معین راهبر: قرار نیست همه آثارم را خودم تنظیم کنم

معین راهبر: قرار نیست همه آثارم را خودم تنظیم کنم

موسیقی ما - «معین راهبر» که از تنظیم‌کننده‌های فعال موسیقی پاپ است طی چند وقت اخیر فعالیت در زمینه خوانندگی را به شکل جدی دنبال می‌کند. این هنرمند جوان تا کنون چند تک‌آهنگ با صدای خودش را منتشر کرده و جدیدترین اثر او هم «صدای قلبمه» نام داشت که دو روز قبل به صورت اختصاصی از سایت «موسیقی ما» در اختیار مخاطبان قرار گرفت. اما قطعه جدید معین راهبر با آثار گذشته او یک تفاوت داشت. آن هم اینکه «صدای قلبمه»، این موزیسین را به گفتۀ خودش وارد فصل جدید فعالیت‌های هنری‌اش کرد. پس از انتشار این اثر که تا کنون بیش از 37 هزار دانلود در «تماشاخانه» داشته، دقایقی با معین راهبر گپ زدیم و او درباره روند جدیدی که از این به بعد دنبال می‌کند توضیحات جالبی را مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید.
  * آثاری که با صدای خودتان منتشر می‌کنید در نهایت به انتشار یک آلبوم ختم خواهد شد؟ قبل از قطعه «صدای قلبمه» آثاری را منتشر کرده بودم که صرفاً برای احساس خودم بود تا بتوانم صدای خودم را به گوش کسانی که دوست دارم برسانم. از این آهنگ به بعد به شکل جدی وارد عرصه خوانندگی می‌شوم و این موضوع را از طریق سایت «موسیقی ما» اعلام می‌کنم. خوشحال هستم که دنیای جدیدی را در کنار دوستان عزیزم تجربه خواهم کرد. امیدوارم بتوانم اتفاقات خیلی خوبی را رقم بزنم و دوستان عزیزم که همگی از خوانندگان درجه یک ایران هستند بتوانند پذیرای من باشند. همانطور که با موسیقی و تنظیم من همکاری‌های زیادی داشتیم امیدوارم بتوانم در عرصه خوانندگی هم قدمی با پشتوانه این دوستان بردارم.
  * پس این اثر شروع فصل متفاوت کارهای «معین راهبر» است. بله دقیقاً همین طور است. از این به بعد با اتفاقات جدیدی در عرصه موسیقی حاضر می‌شوم. سعی می‌کنم اتفاقاتی را رقم بزنم که شنونده‌ها دوست داشته باشند و به دلشان بنشیند. اول امید من به خدا است و سپس با لطف دوستانم و همراهی پرمهر مخاطبان در این مسیر قدم برمی‌دارم.
  * شما به عنوان تنظیم‌کننده با خواننده‌های زیادی همکاری کردید. برخی کارهای شما شکست خوردند و برخی کارها هم هیت شدند و بازخورد زیادی داشتند. با توجه به همین مسأله چه استراتژی برای تولید آلبوم دارید که بیشتر کارهایش شنیده شود و همچنین واکنش‌های منفی که نسبت به تغییر فیلد کاری خواهید داشت کمتر شود؟  اصلاً به خاطر هیت‌شدن کاری را نمی‌سازم. من در ابتدا خواننده بودم و بعد وارد عرصه تنظیم شدم. چون خیلی‌ها این گارد را دارند که معین راهبر تنظیم‌کننده است و وارد عرصه خوانندگی شده است. زمانی که به عرصه تنظیم وارد شدم برای سایر عزیزان هم کار ساختم و دوستان زیادی هم لطف دارند و ساخت و تنظیم آثارشان را به من می‌سپارند. اما نباید فراموش کنیم که معین راهبر از خوانندگی به تنظیم وارد شده و به همین دلیل در این بخش بی‌تجربه نیستم. حتماً برای جمع‌کردن آثار آلبوم با استفاده از تجربیات چند سال اخیر تلاش می‌کنم که آثار خوبی را در یک مجموعه گردآوری کنم تا اتفاقات خوبی رخ دهد. ولی بازار موسیقی قابل‌ پیش‌بینی نیست.
