نوید همدلی

نوید همدلی

موسیقی ما - حمید رضا منبتی: به نظرم تعبیری که «همایون شجریان» در هنگام دریافت جایزه، برای برگزاری نخستین جشن سالانه موسیقی ما به کار برد، توصیف مناسبی است: تبدیل «دور از ذهن» به «حقیقت». حاصل تلاش دوستان و همکاران من در چهار ماه اخیر، در شامگاه 9 تیر به بار نشست و لذتی شیرین در پی‌ داشت. این مراسم پیش از این قرار بود در روز 25اردیبهشت‌ در تالار وحدت برگزار شود که بنا به دلایلی، امکان برگزاری آن میسر نشد. همه آن کوفتگی و خستگی کشنده آن روز -که تا روزها و هفته‌ها ادامه داشت- اینک و در ساعاتی که از برگزاری این مراسم سپری شده، تبدیل به حالی وصف‌ناپذیر شده است. تماس‌های متعدد هنرمندان و میهمانان ما و جملات پرمهرشان، من و دوستانم را سرشار از انرژی و انگیزه‌ای بی‌پایان کرده که ادامه دهیم راهی را که از روز اول با هدف بزرگداشت هنر و هنرمند ایرانی و نگاه یکسان به هنرمندان این عرصه -فارغ از سبک و رشته فعالیت‌شان- پایه‌ریزی کردیم.

این مراسم، اولین تجربه جدی برگزارکنندگان آن در برپایی چنین همایش عظیم و پرستاره‌ای بود و قطعا عاری از اشکالات عدیده نبوده است. اما اتفاقی که تاکنون در تاریخ موسیقی ایران سابقه نداشت، رخ داد و آن گردآوری تمامی بزرگان موسیقی ایران زیر یک سقف بود تا همه بدانیم که- ضمن رعایت شأن همه هنرمندان در جای خود- نباید تفاوت اساسی بین آنها قایل شد و حضور آنها بر روی سن تالار وحدت و تشویق‌های مکرر یکدیگر نشان داد که می‌توان به این مهم دل بست. بی‌شک برگزاری این مراسم بدون حضور و همدلی همه این استادان و بزرگان میسر نبود و البته باید سپاس ویژه داشت از مسوولین دفتر موسیقی و حراست معاونت هنری وزارت ارشاد که- اگرچه گاهی حس می‌شد تمایلی به برگزاری این مراسم ندارند- با بزرگواری، موانع را از سر راه کنار زدند و اجرای این برنامه ممکن شد. در پایان، تشکر فوق‌العاده ویژه از جناب «شاهرخ تویسرکانی» که بدون مشورت و همیاری ایشان، کیفیت این جشن به این حد نبود و البته مجید برزگر کارگردان هنری برنامه که سهم بزرگی در اجرای بی‌نقص برنامه داشت.


منبع: 
شرق
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 تیر 1392 - 01:26


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ محمد مهدي حاميان خالق دوم متن آهنگ خالق دوم محمد مهدي حاميان دانلود آهنگ امیر عظیمی دیوانگی دانلود آهنگ دیوانگی دانلود آهنگ دیوانگی از امیر عظیمی دانلود آهنگ دیوانگی با صدای امیر عظیمی متن آهنگ دیوانگی امیر عظیمی دانلود آهنگ امیر فرجام رومانتیک دانلود آهنگ رومانتیک دانلود آهنگ رومانتیک از امیر فرجام دانلود آهنگ رومانتیک با صدای امیر فرجام متن آهنگ جدید رومانتیک امیر فرجام دانلود آهنگ فرشاد سپهر دانلود آهنگ فرشاد سپهر هم نفس دانلود آهنگ هم نفس از فرشاد سپهر دانلود آهنگ هم نفس با صدای فرشاد سپهر متن آهنگ هم نفس فرشاد سپهر دانلود آهنگ تنهایی از علی موسوی دانلود آهنگ تنهایی با صدای علی موسوی دانلود آهنگ علی موسوی دانلود آهنگ علی موسوی تنهایی متن آهنگ تنهایی علی موسوی دانلود آهنگ افشین امینی دانلود آهنگ افشین امینی دوست معمولی دانلود آهنگ دوست معمولی دانلود آهنگ دوست معمولی از افشین امینی دانلود آهنگ دوست معمولی با صدای افشین امینی متن آهنگ دوست معمولی افشین امینی دانلود آهنگ بابک زرین شرط دانلود آهنگ شرط از بابک زرین دانلود آهنگ شرط با صدای بابک زرین متن آهنگ شرط بابک زرین دانلود آهنگ احسان الدین معین دانلود آهنگ احسان الدین معین تو همونی دانلود آهنگ احسان تو همونی از الدین معین دانلود آهنگ احسان تو همونی با صدای الدین معین دانلود آهنگ تو همونی متن آهنگ تو همونی احسان الدین معین دانلود آهنگ پویا بیاتی یه نفر دانلود آهنگ یه نفر از پویا بیاتی دانلود آهنگ یه نفر با صدای پویا بیاتی متن آهنگ یه نفر پویا بیاتی دانلود آهنگ مجید یحیایی محتاج دانلود آهنگ محتاج دانلود آهنگ محتاج از مجید یحیایی دانلود آهنگ محتاج با صدای مجید یحیایی متن آهنگ جدید محتاج مجید یحیایی دانلود آهنگ اعجاز از محسن کریمی دانلود آهنگ اعجاز با صدای محسن کریمی دانلود آهنگ محسن کریمی