فراز تاجیک از انتشار آلبوم جدیدش خبر داد

فراز تاجیک از انتشار آلبوم جدیدش خبر داد

موسیقی ما - لیا شیرازی: فراز تاجیک که با ارائه آلبوم «یه کم هوامو داشته باش» به جامعه موسیقی معرفی شد، خبر از تولید آلبوم دیگری داد که این روزها مراحل انتهایی ساخت و آهنگسازی خود را طی می‌کند. این آلبوم که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است و قرار است توسط شرکت فرهنگی ـ هنری آهنگ پارسیان منتشر شود، در نهایت شامل 10 قطعه خواهد شد که میثم مروستی، دانیال شهرتی، مهدی زنگنه و مسعود افجه‌ای آهنگسازی و تنظیم آن‌ها را بر عهده داشته‌اند.

«انگیزه»، «عشق و عادت» ، «تلخند»، «تو روبرومی»، «جادو»، «حواسش هست»، «طاقت» و «معما» 8 قطعه‌ آماده این آلبوم هستند که ترانه‌های آن توسط مرجان زنگنه، مریم دلشاد و مهشاد عرب سروده شده‌اند.

این خواننده ضمن گفتگویی با خبرنگار ما در رابطه با رسالت یك خواننده نسبت به جامعه‌اش گفت: شخصیت فرهنگی و اجتماعی هر فرد، در نوع نگاهش به جامعه تاثیر می‌گذارد. مردم ترانه‌ای را باور می‌كنند كه از جنس خود و محیط اطرافشان باشد و در واقع بتوانند آن‌را لمس كنند و این وظیفه هر خواننده‌ای است كه با انتخاب سوژه‌های مناسب و توجه به پرورش آن‌ و هماهنگی با آهنگساز و تنظیم‌كننده ترانه خود در زمان سازبندی و در نهایت انتقال حس واقعی گروه نسبت به آن‌چه ساخته شده، موضوع ترانه را برای شنونده ملموس و دلنشین جلوه دهد و از آن‌جایی كه هر كس دارای ویژگی‌های ذهنی و حسی خاص خود می‌باشد، می‌توان به تولد ترانه‌هایی با بُعد ارزشی متفاوت، امیدوار بود. در كل می‌توان اظهار داشت خواننده‌ای كه هدفی مقطعی و زودگذر را در زمینه كاری خود دنبال می‌كند هیچ‌گاه نمی‌تواند اجرا كننده ترانه‌ای زیبا و قابل تامل باشد چرا كه وسعت هدف در نتیجه كار تاثیر مستقیم دارد. متاسفانه در حال حاضر مردم آن‌قدر موزیک‌های ضعیف منتشر شده توسط شرکت‌های مختلف و یا به صورت شخصی را شنیده‌اند که دیگر اطمینان خود را نسبت به آثار موجود در بازار از دست داده‌اند، با همه این‌ها هستند هنرمندانی که همواره هدف آن‌ها اجرا و ارائه قطعات ارزشمند است چرا که تنها راه شنیده شدن عرضه اصری خوب و قابل تامل است.

وی با اشاره به علاقه جوان‌ها برای خواندن و ورود به جامعه موسیقی، اضافه كرد: تنها مستعد خواندن بودن، برای خواننده شدن كافی نیست! یك خواننده واقعی می‌داند چگونه از تجربیاتش به نحو احسنت استفاده كند، چگونه بیاموزد و چه‌طور آموخته‌هایش را در قالب ترانه‌هایش انتقال دهد. كسانی هستند كه می‌خوانند تا باشند اما افرادی نیز چون هستند، می‌خوانند! بی‌شك هنرمندانی در این عرصه موفق‌تر ظاهر می‌شوند كه پیش از هر كس، خود می‌ دانند چرا می‌خوانند و باید چه بخوانند.

ایشان ادامه داد: در حال حاضر بازار موسیقی پاپ آن‌قدر شلوغ است كه به گوش رسیدن یك صدا، كاری بس سخت و مشكل به نظر می‌رسد اما موزیسین‌های بزرگی اثبات كرده‌اند كه در هر دوره می‌توان موفق بود به شرط آن‌كه وقت گذاشت و برای ساخت یك ترانه، دل سوزاند.

