پاشایی: ایده آل ما، صدور یک هفته‌ای مجوز همه آلبوم هاست

پاشایی: ایده آل ما، صدور یک هفته‌ای مجوز همه آلبوم هاست

موسیقی ما – بهمن بابازاده: مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفتگویی اختصاصی با سایت «موسیقی ما»، درباره برخی اخبار و حرف و حدیثهای این روزهای بازار موسیقی کشور، سخن گفت.

«علیرضا پاشایی» ضمن تائید خبر آغاز به کار سامانه اینترنتی دفتر موسیقی وزارت ارشاد که قرار است با این سیستم، روند اعطای مجوز آلبوم های موسیقی (اعم از شعر و موسیقی) الکترونیکی شود، به «موسیقی ما» گفت: «این سامانه قرار است از دوشنبه همین هفته (فردا) به صورت رسمی آغاز به کار نماید.»

پاشایی در ادامه صحبت هایش درباره برخی حرف و حدیث های پیش آمده در رسانه ها مبنی بر اینکه کارکنان دفتر موسیقی وزارت ارشاد فاقد آشنایی کافی و کامل در کار کردن با این سیستم هستند، گفت: «متاسفانه برخی افراد بدون آگاهی و بدون رعایت اخلاق حرفه ای، این صحبت ها را در رسانه ها عنوان کرده اند و بی تقوا هستند. مگر می شود سیستمی سفارش داده شود و نصب شود و بعد خود سفارش دهنده نتواند با آن سیستم کار کند؟ من در همین مدت کوتاه به این بی اخلاقی ها در برخی رسانه ها عادت کرده ام.»

وی همچنین درباره چگونگی روند کاری این سامانه نیز توضیح داد: «کلیه کسانی که تا کنون به صورت حضوری در دفتر موسیقی حاضر می شدند، می بایستی در این سامانه ثبت نام نمایند و پس از ثبت نام یک «گذر واژه» به آنها ارسال می شود. پس از احراز هویت کاربر ثبت نام شده، هر کاربر یک صفحه شخصی را برای خودش خواهد داشت که در آن صفحه تقاضای خود اعم از دریافت مجوز شعر و موسیقی را آپلود می کند. از همان صفحه می تواند درخواست های خود را پیگیری نماید. اگر شعرش اصلاحیه خورده، به او در همین صفحه اطلاع داده خواهد شد. این روند درباره شرکت ها و موسسات نیز به همین صورت خواهد بود. این روند دارای چند حسن است. عدم معطلی ارباب رجوع و آرشیو شدن تمام اسناد و مدارک کاربر در این صفحه از جمله محاسن این سیستم است. دیگر امکان ندارد پرونده یا نامه ای مفقود شود و ارباب رجوع مجبور شود روند اداری اش را مجددا طی نماید. پیگیریهای حضوری کاهش می یابد و تمام پیگیری های اینترنتی در آرشیو صفحه ثبت می شود. این روند باعث می شود که هم سیستم مشروعیت اش را در اذهان عمومی بازیابی کند و هم سرعت کارها و رسیدگی ها بیشتر شود. عدم حضور فیزیکی دوستان هم مقدار زیادی از هزینه های اعتباری و مالی و زمانی را کاهش می دهد.» پاشایی در پاسخ به این سوال که با روی کار آمدن این سیستم، مدت زمان مفیدی که صرف دریافت مجوز آلبوم ها خواهد شد، چقدر پیش بینی شده، گفت :«نهایت سعی ما بر این است که مجوز های آلبوم ها در مدت زمان سه هفته صادر شوند. در بخش استانها که قطعا همین طور است و در بخش تهران نیز نهایت سعی ما بر این است که در کمترین زمان ممکن به این ایده آل برسیم. هر چند ما برای رسیدن به این هدف، پس از آغاز به کار این سامانه، یک ماه را به عنوان مرحله گذار در نظر گرفته ایم. به هر حال باید ایرادات و نقاط ضعف هر سیستمی مشخص شوند تا ما هم بتوانیم با اقدام به موقع به ایده آل های خود دست پیدا کنیم. پس از مشخص شدن ایرادات من نگاه اصلی ام به این است که مجوز شعرها قطعا در مدت زمان یک هفته و مجوز موسیقی هم در همین مدت زمان صادر شود. برای رسیدن به این مهم، باید تلاش کنیم و این ایده آل ذهنی من است.»

