فراز تاجیک از انتشار آلبوم جدیدش خبر داد

فراز تاجیک از انتشار آلبوم جدیدش خبر داد

موسیقی ما - لیا شیرازی: فراز تاجیک که با ارائه آلبوم «یه کم هوامو داشته باش» به جامعه موسیقی معرفی شد، خبر از تولید آلبوم دیگری داد که این روزها مراحل انتهایی ساخت و آهنگسازی خود را طی می‌کند. این آلبوم که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است و قرار است توسط شرکت فرهنگی ـ هنری آهنگ پارسیان منتشر شود، در نهایت شامل 10 قطعه خواهد شد که میثم مروستی، دانیال شهرتی، مهدی زنگنه و مسعود افجه‌ای آهنگسازی و تنظیم آن‌ها را بر عهده داشته‌اند.

«انگیزه»، «عشق و عادت» ، «تلخند»، «تو روبرومی»، «جادو»، «حواسش هست»، «طاقت» و «معما» 8 قطعه‌ آماده این آلبوم هستند که ترانه‌های آن توسط مرجان زنگنه، مریم دلشاد و مهشاد عرب سروده شده‌اند.

این خواننده ضمن گفتگویی با خبرنگار ما در رابطه با رسالت یك خواننده نسبت به جامعه‌اش گفت: شخصیت فرهنگی و اجتماعی هر فرد، در نوع نگاهش به جامعه تاثیر می‌گذارد. مردم ترانه‌ای را باور می‌كنند كه از جنس خود و محیط اطرافشان باشد و در واقع بتوانند آن‌را لمس كنند و این وظیفه هر خواننده‌ای است كه با انتخاب سوژه‌های مناسب و توجه به پرورش آن‌ و هماهنگی با آهنگساز و تنظیم‌كننده ترانه خود در زمان سازبندی و در نهایت انتقال حس واقعی گروه نسبت به آن‌چه ساخته شده، موضوع ترانه را برای شنونده ملموس و دلنشین جلوه دهد و از آن‌جایی كه هر كس دارای ویژگی‌های ذهنی و حسی خاص خود می‌باشد، می‌توان به تولد ترانه‌هایی با بُعد ارزشی متفاوت، امیدوار بود. در كل می‌توان اظهار داشت خواننده‌ای كه هدفی مقطعی و زودگذر را در زمینه كاری خود دنبال می‌كند هیچ‌گاه نمی‌تواند اجرا كننده ترانه‌ای زیبا و قابل تامل باشد چرا كه وسعت هدف در نتیجه كار تاثیر مستقیم دارد. متاسفانه در حال حاضر مردم آن‌قدر موزیک‌های ضعیف منتشر شده توسط شرکت‌های مختلف و یا به صورت شخصی را شنیده‌اند که دیگر اطمینان خود را نسبت به آثار موجود در بازار از دست داده‌اند، با همه این‌ها هستند هنرمندانی که همواره هدف آن‌ها اجرا و ارائه قطعات ارزشمند است چرا که تنها راه شنیده شدن عرضه اصری خوب و قابل تامل است.

وی با اشاره به علاقه جوان‌ها برای خواندن و ورود به جامعه موسیقی، اضافه كرد: تنها مستعد خواندن بودن، برای خواننده شدن كافی نیست! یك خواننده واقعی می‌داند چگونه از تجربیاتش به نحو احسنت استفاده كند، چگونه بیاموزد و چه‌طور آموخته‌هایش را در قالب ترانه‌هایش انتقال دهد. كسانی هستند كه می‌خوانند تا باشند اما افرادی نیز چون هستند، می‌خوانند! بی‌شك هنرمندانی در این عرصه موفق‌تر ظاهر می‌شوند كه پیش از هر كس، خود می‌ دانند چرا می‌خوانند و باید چه بخوانند.

ایشان ادامه داد: در حال حاضر بازار موسیقی پاپ آن‌قدر شلوغ است كه به گوش رسیدن یك صدا، كاری بس سخت و مشكل به نظر می‌رسد اما موزیسین‌های بزرگی اثبات كرده‌اند كه در هر دوره می‌توان موفق بود به شرط آن‌كه وقت گذاشت و برای ساخت یك ترانه، دل سوزاند.

فراز تاجیك، در پایان گفت: در ایران مدت زمان ساخت تا ارائه یك آلبوم آن‌قدر طولانی است كه مجبور می‌شویم بارها اجراها را عوض كنیم و همین موضوع سبب ایجاد خستگی مفرط و یا حتی دلزدگی در موزیسین‌ها می‌شود و نبود عشق در كاری كه متولد می‌شود، از دیر هنگام دیدن ثمره ساخته‌هایمان نشات می‌گیرد كه البته یكدلی و یكرنگی در گروه تولید كننده می‌تواند تا حد زیادی بار منفی این قضیه را كم كند، مهم این است كه به جای اكتفا به نام‌ها، به ابزار و نقاط مشترك اخلاقی و رفتاری در انتخاب اشخاص برای بستن یك آلبوم فكر كنیم كه تنها از این طریق می‌توان موفق شد.

گفتنی‌ست فراز تاجیک به تازگی قطعه «وقتی نیستی» با شعر و ملودی ساناز کریمی و تنظیم دانیال شهرتی را به عنوان تک قطعه ارائه داده است و احتمال می‌رود این قطعه نیز یکی از قطعات این آلبوم باشد. در ادامه «وقتی نیستی» را بشنوید.


دانلود
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 10 تیر 1391 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ فرهاد حواهرکلام دانلود آهنگ مهرداد نیک مرام دانلود آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ دانلود آلبوم نغمه همرازان دانلود آهنگ تو دانلود آهنگ به تو این همه وابستم دانلود آهنگ آرومم کن دانلود آهنگ امیر احمد دانلود آهنگ ابرای بارونی دانلود آهنگ منصور فروزش دانلود آهنگ میترسم دانلود آهنگ جذر و مد دانلود آهنگ فرهود دانلود آهنگ بخند دانلود آهنگ دروغ بگو ولی دانلود آهنگ نترس دانلود آهنگ پویان دانلود آهنگ عطر بارون دانلود آهنگ بی تو دانلود آهنگ زنده باد زندگی دانلود آهنگ علیرضا صادقی دانلود تیتراژ برنامه زنده باد زندگی دانلود آهنگ چرا رفتی دانلود آهنگ سینا راد دانلود آهنگ بهم بگو برگرد دانلود آهنگ مصطفی فتحی دانلود آهنگ زمونه دانلود آهنگ علی کاتبی دانلود آهنگ شب تنهایی دانلود آهنگ خوب من دانلود آهنگ شهریار شهبازی دانلود آهنگ فرید دانلود آهنگ جای تو خالی دانلود آهنگ کینه دانلود آهنگ متین معارفی دانلود آهنگ ميدونم دانلود آهنگ چرا دستات سرده دانلود آهنگ Digital Sound دانلود آهنگ تا کی؟ دانلود رمیکس چرا یادم نمیاد دانلود رمیکس رضا یزدانی دانلود آهنگ حميدرضا امين دانلود آهنگ رسول الله دانلود آهنگ فوق العاده دانلود آهنگ علی عطایی دانلود آهنگ نمیزارم که بری دانلود آهنگ احسان انوری دانلود آهنگ هنوزیادمه دانلود آهنگ چشمهاي تو دانلود آهنگ معين مجد