رضا تاجبخش: شبیه «فرهاد» خواندن روزبه را دوست ندارم!

رضا تاجبخش: شبیه «فرهاد» خواندن روزبه را دوست ندارم!

موسیقی ما – وحید لشکری: آلبوم«داروگ» با صدای«روزبه نعمت اللهی» با وجود اینکه در بی خبری منتشر شد اما استقبال مخاطبان موسیقی را به دنبال داشت. در دومین بخش از پرونده سایت «موسیقی ما» برای این آلبوم با تنظیم کننده دو قطعه این مجموعه گپ زدیم. «رضا تاجبخش» از برتری ها و ضعف های داروگ این گونه سخن گفت:
  از آلبوم«داروگ» و دیدگاه خود نسبت به آن بگویید. واقعیت این است من فکر میکنم «روزبه نعمت اللهی» فقط و فقط در ترک های من به پاپ بودن فکر کرده است. فکر میکنم آنگونه که من از او صدا گرفتم و آنگونه که خواند در همین ترکها خواندنش تفاوتهای زیادی با سایر قطعات داشت. ولی در بقیه موارد همه عین آلبوم قبل است. یعنی همانطور با قدرت و کارهای حسی اش همین دو مورد می باشد و البته به همراه یک ترک حسی دیگر که تنظیم آن را«مرتضی ساعدی» انجام داد. ملودی قطعه «شال» را که خودم تنظیم کردم به نظرم ملودی خیلی زیبایی داشت که اثری از«بهنام جلیلیان» بود. البته این کار اولم با بهنام جلیلیان بود و کار دوم ما هم سورپرایز است. کلیت آلبوم عین آلبوم قبل است و تنظیم های«پیام قربانی» مانند کار قبلی من است. اگر این آلبوم را دو سال پیش هم می شنیدم در روند کاری روزبه تفاوتی را احساس نمی کردم. آدمی نیستم که از خودم تعریف کنم ولی فقط در قطعه های های من صدای او تعویض شده است و کمی متفاوت تر شده. و در اکثر کارها همان روند قبل را دارد.
  یعنی در کارهای شما کارهای او بیشتر پاپ شده است؟ بله. وگرنه همان سبک گذشته را که به آن پایبند بوده را ادامه داده است. این سبکی بود که روزبه آن را دوست داشته و پیگیری کرده است ولی من دوست دارم که «پاپیولار تر» باشد.
  پس اصلی ترین نقد شما برای داروگ تنظیم های سایر دوستان است؟ بله تا حدودی. یعنی نقد نیست و می خواهم بگویم این آلبوم عین آلبوم قبلی است. اگر می گفتند روزبه این را چهار سال پیش خوانده من تفاوتی احساس نمی کردم. در ضمن این خواندن روزبه شبیه «فرهاد مهراد» را خیلی دوست ندارم و در خیلی از ترکها این مساله وجود دارد.
  یعنی روزبه الان به سمت تقلید از فرهاد پیش می رود؟ ناخودآگاه این اتفاق افتاده است. تقلید نیست. دوست دارد گاهی به سبک صدای فرهاد نزدیک شود و صدای روزبه شخصیت خودش را دارد.
  نکته شاخصی در این آلبوم وجود دارد؟ به نظرم آن ترک هایی که مرتضی ساعدی ساخته بسیار زیباست. البته ملودی به نسبت تنظیم بهتر است. تنظیم کلاسیک دارد و ملودی های مرتضی ساعدی نقطه قوت آلبوم است. ولی کلا بیشتر تنظیم های خودم و مرتضی ساعدی را دوست داشتم.
  پیشنهادی برای آثار روزبه نعمت اللهی و پیشرفت آنها دارید؟ بستگی دارد خودش پیشرفت را در چه ببیند. به نظرم این سبکی پیش گرفته است و استقبال مردم را نیز در کنار خود دارد را ادامه می دهد حال چه من بگویم دوست دارم یا ندارم.
  در این سبک موفق است؟ بله موفق بوده است. موفق بود ولی من دوست دارم کارهای حسی تر را هم بیشتر امتحان کند چون توانایی انجام این سبکها را دارد.
  و کلام پایانی؟ از نوازندگی خیلی خوب دوستان عزیز در این آلبوم تشکر میکنم. دوستانی نظیر«فیروز ویسانلو» و «ناصر رحیمی» و سایر دوستانی که مانند همیشه خوب بودند. تنظیم های پیام قربانی می توانست نوازنده های آکوستیک بیشتری داشته باشد. ولی نداشت و نمی دانم چرا این کار را نکرد.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 16:14


آهنگ های مشابه

آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
امید حاجیلی و پارسا قناتی
آهنگ من تورو دوست دارم
آهنگ من تورو دوست دارم
مجتبی حسین آبادی
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
سیاوش قمصری
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
مسعود سعیدی
آهنگ دوست دارم
آهنگ دوست دارم
آریا مرادی
آهنگ دوست داشتم
آهنگ دوست داشتم
محسن چاوشی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ پرهام علیزاده دانلود آهنگ پرهام علیزاده و آرش فلاحی دلتنگم دانلود آهنگ دلتنگم از پرهام علیزاده و آرش فلاحی دانلود آهنگ دلتنگم با صدای پرهام علیزاده و آرش فلاحی Download New Music Sanim Download New Music Sanim Soal دانلود آهنگ سؤال از صنیم دانلود آهنگ سؤال با صدای صنیم دانلود آهنگ صنیم دانلود آهنگ صنیم سؤال Download New Music Abtin Ebham Divooneh دانلود آهنگ آبتین ابهام دیوونه دانلود آهنگ دیوونه از آبتین ابهام دانلود آهنگ دیوونه با صدای آبتین ابهام Download New Music Taghi Shokri Download New Music Taghi Shokri Toloue Cheshmat دانلود آهنگ تقی شکری دانلود آهنگ تقی شکری طلوع چشمات دانلود آهنگ طلوع چشمات دانلود آهنگ طلوع چشمات از تقی شکری دانلود آهنگ طلوع چشمات با صدای تقی شکری متن آهنگ طلوع چشمات تقی شکری Download New Music Music Afshar Yaram Khoshgele دانلود آهنگ افشار ملودی یارم خوشگله دانلود آهنگ یارم خوشگله دانلود آهنگ یارم خوشگله از افشار ملودی دانلود آهنگ یارم خوشگله با صدای افشار ملودی متن آهنگ یارم خوشگله افشار ملودی Download New Music Mohammad Hashempour Mesle Mah دانلود آهنگ مثل ماه دانلود آهنگ مثل ماه از محمد هاشم پور دانلود آهنگ مثل ماه با صدای محمد هاشم پور دانلود آهنگ محمد هاشم پور مثل ماه متن آهنگ مثل ماه محمد هاشم پور Download New Music Iman Gholami Har Geryeh Yani دانلود آهنگ ایمان غلامی هر گریه یعنی دانلود آهنگ هر گریه یعنی دانلود آهنگ هر گریه یعنی از ایمان غلامی دانلود آهنگ هر گریه یعنی با صدای ایمان غلامی متن آهنگ هر گریه یعنی ایمان غلامی Download New Music Babak Borhani Download New Music Babak Borhani Khalij Fars دانلود آهنگ بابک برهانی خلیج فارس دانلود آهنگ خلیج فارس از بابک برهانی دانلود آهنگ خلیج فارس با صدای بابک برهانی متن آهنگ خلیج فارس بابک برهانی Download New Music Homayoun Nezami Download New Music Homayoun Nezami Morure Khaterat دانلود آهنگ مرور خاطرات دانلود آهنگ مرور خاطرات از همایون نظامی