رضا تاجبخش: شبیه «فرهاد» خواندن روزبه را دوست ندارم!

رضا تاجبخش: شبیه «فرهاد» خواندن روزبه را دوست ندارم!

موسیقی ما – وحید لشکری: آلبوم«داروگ» با صدای«روزبه نعمت اللهی» با وجود اینکه در بی خبری منتشر شد اما استقبال مخاطبان موسیقی را به دنبال داشت. در دومین بخش از پرونده سایت «موسیقی ما» برای این آلبوم با تنظیم کننده دو قطعه این مجموعه گپ زدیم. «رضا تاجبخش» از برتری ها و ضعف های داروگ این گونه سخن گفت:
  از آلبوم«داروگ» و دیدگاه خود نسبت به آن بگویید. واقعیت این است من فکر میکنم «روزبه نعمت اللهی» فقط و فقط در ترک های من به پاپ بودن فکر کرده است. فکر میکنم آنگونه که من از او صدا گرفتم و آنگونه که خواند در همین ترکها خواندنش تفاوتهای زیادی با سایر قطعات داشت. ولی در بقیه موارد همه عین آلبوم قبل است. یعنی همانطور با قدرت و کارهای حسی اش همین دو مورد می باشد و البته به همراه یک ترک حسی دیگر که تنظیم آن را«مرتضی ساعدی» انجام داد. ملودی قطعه «شال» را که خودم تنظیم کردم به نظرم ملودی خیلی زیبایی داشت که اثری از«بهنام جلیلیان» بود. البته این کار اولم با بهنام جلیلیان بود و کار دوم ما هم سورپرایز است. کلیت آلبوم عین آلبوم قبل است و تنظیم های«پیام قربانی» مانند کار قبلی من است. اگر این آلبوم را دو سال پیش هم می شنیدم در روند کاری روزبه تفاوتی را احساس نمی کردم. آدمی نیستم که از خودم تعریف کنم ولی فقط در قطعه های های من صدای او تعویض شده است و کمی متفاوت تر شده. و در اکثر کارها همان روند قبل را دارد.
  یعنی در کارهای شما کارهای او بیشتر پاپ شده است؟ بله. وگرنه همان سبک گذشته را که به آن پایبند بوده را ادامه داده است. این سبکی بود که روزبه آن را دوست داشته و پیگیری کرده است ولی من دوست دارم که «پاپیولار تر» باشد.
  پس اصلی ترین نقد شما برای داروگ تنظیم های سایر دوستان است؟ بله تا حدودی. یعنی نقد نیست و می خواهم بگویم این آلبوم عین آلبوم قبلی است. اگر می گفتند روزبه این را چهار سال پیش خوانده من تفاوتی احساس نمی کردم. در ضمن این خواندن روزبه شبیه «فرهاد مهراد» را خیلی دوست ندارم و در خیلی از ترکها این مساله وجود دارد.
  یعنی روزبه الان به سمت تقلید از فرهاد پیش می رود؟ ناخودآگاه این اتفاق افتاده است. تقلید نیست. دوست دارد گاهی به سبک صدای فرهاد نزدیک شود و صدای روزبه شخصیت خودش را دارد.
  نکته شاخصی در این آلبوم وجود دارد؟ به نظرم آن ترک هایی که مرتضی ساعدی ساخته بسیار زیباست. البته ملودی به نسبت تنظیم بهتر است. تنظیم کلاسیک دارد و ملودی های مرتضی ساعدی نقطه قوت آلبوم است. ولی کلا بیشتر تنظیم های خودم و مرتضی ساعدی را دوست داشتم.
  پیشنهادی برای آثار روزبه نعمت اللهی و پیشرفت آنها دارید؟ بستگی دارد خودش پیشرفت را در چه ببیند. به نظرم این سبکی پیش گرفته است و استقبال مردم را نیز در کنار خود دارد را ادامه می دهد حال چه من بگویم دوست دارم یا ندارم.
  در این سبک موفق است؟ بله موفق بوده است. موفق بود ولی من دوست دارم کارهای حسی تر را هم بیشتر امتحان کند چون توانایی انجام این سبکها را دارد.
  و کلام پایانی؟ از نوازندگی خیلی خوب دوستان عزیز در این آلبوم تشکر میکنم. دوستانی نظیر«فیروز ویسانلو» و «ناصر رحیمی» و سایر دوستانی که مانند همیشه خوب بودند. تنظیم های پیام قربانی می توانست نوازنده های آکوستیک بیشتری داشته باشد. ولی نداشت و نمی دانم چرا این کار را نکرد.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 16:14


آهنگ های مشابه

آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
امید حاجیلی و پارسا قناتی
آهنگ من تورو دوست دارم
آهنگ من تورو دوست دارم
مجتبی حسین آبادی
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
سیاوش قمصری
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
مسعود سعیدی
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
آریا مرادی
آهنگ دوست داشتم
آهنگ دوست داشتم
محسن چاوشی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ سوت پایان دانلود آهنگ شروع شد متن آهنگ جدید امیر جاهد با نام شروع شد دانلود آهنگ مازیار فلاحی آدمکای برفی دانلود آهنگ مازیار فلاحی بوسه تیغ دانلود آهنگ مازیار فلاحی حرفی نیست دانلود آهنگ مازیار فلاحی عکس چشمات دانلود آهنگ مازیار فلاحی گل نازم دانلود آهنگ ساده تر از اونی که فکر می کردم دانلود آهنگ پریشونم دانلود آهنگ امیر علی خاک صحرا دانلود آهنگ خاک صحرا دانلود آهنگ خاک صحرا از امیر علی دانلود آهنگ خاک صحرا با صدای امیر علی دانلود آهنگ محرم امیر علی متن آهنگ خاک صحرا امیر علی دانلود آهنگ حامد محضر نیا شرمندتم دانلود آهنگ شرمندتم دانلود آهنگ شرمندتم از حامد محضر نیا دانلود آهنگ شرمندتم با صدای حامد محضر نیا دانلود آهنگ محرم حامد محضر نیا متن آهنگ شرمندتم حامد محضر نیا دانلود آلبوم ستارگان موسيقی ايران دانلود آلبوم سلام آقا دانلود آلبوم مناسبتی ايام محرم دانلود آلبوم ویژه ايام محرم دانلود آهنگ محرم محسن چاوشی دانلود آهنگ محرم محسن یگانه دانلود آهنگ محرم محمد علیزاده دانلود آهنگ محرم مهدی یغمایی دانلود آهنگ شهر سیاهپوش دانلود آهنگ محرم محمدرضا شعبانزاده دانلود آهنگ آقام آقام دانلود آهنگ آقام آقام از بنیامین بهادری دانلود آهنگ آقام آقام با صدای بنیامین بهادری دانلود آهنگ بنیامین بهادری آقام آقام دانلود آهنگ ماه محرم متن آهنگ آقام آقام بنیامین بهادری دانلود آهنگ علی زیبایی عموی بچه ها دانلود آهنگ عموی بچه ها دانلود آهنگ عموی بچه ها از علی زیبایی دانلود آهنگ عموی بچه ها با صدای علی زیبایی متن آهنگ عموی بچه ها علی زیبایی دانلود آهنگ علی رضوانی دانلود آهنگ موج خون دانلود آهنگ دعا میکنم دانلود آهنگ صلح دانلود آهنگ گروه موسیقی آوای رود دانلود آهنگ گهواره ی سوخته دانلود آهنگ مجید خشتی