محمد بابایی: نیما نهاوندیان برای اولین بار من را جلوی دوربین‌های تلویزیونی آورد و گفت بخوان!

محمد بابایی: نیما نهاوندیان برای اولین بار من را جلوی دوربین‌های تلویزیونی آورد و گفت بخوان!

موسیقی ما - «محمد بابایی» که یکی از خواننده های جوان موسیقی پاپ است هفته گذشته نخستین آلبوم خود به نام «تب» را منتشر کرد. او که سابقه خوانندگی و آهنگسازی در برنامه های تلویزیونی را دارد پس از حدود دو سال موفق به انتشار این آلبوم شد. در آلبوم تب چهره های سرشناسی نظیر «محسن یگانه»، «محمد علیزاده»، «میلاد ترابی»، «عبدالجبار کاکایی» و «علیرضا عسگران» با محمد بابایی همکاری داشتند. چند دقیقه ای را با این خواننده جوان گپ زدیم و او درباره جزئیات این آلبوم سخن گفت. محمد بابایی همچنین درباره دلایل تاخیر در انتشار آلبوم خود هم نکاتی را بیان کرد.
  *پروسه تولید آلبوم «تب» چه مدت به طول انجامید و چه زمانی به مرحله انتشار رسید؟ تولید این آلبوم حدود دو سال و نیم به طول انجامید و با همکاری «محسن یگانه»، «محمد علیزاده»، «میلاد ترابی» و «علیرضا عسگران» کارها پیش رفت. حتی با میلاد ترابی چند قطعه دیگر تولید کردیم که به این آلبوم نرسید.
  *آشنایی شما با «محسن یگانه»، «محمد علیزاده» و «میلاد ترابی» چگونه بود؟ «محمد علیزاده» یکی از دوستان قدیمی من است و آشنایی ما به حدود 10 سال پیش باز می گردد و برنامه های زیادی در سراسر کشور با هم رفته ایم. محمد علیزاده زمینه ساز آشنایی من با «میلاد ترابی» بود. «محسن یگانه» هم از دوستان بسیار خوب من است که زحمت تولید قطعه «بغض» را کشید و تنظیم این قطعه توسط گروه «پازل باند» انجام شده است. به دلیل برخی مسائل ارشاد ناچار شدیم که اسم محسن یگانه را به عنوان تنظیم کننده در کاور آلبوم درج کنیم. اما در انتشار اینترنتی این قطعه اسم «آرین بهاری» و «علی رهبری» به عنوان تنظیم کننده های بغض نوشته شد.
  *در بخش ترانه‌ها، ملودی‌ها و تنظیم‌ها خودتان هم با تیم تولید همفکری داشتید؟ بله. به دلیل اینکه خود من هم موزیسین هستم کارهایی را که به حس خودم نزدیک بود را انتخاب کردم. در کارهایی که برای تلویزیون ساختم اکثر مواقع از ترانه های «عبدالجبار کاکایی» استفاده کردم و ترانه های ایشان را خیلی دوست دارم. برای این آلبوم از حضور ایشان در بخش ترانه بهره بردم. حضور «علی بحرینی» هم در این آلبوم به پیشنهاد میلاد ترابی بود. ایشان یکی از ترانه سراهای خوب موسیقی پاپ هستند و میلاد گفت که ترانه های ایشان به مهر و جنس کارهای ما نزدیکتر است.
  *در خبر انتشار این آلبوم عنوان شد که شما پس از دو سال موفق به انتشار آلبوم شدید. این وقفه دو ساله به چه دلیل بود؟ مراحل اداری و اخذ مجوز ارشاد این آلبوم به عناوین مختلف، دو سال به طول انجامید. یکی از مشکلات به اسم برخی از دوستان مربوط می شد و ما هم پافشاری کردیم که اسامی تمامی دوستان در آلبوم وجود داشته باشد.
  *پس از قطعی شدن انتشار آلبوم و با وجود گذشت دو سال، تنظیم قطعه را عوض کردید؟ بله صد در صد. تمامی تنظیم‌ها در پایان دستخوش تغییراتی شد. زمانی که مرحله پایانی مجوز قطعی شد، تنظیم‌ها را به روز کردیم. تا جایی که امکان داشت سعی کردیم که تک‌تک قطعات به موسیقی روز نزدیکتر شوند.
  *در این مدتی که از انتشار آلبوم می گذرد بازخوردها و نظرات مخاطبان چگونه بود؟ بازخوردها خوب بوده است و دوستانی که کارها را شنیده نظر مثبت داشتند. طبق گزارشات شرکت پخش هم استقبال خوبی در مراکز توزیع از آلبوم به عمل آمده است. یک سری از دوستان خوب ما هم نظیر «فریدون آسرایی»، « محمد علیزاده» و «حسن ریوندی» و... در لینک آلبوم را در فن پیج‌های خود قرار دادند. همین جا لازم می دانم که از محمد علیزاده به عنوان مردترین مرد تشکر کنم.
  *این تشکر به چه دلیل است؟ به دلیل اینکه از ابتدای تولید تا مرحله انتشار، محمد علیزاده واقعا زحمت کشید. شرکت «ایران گام» هم گرفتاری‌های خودش را داشت ولی با برخی هماهنگی‌ها از سوی محمد علیزاده، پخش هم به شکل خوبی انجام شد.
  *در کاور آلبوم عکس زنده یاد «نیما نهاوندیان» و جمله‌ای که شما درباره او نوشته‌اید دیده می‌شود. به چه دلیل این‌گونه از او یاد کردید؟ نیما نهاوندیان صمیمی‌ترین و بهترین دوست من بود. کسانی هم که ما را می شناختند اطلاع داشتند که صمیمی‌ترین دوست نیما، من بودم. من چندین سال آهنگساز برنامه «ورزش از نگاه دو» بودم و من تیتراژ برنامه «دورخیز» شبکه دوم سیما را خواندم. نیما نهاوندیان برای اولین بار من را به جلوی دوربین‌های تلویزیونی آورد و گفت بخوان! خدا را شکر از آن کارهای من هم استقبال خوبی به عمل آمد. نیما برای من خیلی زحمت کشید و وقت رفتن او الان نبود. واقعا حیف که اینقدر زود از کنار ما پر کشید و رفت. تنها کاری که می توانستم برای او انجام دهم این بود که در آلبوم بنویسم تقدیم به کسی که درس معرفت و مردانگی به من داد.
  *کار بر روی آلبوم یا قطعه جدیدی را آغاز کرده‌اید؟ صحبت‌هایی با «مرتضی پاشایی» عزیز انجام داده‌ام تا تک‌قطعه‌ای را با هم تولید کنیم. فعلا می‌خواهم چند تک قطعه تولید کنم تا به زودی استارت آلبوم جدید را بزنیم.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری


