali Ghasemi Download New Music Ali Ghasemi Fekre To دانلود آهنگ علی قاسمی فکر تو دانلود آهنگ فکر تو دانلود آهنگ فکر تو از علی قاسمی دانلود آهنگ فکر تو با صدای علی قاسمی