سامان جلیلی: تمام تلاش من فاصله گرفتن از خواننده‌هایی است که الان هم سطح آن‌ها هستم

سامان جلیلی: تمام تلاش من فاصله گرفتن از خواننده‌هایی است که الان هم سطح آن‌ها هستم

موسیقی ما – «بهونه»، «مجازات»، «رفیق نیمه» و «کاری به کارم نداری» و... برخی از قطعات مشهور خواننده‌ای هستند که هنوز خیلی‌ها با چهره او آشنایی ندارند. «سامان جلیلی» با این آثار و سایر تک قطعات خود در عرصه غیر رسمی موسیقی پاپ به شهرت رسید و اخیرا به جمع خوانندگان مجاز وارد شده است. اولین آلبوم رسمی او به نام «پرتگاه» بیشتر مسیر اخذ مجوز را طی کرده است و با ۱۴ قطعه روانه بازار خواهد شد. به همین دلیل چند کلامی را با این خواننده جوان گپ زدیم و وی به تشریح آخرین وضعیت آلبوم پرتگاه، دلایل تاخیر در انتشار و برنامه‌هایش برای اجراهای زنده پرداخت و از درددل‌هایش هم گفت. اولین گفتگوی رسمی سامان جلیلی که با سایت «موسیقی ما» انجام شده است را در ادامه می‌خوانید:
  *یکی از سوالات مهم در مورد «سامان جلیلی» این است که آیا شما فعالیت‌های خود را به شکل رسمی دنبال می‌کنید؟ در حال حاضر هم در جمع خوانندگان رسمی کشور قرار دارم ولی پس از انتشار آلبوم فعالیت‌های من جدی‌تر خواهد شد. حدود سه سال و نیم است که روی این آلبوم زحمت کشیده‌ایم و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. مجوز خودم صد در صد شده است و شعرهای آلبوم هم تایید شد. فقط تاییدیه موسیقی قطعات آلبوم باقی مانده است که پس از این مرحله وارد پروسه پخش می‌شویم.
  *بیش از یک سال است که صحبت‌هایی مبنی بر انتشار آلبومی به نام «پرتگاه» می‌شنویم اما خبری از آن نیست. این آلبوم الان در چه وضعیتی قرار دارد؟ از دو سال و نیم قبل استارت تولید را زدیم و سال گذشته حدود ۱۴ قطعه برای آلبوم «پرتگاه» آماده کردیم. برخی از دوستان اعلام آمادگی کردند که در مراحل تولید و انتشار ما را همراهی کنند. اما متاسفانه شرایط برای این همکاری‌ها فراهم نشد. ملودی‌ها و تنظیم‌های قطعات قدیمی شد و تصمیم گرفتیم که در تیم تولید آلبوم و قطعات تغییراتی را ایجاد کنیم. همین اتفاقات باعث شد که انتشار اثر با تاخیر همراه شود. من و مدیر برنامه‌هایم کارهای تولید را انجام دادیم و این مجموعه را در اصل خودمان جمع کردیم.
  *یعنی اسپانسر یا تهیه کننده ندارید؟ چند شرکت و شخص برای این بخش از تولید پیش قدم شدند ولی شرایطی که داشتند اصلا مناسب نبود. خواسته‌های غیرمنطقی داشتند و همین مساله باعث شد که من و مدیر برنامه‌هایم آقای «قیامتی» با زحمت بسیار زیاد آلبوم را جمع کنیم.
  *عوامل تولید آلبوم چه کسانی هستند؟ آهنگساز تمامی قطعات خودم هستم. «امید علیجانی» و «شهرام جلیلی» ترانه سراهای آلبوم هستند. «کوشان حداد»، «پوریا حیدری»، «معین راهبر»، «انوشیروان تقوی»، «امیرحسین اویسی» و «حامد برادران» هم در قسمت تنظیم قطعات حضور دارند.
  *از آثار قدیمی خودتان هم در چیدمان قطعات استفاده کرده‌اید؟ احتمالا فقط از یک قطعه استفاده خواهم کرد که آن هم قطعه «بهونه» خواهد بود زیرا خیلی‌ها من را با این اثر می‌شناسند. سایر قطعات همگی جدید هستند و تا کنون پخش نشده‌اند.
