كنسرت «حسام‌الدین سراج» در كرمانشاه با دخالت یک گروه خودسر لغو شد

كنسرت «حسام‌الدین سراج» در كرمانشاه با دخالت یک گروه خودسر لغو شد

موسیقی ما - کنسرت حسام الدین سراج که قرار بود طی سه شب در روزهای 18، 19 و 20 تیر ماه در کرمانشاه برگزار شود، لغو شد. این كنسرت كه قرار بود به همت جمعیت دانشجویی خیریه امام(علی) در کرمانشاه برگزار شود، دیشب در اولین شب اجرایش لغو شد.

طبق مشاهده خبرنگار ما شب گذشته که اولین شب اجرا این کنسرت بود، افرادی که بلیت این کنسرت را در دست داشتند به تالار «انتظار» محل برگزاری این کنسرت مراجعه کردند اما عده‌ای با تجمع مقابل این تالار مانع از حضور مردم شدند.  این گروه در مقابل درب ورودی این تالار به وسیله بلندگو اعلام کردند این کنسرتها غیرفرهنگی است و بالاخره پس از گذشت مدتی از سوی مسئولین اعلام شد، برگزاری این کنسرت در امشب و شب‌های آتی لغو شده و افرادی که بلیت تهیه کرده‌اند از روز یک‌شنبه ـ 20 تیر ماه ـ با مراجعه به مکان‌هایی که بلیت کنسرت را تهیه کرده‌اند، می‌توانند مبالغ پرداختی را پس‌ بگیرند.

حسام‌الدین سراج نیز پس لغو كنسرتش در گفت‌وگویی، با تایید این مطلب گفت: شب گذشته عده‌ای جلوی در سالن «انتظار» را زنجیر بستند و به مردمی كه برای دیدن كنسرت آمده بودند، اجازه ورود به سالن ندادند و ما هم نتوانستیم برای اجرا وارد سالن شویم.

وی با ابراز تاسف از این اتفاق توضیح داد: به‌دعوت یک جمعیت خیریه و جهت کمک به ایتام قصد برگزاری این کنسرت را داشتیم و در واقع یک وجه این برنامه کار انسانی بود و یک وجه دیگر آن كار فرهنگی و برگزاری موسیقی سنتی ایرانی بود که متاسفانه با این عمل انسانی و فرهنگی، مخالفت شد.

سراج معتقد است:عده‌ای با این کار خود به اسم مذهب به مردم و ما توهین کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری کنسرت در کشور ما از گرفتن مجوز تا کرایه سالن و ... خیلی سخت است، تصریح كرد: حال اینكه كنسرت‌ها اینگونه لغو شود، خیلی تاسف‌ برانگیز است.

سراج در بخش پایانی سخنانش گفت: امروزه در کشور فضا برای برگزاری کنسرت پاپ بازتر از کنسرت موسیقی سنتی است، در حالیکه باید موسیقی سنتی را که جزیی از فرهنگ ماست اشاعه دهیم که با این روند فکر می‌کنم موسیقی سنتی به تعطیلی بینجامد.

این هنرمند، این روند را در بی‌انگیزگی دانشجویان رشته‌های موسیقی نیز بی‌تاثیر ندانست.

در ادامه محمدحامد پورجعفری، مسئول برگزاری کنسرت در کرمانشاه نیز درگفت‌وگویی با بیان اینکه با سختی فراوان مجوز برگزاری این کنسرت را از وزارت ارشاد گرفته‌اند، اظهار داشت: برای هماهنگی با گروه «بیدل» و آقای سراج زحمات زیادی متحمل شدیم، اما به راحتی یک عده قانون شکن مانع برگزاری این کنسرت شدند و دو ماه دوندگی ما از بین رفت.

پورجعفری افزود: کار ما کاملا قانونی بود و مجوز داشتیم و سئوال ما این است مسئولین به جای برخورد با این افراد، چرا با مسامحه با آنان برخورد می‌كنند، چرا باید حق ما به این راحتی از بین برود.

وی عنوان کرد: مطمئنا این حرکات بازخورد منفی نسبت به کرمانشاه ایجاد می‌کند و باعث خواهد شد دیگر گروه های هنری نیز نسبت به کرمانشاه ذهنیت خوبی نداشته باشند.

وی گفت: قرار بود تمام عواید حاصل از این کنسرت صرف امور خیریه شود و با درآمد آن بچه‌های خانواده‌های تحت پوشش جمعیت خیریه امام علی(ع) که تاکنون به مشهد مقدس سفر نکرده اند را به این سفر اعزام کنیم که با این کار همه برنامه‌ها از بین رفت.

پورجعفری ادامه داد: با وجود اینکه آقای سراج قبول کرد برای برپایی این کنسرت هیچ مبلغی دریافت نکند، باز هم حدود 21 میلیون تومان هزینه کرده‌ایم و نمی‌دانیم چه کسی باید پاسخگو باشد.

