روشی جدید برای رسیدن به وصل یار

روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


موسیقی ما - شادی ثروت: کنسرت گروه موسیقی "وصل یار" با اجرای ویژه خود، به راحتی هر مخاطب علاقه‌مندی را با خود به وصال می‌رساند.
 
 وارد میدان آزادی می‌شوی، آنقدر نزدیک برج که گویی بر عکس‌ها قدم می‌گذاری، پله‌ها را به پایین می‌روی و به فضای زیرین برج راهنمایی می‌شوی. پس از کمی انتظار همراه هنرمندانی همچون پرویز پورحسینی و بزرگان عرصه های دیگر حسینی داخل سالن می‌روی. اینجا تنها سالان مولتی ویژن ایران است.


قرار است کنسرت برگزار شود، اما کنسرتی متفاوت با کنسرت‌های پاپ و یا حتی سنتی دیگر. این را از همین ابتدا می‌شود از دکوراسیون متفاوت صحنه متوجه شد. صحنه همچون نیمکره ای سفید طراحی شده است. همه چیز سفید است، صحنه، صندلی‌ها، پیانو...


 صحنه تاریکِ تاریک، فردی با در دست داشتن زنگ و چوبی وارد می‌شود، ضرباتی با فاصله به زنگ وارد می‌کند و از سمت دیگر سن خارج می‌شود. گویی نویدی برای یک اتفاق است.


کلیپی پخش می‌شود، گویی زمین قرار است به خواب رود. فردی سراغ ساز "تاس" می‌رود. سازی کوبه ای که با ضربات خود نوید تحول دارد. کسی با ساز "دیجیریدو" وارد سالن می‌شود، لباس و آرایش موی غیر معمولی همچون آفریقایی‌ها دارد. (هرچند این ساز یک ساز استرالیایی است) دیجیریدو همچون یک ترومپت چوبی با صدای سهم آگین و کمی دلهره آوری ساز کوبه ای را همراهی می‌کند. صحنه های کلیپی که در پس زمینه در حال پخش است متحول می‌شود.

گویی تغییری بزرگ در راه است. این را می‌توان از نحوه تصاویر و نوع موسیقی دریافت. زمین که به خواب رفته بود حال بیدار می‌شود. صحنه همچون آخرزمان می‌شود، فرشته سوراسرافیل در سور خود می‌دمد و زمین مرده و آنچه در آن است را بیدار می‌کند.


نوازنده‌ها از صحنه خارج می‌شود. تصاویر کویر را نشان می‌دهد و صدای نی پخس می‌شود. این آرامش پس از آن ترس و تحول قابل توجه است. مه ساز به سمت تماشاچی می‌زند و گویی گرد و خاک کویر هم حس می‌شود. فردی از دور در کویر در حال نواختن نی است. در تپه‌ها قدم بر می‌دارد و گاهی از دید تماشاچی خارج می‌شود. نزدیک می‌آید و به یکباره در دل کویر غیب می‌شود. اما صدا همچنان شنیده می‌شود. در لحظه ای نی نواز کویرها روی صحنه دیده می‌شود. نشسته و در آرامش نی می‌زند.


او زیر چادری که در میان سن قرار داده شده بود مخفی بود، اما با هماهنگی زیبایی که بین نور و دکور و لیزرها و دیگرعوامل ایجاد شد، تماشاچی متوجه این صحنه نمی‌شد و یه یکباره نی زن ظاهر می‌شد. چادر سفید استتار کننده او چنان به نرمی و هماهنگ شده از صحنه بالا می‌رود که تنها یک پلک زدن برای تماشاچی کافیست تا حتی متوجه حضور آن هم نشود، چه برسد به حرکت اش.


پس از کمی که صدای نی شنیده می‌شود، اعضای گروه از دو دریچه کوچک انتهای سن به روی صحنه می‌آیند، دریچه‌هایی که آن‌ها هم با پوششی سفید استتار شده‌اند و برداشت زیبایی را می‌رسانند که گویی نوازنده نی با صدای خود افرادی را به این صحنه می‌خواند و گرد خود جمع می‌کند. از اینجاست که کنسرت آغاز می‌شود.


نوازنده‌ها به ترتیب می‌نوازند و هر کدام از هر سازی که می‌زنند یا آوازی که می‌خوانند نهایت لذت را می‌برند و این عشق به تماشاچی منتقل می‌شود. لذت آن‌ها در لبخند و هیجان و زبان بدن هر کدام به وضوح دیده می‌شود. هر عضو چنان هنرمندانه به کار خود می‌پردازد که از هیجان می‌خواهی پس از هر قطعه به احترام ترکیب این هنر و هنرمندی و عشق و تلاش باایستی.

گروه موسیقی "وصل یار" از سال 1382 با جمعی از هنرمندان مستعد، خلاق و فعال حیطه موسیقی تاسیس شد.

وصل یار با استفاده از سازهای سنتی، کوبه ای و قبیله ای، خوانندگان و گروه کر، هنرهای بصری، طراحی و کارگردانی اساس و مبنای فعالیت خود را بر پایه تلفیق و نوآوری قرار داده است تا با بهره‌مندی از امکانات هنرهای هفتگانه پیام خود را به مخاطبانش منتقل کند.


