علی لهراسبی: باید ببریم و می بریم!

علی لهراسبی: باید ببریم و می بریم!

موسیقی ما – وحید لشکری: این روزها همه به دو بازی  سرنوشت ساز چشم دوخته اند تا بلکه تابستان سال 2014 کشور برزیل  میزبان تیم ملی فوتبال ایران نیز باشد. در هر محفلی که قدم بگذارید متوجه می شوید که همه انتظار جشن صعود و تجدید خاطرات خوب سالهای 98 و 2006 را می کشند. شرایط تیم ملی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی بهتر از دوره قبل است و تا الان صعود ما به مرحله پلی آف قطعی شده و نبرد ایران برای صعود مستقیم است. پس از پیروزی خوب ملی پوشان بر تیم قطر به سراغ چند تن از اهالی موسیقی رفتیم و نظر آنها را درباره بازی های باقی مانده جویا شدیم. «علی لهراسبی» به گفته خودش با فوتبال زندگی می کند و در این گفتگو که فارغ از همه اتفاقات دنیای موسیقی بود تحلیل های جالبی را بیان کرد. گفتگوی سایت«موسیقی ما» با علی لهراسبی که در پست هافبک تیم هنرمندان بازی می کند یک فضای انرژیک و البته پر امید داشت که در ادامه می خوانید:
  *به نظرتان عملکرد تیم ملی تا الان قابل قبول بوده است؟ می خواهم سوال تو را به گونه ای دیگر جواب بدهم. در والیبال و بسکتبال ما فعالیتهای پایه ای انجام شد و بازیکنان با به کارگیری مربیان خوب از همان ابتدا با فرمت استاندارد آشنا شدند. ورزش هم دقیقا مثل ساز یاد گرفتن است یعنی شما دیده اید نوازنده ای هست که کیبورد را خیلی خوب ولی با سه انگشت می نوازد و بعد از ده سال ساز زدن شما نمی توانید بگویید که باید از پنج انگشت استفاده کنید و ساز زدن این شخص همانطور دیگر شکل گرفته است. فوتبال ما هم متاسفانه این است و آقای«مجید جلالی» یک بار در برنامه «نود» گفت که ما فوتبالیست درست نمی کنیم بلکه فوتبالیست استخدام می کنیم. فوتبالیست ها با هر شیوه ای در  باشگاه و محله و دانشگاه و غیره فوتبال را پی می گیرند در حالی که امکان دارد غلط باشد. زمانی که در دانشگاه من برای درس تربیت بدنی رشته فوتبال را انتخاب کردم متوجه شدم که حتی برخی از قدیمی های این رشته هم با اصول سنتی و به دور از استاندارد بازی می کنند. ما یک مربی خیلی بزرگ  برای تیم داریم و همیشه این انتقاد بود که چرا یک مربی سرشناس سکان هدایت تیم را به دست نمی گیرد. اما خود آقای«کارلوس کی روش» در یکی از مصاحبه ها حرف خوبی زد و گفت: «توقع نداشته باشید که مربی همه کارها را برای تیم شما انجام بدهد». ما فوتبالیستهای خیلی خوبی داریم ولی فرهنگ بازی چندان مطابق استانداردهای جهانی نیست و امیدوارم هرچه زودتر به آن نزدیک شویم. در جای دیگر آقای کی روش گفت که اگر می خواهید سرعت فوتبال شما در تمام نسل ها بالا برود باید کیفیت زمین های خود را بهبود ببخشید و این نکته را بیان کرد که زمین تاثیر مستقیم در سرعت و نحوه بازی ها دارد. بر خلاف آلمانی ها که اصطلاحا ماشینی بازی می کنند بازیکنان ایرانی خیلی تابع احساسات هستند و این در مواقعی حسن و در اکثر موارد خطر است.  من خودم به شخصه خیلی خوشحالم که یک مربی بزرگ داریم و امیدوارم بچه ها با روحیه ای که از بازی قطر گرفتند اتفاقات خوبی رقم بزنند. نتایج کسب شده خوب است اما با توجه به توان و ظرفیتهای تیم ملی می توانست بهتر باشد.
  *پیش بینی شما از بازی با لبنان و کره جنوبی چیست؟ اگر پیروز بازی با لبنان باشیم مطمئن باشید که کره جنوبی را هم  از پیش رو بر می داریم.
  *با توجه به این که کار تیم ملی کمی به اما و اگر کشیده شده فکر می کنید اصلا بتوانیم به جام جهانی برویم؟ باید برویم. چون کشور ما دارای بهترین طرفداران فوتبال است و این روزها خیلی ها به صعود امید بسته اند و من می گویم باید ببریم و می بریم! و از خدا بخواهیم که خودش بخواهد !
  *بهترین و بدترین خاطره شما از بازیهای مقدماتی جام جهانی چیست؟ بدترین خاطره ام  به بازی برابر لبنان در مربوط می شود که در عین ناباوری در دور گذشته با نتیجه یک بر صفر مغلوب آنها شدیم. لبنان تیم قوی است و دیدید که با کره جنوبی هم مساوی کرد ولی آن بازی خاطره خوبی برای هیچ کس رقم نزد. بهترین خاطره ام به همین هفته پیش و برد تیم قطر مربوط می شود که خیلی لذت بخش بود.
  *خودتان طرفدار کدام تیم هستید؟ در ایران که همه بازیکنان دوستان ما هستند ! اما در تیم های خارجی طرفدار بارسلونا هستم.
  *و یک جمله خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران. ببینید من اگر مربی تیم ملی بودم قبل از ورود بازیکنان به زمین می گفتم آنچه را که آموخته اید عملی کنید و هر کاری خواستید انجام بدهید و اصلا نترسید. یک موضوع اگر در فوتبال ما حل می شد قطعا موفق تر می شدیم. در فوتبال ما اگر  تک به تک را بازیکنی به بیرون بزند همه عصبانی می شوند و به او بد و بیراه هم می گویند در صورتی که در فینال جام جهانی بازیکن گل خالی را به بیرون می زند و نهایتا سایرین یک دست به سر او می کشند و بازی را پی می گیرند. بازیکن ایرانی بر خلاف بازیکن خارجی استرس زیادی دارد چرا که یک هجمه عظیم نقد از سوی سایر بازیکنان و مردم بالای سر او است. مثلا ما در تیم هنرمندان در یک بازی خیریه استرس زیادی داریم در حالی که هیچکس از یک هنرمند توقع ندارد که مارادونا باشد! حالا این استرس ما در یک بازی خیریه را به سطح تیم ملی و یک بازی مهم گسترش بدهید. بازیکنان اگر بتوانند بر روحیه خود تسلط داشته باشند موفق می شوند. اگر ملی پوشان ما مثل «جواد نکونام» یا «مسعود شجاعی» و دیگران بتوانند با تسلط بر روحیه خود و اعتماد به نفس بالا خود واقعی شان باشند به موفقیتهای بزرگی دست پیدا می کنند. و من این جمله را خطاب به ملی پوشان ایران می گویم که:« خود واقعی تان اگر باشید حتما برنده خواهید شد.»


