موسیقی زیر زمینی به روی زمین می آید

موسیقی زیر زمینی به روی زمین می آید

موسیقی ما - "کانون موسیقی ایرانیان امروز"قصد دارد تا ضمن سامان دادن به اوضاع و احوال موسیقی زیر زمینی، شرایط ضابطه مندی را برای فعالیت قانونی و هدایت شده گروه های فعال در این عرصه به وجود آورد.

مدیر عامل کانون موسیقی ایرانیان امروزر گفت: از گذشته به دلیل مشخص نبودن بسیاری از تعریف ها و حد و مرزها در مورد موسیقی همواره مشکلات عدیده ای برای اهالی این حوزه به وجود آمده است. یکی از نتایج این نامشخص بودن تعاریف به شکل گیری موسیقی زیر زمینی انجامید که متاسفانه بسیاری از جوان های ما دراین حلقه قرار گرفتند.

خشایار اعتمادی همچنین گفت: به اعتقاد اعضای این کانون که از هنرمندان مطرح حال حاضر موسیقی کشورمان هستند اگر تعاریف روشنی از حد و مرزها توسط سیاست گذاران عرصه موسیقی ارائه شود با ایجاد تعامل وگفتگوهای سازنده، بسیاری از این استعدادهای جوان که برخی هایشان واقعا خوب کار می کنند هدایت شده و در مسیر درست قرار می گیرند. یکی از اهداف مهم ما در"کانون موسیقی ایرانیان امروز" برقراری تعامل و دیالوگ بین مسئولان و این جوان ها است تا از هرز رفتن این استعداد های جوان جلوگیری شود و آنها نیز بتوانند با اصلاح برخی از نواقص شان در عرصه قانونی جامعه به فعالیت بپردازند.

این خواننده پاپ در ادامه افزود: اگر این تعامل و انعطاف از سوی مسئولان لحاظ شود آن وقت هنرمندان بخصوص جوان ترها برای اصلاح و رفع موانع کارهایشان رو به گفتگو خواهند آورد و این همان چیزی است موجب اصلاح مسیر حرکتی آنها خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: ما وظایف دیگری مانند بحث بیمه هنرمندان این عرصه ، حق کپی رایت آثار هنری و برگزاری کنسرت ها را برای کانون تعریف کرده ایم که پیش نویس این برنامه ها در هیئت مدیره و هیئت موسس تنظیم شده است. در حال حاضر نیز حدود 5 ماه از زمانی که اساسنامه "کانون موسیقی ایرانیان امروز" به وزارت فرهنگ و ارشاد داده شده می گذرد و تا کنون برخی از مشکلات آن را رفع کرده ایم . طبق صحبت هایی که با مسئولان ذی ربط صورت گرفته احتمالا تا یک ماه دیگر کار بررسی این اساسنامه به پایان خواهد رسید.

اعتمادی درباره اعضای هیئت موسس این کانون گفت: ما حدود 2 سال قبل این کانون را با حضور هنرمندانی چون محمد سریر ، کامبیز روشن روان ، یغما گلرویی ، افشین یداللهی ، فرید سلمانیان ، بنده و تعدادی دیگر از دوستان به منظور سامان بخشیدن به برخی از حوزه های موسیقی تاسیس کردیم.

وی در مورد امکان موازی کاری با نهاد صنفی "خانه موسیقی" نیز گفت: طبق روالی که خانه موسیقی در پیش گرفته بسیاری از موارد اهالی موسیقی مانند سامان دهی به وضعیت موسیقی پاپ و برخی حوزه های دیگر را نمی تواند تحت پوشش قرار دهد؛ ما بیشتر بر روی این حوزه ها کار خواهیم کرد و من فکر نمی کنم موازی کاری بین کانون موسیقی ایرانیان امروز با این نهاد اتفاق بیفتد.


منبع: 

تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
Download New Music Shahin Delivand Sardargom دانلود آهنگ سردرگم از شاهین دلیوند دانلود آهنگ سردرگم با صدای شاهین دلیوند دانلود آهنگ شاهین دلیوند سردرگم متن آهنگ سردرگم شاهین دلیوند Download New Music Amir Fakhreddin Dance Dream دانلود آهنگ امیر فخرالدین رقص رویا دانلود آهنگ رقص رویا دانلود آهنگ رقص رویا از امیر فخرالدین دانلود آهنگ رقص رویا با صدای امیر فخرالدین متن آهنگ رقص رویا امیر فخرالدین Download New Music Amir Sharghi Download New Music Amir Sharghi Bazicheh دانلود آهنگ امیر شرقی دانلود آهنگ امیر شرقی بازیچه دانلود آهنگ بازیچه از امیر شرقی دانلود آهنگ بازیچه با صدای امیر شرقی متن آهنگ بازیچه امیر شرقی Download New Music Ali Yeganeh Download New Music Ali Yeganeh Zarih Arghavani دانلود آهنگ ضریح ارغوانی دانلود آهنگ ضریح ارغوانی از علی یگانه دانلود آهنگ ضریح ارغوانی با صدای علی یگانه دانلود آهنگ علی یگانه ضریح ارغوانی متن آهنگ ضریح ارغوانی علی یگانه Download New Music Arshavin Saz Mokhalef دانلود آهنگ آرشاوین ساز مخالف دانلود آهنگ ساز مخالف دانلود آهنگ ساز مخالف از آرشاوین دانلود آهنگ ساز مخالف با صدای آرشاوین Download New Music Danial Mehraban Download New Music Danial Mehraban Mojasame دانلود آهنگ دانیال مهربان دانلود آهنگ دانیال مهربان مجسمه دانلود آهنگ مجسمه دانلود آهنگ مجسمه از دانیال مهربان دانلود آهنگ مجسمه با صدای دانیال مهربان متن آهنگ مجسمه دانیال مهربان Download New Music Anoosh Taghavi Download New Music Anoosh Taghavi Hesadat دانلود آهنگ انوشیروان تقوی حسادت دانلود آهنگ حسادت از انوشیروان تقوی دانلود آهنگ حسادت با صدای انوشیروان تقوی متن آهنگ حسادت انوشیروان تقوی Download New Music Kamran Rasoolzadeh Az Dast Rafteh دانلود آهنگ از دست رفته دانلود آهنگ از دست رفته از کامران رسول زاده دانلود آهنگ از دست رفته با صدای کامران رسول زاده دانلود آهنگ کامران رسول زاده از دست رفته متن آهنگ از دست رفته کامران رسول زاده