«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است

«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است

موسیقی ما - مراسم رونمایی آلبوم «از روزگار رنگ آمیز» عصر روز گذشته با حضور اهالی موسیقی و با سخنرانی فرهاد فخرالدینی برگزار شد. این مراسم راس ساعت ۱۸ دوشنبه اول اردیبهشت در فروشگاه کتاب داستان و با حضور فرهاد فخرالدینی، منوچهر والی‌زاده، علی اکبر قربانی، شهرام توکلی و بسیاری دیگر برگزار شد.

پیمان می‌رآقاسی مدیر گروه «سپید و سیاه» (که آلبوم از روزگار رنگ آمیز حاصل کار مشترک این گروه است) در ابتدای این مراسم گفت: من وقتی با دوستانم در این گروه آشنا شدم احساس کردم که این افراد برای کنسرت دور هم جمع نشده‌اند و دلیل اصلی دور هم بودنشان، خود موسیقی است و این نکته عامل اصلی تلاش ما برای شکل دادن به چنین گروهی شد.

وی در ادامه افزود: نوازنده‌هایی که در این گروه حاضر هستند هم تحصیل کرده رشته موسیقی محسوب می‌شوند و هم آهنگساز هستند و از نظر دانش و توانایی اجرایی در سطح خوبی قرار دارند. ما کار ضبط آلبوم «از روزگار رنگ آمیز» را از سال ۹۱ آغاز کردیم و در ‌‌نهایت این آلبوم در اسفند ماه ۹۲ به بازار آمد که این تاخیر بیشتر به خاطر وسواس خود اعضای گروه بر روی کارشان بوده و دلیل دیگری نداشته است.

مدیر گروه «سپید و سیاه» همچنین عنوان کرد: از آنجا که قطعه اول آلبوم ما با شعری از سعدی است ما روز اول اردیبهشت را که در تقویم روز سعدی نامگذاری شده برای گردهماییمان و رونمایی از آلبوم «از روزگار رنگ آمیز» انتخاب کردیم تا دور هم جمع شویم.

در ادامه برنامه قطعه اول از آلبوم «از روزگار رنگ آمیز» که با شعری از سعدی و با آهنگسازی کورش دانایی ساخته شده بود با عنوان «اندیشه مجنون» برای حاضران پخش شد.

همچنین قطعه «های‌های چوپان» از کنسرت اسفند ۱۳۹۱ گروه «سپید و سیاه» در تالار وحدت و قطعه «شراب تلخ» که ششمین ترک از آلبوم «از روزگار رنگ آمیز» محسوب می‌شود، پخش شد.

وحید تاج دیگر سخنران این مراسم بود که گفت: برای من همیشه اخلاق بسیار مهم بوده و در سرلوحه زندگی‌ام قرار داشته است؛ گروه «سپید و سیاه» نیز از این جهت گروهی اخلاق مدار محسوب می‌شود و من از همکاری با این گروه بسیار خوشحالم.

در بخش دیگری از این مراسم فرهاد فخرالینی گفت: من همیشه آرزویم این بوده که در هر شهری بیش از یک هنرستان موسیقی داشته باشیم؛ در تهران نیز دوست داشتم در هر چهار گوشه‌اش یک هنرستان موسیقی برای تربیت فرزندانمان وجود می‌داشت اما متاسفانه هیچ وقت این اتفاق نیفتاد.

فخرالدینی ادامه داد: از پیش از انقلاب این دغدغه را داشته‌ام؛ اما با وجود اینکه دولت‌ها در این زمینه کوتاهی کرده‌اند می‌بینم مردم خودشان در خانه‌هایشان و با دست خودشان این کار را انجام دادند و گروه‌ها و آموزشگاه‌هایی را درست کردند تا فرزندانی اهل موسیقی تربیت کنند. کسی از مردم این را نخواسته بود، از پیمان میر آقاسی نیز کسی نخواسته بود چنین گروهی تشکیل دهد اما او با عشقی که به موسیقی داشت این کار را انجام داد.

وی همچنین عنوان کرد: آن زمان که ما کار می‌کردیم چیزی جز عشق وجود نداشت و اگر کاری با عشق شروع نشود سرانجام راضی کننده‌ای نخواهد داشت؛ موسیقی نیز همین است و جز عشق نیست. من خودم همواره با عشق کار کرده‌ام و می‌دانم که عشق باعث شده تا گروه «سپید و سیاه» تشکیل شود.