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در انتهای صحبت هایش نیز درباره اخبار منتشر شده درباره اخد مجوزهای فعالیت رسمی برای «کاوه آفاق» و «سینا حجازی» گفت: «بله این چهره ها روند اداری بررسی شعرها و موسیقی شان انجام شده و تا جایی که اطلاع دارم، با موفقیت هم بوده. مشکلی برای فعالیت این هنرمندان نیست و دفتر موسیقی در تلاش است با صدور مجوز چهره های صلاحیت دار، بیشتر و بهتر در ایجاد فضای فرهنگی کشور قدم بردارد.»

سایت موسیقی ما در روز‌های آینده گقت‌وگوی مفصل‌تری با مدیر کل دفتر موسیقی انجام خواهد داد تا جزئیات بیشتری از طرح‌های دفتر موسیقی مشخص شود.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تیر 1392 - 03:02


آهنگ های مشابه

آهنگ هفته عشق
آهنگ هفته عشق
بنیامین بهادری

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
Download New Music Pirooz Bashardoost Download New Music Pirooz Bashardoost Janan دانلود آهنگ پیروز بشر دوست دانلود آهنگ پیروز بشر دوست جانان دانلود آهنگ جانان دانلود آهنگ جانان از پیروز بشر دوست دانلود آهنگ جانان با صدای پیروز بشر دوست متن آهنگ جانان پیروز بشر دوست Download New Music Omid Nejadi Download New Music Omid Nejadi Najvaye Del دانلود آهنگ امید نژادی دانلود آهنگ امید نژادی نجوای دل دانلود آهنگ نجوای دل دانلود آهنگ نجوای دل از امید نژادی دانلود آهنگ نجوای دل با صدای امید نژادی متن آهنگ نجوای دل امید نژادی Download New Music Iman Hojjat Adelane Nist دانلود آهنگ ایمان حجت عادلانه نیست دانلود آهنگ عادلانه نیست دانلود آهنگ عادلانه نیست از ایمان حجت دانلود آهنگ عادلانه نیست با صدای ایمان حجت متن آهنگ عادلانه نیست ایمان حجت Download New Music Mehran Abdollahi Download New Music Mehran Abdollahi Cheghadr Aroome دانلود آهنگ چقدر آرومه دانلود آهنگ چقدر آرومه از مهران عبدالهی دانلود آهنگ چقدر آرومه با صدای مهران عبدالهی دانلود آهنگ مهران عبدالهی چقدر آرومه متن آهنگ چقدر آرومه مهران عبدالهی Download New Music Navid Alasvand Download New Music Navid Alasvand Eshghe Italyaei دانلود آهنگ عشق ایتالیایی دانلود آهنگ عشق ایتالیایی از نوید علاسوند دانلود آهنگ عشق ایتالیایی با صدای نوید علاسوند دانلود آهنگ نوید علاسوند عشق ایتالیایی متن آهنگ عشق ایتالیایی نوید علاسوند Download New Music Sasan Salimnejad Download New Music Sasan Salimnejad To Male Mani دانلود آهنگ تو مال منی دانلود آهنگ تو مال منی از ساسان سلیم نژاد دانلود آهنگ تو مال منی با صدای ساسان سلیم نژاد دانلود آهنگ ساسان سلیم نژاد دانلود آهنگ ساسان سلیم نژاد تو مال منی متن آهنگ تو مال منی ساسان سلیم نژاد Download New Music Mostafa Norouzi Download New Music Mostafa Norouzi Naro دانلود آهنگ مصطفی نوروزی دانلود آهنگ مصطفی نوروزی نرو دانلود آهنگ نرو از مصطفی نوروزی دانلود آهنگ نرو با صدای مصطفی نوروزی