  *برای قبل از انتشار آلبوم چه برنامه‌هایی دارید؟ کلیپ یکی از قطعات به نام «شعله دار» با تنظیمی از معین راهبر ساخته شده است. در روزهای منتهی به انتشار آلبوم هم یک تیزر تصویری را منتشر خواهیم کرد. این تیزر شامل بخش‌هایی از پنج قطعه آلبوم است.
  *مدتی پیش در صفحات طرفداران شما خبرهایی مبنی بر انتشار غیر رسمی آلبومی با عنوان «آرزو کن» منتشر شد. قصد انجام چنین کاری را دارید؟ در دورانی که گفتم مراحل تولید با مشکلاتی همراه بود این تصمیم را داشتم. طی مشورت‌هایی که با مدیر برنامه‌های خودم داشتم به این نتیجه رسیدیم که فعالیت غیر مجاز نداشته باشم. ارائه آلبوم «آرزو کن» منتفی شد و چهار قطعه از آن مجموعه به آلبوم پرتگاه وارد شد.
  *تا زمان انتشار آلبوم پرتگاه قصد انتشار قطعه جدیدی را دارید؟ به احتمال زیاد دو یا سه قطعه پخش خواهد شد که از طریق سایت «موسیقی ما» در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.
  *حدودا چه زمانی را برای انتشار این مجموعه پیش بینی می‌کنید؟ تمامی کارهای مجوز انجام شده است و در صورتی که همه چیز طبق برنامه پیش برود به امید خدا آلبوم پرتگاه را تابستان امسال به مخاطبانم تقدیم می‌کنم.
  *برخی از خواننده‌ها آلبوم اول خود را صرفا به عنوان یک اعلام حضور در نظر می‌گیرند و برخی هم با آلبوم اول به دنبال تصاحب القاب گوناگون و رقابت جدی هستند. شما به آلبوم پرتگاه چگونه نگاه می‌کنید؟ تمام تلاش من فاصله گرفتن از خواننده‌هایی است که الان هم سطح آن‌ها هستم و توانایی‌های خودم را اثبات کنم. هدف من این است که یک خواننده سطح بالا باشم و آثارم حرف‌های جدیدی برای گفتن داشته باشد. زحمات بسیار زیادی را متحمل شدیم و دیگر پس از انتشار آلبوم نظر مخاطبان تعیین کننده
خواهد بود.
  *تا کنون کنسرت بزرگی در تهران برگزار کرده‌اید؟ خیر. تهیه کننده‌هایی بودند که نسبت به برگزاری کنسرت در سالن‌های بزرگ تهران برای من اقدام کنند. اما تصمیم گرفتیم که بعد از انتشار آلبوم در تهران روی صحنه بروم تا حرف جدیدی برای گفتن داشته باشیم. اجراهای زیادی در شهرستان‌ها داشتیم تا تجربه کسب کنم و در کنسرت‌های بزرگ مسلط‌تر ظاهر شوم.
  *فکر می‌کنید تا آخر امسال کنسرتی در تهران داشته باشید؟ بله. قطعا این اتفاق خیلی زود‌تر رخ می‌دهد و رهبر ارکس‌تر من به احتمال خیلی زیاد «بهنام ابطحی» خواهد بود. ایشان در حال برنامه ریزی هستند و پس از آلبوم با یک ارکس‌تر قوی کنسرت‌هایی را در تهران برگزار می‌کنیم. قصد تعریف ندارم ولی آلبوم پرتگاه در حدی هست که بتوانیم اجراهای خوبی با آن داشته باشیم.
  *آیا برای کنسرت‌های تهران برنامه خاصی دارید و می‌خواهید که متفاوت باشند؟ بهنام ابطحی یکی از چهره‌های سر‌شناس است و در صورتی که افتخار همکاری با ایشان را داشته باشم اصطلاحا خیالم از پشت سر راحت خواهد بود. زیرا می‌گویند وقتی خواننده روی استیج می‌رود باید خیالش از پشت سر و ارکس‌تر راحت باشد. اجراهای زیادی را دیده‌ام و به نظر من اجراهای «فرزاد فرزین» و اتفاقات ویژه‌ای که دارد خیلی خوب است. اغلب دوستان یک روال معمولی را در کنسرت‌های خود دنبال می‌کنند ولی ما برنامه‌هایی را داریم که کنسرت‌های سطح بالایی را داشته باشیم. باید ببینیم با توجه به شرایط کدام یک از برنامه‌هایی که داریم اجرایی خواهند شد.
