هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران

هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران

موسیقی ما-لی لا رضایی: این اولین بار نیست که هنرمندان حمایت خود را از بیماران جامعه اعلام کردند، بلکه تا بوده همین بوده و آنانی که همیشه حامی بوده‌اند، همچنان حامی مانده‌اند تا سهمی در کمک به قشر آسیب پذیر جامعه داشته باشند.

چهارشنبه شب فرصت مناسبی بود تا هنرمندان نوعدوست و انسان دوست، با گردهمایی در سالن همایش‌های مرکز صدا و سیما گرمابخش محفل صمیمی بیمارانی باشند که دست نیازشان بعداز خدا به سمت کسانی دراز است که از انسانیت تمامی آن را به یاد دارند تا حامی همنوعان خود در تمامی مراحل زندگی باشند.

به همین دلیل به همت خیرین و هنرمندان عرصه سینما و موسیقی، چهارمین همایش بین المللی گرامیداشت روزجهانی بیماریهای نادردرمرکزهمایشهای بین المللی صداوسیمادرتاریخ ۹ اسفندساعت ۵ الی ۲۲ برگزارشد.
این همایش با حضورچهره‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی وسیاسی و اجرای علی ضیا ء برگزارشدکه ازجمله این چهره هادربخش هنری، فرهنگی می‌توان به بهروزصفاریان، حمیدحامی، محمداصفهانی، محسن چاوشی، خشایاراعتمادی، بابک زرین، یاسرداودیان، علیرضاقرائی منش، بهنام صفاریان ودربخش سینمابه حمید فرخ‌نژاد، سید کمال طباطبائی (تهیه کننده)، مهراوه شریفی نیا، اشکان خطیبی، بهنوش بختیاری، ‌پرینازایزدیار، اردلان شجاع کاوه، بهاره رهنما، سعیده عرب، سعیدپیردوست، ملکه رنجبر، سیامک اشعریون، وحید شیخ‌زاده و... اشاره کرد.

در این مراسم ضمن ایراد سخنانی از سوی مسولان و حامیان و حتی بیماران صدای همیشه جاویدان موسیقی ایران زمین در سالن پیچید. حمید حامی به اجرای چندین قطعه پرداخت که از این میان می‌توان به اجرای قطعات ۱ - سفر به آهنگسازی بابک زرین ۲ – دلم گرفت به آهنگسازی زنده یاد بیات ۳ – ماهی دلتنگ با آهنگسازی پرویز مقصدی ۴ – غزل به آهنگسازی ناصر چشم آذر اشاره کرد که با استقبال بی‌نظیری مواجه شد.

گفتنی است سفرای قبلی این بنیاد بهروزصفاریان ومحمدرضا طالقانی (رئیس اسبق فدراسیون کشتی، سرپرست فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای) و سفرای معرفی شده دراین دوره: حمیدفرخ‌نژاد وکامران نجف‌زاده می‌باشند.

روزجهانی بیماران نادردرواقع روزحمایت معنوی ازاین بیماران و اطلاع رسانی بیشتر در خصوص مشکلات و مسائل این بیماران به جامعه است که هنرمندان وظیفه‌شناس گامهایی را در راستای آن برداشتند.
در حاشیه این مراسم برخی از هنرمندانی که حضور داشتند سخنانی را ایراد کردند که در زیر می‌آید:
  بهروز صفاریان سفیر هنری بنیاد بیماری‌های نادر اصولا به جریانهای اینچنینی اعتقاد دارم به همین دلیل برای حمایت از بیماران بیماری‌های نادر پیشقدم شدم و اولین پیشنهادی که به من شد را با کمال میل پذیرفتم. چرا که ضمن تحقیقاتی که نسبت به محیط پیدا کردم و درباره کار‌ها و روند آن‌ها را که دنبال کردم دیدم تاثیرگذار خواهم بود. بنابراین از دوستان موزیسین خود نیز خواستم تا در این امر مهم حضور داشته وهمکاری کنند. بسیاری از این دوستان اعلام همکاری و حضور کردند که از این میان می‌توان به خشایار اعتمادی، محسن چاوشی، علی لهراسبی، بهنام صفاریان، حمید حامی، علیرضا قرایی منش، بابک زرین و... اشاره کرد.

