علیرضا عصار: «شاهرخ پورمیامین» بر خلاف سازی که می‌نواخت آرام و مهربان بود

علیرضا عصار: «شاهرخ پورمیامین» بر خلاف سازی که می‌نواخت آرام و مهربان بود

موسیقی ما – بخش عمده‌ای از کارنامه نوازندگی زنده‌یاد «شاهرخ پورمیامین» که شامگاه 14 اردیبهشت به دیار باقی شتافت در همکاری با «علیرضا عصار» رقم خورد. او از سال 78 در ارکستر این خواننده حضور داشت و در آهنگ‌های او هم گیتار الکتریک و لیدگیتار می‌نواخت. آخرین کنسرت علیرضا عصار هم که سال 89 برگزار شد با حضور مرحوم پورمیامین بود و در آن اجرا هم درخشش داشت. علیرضا عصار یکی از اولین نفراتی بود که در جریان خبر درگذشت زنده‌یاد شاهرخ پورمیامین قرار گرفت و با وجود ناراحتی و حال روحی نامساعدی که از این اتفاق داشت لحظاتی را با سایت «موسیقی ما» گفتگو کرد.

خواننده قطعه «حال من بی تو» درباره سوابق کاری که با مرحوم پورمیامین داشتند گفت: «از اولین بار تا آخرین بار که من روی استیج رفتم، شاهرخ پورمیامین در کنار من حضور داشت. اولین اجرای ما فکر می‌کنم در سال 1378 بود و آخرین مرتبه‌ای هم که با هم روی استیج رفتیم سال 1389 بود. یک خاطره عجیب و غریبی از او دارم که امشب بارها آن را مرور کردم. شاهرخ در آهنگ «حال من بی‌تو» لید گیتار نواخت و آن آهنگ و سازی که نواخته بود را هر دو ما دوست داشتیم. به خاطر دارم در طول این سال‌ها هر بار که این آهنگ را اجرا می‌کردیم زمانی که به ملودی شاهرخ در این بخش می‌رسیدیم به همدیگر نگاه می‌کردیم و لبخند می‌زدیم و او لیدگیتار کار را می‌نواخت. پس از سال 89 تماس تلفنی داشتیم. او لطف داشت و تماس می‌گرفت و حال من را می‌پرسید. از شنیدن این خبر بسیار غمگین هستم و اتفاقاً امشب زمانی که این خبر تلخ را شنیدیم با «همایون نصیری» بودیم. هر لحظه که فکر می‌کنم می‌بینم چقدر خاطرات عجیب و خوشبختانه خوب داریم. فکر می‌کنم ما با شاهرخ بیش از پانصد یا ششصد بار روی استیج رفتیم و خیلی غم‌انگیز است که او این همه خاطره خوب را با خودش برد.»

علیرضا عصار در ادامه اعلام کرد: «زمانی که سال گذشته متوجه بیماری شاهرخ شدم از طریق برادرش «شهرام پورمیامین»، که اتفاقا چند مرتبه در ارکستر ما پرکاشن نواخته بود، در جریان حال شاهرخ قرار می‌گرفتم. خود شاهرخ نمی‌توانست صحبت کند و هر بار که می‌خواستیم به دیدار او برویم، شرایطی پیش آمد که این اتفاق نیفتاد. البته که باید به خانواده او هم حق داد که موقعیت دشواری داشتند و ما هم این را درک می کردیم. آخرین بار هم قبل از عید با شهرام صحبت کردم و حال شاهرخ را پرسیدم تا اینکه امشب با من تماس گرفت و از صدای گریه‌های او متوجه این اتفاق تلخ شدم. من، «فیروز ویسانلو»، «همایون نصیری»، «فواد حجازی» و همه اعضای ارکستر خاطراتی فراموش ناشدنی با شاهرخ داریم و او را یکی از باشخصیت ترین افراد موسیقی ایران می دانم.»

این خواننده نهایتاً گفت: «این روزها مد شده همه پس از درگذشت دیگران از همدیگر تعریف می‌کنند اما شاهرخ واقعاً پسر نازنین و دوست‌داشتنی بود. اخلاق بسیار خوبی داشت و اگر اینطور نبود ما این همه سال نمی‌توانستیم همکاری کنیم. او بر خلاف سازی که می‌نواخت بسیار آرام و مهربان بود. امیدوارم اکنون شاهرخ پورمیامین عزیز در آرامش باشد و مطئنم که هست.»


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری


تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 - 00:28


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
Download New Music Pourya Nasri Download New Music Pourya Nasri Ft Majid Hoseinpoor Bi Marefat دانلود آهنگ پوریا نصری متن آهنگ بی معرفت پوریا نصری و مجید حسین پور Download New Music Majid Chavoshi Download New Music Majid Chavoshi Khatte Momtad دانلود آهنگ خط ممتد دانلود آهنگ خط ممتد از مجید چاوشی دانلود آهنگ خط ممتد با صدای مجید چاوشی دانلود آهنگ مجید چاوشی دانلود آهنگ مجید چاوشی خط ممتد متن آهنگ خط ممتد مجید چاوشی Download New Music Amir Heydari Namondi Eshgham دانلود آهنگ امیر حیدری نموندی عشقم دانلود آهنگ نموندی عشقم از امیر حیدری دانلود آهنگ نموندی عشقم با صدای امیر حیدری متن آهنگ نموندی عشقم امیر حیدری Download New Music Mohammad Fakhari Behtarin Hess دانلود آهنگ بهترین حس دانلود آهنگ بهترین حس از محمد فخاری دانلود آهنگ بهترین حس با صدای محمد فخاری دانلود آهنگ محمد فخاری بهترین حس متن آهنگ بهترین حس محمد فخاری Download New Music Kian 100 Albate دانلود آهنگ صد البته دانلود آهنگ صد البته از کیان دانلود آهنگ صد البته با صدای کیان دانلود آهنگ کیان صد البته Download New Music Mohammad Pirasteh Download New Music Mohammad Pirasteh Kafehaye Shologh دانلود آهنگ کافه های شلوغ دانلود آهنگ کافه های شلوغ از محمد پیراسته دانلود آهنگ کافه های شلوغ با صدای محمد پیراسته دانلود آهنگ محمد پیراسته دانلود آهنگ محمد پیراسته کافه های شلوغ متن آهنگ کافه های شلوغ محمد پیراسته Download New Music Mojtaba Shoja Az Man Joda Sho دانلود آهنگ از من جدا شو دانلود آهنگ از من جدا شو از مجتبی شجاع دانلود آهنگ از من جدا شو با صدای مجتبی شجاع دانلود آهنگ مجتبی شجاع از من جدا شو متن آهنگ از من جدا شو مجتبی شجاع Download New Music Abolfazl Esmaeili & Emad Hamedi Ay Donya Download New Music Emad Hamedi دانلود آهنگ ابوالفضل اسماعیلی دانلود آهنگ ابوالفضل اسماعیلی و عماد حامدی آی دنیا دانلود آهنگ عماد حامدی Download New Music Amir APSM Download New Music Amir APSM Ye Zendegi دانلود آهنگ امیر APSM