  *این اولین گفتگوی شما با سایت «موسیقی ما» بود و فکر می‌کنم اولین مصاحبه پس از آغاز فعالیت‌های رسمی شما باشد. دوست دارم به عنوان آخرین سوال چند کلامی را با مخاطبان خودتان صحبت کنید. می‌دانم که مخاطبانم در این مدت خیلی اذیت شدند و در سایت و وبلاگ من گلایه‌های خود را مطرح می‌کنند. امیدوارم که انتشار این آلبوم بتواند پاسخگوی بخش کوچکی از محبت‌های آن‌ها باشد. در این مدت باقی مانده تا انتشار آلبوم از این عزیزان توقع همراهی هر چه بیشتر را دارم و این اطمینان را می‌دهم که امسال بیشتر در کنار هم خواهیم بود.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکریتاریخ انتشار : چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393 - 01:04


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود موزیک ویدیو مسعود امامی عیدت مبارک Download new music video Ali Zand Vakili Atre Khatereh دانلود آهنگ علی زند وکیلی دانلود موزیک ویدیو عطر خاطره دانلود موزیک ویدیو عطر خاطره از علی زند وکیلی دانلود موزیک ویدیو عطر خاطره با صدای علی زند وکیلی دانلود موزیک ویدیو علی زند وکیلی عطر خاطره Download new music video Alireza Ghorbani Download new music video Alireza Ghorbani Behind The Curtain دانلود موزیک ویدیو پرده نشین دانلود موزیک ویدیو پرده نشین از علیرضا قربانی دانلود موزیک ویدیو پرده نشین با صدای علیرضا قربانی دانلود موزیک ویدیو علیرضا قربانی پرده نشین Download new music video Milad Babaei Hale Hardomon دانلود موزیک ویدیو حال هردومون دانلود موزیک ویدیو حال هردومون از میلاد بابایی دانلود موزیک ویدیو حال هردومون با صدای میلاد بابایی دانلود موزیک ویدیو میلاد بابایی حال هردومون Download new music video Dang Show Avaze Shab دانلود موزیک ویدیو آواز شب دانلود موزیک ویدیو آواز شب از گروه دنگ شو دانلود موزیک ویدیو آواز شب با صدای گروه دنگ شو دانلود موزیک ویدیو گروه دنگ شو آواز شب Download new music video Mohsen Chavoshi Khodahafezi Talkh دانلود موزیک ویدیو خداحافظی تلخ دانلود موزیک ویدیو خداحافظی تلخ از محسن چاوشی دانلود موزیک ویدیو خداحافظی تلخ با صدای محسن چاوشی دانلود موزیک ویدیو محسن چاوشی خداحافظی تلخ Download new music video Hamid Talebzadeh Parishoonom دانلود موزیک ویدیو پریشونم دانلود موزیک ویدیو پریشونم از حمید طالب زاده دانلود موزیک ویدیو پریشونم با صدای حمید طالب زاده دانلود موزیک ویدیو حمید طالب زاده پریشونم Download new music video Adin Download new music video Adin Iranian Gulf دانلود موزیک ویدیو آدین دانلود موزیک ویدیو آدین خلیج ایرانی دانلود موزیک ویدیو خلیج ایرانی دانلود موزیک ویدیو خلیج ایرانی از آدین دانلود موزیک ویدیو خلیج ایرانی با صدای آدین Download new music video Fereydoun Asraei Download new music video Fereydoun Asraei Dare Baroon Miad دانلود موزیک ویدیو داره بارون میاد دانلود موزیک ویدیو داره بارون میاد از فریدون آسرایی دانلود موزیک ویدیو داره بارون میاد با صدای فریدون آسرایی دانلود موزیک ویدیو فریدون آسرایی داره بارون میاد Download new music video Reza Sadeghi Download new music video Reza Sadeghi Shabe Barooni دانلود موزیک ویدیو رضا صادقی شب بارونی دانلود موزیک ویدیو شب بارونی