میلاد درخشانی: من یک موزیسین تجربی هستم و دوست دارم به سبک‌های مختلف سرک بکشم!

میلاد درخشانی: من یک موزیسین تجربی هستم و دوست دارم به سبک‌های مختلف سرک بکشم!

موسیقی ما – وحید لشکری: «میلاد درخشانی» که از ابتدا در کسوت نوازنده و آهنگساز خود را در عرصه موسیقی مطرح کرده است ، تابستان امسال با اعلام خبر آلبوم جدید خود سرو صدای زیادی را باعث  شد. او اعلام کرد که این آلبوم جدید با کلام است و خودش همه قطعات را خواهد خواند. چندی بعد نیز قطعه «تو خداوند منی» را منتشر کرد و مخاطبان او نظرات متفاوتی نسبت به تجربه جدید این هنرمند داشتند. درخشانی در گفتگو با سایت «موسیقی ما» از روند تولید این آلبوم و استراتژی کاری خود سخن گفت:


* از آلبوم جدید چه خبر؟
مرحله ضبط و رکورد آلبوم تقریبا تمام شده است و در مرحله میکس و مستر قرار دارد که بسیار مهم و زمانبر است. یک مقداری روی این قسمت تمرکز بیشتری داریم و به دلیل اینکه تمامی سازها به صورت آکوستیک ضبط شده است سختیهای خودش را دارد. نمیتوانم زمان دقیقی برای انتشار اعلام کنم ولی تمام تلاش و برنامههای ما بر این است که تا قبل از سال 93 در بازار منتشر شود. اگر هم موفق به این امر نشویم که انتشار آن به اردیبهشت ماه موکول می شود.

* تغییراتی هم در تیم تولید داشتهاید؟
نوازندههای زیادی با ما همکاری کردهاند که طی چند وقت اخیر چهرههای جدیدی نیز به جمع ما اضافه شدند. همه از بهترینها و نوازندههای بسیار خوب موسیقی هستند و خوشحال هستم که موفق به همکاری با آنها شدهام. از جمله عزیزان حاضر در این آلبوم میتوانم به «پدرام درخشانی»، «رضا تاجبخش»، «یاشار خسروی»، «پاشا هنجنی»، «همایون نصیری»، «شروین مهاجر»، «دارا دارایی»، «آرش پژندمقدم»  «نیما رمضان»، «اشکان آبرون» و... اشاره کنم. قسمت خوانندگی آلبوم را خودم بر عهده دارم و سازهای «عود»، «تار»، «گیتار»، «سهتار» و «ماندولین» و برخی از سازهای کوبه ای را نیز نواختهام.

* چرا فقط از سازهای آکوستیک استفاده کردید و با سمپل موافق نیستید؟ وقت و هزینه و انرژی چند برابری از شما گرفته میشود و شاید بدون سازهای آکوستیک تا الان حداقل دو آلبوم را جمع میکردید.
متاسفانه عدهای از دوستان فقط به انتهای ضبط و اینکه چه زمانی وارد بازار میشود نگاه میکنند. به پروسه ضبط نگاه ویژهای دارم و لذتبخشترین قسمت ماجرا همان تولد یک اثر است که زیبایی ویژهای دارد. بعضی وقتها پس از اتمام ضبط یک قطعه غصه میخورم که به پایان آن کار داریم میرسیم. ضبط کار برای من بسیار جذاب است به همین جهت وقتی که میتوانیم از یک ساز به صورت آکوستیک استفاده کنیم دیگر بهره گرفتن از سمپل بیهوده است. زیرا روح نوازنده در آن اثر وجود دارد و اگر شما هم به تمام آثار برجسته دنیا نگاه کنید متوجه میشوید که فقط درصد کمی از آلبوم سمپل است. ولی در ایران به دلیل آسان شدن مرحله ضبط و کمهزینه بودن آلبوم، بیشتر کارها با سمپل ضبط میشود که معمولاً نتیجه اثر جالب نخواهد بود. البته به ژانر اثر هم مرتبط است، ولی من با این شیوه کار نمیکنم. هرقدر هم پروسه ضبط طول بکشد آنقدر برایم لذتبخش است که به انتهای آن نگاه نمیکنم.

*از ترک «تو خداوند منی» بگویید و اینکه باز هم نسبت به کارهای قبلی شما متفاوت بود. چه نظراتی را تاکنون دریافت کردید؟
«تو خداوند منی» یکی از ترکهای این آلبوم است. یکی از ژانرهایی است که برای اولین بار آن را ضبط میکردم و فضای موسیقی راک در این قطعه شنیده میشود که با سازبندی راک هم اجرا شده و هیچ ساز ایرانی ندارد. انتقاد خاصی را نشنیدم و تمام مسیجهایی که میآمد را به دقت بررسی میکردم و خدا را شکر مخاطبان راضی بودند. با وجود اینکه تجربه اول من در این سبک بود. من یک موزیسین تجربی هستم و دوست دارم به سبکهای مختلف سرک بکشم! یک ژانر بهخصوص را برای کار کردن مدنظر ندارم و در آینده هم سبکهای مختلفی را با آگاهی کار میکنم و نمیخواهم به زور کار یا تلفیقی را انجام بدهم که در آن آگاهی ندارم. هر کاری که میکنم با تفکر و اطلاعات کافی است.

