علی قمصری «بی‌زمانی» را در تهران و «مهمانی کوچک» را در شهرستان‌ها اجرا می‌کند

علی قمصری «بی‌زمانی» را در تهران و «مهمانی کوچک» را در شهرستان‌ها اجرا می‌کند

موسیقی ما - تریوی «بی زمانی» آثار بی کلام «علی قمصری» را سوم و چهارم دی ماه در تالار رودکی اجرا می کند. این قطعات که مجموعه‌ای از آثار بی کلام این آهنگساز است، پیش از این نیز در داخل و خارج از كشور بارها اجرا شده است. از آن طرف «علی قمصری» در نظر دارد اواخر دی ماه اجرایی همراه با ارکستر موسیقی «موج نو» داشته است که آن را در قالب رپرتواری در نوا و ابوعطا اجرا می‌کند. این آهنگساز همچنین «مهمانی کوچک» را در شهرستان‌های مختلف اجرا خواهد کرد.

این آهنگساز درباره‌ی قطعه‌ی «بی‌زمانی» نوشته است:‌ »در سفر اول، فقط با هم رفیق شدیم. اولین صدایی که از سازش شنیدم، آکوردهایی بود که برای همراهی با پسر خردسالش می‌نواخت. ساز زدیم، گپ زدیم و خداحافظی کردیم. این دیدار، آغازگر سفرهای زنجیروار من به استانبول بود؛ برای همراهی با نوازنده ای که بدون همراه داشتن ساز هم هنرمند است. «بی زمانی»، از جنس گفت‌وگوهای بین دو انسان است که از روحشان بر آنچه روی کاغذ نوشته شده، می‌دمند و مانند نت‌ها، در هم فرو می‌روند و اسیر هم نمی‌شوند.» این قطعه با همنوازی تار «علی قمصری» و عود "Yurdal Tockan"، نوازنده ترکیه‌ای منتشر شده است و حالا این کنسرت که قرار است سوم و چهارم دى ماه در تالار رودكى اجرا شود و این در حالی است که پیش‌تر در سالن بزرگ «كنسرواتوار چایكوفسكى مسكو»، «Rose Peace Festival» در گرجستان و هم‌چنین در شهرهاى مختلف ایران از جمله شیراز، مشهد، تربت حیدریه، كرمانشاه، بروجرد و رشت اجرا داشته است. در این مجموعه كامران منتظرى نوازندگى سازهای تمبك و كاخن، سیاوش روشن نوازندگى عود و على قمصرى نوازندگى تار را بر عهده خواهند داشت. بخشى از این مجموعه اردیبهشت ماه سال گذشته و در مراسم معرفى و انتشار آلبوم «سخنى نیست» در تالار وحدت اجرا شد كه با استقبال مخاطبین روبرو شد.

همچنین ارکستر «موج نو» به سرپرستی علی قمصری با هدف ارائه‌ی آثار چندصدایى نسل تازه موسیقى، با هویت موسیقی ردیف دستگاهى در قالبى سازمان یافته و منسجم، ایجاد پل ارتباطى بین نگاه نسل حاضر و قدما در بیان لحن‌ها و تکنیک‌ها و دمیدن روحى تازه در موسیقى پرمحتواى ایران با ایجاد اتحاد بین هنرمندان و اجراى آثارى با ظرفیت‌هاى تازه و پویا تشکیل شده و برای رسیدن به این هدف ازنوازندگان سازهای ایرانی علاقه‌مند به عضویت در این ارکستر مصاحبه‌ای حضوری با داوری تعدادی از نوازندگان و آهنگسازان انجام شده است و حالا قرار است اواخر دی‌ماه، کنسرتی با حضور یک خواننده‌ی نامدار برگزار شود.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 آذر 1394 - 13:09


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
متن آهنگ لعنت به تو علیرضا جورسرا دانلود آهنگ امیرعلی زمانی خیلی چیزا دانلود آهنگ خیلی چیزا دانلود آهنگ خیلی چیزا از امیرعلی زمانی دانلود آهنگ خیلی چیزا با صدای امیرعلی زمانی متن آهنگ خیلی چیزا امیرعلی زمانی دانلود آهنگ اگه تنهام دانلود آهنگ اگه تنهام از علیرضا جورسرا دانلود آهنگ اگه تنهام با صدای علیرضا جورسرا دانلود آهنگ علیرضا جورسرا اگه تنهام متن آهنگ اگه تنهام علیرضا جورسرا دانلود آهنگ پارادوکس دانلود آهنگ پارادوکس از چمدون بند دانلود آهنگ پارادوکس با صدای چمدون بند دانلود آهنگ چمدون بند دانلود آهنگ چمدون بند پارادوکس متن آهنگ پارادوکس چمدون بند دانلود آهنگ جای خالی از مرتضی اصغریان دانلود آهنگ جای خالی با صدای مرتضی اصغریان دانلود آهنگ مرتضی اصغریان دانلود آهنگ مرتضی اصغریان جای خالی متن آهنگ جای خالی مرتضی اصغریان دانلود آهنگ میثم جمشیدپور نرو نرو دانلود آهنگ نرو نرو دانلود آهنگ نرو نرو از میثم جمشیدپور دانلود آهنگ نرو نرو با صدای میثم جمشیدپور متن آهنگ نرو نرو میثم جمشیدپور دانلود آهنگ Recall دانلود آهنگ Recall از احمد سعیدی دانلود آهنگ Recall با صدای احمد سعیدی دانلود آهنگ احمد سعیدی Recall متن آهنگ Recall احمد سعیدی دانلود آهنگ EMO Band پاییز دانلود آهنگ پاییز از EMO Band دانلود آهنگ پاییز با صدای EMO Band متن آهنگ پاییز EMO Band متن آهنگ پاییز امو باند دانلود آهنگ امیرحسین رحیمی دانلود آهنگ سعید کرمانی نیستی دانلود آهنگ نیستی از سعید کرمانی دانلود آهنگ نیستی با صدای سعید کرمانی متن آهنگ نیستی سعید کرمانی دانلود آهنگ انگیزه تماشا دانلود آهنگ انگیزه تماشا از مجید اخشابی دانلود آهنگ انگیزه تماشا با صدای مجید اخشابی دانلود آهنگ مجید اخشابی انگیزه تماشا متن آهنگ انگیزه تماشا مجید اخشابی دانلود آهنگ بیزارم از محمدحسین دانلود آهنگ بیزارم با صدای محمدحسین دانلود آهنگ محمدحسین