وی در خصوص بلیت‌های فروخته شده نیز گفت: مسئولین ارشاد خودشان اعلام کردند، این افراد از روز یکشنبه برای بازپس‌گیری بهاء پرداختی مراجعه کنند و هیچ هماهنگی با ما در این رابطه نشده، ضمن اینکه تمام این پول‌ها هزینه شده است.

پورجعفری گفت: چند روز پیش کنسرت پاپ در کرمانشاه برگزار شد و هیچ ممانعتی از اجرا آن به عمل نیامد، اما با برگزاری این کنسرت سنتی مخالفت شد و این موضوع جای سئوال دارد.!

باید منتظر ماند و واکنش‌های مختلف اهالی موسیقی درباره این اتفاق ناگوار را شاهد بود. اتفاقی که می‌تواند زنگ خطری برای موسیقی ایران باشد. دخالت افراد خودسر در لغو کنسرت‌های موسیقی که با مجوز‌های وزارت ارشاد اسلامی برگزار می‌شوند معنا و مفهوم خاصی ندارد. متاسفانه دیده شده دفتر موسیقی ارشاد و خانه موسیقی به طور معمول در مقابل این گونه اقدامات سکوت می‌کنند که باعث افزایش احتمال بروز اتفاقات مشابه می‌شود.


منبع: 
ایسنا، مهر و موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 19 تیر 1389 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ راه بی نهایت
آهنگ راه بی نهایت
حسام الدین سراج
آهنگ زلف
آهنگ زلف
استاد حسام الدین سراج
آهنگ مسیحا
آهنگ مسیحا
حسام الدین سراج
آهنگ بزرگ راه همت
آهنگ بزرگ راه همت
حسام الدین سراج
آهنگ فرهاد کش
آهنگ فرهاد کش
حسام‌ الدین سراج

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
Download New Music Ramsin Kebriti دانلود آهنگ احساس رویایی از رامسین کبریتی و نیما شمس دانلود آهنگ احساس رویایی با صدای رامسین کبریتی و نیما شمس دانلود آهنگ رامسین کبریتی و نیما شمس احساس رویایی متن آهنگ احساس رویایی رامسین کبریتی Download New Music Ali Abbasi Bargard دانلود آهنگ برگرد از علی عباسی دانلود آهنگ برگرد با صدای علی عباسی دانلود آهنگ علی عباسی برگرد Download New Music Peyman Zarei Bekhand Bazam Baram دانلود آهنگ بخند بازم برام دانلود آهنگ بخند بازم برام از پیمان زارعی دانلود آهنگ بخند بازم برام با صدای پیمان زارعی دانلود آهنگ پیمان زارعی بخند بازم برام متن آهنگ بخند بازم برام پیمان زارعی Download New Music Farzad Zehtabchi Download New Music Farzad Zehtabchi Ashegham Kardi دانلود آهنگ عاشقم کردی دانلود آهنگ عاشقم کردی از فرزاد زهتابچی دانلود آهنگ عاشقم کردی با صدای فرزاد زهتابچی دانلود آهنگ فرزاد زهتابچی دانلود آهنگ فرزاد زهتابچی عاشقم کردی متن آهنگ عاشقم کردی فرزاد زهتابچی Download New Music Farhad Soheyli Download New Music Farhad Soheyli Emshab دانلود آهنگ امشب از فرهاد سهیلی دانلود آهنگ امشب با صدای فرهاد سهیلی دانلود آهنگ فرهاد سهیلی دانلود آهنگ فرهاد سهیلی امشب متن آهنگ امشب فرهاد سهیلی Download New Music Mehran Mousavi Ba Ejazat دانلود آهنگ با اجازت دانلود آهنگ با اجازت از مهران موسوی دانلود آهنگ با اجازت با صدای مهران موسوی دانلود آهنگ مهران موسوی با اجازت متن آهنگ با اجازت مهران موسوی Download New Music Farhad Gashtasbi Download New Music Farhad Gashtasbi Zire Baroon Cheshme Geryoon دانلود آهنگ زیر بارون چشم گریون دانلود آهنگ زیر بارون چشم گریون از فرهاد گشتاسبی دانلود آهنگ زیر بارون چشم گریون با صدای فرهاد گشتاسبی دانلود آهنگ فرهاد گشتاسبی دانلود آهنگ فرهاد گشتاسبی زیر بارون چشم گریون متن آهنگ زیر بارون چشم گریون فرهاد گشتاسبی Download New Music Farshad Rezaee Download New Music Farshad Rezaee Delsard دانلود آهنگ دلسرد دانلود آهنگ دلسرد از فرشاد رضایی دانلود آهنگ دلسرد با صدای فرشاد رضایی دانلود آهنگ فرشاد رضایی