علی قمصری با ارکستر مونتی کالچرال کانادا به صحنه می‌رود

علی قمصری با ارکستر مونتی کالچرال کانادا به صحنه می‌رود

موسیقی ما - علی قمصری که ۱۸ دسامبر با دو خواننده آفریقایی در کشور کانادا به صحنه رفته بود، هم‌اکنون خود را برای اجرای اثر تازه‌اش با «ارکس‌تر مونتی کالچرال» در همین کشور آماده می‌کند. علی قمصری یک قطعه ایرانی از ساخته‌های خودش را با «ارکستر مونتی‌کالچرال کانادا» در تابستان سال آینده اجرا می‌کند و خود به عنوان سولیست تار در این کنسرت حضور دارد. علی قمصری (آهنگساز و نوازنده تار) گفت: طی سفری که تا چندی پیش به کانادا داشته‌ام؛ دو کار را پیگیری کردم.

در ابتدا به دعوت دانشگاه کانادا؛ کنسرتی برای دانشجویان برگزار و همچنین بعداز اجرای کنسرت؛ یک کارگاه آموزشی درباره تاریخ موسیقی ایرانی، ساز‌شناسی و مشخصات ساز تار برگزار کردم. وی افزود: همچنین در بخشی دیگر به منظور همکاری با ارکس‌تر مونتی‌کالچرال که در شهر ونکور مستقر است، به کشور کانادا سفر کردم که نتیجه آن برگزاری یک کنسرت در تابستان سال آینده است. این آهنگساز با اشاره به این موضوع که در «ارکستر مونتی‌کالچرال کانادا» از تمام کشورهای دنیا یک نوازنده و یک ساز وجود دارد، خاطرنشان کرد: این ارکس‌تر شامل ارکس‌تر استاندارد سمفونیک به همراه سازهای بومی و کلاسیک کشورهای مختلف دنیا است.

وی ادامه داد: در همین راستا من به عنوان سولیست تار و آهنگساز یک اثر موسیقایی نیم‌ساعته را با این ارکس‌تر اجرا خواهم کرد. این هنرمند با اشاره به اینکه «ارکس‌تر مونتی‌کالچرال کانادا» با حمایت دولت کانادا برگزار می‌شود؛ ‌ اظهار داشت: این ارکس‌تر بنا دارد در کشورهای مختلف به صحنه برود اما فعلا فقط در قاره آمریکا کنسرت‌هایی را برگزار کرده است. علی قمصری درباره اثر خود که قرار است با این ارکس‌تر بنوازد؛ گفت: در این اثر از سازهایی مانند تار، ستار، شاهکواچی (ساز چینی)، طبلا (ساز هندی)، کمانچه و سازهایی که در ارکس‌تر سمفونیک استفاده دارد، استفاده شده است. وی با اشاره به اینکه برای اجرای این قطعه باید نوازنده‌هایی از کشور ایران را با خود همراه داشته باشد، افزود: در این اثر سعی کرده‌ام ریتم‌ها، ملودی‌ها و مد‌ها و نواهایی که این ساز‌ها خاستگاه آن‌ها است را در قالب یک اثر قابل اجرا برای ارکستر سمفونیک دربیاورم.


منبع: 
ایلنا
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1389 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ صحنه
آهنگ صحنه
علیرضا آذر
آهنگ صحنه سازی
آهنگ صحنه سازی
بابک مافی
آهنگ اسم تو
آهنگ اسم تو
سیاوش قمصری
آهنگ عذاب
آهنگ عذاب
سیاوش قمصری
آهنگ تریو بم کمان تار هارمونیکا
آهنگ تریو بم کمان تار هارمونیکا
بی کلام میلاد درخشانی
آهنگ ۶ صبح
آهنگ ۶ صبح
افشین آذری
آهنگ دلت با منه
آهنگ دلت با منه
محمد علیزاده
آهنگ وکاپلا
آهنگ وکاپلا
میلاد عمرانلو
آهنگ پاییز تنهایی
آهنگ پاییز تنهایی
احسان خواجه امیری

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ توی رویام از اشکان محمدیان دانلود آهنگ توی رویام با صدای اشکان محمدیان متن آهنگ جدید توی رویام اشکان محمدیان دانلود آهنگ عشق یعنی دانلود آهنگ عشق یعنی از علی جلیلی دانلود آهنگ عشق یعنی با صدای علی جلیلی دانلود آهنگ علی جلیلی دانلود آهنگ علی جلیلی عشق یعنی متن آهنگ جدید عشق یعنی علی جلیلی دانلود آهنگ دوستت دارم دانلود آهنگ محمد کریمی دانلود آهنگ حامد کولیوند گناه دانلود آهنگ گناه از حامد کولیوند دانلود آهنگ گناه با صدای حامد کولیوند متن آهنگ جدید گناه حامد کولیوند دانلود آهنگ کجایی از مرتضی پاشایی دانلود آهنگ کجایی با صدای مرتضی پاشایی دانلود آهنگ مرتضی پاشایی کجایی متن آهنگ جدید کجایی مرتضی پاشایی دانلود آهنگ آروین صاحب دلبستگی دانلود آهنگ دلبستگی از آروین صاحب دانلود آهنگ دلبستگی با صدای آروین صاحب متن آهنگ جدید دلبستگی آروین صاحب دانلود آهنگ پویا سالکی عکس دانلود آهنگ عکس دانلود آهنگ عکس از پویا سالکی دانلود آهنگ عکس با صدای پویا سالکی متن آهنگ جدید عکس پویا سالکی دانلود آهنگ بابک جهانبخش صدای عشق دانلود آهنگ صدای عشق دانلود آهنگ صدای عشق از بابک جهانبخش دانلود آهنگ صدای عشق با صدای بابک جهانبخش متن آهنگ جدید صدای عشق بابک جهانبخش دانلود آهنگ عاشقم عاشقت دانلود آهنگ عاشقم عاشقت از میلاد کیانی دانلود آهنگ عاشقم عاشقت با صدای میلاد کیانی دانلود آهنگ میلاد کیانی عاشقم عاشقت متن آهنگ جدید عاشقم عاشقت میلاد کیانی دانلود آهنگ آراد آریا معجره دانلود آهنگ معجره دانلود آهنگ معجره از آراد آریا دانلود آهنگ معجره با صدای آراد آریا متن آهنگ جدید معجره آراد آریا دانلود آهنگ حامد زمانی مرگ آمریکا دانلود آهنگ مرگ آمریکا از حامد زمانی دانلود آهنگ مرگ آمریکا با صدای حامد زمانی دانلود آهنگ مرگ=آمریکا متن آهنگ جدید مرگ=آمریکا حامد زمانی دانلود آهنگ رنگ سال دانلود آهنگ رنگ سال از یاسر داوودیان