تاریخ انتشار : شنبه 14 تیر 1393 - 18:07


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آلبوم مدار بی قراری دانلود آلبوم آرایش غلیظ دانلود آلبوم همایون شجریان دانلود آهنگ فیلم دانلود آهنگ فیلم آرایش غلیظ دانلود موسیقی فیلم دانلود موسیقی فیلم آرایش غلیظ دانلود موسیقی متن دانلود موسیقی متن فیلم دانلود موسیقی متن فیلم آرایش غلیظ دانلود آلبوم کهکشانی ها دانلود آلبوم مسعود امامی دانلود آلبوم همیشگی دانلود آلبوم من و ما دانلود آهنگ سینا حجازی دانلود آلبوم سامی یوسف دانلود آلبوم مرکز دانلود آهنگ خارجی دانلود آهنگ عربی متن آلبوم مرکز سامی یوسف دانلود آلبوم اشارات نظر دانلود آلبوم میلاد درخشانی دانلود آهنگ یوسف زمانی دانلود آلبوم امیر مولایی دانلود آلبوم وارونه دانلود آلبوم عشق یعنی دانلود آلبوم فریدون آسرایی دانلود آلبوم جای تو خالی دانلود آلبوم مهدیار جعفری دانلود آلبوم دلم گرفته دانلود آلبوم سامان مرادیان دانلود آلبوم ماهان بهرام خان دانلود آلبوم یک و یازده دانلود آلبوم the galaxy's دانلود آلبوم خدا رو شکر دانلود آلبوم سهراب فرتاش دانلود آلبوم ماه هفتم دانلود آلبوم چنگیز دانلود آلبوم احمد سلو دانلود آلبوم احمدرضا شهریاری دانلود آلبوم سپاه عشق 2 دانلود آهنگ احمد سلو دانلود آهنگ احمدرضا شهریاری دانلود آلبوم پاروی بی قایق دانلود آلبوم پروانه های سوخته دانلود آلبوم شهروز حبیبی دانلود مداحی شهروز حبیبی دانلود نوحه محرم 93 دانلود آلبوم اتاق گوشواره دانلود آلبوم گروه دنگ شو