رهبر ارکس‌تر ملی افزود: موسیقی کلام محبت و عشق است و جامعه به موسیقی همراه با عشق و محبت نیاز دارد. مردمی که عاشق باشند با هم دعوا نمی‌کنند و یکدیگر را ناراحت نمی‌کنند.

در ادامه قطعه «خزان دیده» ساخته مریم رضایی نژادیان برای حاضران پخش شد. پایان بخش این مراسم نیز اجرای زنده گروه «سپید و سیاه» بود. اعضای این گروه سه قطعه از آلبوم جدیدشان را با عنوان‌های «در اوج آرزو» ساخته مریم رضایی نژادیان با شعر سایه، قطعه سنتور و آواز با عنوان «تا دشت بیداری» با شعر شفیعی کدکنی و «مشتاقی و شیدایی» با شعری از حافظ هر دو به آهنگسازی سورنا صفاتی به اجرا در آوردند.


منبع: 
پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است
«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


«سپید و سیاه»‌ زاده عشق است


تاریخ انتشار : سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 - 14:48


آهنگ های مشابه

آهنگ ماهی سیاه
آهنگ ماهی سیاه
محسن چاوشی و سینا حجازی
آهنگ سپید پر رنگ
آهنگ سپید پر رنگ
علیرضا ولایی
آهنگ صبح سپید
آهنگ صبح سپید
علی اصحابی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ پوریا نایب زاده دانلود آهنگ پوریا نایب زاده میخوام نری دانلود آهنگ میخوام نری دانلود آهنگ میخوام نری از پوریا نایب زاده دانلود آهنگ میخوام نری با صدای پوریا نایب زاده متن آهنگ میخوام نری پوریا نایب زاده Download New Music Mehran Allipour Download New Music Mehran Allipour Ehsas Sard دانلود آهنگ احساس سرد دانلود آهنگ احساس سرد از مهران علیپور دانلود آهنگ احساس سرد با صدای مهران علیپور دانلود آهنگ مهران علیپور احساس سرد متن آهنگ احساس سرد مهران علیپور Download New Music Sohil Borzoupoor Download New Music Sohil Borzoupoor Har Chi Migam دانلود آهنگ سهیل برزو پور دانلود آهنگ سهیل برزو پور هرچی میگم دانلود آهنگ هرچی میگم دانلود آهنگ هرچی میگم از سهیل برزو پور دانلود آهنگ هرچی میگم با صدای سهیل برزو پور متن آهنگ هرچی میگم سهیل برزو پور Download New Music Mehrad Moradi Download New Music Mehrad Moradi Tanhaei دانلود آهنگ تنهایی از مهراد مرادی دانلود آهنگ تنهایی با صدای مهراد مرادی دانلود آهنگ مهراد مرادی دانلود آهنگ مهراد مرادی تنهایی متن آهنگ تنهایی مهراد مرادی Download New Music Hesam Ebadian Ashoob دانلود آهنگ آشوب از حسام عبادیان دانلود آهنگ آشوب با صدای حسام عبادیان دانلود آهنگ حسام عبادیان آشوب متن آهنگ آشوب حسام عبادیان Download New Music Emad Azizam دانلود آهنگ عزیزم از عماد دانلود آهنگ عزیزم با صدای عماد دانلود آهنگ عماد عزیزم Download New Music Ahmadreza Shahriari Arom Begir دانلود آهنگ آروم بگیر دانلود آهنگ آروم بگیر از احمدرضا شهریاری دانلود آهنگ آروم بگیر با صدای احمدرضا شهریاری دانلود آهنگ احمدرضا شهریاری آروم بگیر متن آهنگ آروم بگیر احمدرضا شهریاری Download New Music Arash Khosravi Download New Music Arash Khosravi Eydi Yani To دانلود آهنگ آرش خسروی دانلود آهنگ آرش خسروی عید یعنی تو دانلود آهنگ عید یعنی تو دانلود آهنگ عید یعنی تو از آرش خسروی دانلود آهنگ عید یعنی تو با صدای آرش خسروی