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 خرداد 1392 - 03:03


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ ماه سپید با صدای مهرداد کاظمیان دانلود آهنگ مهرداد کاظمیان ماه سپید دانلود تیتراژ پایانی برنامه ماه سپید متن آهنگ ماه سپید کیوان کاظمیان متن آهنگ ماه سپید مهرداد کاظمیان دانلود آهنگ الیاس کوهستانی دانلود آهنگ الیاس کوهستانی حس بودن دانلود آهنگ حس بودن دانلود آهنگ حس بودن از الیاس کوهستانی دانلود آهنگ حس بودن با صدای الیاس کوهستانی متن آهنگ حس بودن الیاس کوهستانی دانلود آهنگ از تو نفس میگیرم دانلود آهنگ از تو نفس میگیرم از حامد محضرنیا دانلود آهنگ از تو نفس میگیرم با صدای حامد محضرنیا دانلود آهنگ حامد محضرنیا از تو نفس میگیرم متن آهنگ از تو نفس میگیرم حامد محضرنیا دانلود آهنگ رسول هاشمی من ازت چیزی نمی خوام دانلود آهنگ من ازت چیزی نمی خوام دانلود آهنگ من ازت چیزی نمی خوام از رسول هاشمی دانلود آهنگ من ازت چیزی نمی خوام با صدای رسول هاشمی دانلود آهنگ امیر شهیار رویای من دانلود آهنگ رویای من از امیر شهیار دانلود آهنگ رویای من با صدای امیر شهیار متن آهنگ رویای من امیر شهیار دانلود آهنگ فاتح نورایی قدم زدم دانلود آهنگ قدم زدم دانلود آهنگ قدم زدم از فاتح نورایی دانلود آهنگ قدم زدم با صدای فاتح نورایی متن آهنگ قدم زدم فاتح نورایی دانلود آهنگ خیال از یاسین غلامی دانلود آهنگ خیال با صدای یاسین غلامی دانلود آهنگ یاسین غلامی خیال متن آهنگ خیال یاسین غلامی دانلود آهنگ احسان دانلود آهنگ احسان سی سالگی دانلود آهنگ سی سالگی دانلود آهنگ سی سالگی از احسان دانلود آهنگ سی سالگی با صدای احسان متن آهنگ سی سالگی احسان دانلود آهنگ باور از علی نصیرنژاد دانلود آهنگ باور با صدای علی نصیرنژاد دانلود آهنگ علی نصیرنژاد دانلود آهنگ علی نصیرنژاد باور متن آهنگ باور علی نصیرنژاد دانلود آهنگ رسول هاشمی هم خونه دانلود آهنگ هم خونه از رسول هاشمی دانلود آهنگ هم خونه با صدای رسول هاشمی متن آهنگ هم خونه رسول هاشمی دانلود آهنگ تو رو دوست دارم از سامان جلیلی دانلود آهنگ تو رو دوست دارم با صدای سامان جلیلی