علی قمصری «بی‌زمانی» را در تهران و «مهمانی کوچک» را در شهرستان‌ها اجرا می‌کند

علی قمصری «بی‌زمانی» را در تهران و «مهمانی کوچک» را در شهرستان‌ها اجرا می‌کند

موسیقی ما - تریوی «بی زمانی» آثار بی کلام «علی قمصری» را سوم و چهارم دی ماه در تالار رودکی اجرا می کند. این قطعات که مجموعه‌ای از آثار بی کلام این آهنگساز است، پیش از این نیز در داخل و خارج از كشور بارها اجرا شده است. از آن طرف «علی قمصری» در نظر دارد اواخر دی ماه اجرایی همراه با ارکستر موسیقی «موج نو» داشته است که آن را در قالب رپرتواری در نوا و ابوعطا اجرا می‌کند. این آهنگساز همچنین «مهمانی کوچک» را در شهرستان‌های مختلف اجرا خواهد کرد.

این آهنگساز درباره‌ی قطعه‌ی «بی‌زمانی» نوشته است:‌ »در سفر اول، فقط با هم رفیق شدیم. اولین صدایی که از سازش شنیدم، آکوردهایی بود که برای همراهی با پسر خردسالش می‌نواخت. ساز زدیم، گپ زدیم و خداحافظی کردیم. این دیدار، آغازگر سفرهای زنجیروار من به استانبول بود؛ برای همراهی با نوازنده ای که بدون همراه داشتن ساز هم هنرمند است. «بی زمانی»، از جنس گفت‌وگوهای بین دو انسان است که از روحشان بر آنچه روی کاغذ نوشته شده، می‌دمند و مانند نت‌ها، در هم فرو می‌روند و اسیر هم نمی‌شوند.» این قطعه با همنوازی تار «علی قمصری» و عود "Yurdal Tockan"، نوازنده ترکیه‌ای منتشر شده است و حالا این کنسرت که قرار است سوم و چهارم دى ماه در تالار رودكى اجرا شود و این در حالی است که پیش‌تر در سالن بزرگ «كنسرواتوار چایكوفسكى مسكو»، «Rose Peace Festival» در گرجستان و هم‌چنین در شهرهاى مختلف ایران از جمله شیراز، مشهد، تربت حیدریه، كرمانشاه، بروجرد و رشت اجرا داشته است. در این مجموعه كامران منتظرى نوازندگى سازهای تمبك و كاخن، سیاوش روشن نوازندگى عود و على قمصرى نوازندگى تار را بر عهده خواهند داشت. بخشى از این مجموعه اردیبهشت ماه سال گذشته و در مراسم معرفى و انتشار آلبوم «سخنى نیست» در تالار وحدت اجرا شد كه با استقبال مخاطبین روبرو شد.

همچنین ارکستر «موج نو» به سرپرستی علی قمصری با هدف ارائه‌ی آثار چندصدایى نسل تازه موسیقى، با هویت موسیقی ردیف دستگاهى در قالبى سازمان یافته و منسجم، ایجاد پل ارتباطى بین نگاه نسل حاضر و قدما در بیان لحن‌ها و تکنیک‌ها و دمیدن روحى تازه در موسیقى پرمحتواى ایران با ایجاد اتحاد بین هنرمندان و اجراى آثارى با ظرفیت‌هاى تازه و پویا تشکیل شده و برای رسیدن به این هدف ازنوازندگان سازهای ایرانی علاقه‌مند به عضویت در این ارکستر مصاحبه‌ای حضوری با داوری تعدادی از نوازندگان و آهنگسازان انجام شده است و حالا قرار است اواخر دی‌ماه، کنسرتی با حضور یک خواننده‌ی نامدار برگزار شود.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 آذر 1394 - 13:09


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ میراث با صدای نوید بهبودی دانلود آهنگ نوید بهبودی دانلود آهنگ نوید بهبودی میراث Download New Music Mohammad Hossein Rashidi Download New Music Mohammad Hossein Rashidi Hamin دانلود آهنگ محمدحسین رشیدی دانلود آهنگ محمدحسین رشیدی همین دانلود آهنگ همین دانلود آهنگ همین از محمدحسین رشیدی دانلود آهنگ همین با صدای محمدحسین رشیدی متن آهنگ همین محمدحسین رشیدی Download New Music Ali Jalili Gele Daram دانلود آهنگ علی جلیلی گله دارم دانلود آهنگ گله دارم دانلود آهنگ گله دارم از علی جلیلی دانلود آهنگ گله دارم با صدای علی جلیلی متن آهنگ گله دارم علی جلیلی Download New Music Shahab Nateghi Migzaram دانلود آهنگ شهاب ناطقی میگذرم دانلود آهنگ میگذرم دانلود آهنگ میگذرم از شهاب ناطقی دانلود آهنگ میگذرم با صدای شهاب ناطقی متن آهنگ میگذرم شهاب ناطقی Download New Music Naeem Malmir Shab Nime Rad Shod دانلود آهنگ شب نیمه رد شد دانلود آهنگ شب نیمه رد شد از نعیم مالمیر دانلود آهنگ شب نیمه رد شد با صدای نعیم مالمیر دانلود آهنگ نعیم مالمیر شب نیمه رد شد متن آهنگ شب نیمه رد شد نعیم مالمیر Download New Music Mehdi Khoshroo Javoone Goose Gir دانلود آهنگ جوون گوشه گیر دانلود آهنگ جوون گوشه گیر از مهدی خوشرو دانلود آهنگ جوون گوشه گیر با صدای مهدی خوشرو دانلود آهنگ مهدی خوشرو جوون گوشه گیر متن آهنگ جوون گوشه گیر مهدی خوشرو Download New Music Ehsan Naji Vahm دانلود آهنگ احسان ناجی وهم دانلود آهنگ وهم از احسان ناجی دانلود آهنگ وهم با صدای احسان ناجی Download New Music Taher Download New Music Taher Delam Hanooz Roshane دانلود آهنگ دلم هنوز روشنه دانلود آهنگ دلم هنوز روشنه از طاهر دانلود آهنگ دلم هنوز روشنه با صدای طاهر دانلود آهنگ طاهر دانلود آهنگ طاهر دلم هنوز روشنه Download New Music Masih Bayat Download New Music Masih Bayat Paeiz Ke Misheh دانلود آهنگ پاییز که میشه دانلود آهنگ پاییز که میشه از مسیح بیات