علی قمصری با ارکستر مونتی کالچرال کانادا به صحنه می‌رود

علی قمصری با ارکستر مونتی کالچرال کانادا به صحنه می‌رود

موسیقی ما - علی قمصری که ۱۸ دسامبر با دو خواننده آفریقایی در کشور کانادا به صحنه رفته بود، هم‌اکنون خود را برای اجرای اثر تازه‌اش با «ارکس‌تر مونتی کالچرال» در همین کشور آماده می‌کند. علی قمصری یک قطعه ایرانی از ساخته‌های خودش را با «ارکستر مونتی‌کالچرال کانادا» در تابستان سال آینده اجرا می‌کند و خود به عنوان سولیست تار در این کنسرت حضور دارد. علی قمصری (آهنگساز و نوازنده تار) گفت: طی سفری که تا چندی پیش به کانادا داشته‌ام؛ دو کار را پیگیری کردم.

در ابتدا به دعوت دانشگاه کانادا؛ کنسرتی برای دانشجویان برگزار و همچنین بعداز اجرای کنسرت؛ یک کارگاه آموزشی درباره تاریخ موسیقی ایرانی، ساز‌شناسی و مشخصات ساز تار برگزار کردم. وی افزود: همچنین در بخشی دیگر به منظور همکاری با ارکس‌تر مونتی‌کالچرال که در شهر ونکور مستقر است، به کشور کانادا سفر کردم که نتیجه آن برگزاری یک کنسرت در تابستان سال آینده است. این آهنگساز با اشاره به این موضوع که در «ارکستر مونتی‌کالچرال کانادا» از تمام کشورهای دنیا یک نوازنده و یک ساز وجود دارد، خاطرنشان کرد: این ارکس‌تر شامل ارکس‌تر استاندارد سمفونیک به همراه سازهای بومی و کلاسیک کشورهای مختلف دنیا است.

وی ادامه داد: در همین راستا من به عنوان سولیست تار و آهنگساز یک اثر موسیقایی نیم‌ساعته را با این ارکس‌تر اجرا خواهم کرد. این هنرمند با اشاره به اینکه «ارکس‌تر مونتی‌کالچرال کانادا» با حمایت دولت کانادا برگزار می‌شود؛ ‌ اظهار داشت: این ارکس‌تر بنا دارد در کشورهای مختلف به صحنه برود اما فعلا فقط در قاره آمریکا کنسرت‌هایی را برگزار کرده است. علی قمصری درباره اثر خود که قرار است با این ارکس‌تر بنوازد؛ گفت: در این اثر از سازهایی مانند تار، ستار، شاهکواچی (ساز چینی)، طبلا (ساز هندی)، کمانچه و سازهایی که در ارکس‌تر سمفونیک استفاده دارد، استفاده شده است. وی با اشاره به اینکه برای اجرای این قطعه باید نوازنده‌هایی از کشور ایران را با خود همراه داشته باشد، افزود: در این اثر سعی کرده‌ام ریتم‌ها، ملودی‌ها و مد‌ها و نواهایی که این ساز‌ها خاستگاه آن‌ها است را در قالب یک اثر قابل اجرا برای ارکستر سمفونیک دربیاورم.


منبع: 
ایلنا
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1389 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ صحنه
آهنگ صحنه
علیرضا آذر
آهنگ صحنه سازی
آهنگ صحنه سازی
بابک مافی
آهنگ اسم تو
آهنگ اسم تو
سیاوش قمصری
آهنگ عذاب
آهنگ عذاب
سیاوش قمصری
آهنگ تریو بم کمان تار هارمونیکا
آهنگ تریو بم کمان تار هارمونیکا
بی کلام میلاد درخشانی
آهنگ ۶ صبح
آهنگ ۶ صبح
افشین آذری
آهنگ دلت با منه
آهنگ دلت با منه
محمد علیزاده
آهنگ وکاپلا
آهنگ وکاپلا
میلاد عمرانلو
آهنگ پاییز تنهایی
آهنگ پاییز تنهایی
احسان خواجه امیری

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ غم تو داره دانلود آهنگ غم تو داره از حامد سیفی دانلود آهنگ غم تو داره با صدای حامد سیفی متن آهنگ غم تو داره حامد سیفی Download New Music Mohi Kooh دانلود آهنگ کوه دانلود آهنگ کوه از محی دانلود آهنگ کوه با صدای محی دانلود آهنگ محی کوه Download New Music Saeid Shahrouz Chand Sal Az Emshab Begzare دانلود آهنگ چند سال از امشب بگذره دانلود آهنگ چند سال از امشب بگذره از سعید شهروز دانلود آهنگ چند سال از امشب بگذره با صدای سعید شهروز دانلود آهنگ سعید شهروز چند سال از امشب بگذره متن آهنگ چند سال از امشب بگذره سعید شهروز Download New Music Pedram Nikaeen Download New Music Pedram Nikaeen Gomgashteh دانلود آهنگ پدرام نیک آیین دانلود آهنگ پدرام نیک آیین گمگشته دانلود آهنگ گمگشته از پدرام نیک آیین دانلود آهنگ گمگشته با صدای پدرام نیک آیین متن آهنگ گمگشته پدرام نیک آیین Download New Music Arman Bakhtiari Download New Music Arman Bakhtiari Te Be Rah دانلود آهنگ آرمان بختیاری تی به ره دانلود آهنگ تی به ره دانلود آهنگ تی به ره از آرمان بختیاری دانلود آهنگ تی به ره با صدای آرمان بختیاری متن آهنگ تی به ره آرمان بختیاری Download New Music Fateh Nooraee Tanham Nazar دانلود آهنگ تنهام نزار از فاتح نورایی دانلود آهنگ تنهام نزار با صدای فاتح نورایی دانلود آهنگ فاتح نورایی تنهام نزار متن آهنگ تنهام نزار فاتح نورایی Download New Album Omid Jahan Download New Album Omid Jahan 100% دانلود آلبوم 100 درصد دانلود آلبوم 100 درصد از امید جهان دانلود آلبوم 100 درصد با صدای امید جهان دانلود آلبوم امید جهان 100 درصد Download New Music Hamed Radmehr Download New Music Hamed Radmehr Avaz Shode Halam دانلود آهنگ حامد رادمهر دانلود آهنگ حامد رادمهر عوض شده حالم دانلود آهنگ عوض شده حالم دانلود آهنگ عوض شده حالم از حامد رادمهر دانلود آهنگ عوض شده حالم با صدای حامد رادمهر متن آهنگ عوض شده حالم حامد رادمهر Download New Music Farzad(Faryad) Download New Music Farzad(Faryad) Ft Mehdi(MehT) Sekanse Akhar