* پس از گفتگویی که تابستان با هم داشتیم، برخی از مخاطبان نسبت به اینکه به صورت جدی وارد عرصه خوانندگی شدهاید مخالف بودند و برخی هم کاملاً این حرکت را تایید کردند. آیا قصد دارید که از نوازندگی فاصله بگیرید؟
اولاً این آلبوم اصلاً خوانندهمحور نیست و موزیک بر خوانندگی ارجح است. لازم نبود که خواننده آنچنانی استفاده کنم، زیرا خودم حس درونی قطعات را بیشتر میشناسم. ضمناً آن موزیکها و ترکها برای صدای خودم ساخته شده و بهتر میتوانم آنها را اجرا کنم و از پس احساساتی که دارند بر بیایم. من خواننده نیستم و ادعایی در این زمینه ندارم و الان که در حال ضبط این مجموعه هستم در تلفیق صدای خودم و موزیک اشکالی نمیبینم. نوازندگی من پابرجا است و بلافاصله پس از این آلبوم یک آلبوم تصویری بیکلام به همراه گروه «افشارستان» ضبط خواهم کرد. یعنی به کارهای بیکلام و نوازندگی من خدشهای وارد نمیشود و دوست دارم تجربه خوانندگی هم داشته باشم. الان بحثی نمیتوانیم داشته باشیم و باید آلبوم منتشر شود و ایرادی از لحاظ خوانندگی و آهنگسازی اگر وجود داشت باید آن موقع نقد شود.

* حرفی مانده؟
در راهی که در موسیقی انتخاب کردهام به ژانرهای مختلف نگاه میکنم و دوست دارم مخاطبان من هم این برداشت را در مورد من داشته باشند. اگر من کاری را انجام میدهم و به سمت سبکی میروم فقط یک علاقه شخصی و تجربه جدید است. تمام تجربیات به کمک من میآیند تا بتوانم رنگ و بوی موسیقی درون خودم را پیدا کنم و جلو بروم.


منبع: 
اختصاصی موسیقی مامیلاد درخشانی: من یک موزیسین تجربی هستم و دوست دارم به سبک های مختلف سرک بکشم!
میلاد درخشانی: من یک موزیسین تجربی هستم و دوست دارم به سبک های مختلف سرک بکشم!


تاریخ انتشار : یکشنبه 10 آذر 1392 - 00:24


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ بهروز حبيب زاده و سيروس كهوري نژاد تقاص دانلود آهنگ تقاص از بهروز حبيب زاده و سيروس كهوري نژاد دانلود آهنگ تقاص با صدای بهروز حبيب زاده و سيروس كهوري نژاد دانلود آهنگ سيروس كهوري نژاد Download New Music Khashayar Jahangiri Ba to Khoobe دانلود آهنگ با تو خوبه دانلود آهنگ با تو خوبه از خشایار جهانگیری دانلود آهنگ با تو خوبه با صدای خشایار جهانگیری دانلود آهنگ خشایار جهانگیری با تو خوبه متن آهنگ با تو خوبه خشایار جهانگیری Download New Music Ramtin Shams Download New Music Ramtin Shams Khoshbakhti دانلود آهنگ خوشبختی از رامتین شمس دانلود آهنگ خوشبختی با صدای رامتین شمس دانلود آهنگ رامتین شمس دانلود آهنگ رامتین شمس خوشبختی متن آهنگ خوشبختی رامتین شمس Download New Music Faramarz Fakhouri Ashegham Man دانلود آهنگ عاشقم من از فرامرز فخوری دانلود آهنگ عاشقم من با صدای فرامرز فخوری دانلود آهنگ فرامرز فخوری عاشقم من متن آهنگ عاشقم من فرامرز فخوری Download New Music Hossein Ghasemifar Shayad دانلود آهنگ حسین قاسمی فر شاید دانلود آهنگ شاید از حسین قاسمی فر دانلود آهنگ شاید با صدای حسین قاسمی فر متن آهنگ شاید حسین قاسمی فر Download New Music Ali Heydari Be To Madyounam دانلود آهنگ به تو مدیونم از علی حیدری دانلود آهنگ به تو مدیونم با صدای علی حیدری دانلود آهنگ علی حیدری به تو مدیونم متن آهنگ به تو مدیونم علی حیدری Download New Music Amin Kiani Download New Music Amin Kiani Eshgh دانلود آهنگ امین کیانی دانلود آهنگ امین کیانی عشق دانلود آهنگ عشق از امین کیانی دانلود آهنگ عشق با صدای امین کیانی Download New Music Puzzle Band Kam Kam دانلود آهنگ پارل باند دانلود آهنگ پارل باند کم کم دانلود آهنگ کم کم از پارل باند دانلود آهنگ کم کم با صدای پارل باند متن آهنگ کم کم پارل باند Download New Music Milad Ahmadian Download New Music Milad Ahmadian & Mohammad Bagheri Bazi Zamaneh Download New Music Mohammad Bagheri دانلود آهنگ بازی زمانه دانلود آهنگ زمانه از میلاد احمدیان و محمد باقری بازی دانلود آهنگ زمانه با صدای میلاد احمدیان و محمد باقری بازی