موسیقی زیر زمینی به روی زمین می آید

موسیقی زیر زمینی به روی زمین می آید

موسیقی ما - "کانون موسیقی ایرانیان امروز"قصد دارد تا ضمن سامان دادن به اوضاع و احوال موسیقی زیر زمینی، شرایط ضابطه مندی را برای فعالیت قانونی و هدایت شده گروه های فعال در این عرصه به وجود آورد.

مدیر عامل کانون موسیقی ایرانیان امروزر گفت: از گذشته به دلیل مشخص نبودن بسیاری از تعریف ها و حد و مرزها در مورد موسیقی همواره مشکلات عدیده ای برای اهالی این حوزه به وجود آمده است. یکی از نتایج این نامشخص بودن تعاریف به شکل گیری موسیقی زیر زمینی انجامید که متاسفانه بسیاری از جوان های ما دراین حلقه قرار گرفتند.

خشایار اعتمادی همچنین گفت: به اعتقاد اعضای این کانون که از هنرمندان مطرح حال حاضر موسیقی کشورمان هستند اگر تعاریف روشنی از حد و مرزها توسط سیاست گذاران عرصه موسیقی ارائه شود با ایجاد تعامل وگفتگوهای سازنده، بسیاری از این استعدادهای جوان که برخی هایشان واقعا خوب کار می کنند هدایت شده و در مسیر درست قرار می گیرند. یکی از اهداف مهم ما در"کانون موسیقی ایرانیان امروز" برقراری تعامل و دیالوگ بین مسئولان و این جوان ها است تا از هرز رفتن این استعداد های جوان جلوگیری شود و آنها نیز بتوانند با اصلاح برخی از نواقص شان در عرصه قانونی جامعه به فعالیت بپردازند.

این خواننده پاپ در ادامه افزود: اگر این تعامل و انعطاف از سوی مسئولان لحاظ شود آن وقت هنرمندان بخصوص جوان ترها برای اصلاح و رفع موانع کارهایشان رو به گفتگو خواهند آورد و این همان چیزی است موجب اصلاح مسیر حرکتی آنها خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: ما وظایف دیگری مانند بحث بیمه هنرمندان این عرصه ، حق کپی رایت آثار هنری و برگزاری کنسرت ها را برای کانون تعریف کرده ایم که پیش نویس این برنامه ها در هیئت مدیره و هیئت موسس تنظیم شده است. در حال حاضر نیز حدود 5 ماه از زمانی که اساسنامه "کانون موسیقی ایرانیان امروز" به وزارت فرهنگ و ارشاد داده شده می گذرد و تا کنون برخی از مشکلات آن را رفع کرده ایم . طبق صحبت هایی که با مسئولان ذی ربط صورت گرفته احتمالا تا یک ماه دیگر کار بررسی این اساسنامه به پایان خواهد رسید.

اعتمادی درباره اعضای هیئت موسس این کانون گفت: ما حدود 2 سال قبل این کانون را با حضور هنرمندانی چون محمد سریر ، کامبیز روشن روان ، یغما گلرویی ، افشین یداللهی ، فرید سلمانیان ، بنده و تعدادی دیگر از دوستان به منظور سامان بخشیدن به برخی از حوزه های موسیقی تاسیس کردیم.

وی در مورد امکان موازی کاری با نهاد صنفی "خانه موسیقی" نیز گفت: طبق روالی که خانه موسیقی در پیش گرفته بسیاری از موارد اهالی موسیقی مانند سامان دهی به وضعیت موسیقی پاپ و برخی حوزه های دیگر را نمی تواند تحت پوشش قرار دهد؛ ما بیشتر بر روی این حوزه ها کار خواهیم کرد و من فکر نمی کنم موازی کاری بین کانون موسیقی ایرانیان امروز با این نهاد اتفاق بیفتد.


منبع: 

تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ مجید چاوشی دانلود آهنگ مجید چاوشی خط ممتد متن آهنگ خط ممتد مجید چاوشی Download New Music Amir Heydari Namondi Eshgham دانلود آهنگ امیر حیدری نموندی عشقم دانلود آهنگ نموندی عشقم از امیر حیدری دانلود آهنگ نموندی عشقم با صدای امیر حیدری متن آهنگ نموندی عشقم امیر حیدری Download New Music Mohammad Fakhari Behtarin Hess دانلود آهنگ بهترین حس دانلود آهنگ بهترین حس از محمد فخاری دانلود آهنگ بهترین حس با صدای محمد فخاری دانلود آهنگ محمد فخاری بهترین حس متن آهنگ بهترین حس محمد فخاری Download New Music Kian 100 Albate دانلود آهنگ صد البته دانلود آهنگ صد البته از کیان دانلود آهنگ صد البته با صدای کیان دانلود آهنگ کیان صد البته Download New Music Mohammad Pirasteh Download New Music Mohammad Pirasteh Kafehaye Shologh دانلود آهنگ کافه های شلوغ دانلود آهنگ کافه های شلوغ از محمد پیراسته دانلود آهنگ کافه های شلوغ با صدای محمد پیراسته دانلود آهنگ محمد پیراسته دانلود آهنگ محمد پیراسته کافه های شلوغ متن آهنگ کافه های شلوغ محمد پیراسته Download New Music Mojtaba Shoja Az Man Joda Sho دانلود آهنگ از من جدا شو دانلود آهنگ از من جدا شو از مجتبی شجاع دانلود آهنگ از من جدا شو با صدای مجتبی شجاع دانلود آهنگ مجتبی شجاع از من جدا شو متن آهنگ از من جدا شو مجتبی شجاع Download New Music Abolfazl Esmaeili & Emad Hamedi Ay Donya Download New Music Emad Hamedi دانلود آهنگ ابوالفضل اسماعیلی دانلود آهنگ ابوالفضل اسماعیلی و عماد حامدی آی دنیا دانلود آهنگ عماد حامدی Download New Music Amir APSM Download New Music Amir APSM Ye Zendegi دانلود آهنگ امیر APSM دانلود آهنگ امیر APSM یه زندگی دانلود آهنگ یه زندگی دانلود آهنگ یه زندگی از امیر APSM دانلود آهنگ یه زندگی با صدای امیر APSM Download New Music Mobin Behtar Az In دانلود آهنگ بهتر از این دانلود آهنگ بهتر از این از مبین دانلود آهنگ بهتر با صدای این از مبین دانلود آهنگ مبین بهتر از این