دلیل حضور افراد مختلف در اینجا و در این همایش مشخص است. همه این‌ها دلشان می‌خواهند هرچند قدمی کوچک اما تاثیرگذار باشند و این تنها کاری است که شاید از دستشان بر می‌آید. اگر کسانی هستند که کمک‌های مالی می‌کنند، هنرمندان و چهره‌ها با حضورشان مردم را برای حمایت از این عزیزان جلب می‌کنند. می‌دانیم که این گام‌ها، گامهای کوچکی است اما همین گام‌ها کارآیی خود را خواهند داشت.
  حمید حامی، حامی همیشگی بنیاد بیماریهای نادر قبلا اگر هنرمندی را می‌دیدم که در جریان اموری این چنینی مثل کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و... شرکت می‌کرد، احسای می‌کردم بیشتر به این منظور وارد چنین قضایایی شده که خودی نشان بدهد و از این طریق جایی برای خود باز کند. ابتدا می‌گفتم اینگونه کار‌ها یک جور خودنمایی است چرا باید من در آن‌ها شرکت کنم و خودم را نشان بدهم. ولی در ادامه به این جهان بینی رسیدم که همه جای دنیا مرسوم است که هنرمندان با حضورشان مردم را برای کمک به همنوعان خود تشویق و ترغیب می‌کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتم از این پس هرجا خیریه‌ای هست که منفعت شخصی کسی در آن در نظر گرفته نمی‌شود حتما در آن شرکت کنم. اگر کنسرت خیریه‌ای باشد یا حضور من باعث کمک به قشری که محتاج کمک هستند شود، دریغ نمی‌کنم. با این تصمیم بود که به تیم هنرمندان پیوستم تا با کارهای انسان دوستانه‌ای که انجام می‌دهند سهمی درکمک به آن‌ها داشته باشم. پیوستن به حامیان بیماران نادر کشور را نیز بدون چون و چرا پذیرفتم.

خدا را شکر می‌کنم که در ایران هنرمندان به این سمت و سو رفته‌اند و در امور خیریه شرکت می‌کنند و در این زمینه پیشرو هستند. خیلی از بزرگان را می‌بینیم که حضور دارند و مردم نیازمند را دلگرم این حضور خود می‌کنند، مثل آقای طالقانی که در ورزش صاحب جایگاه بزرگی هستند. امیدوارم من هم به جایی برسم که هر جا خیریه‌ای هست نام حمید حامی نیز به عنوان یکی از حامیان باشد. چرا که حضور ما نه به لحاظ مالی بلکه به لحاظ معنوی می‌تواند بسیار مثر ثمر باشد. از این حضور خرسند و خوشحالم.
  بابک زرین یک ایرانی تمام عیار پی گیریهایی که کردم متوجه شدم این کار، کار انسان دوستانه‌ای است و خود را موظف به حضور دانستم. با شرکت در این محافل قرار نیست اتفاق خاصی برای ما بیافتد. من فکر می‌کنم انسان دوستی و نوع دوستی در خون هر ایرانی است. یک ایرانی برای دوستان و هموطنان خودش حس خوب کمک دارد. ضمن اینکه به آرامش و کمال می‌رسد. من هم به نوبه خودم سعی می‌کنم در چنین مسیرهایی گام بردارم. امیدوارم خداوند کمک کند و اتفاقات خوبی در این راستا برایم بیافتد تا گام‌هایم بی‌تاثیر نباشد. سعی می‌کنم مثمر ثمر باشم. شاید نتوان به لحاظ مالی کمک چندانی بکنم اما اگر حضورم بهانه خوبی برای کار خیر شود، آن را دریغ نخواهم کرد. ما بیشتر می‌توانیم به لحاظ عاطفی و حسی کمک کنیم. از آنجایی که خود را کاملا ایرانی می‌دانم سعی می‌کنم ایرانی بیاندیشم و ایرانی رفتار کنم. امیدوارم موفق شوم.
  علیرضا قرایی منش عضوی از حامیان این بنیاد دلیل حضور اشخاص مختلف در این فضا کاملا مشخص است. همه دوست دارند در این راستا کمک قابل توجهی کنند و این تنها کاری است که از دوستان هنرمند بر می‌آید. هنرمندان با حضور خود در اینگونه مراسم می‌توانند مردم را به کمک رسانی مردم دعوت کنند. گامهای کوچک می‌توانند کمک‌های بزرگ را شکل دهند و به گفته‌ای قطره قطره باید جمع شود و من هم تا جایی که بتوانم و در توان داشته باشم سعی می‌کنم از این کمک‌های کوچک دریغ نکنم. تلاشهای کوچک هستند که می‌توانند به کارهای بزرگ منجر شوند و من خوشحالم که توانسته‌ام در این میان به عنوان عضو کوچکی در خدمت بیمارانی باشم که عضوی از عضوهای روزگار ما هستند و به گفته‌ای چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضو‌ها را نماند قرار!
  یاسر داودیان بانی حمایتهای همیشگی من عاشقانه اینگونه کار‌ها را دوست دارم و کافی است تا بدانم در جایی کار خیری انجام می‌شود که مردم نیازمند ذینفع آن هستند.

امسال چهارمین سال است که این برنامه برگزار می‌شود و من در تمامی این سال‌ها حضور داشتم وخوشبختانه امسال حضور پر رنگتری از هنرمندان را در این مراسم شاهد هستیم و اینگونه که پیش می‌رود هر سال بهتر از سال قبل این همایش برگزار می‌شود.