فراز تاجیك، در پایان گفت: در ایران مدت زمان ساخت تا ارائه یك آلبوم آن‌قدر طولانی است كه مجبور می‌شویم بارها اجراها را عوض كنیم و همین موضوع سبب ایجاد خستگی مفرط و یا حتی دلزدگی در موزیسین‌ها می‌شود و نبود عشق در كاری كه متولد می‌شود، از دیر هنگام دیدن ثمره ساخته‌هایمان نشات می‌گیرد كه البته یكدلی و یكرنگی در گروه تولید كننده می‌تواند تا حد زیادی بار منفی این قضیه را كم كند، مهم این است كه به جای اكتفا به نام‌ها، به ابزار و نقاط مشترك اخلاقی و رفتاری در انتخاب اشخاص برای بستن یك آلبوم فكر كنیم كه تنها از این طریق می‌توان موفق شد.

گفتنی‌ست فراز تاجیک به تازگی قطعه «وقتی نیستی» با شعر و ملودی ساناز کریمی و تنظیم دانیال شهرتی را به عنوان تک قطعه ارائه داده است و احتمال می‌رود این قطعه نیز یکی از قطعات این آلبوم باشد. در ادامه «وقتی نیستی» را بشنوید.


دانلود
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 10 تیر 1391 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ عید ایرانی از رضا اعتمادی دانلود آهنگ عید ایرانی با صدای رضا اعتمادی متن آهنگ جدید عید ایرانی رضا اعتمادی دانلود آهنگ صدای ناز وحشی دانلود آهنگ صدای ناز وحشی از میثم رستگار دانلود آهنگ میثم رستگار صدای ناز وحشی متن آهنگ صدای ناز وحشی میثم رستگار دانلود آهنگ شاهین جمشیدپور یعنی تو دانلود آهنگ فریبرز خاتمی یعنی تو دانلود آهنگ یعنی تو دانلود آهنگ یعنی تو از شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ یعنی تو از فریبرز خاتمی متن آهنگ یعنی تو شاهین جمشیدپور متن آهنگ یعنی تو فریبرز خاتمی دانلود آهنگ شاهین جمشیدپور قشنگ ترین احساس دانلود آهنگ قشنگ ترین احساس دانلود آهنگ قشنگ ترین احساس از شاهین جمشیدپور متن آهنگ قشنگ ترین احساس شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ شاهین جمشیدپور شکست سکوت دانلود آهنگ شکست سکوت از شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ شکست سکوت با صدای شاهین جمشیدپور متن آهنگ جدید شکست سکوت شاهین جمشیدپور دانلود آهنگ علی عبدالمالکی یا حبیبی دانلود آهنگ یا حبیبی دانلود آهنگ یا حبیبی از علی عبدالمالکی دانلود آهنگ یا حبیبی با صدای علی عبدالمالکی متن آهنگ جدید یا حبیبی علی عبدالمالکی دانلود آهنگ محمود براینده دانلود آهنگ محمود براینده هندسه هستی دانلود آهنگ هندسه هستی دانلود آهنگ هندسه هستی از محمود براینده دانلود آهنگ هندسه هستی با صدای محمود براینده متن آهنگ جدید هندسه هستی محمود براینده دانلود آهنگ امید ساربانی هفت سین دانلود آهنگ هفت سین از امید ساربانی دانلود آهنگ هفت سین با صدای امید ساربانی متن آهنگ جدید هفت سین امید ساربانی دانلود آهنگ علی جاروند نانجیب دانلود آهنگ علی جروند دانلود آهنگ نانجیب دانلود آهنگ نانجیب از علی جاروند دانلود آهنگ نانجیب با صدای علی جاروند متن آهنگ جدید نانجیب علی جاروند دانلود آهنگ شهاب اکبری میرم دانلود آهنگ میرم از شهاب اکبری دانلود آهنگ میرم با صدای شهاب اکبری متن آهنگ جدید میرم شهاب اکبری دانلود آهنگ علی عبدالمالکی قیافه میگیری دانلود آهنگ قیافه میگیری دانلود آهنگ قیافه میگیری از علی عبدالمالکی