این گروه از بدو تاسیس به طور منظرم اقدام به اجرای آثار خود در قالب کنسرت‌های داخلی و خارجی همچون از تاسیس تا کنون هر سال یک اجرا در تالار وحدت؛ اجرای کنسرت در فستیوال پایان هزاره دوم در آمفی‌تئاتر کلوسئوم رم، ایتالیا؛ اجرای کنسرت در شهرهای فرانکفورت، ماربورگ، هانوفر و ماینس آلمان؛ اجرای کنسرت در جشن یادآوری مولانا جلال الدین رومی، قونیه و غیره داشته است.سرپرست گروه "وصل یار" ابراهیم اثبانی و کارگردان علاءالدین پژهان هستند. خوانندگان این گروه مصطفی محمودی، هوروش خلیلی و فرزانه ابراهیمی هستند.
نوازنده های گروه "وصل یار" این افراد هستند: امجد ابراهیمی (دف، دایره، تاس)، حامد ابراهیمی (کامنچه، ویلن)، حسین قاسم زاده (نی، سنتورباس، دودوک)، ابراهیم یساول زاده (قانون)، سعید بهرامی (عود)، نعیم شاه مرادخانی (دف؛ بندیر)، میثم امینی (ادو، درام، کاخن)، شادرخ گاچین معانی (دیجیریدو)، فرهنگ سرخوش (گیتار فلامنکو)، بهفر بزرگی (پن فلوت)، نگار نوراد (ویلنسل)، ساتگین نمازی (پیانو)، موژان ملامختاری(ویلنسل)، مهرداد علیزاده (پرکاشن، کاخن).


گروه کُر این گروه را رزماری عیسی پور، ریچارد عیسی پور و مریم شریف زاده تشکیل می‌دهند. همینطور مشاور آهنگ ساز حامد ابراهیمی و رقص سماع امیر رهبری هستند.
 


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ماروشی جدید برای رسیدن به وصل یار
روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


روشی جدید برای رسیدن به وصل یار


تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 خرداد 1392 - 15:22


آهنگ های مشابه

آهنگ فصل رسیدن
آهنگ فصل رسیدن
حامد زمانی
آهنگ لحظه رسیدن
آهنگ لحظه رسیدن
محمد اسماعیل پور
آهنگ برای ناصر
آهنگ برای ناصر
مرتضی پاشایی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ بهونه گیر با صدای امید حاجیلی دانلود آهنگ فرهنگ متن آهنگ جدید بهونه گیر امید حاجیلی دانلود آهنگ امین فیاض چشمهای بارونی دانلود آهنگ چشمهای بارونی دانلود آهنگ چشمهای بارونی از امین فیاض دانلود آهنگ چشمهای بارونی با صدای امین فیاض متن آهنگ جدید چشمهای بارونی امین فیاض دانلود آهنگ برای عشق دانلود آهنگ برای عشق از مهدی احمدوند دانلود آهنگ برای عشق با صدای مهدی احمدوند دانلود آهنگ مهدی احمدوند برای عشق متن آهنگ جدید برای عشق مهدی احمدوند دانلود آهنگ پشیمونی 2 دانلود آهنگ پشیمونی 2 از شهاب بخارایی دانلود آهنگ پشیمونی 2 با صدای شهاب بخارایی دانلود آهنگ شهاب بخارایی پشیمونی 2 متن آهنگ جدید پشیمونی 2 شهاب بخارایی دانلود آهنگ فرهاد گنجشكك اشی مشی دانلود آهنگ فرهاد مهراد دانلود آهنگ گنجشكك اشی مشی دانلود آهنگ گنجشكك اشی مشی از فرهاد دانلود آهنگ گنجشكك اشی مشی با صدای فرهاد متن آهنگ گنجشكك اشی مشی فرهاد مهراد دانلود آهنگ علیرضا قربانی نرو دانلود آهنگ نرو از علیرضا قربانی دانلود آهنگ نرو با صدای علیرضا قربانی متن آهنگ جدید نرو علیرضا قربانی دانلود آهنگ احسان سلیمانی دانلود آهنگ یادگار متن آهنگ جدید یادگار احسان سلیمانی دانلود آهنگ خدای آسمونها دانلود آهنگ خدای آسمونها از نریمان دانلود آهنگ خدای آسمونها با صدای نریمان دانلود آهنگ نریمان خدای آسمونها متن آهنگ جدید خدای آسمونها نریمان دانلود آهنگ رستاک قبل از اینکه بری دانلود آهنگ قبل از اینکه بری دانلود آهنگ قبل از اینکه بری از رستاک دانلود آهنگ قبل از اینکه بری با صدای رستاک متن آهنگ جدید قبل از اینکه بری رستاک دانلود آهنگ کی فکرشو میکرد دانلود آهنگ کی فکرشو میکرد از مرتضی پاشایی دانلود آهنگ کی فکرشو میکرد با صدای مرتضی پاشایی دانلود آهنگ مرتضی پاشایی کی فکرشو میکرد متن آهنگ جدید کی فکرشو میکرد مرتضی پاشایی دانلود آهنگ اینه همون زندگی متن آهنگ اینه همون زندگی یاسر دادخواه دانلود آهنگ بابک مافی دل تنها دانلود آهنگ دل تنها