گفتنی است که حضور این دوستان برای این بیماران موجب دلگرمی است. شاید حضور ما در چنین جایی دلیل مادی نداشته باشد اما همین که دل کسانی را که اتفاقا بیمار نیز هستند به دست می‌آوریم، بسیار پر اهمیت است و امیدوارم خداوند بزرگ این لیاقت را به من بدهد که هر ساله در چنین مراسم‌هایی شرکت کنم و حضورم باعث دلگرمی بیماران باشد.
  بهنام صفاریان؛ مردی برای تمام فصول دوستان، آشنایان و بخصوص بهروز برادرم من را با بنیاد بیماری‌های نادر آشنا کرد. بهروز که سفیر این بنیاد بود و با کلیت جریان آشنایی داشت و من را هم با آن آشنا کرد. طی نشستی که برگزار شد ما از اهداف و شیوه حمایتهای بنیاد آشنا شدیم و تصمیم به حضور گرفتیم. این جریانات صد در صد می‌تواند کمک رسان خوبی برای بیماران و مشکلاتشان باشد.

هنرمندان می‌توانند با حضور گرم خود کمک قابل توجهی در این جریانات کنند چه از نظر تبلیغات و چه از لحاظ هنری و... آن‌ها می‌توانند مانند یک بیلبورد تبلیغاتی به خدمت این سیستم‌ها بیایند.

واقعیتش هنوز درباره اینکه ما بخواهیم برای کمک مالی به این دوستان اقدام کنیم صحبتی نشده اما اگر قرار باشد چنین کاری بکنیم حتما با برگزاری کنسرت‌هایمان این کار را دنبال می‌کنیم و حمایت مالی خود را نیز دنبال می‌کنیم.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ماهنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران
هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


هنرمندان حامیان بنیاد بیمارای نادر ایران


تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1391 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ یامین تجلی دانلود آهنگ یامین تجلی فریاد متن آهنگ فریاد یامین تجلی دانلود آهنگ قلبی که تنها شه دانلود آهنگ قلبی که تنها شه از یاحا کاشانی دانلود آهنگ قلبی که تنها شه با صدای یاحا کاشانی دانلود آهنگ یاحا کاشانی قلبی که تنها شه متن آهنگ قلبی که تنها شه یاحا کاشانی دانلود آهنگ مجید اخشابی نیایش دانلود آهنگ نیایش دانلود آهنگ نیایش از مجید اخشابی دانلود آهنگ نیایش با صدای مجید اخشابی متن آهنگ نیایش مجید اخشابی آهنگ دلم مونده رو دستم از علی عبدالمالکی آهنگ دلم مونده رو دستم با صدای علی عبدالمالکی آهنگ علی عبدالمالکی دلم مونده رو دستم دانلود آهنگ دلم مونده رو دستم متن آهنگ دلم مونده رو دستم علی عبدالمالکی دانلود آهنگ بابک رادمنش نامه پدر دانلود آهنگ نامه پدر دانلود آهنگ نامه پدر از بابک رادمنش دانلود آهنگ نامه پدر با صدای بابک رادمنش متن آهنگ نامه پدر بابک رادمنش دانلود آهنگ احمد ولی زاده دانلود آهنگ احمد ولی زاده ایران من دانلود آهنگ ایران من از احمد ولی زاده دانلود آهنگ ایران من با صدای احمد ولی زاده متن آهنگ ایران من احمد ولی زاده دانلود آهنگ مصطفی یگانه منو ببخش دانلود آهنگ منو ببخش از مصطفی یگانه دانلود آهنگ منو ببخش با صدای مصطفی یگانه متن آهنگ منو ببخش مصطفی یگانه دانلود آهنگ محمدرضا مشیری میخوامت دانلود آهنگ میخوامت از محمدرضا مشیری دانلود آهنگ میخوامت با صدای محمدرضا مشیری متن آهنگ میخوامت محمدرضا مشیری دانلود آهنگ باج دانلود آهنگ باج از کامران تفتی دانلود آهنگ باج با صدای کامران تفتی دانلود آهنگ کامران تفتی باج متن آهنگ باج کامران تفتی دانلود آهنگ فاتح نورایی میرم از این شهر دانلود آهنگ میرم از این شهر دانلود آهنگ میرم از این شهر از فاتح نورایی دانلود آهنگ میرم از این شهر با صدای فاتح نورایی متن آهنگ میرم از این شهر فاتح نورایی دانلود آهنگ خوبه حالم دانلود آهنگ خوبه حالم از علیرضا قرایی منش دانلود آهنگ خوبه حالم با صدای علیرضا قرایی منش دانلود آهنگ علیرضا قرایی منش خوبه حالم