  * به همکاری با سایر دوستان خواننده اشاره کردید. می‌خواهم بدانم از این به بعد حضورتان در زمینه آهنگسازی و تنظیم کمرنگ می‌شود؟ به هیچ عنوان چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. در آلبوم‌های جدید خواننده‌های زیادی حضور دارم. خوانندگی من سایر ابعاد کارم را کمرنگ نمی‌کند. در کنار بحث تنظیم که سعی می‌کنم به همراه سایر دوستان اتفاقات خوبی را رقم بزنم، یک مسیر جدید را باز کرده‌ام تا بتوانم صدایم را به گوش آدم‌هایی برسانم که شاید دوست داشته باشند یک صدای جدید را در بازار موسیقی بشنوند. همین است و از فعالیتم در زمینه تنظیم کم که نمی‌شود بلکه شاید این حوزه را پررنگ‌تر هم کنم.
  * احتمالاً یک بخش از قطعاتی که در آلبومتان ارائه خواهید کرد در حال و هوای موسیقی جنوب و کارهای فولک باشد. درست است؟ من هرچه دارم از مردم سرزمینم دارم و در موسیقی به هر جایگاهی که رسیده‌ام اول لطف خدا، دوم محبت مردم شهرم و همراهی سایر دوستان عزیزم است. باید به مردم شهر خودم ادای دین کنم. علاوه بر ادای دین به لهجه، گویش و مردم جنوب علاقه دارم و می‌خواهم کارهای خوبی برای آنها تولید و منتشر کنم. در تک قطعاتم با گویش بندری خوانده‌ام و این روند را حتماً در آلبوم هم خواهم داشت تا رنگ و بوی شهرم را به گوش مردم ایران برسانم.
  * برای آلبوم برنامه‌ریزی کرده‌اید که با کدام هنرمندان همکاری کنید؟ در قطعه «صدای قلبمه» برای اولین‌بار فقط به عنوان یک خواننده ظاهر شدم. دوست عزیزم «حسین قربانپور» آهنگساز کار بود و «نوید میرزایی» عزیز هم تنظیم را انجام داد. ترانه هم از سروده‌های «آصف بایرام‌زاده» بود. حتماً از حضور دوستانی که در حوزه‌ها و سبک‌های دیگر تخصص دارند بهره‌مند خواهم شد و چون خودم تنظیم‌کننده هستم قرار نیست همه آثارم را خودم تنظیم کنم. در بخش آهنگسازی و تنظیم هم قطعاً با بهترین‌های ایران همکاری خواهم داشت تا آثار خوبی را به گوش مخاطبان عزیز برسانیم.
  * همکاری با تنظیم‌کننده‌های دیگر به نظر من یک ریسک محسوب می‌شود. قطعاً من به نگاه خودم هیچ شکی ندارم چون تنظیم‌کننده هستم. دوستان دیگر به عنوان تنظیم‌کننده لطف خواهند کرد و در کنار من حضور پیدا می‌کنند اما سعی می‌کنم با تمام تفکرات و احساس خودم و همفکری دوستان قطعات را تنظیم کنیم.
  * اما یکی دیگر از اتفاقاتی که طی این چند وقت داشتید حضور پررنگ در ماه مبارک رمضان بود. افتخار این را داشتم که در کنار «محمد علیزاده» تیتراژ سریال «برادر» را تنظیم کردم. تنظیم‌کننده تیتراژ پایانی برنامه «جشن رمضان» با صدای «حسین توکلی» هم بودم که این اثر «منو ببخش» نام داشت. خوشبختانه تیتراژ سریال برادر با رأی اکثریت به عنوان بهترین تیتراژ ماه رمضان امسال شناخته شد و برای من افتخاری بود که توانستم در کنار مردم عزیزم باشم. از دوستانی که به این اثر رای دادند تشکر می‌کنم.
  * به زودی تنظیم‌های شما را با صدای کدام خواننده‌ها می‌شنویم و چه آلبوم‌هایی که در آنها حضور دارید به انتشار نزدیکتر هستند؟ آلبوم‌های «محمد علیزاده»، «علی لهراسبی»، «حسین توکلی»، «سامان جلیلی»، «مهدی احمدوند» و «علی عبدالمالکی» از جمله مجموعه‌هایی هستند که در آنها حضور دارم. از این بین فکر می‌کنم آلبوم محمد علیزاده به انتشار نزدیکتر باشد. همچنین چند تک‌آهنگ را در نوبت انتشار دارم که با صدای خواننده‌های محبوب تولید شده‌اند و از شما اجازه می‌خواهم که این بخش سورپرایز باشد.
  * و کلام آخر؟ مردم عزیز همیشه با محبتی که دارند من را خوشحال و ترغیب می‌کنند که مصمم‌تر قدم بردارم و قدردان لطف این عزیزان هم هستم.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری

تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 تیر 1395 - 09:45


آهنگ های مشابه

آهنگ دست خودم نیست
آهنگ دست خودم نیست
فرهاد جواهر کلام
آهنگ دست خودم نیست
آهنگ دست خودم نیست
حمیدرضا یوسفی
آهنگ مهم نیست
آهنگ مهم نیست
امید ساربانی
آهنگ حواست نیست
آهنگ حواست نیست
مسعود محمد نبی
آهنگ عین خیالم نیست
آهنگ عین خیالم نیست
شاهین جمشیدپور و فریبرز خاتمی
آهنگ منطقی نیست
آهنگ منطقی نیست
صالح رضایی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ مانی رهنما قسمت نشد متن آهنگ جدید قسمت نشد مانی رهنما دانلود آهنگ بد کردی دانلود آهنگ بد کردی از وحید حاجی تبار دانلود آهنگ بد کردی با صدای وحید حاجی تبار دانلود آهنگ وحید حاجی تبار بد کردی متن آهنگ جدید بد کردی وحید حاجی تبار دانلود آهنگ آرش رستمی منو عشق دانلود آهنگ منو عشق دانلود آهنگ منو عشق از آرش رستمی دانلود آهنگ منو عشق با صدای آرش رستمی متن آهنگ جدید منو عشق آرش رستمی دانلود آهنگ تصميم دانلود آهنگ تصميم از مصطفی یگانه دانلود آهنگ تصميم با صدای مصطفی یگانه دانلود آهنگ مصطفی یگانه تصميم متن آهنگ جدید تصميم مصطفی یگانه دانلود آهنگ امید علومی دانلود آهنگ امید علومی زمستون دانلود آهنگ زمستون از امید علومی دانلود آهنگ زمستون با صدای امید علومی متن آهنگ جدید زمستون امید علومی دانلود آلبوم تو را ای کهن بوم بر دوست دارم دانلود آلبوم محسن کرامتی دانلود آلبوم نوشین طافی دانلود آهنگ محسن کرامتی دانلود آهنگ نوشین طافی دانلود آهنگ مسعود امامی یک سال زمستون دانلود آهنگ یک سال زمستون دانلود آهنگ یک سال زمستون از مسعود امامی دانلود آهنگ یک سال زمستون با صدای مسعود امامی متن آهنگ یک سال زمستون مسعود امامی دانلود آهنگ باراد دیگه نمی خوامت برو دانلود آهنگ دیگه نمی خوامت برو دانلود آهنگ دیگه نمی خوامت برو از باراد دانلود آهنگ دیگه نمی خوامت برو با صدای باراد متن آهنگ جدید دیگه نمی خوامت برو باراد دانلود آهنگ احمد روحنواز دانلود آهنگ احمد روحنواز تراژدی دانلود آهنگ تراژدی از احمد روحنواز دانلود آهنگ تراژدی با صدای احمد روحنواز متن آهنگ جدید تراژدی احمد روحنواز دانلود آهنگ دریای لعنتی دانلود آهنگ دریای لعنتی از علی عبدالمالکی دانلود آهنگ دریای لعنتی با صدای علی عبدالمالکی دانلود آهنگ علی عبدالمالکی دریای لعنتی متن آهنگ جدید دریای لعنتی علی عبدالمالکی دانلود آهنگ الیاس شیرزاد حس خاص دانلود آهنگ حس خاص دانلود آهنگ حس خاص از الیاس شیرزاد