پاشایی: ایده آل ما، صدور یک هفته‌ای مجوز همه آلبوم هاست

پاشایی: ایده آل ما، صدور یک هفته‌ای مجوز همه آلبوم هاست

موسیقی ما – بهمن بابازاده: مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفتگویی اختصاصی با سایت «موسیقی ما»، درباره برخی اخبار و حرف و حدیثهای این روزهای بازار موسیقی کشور، سخن گفت.

«علیرضا پاشایی» ضمن تائید خبر آغاز به کار سامانه اینترنتی دفتر موسیقی وزارت ارشاد که قرار است با این سیستم، روند اعطای مجوز آلبوم های موسیقی (اعم از شعر و موسیقی) الکترونیکی شود، به «موسیقی ما» گفت: «این سامانه قرار است از دوشنبه همین هفته (فردا) به صورت رسمی آغاز به کار نماید.»

پاشایی در ادامه صحبت هایش درباره برخی حرف و حدیث های پیش آمده در رسانه ها مبنی بر اینکه کارکنان دفتر موسیقی وزارت ارشاد فاقد آشنایی کافی و کامل در کار کردن با این سیستم هستند، گفت: «متاسفانه برخی افراد بدون آگاهی و بدون رعایت اخلاق حرفه ای، این صحبت ها را در رسانه ها عنوان کرده اند و بی تقوا هستند. مگر می شود سیستمی سفارش داده شود و نصب شود و بعد خود سفارش دهنده نتواند با آن سیستم کار کند؟ من در همین مدت کوتاه به این بی اخلاقی ها در برخی رسانه ها عادت کرده ام.»

وی همچنین درباره چگونگی روند کاری این سامانه نیز توضیح داد: «کلیه کسانی که تا کنون به صورت حضوری در دفتر موسیقی حاضر می شدند، می بایستی در این سامانه ثبت نام نمایند و پس از ثبت نام یک «گذر واژه» به آنها ارسال می شود. پس از احراز هویت کاربر ثبت نام شده، هر کاربر یک صفحه شخصی را برای خودش خواهد داشت که در آن صفحه تقاضای خود اعم از دریافت مجوز شعر و موسیقی را آپلود می کند. از همان صفحه می تواند درخواست های خود را پیگیری نماید. اگر شعرش اصلاحیه خورده، به او در همین صفحه اطلاع داده خواهد شد. این روند درباره شرکت ها و موسسات نیز به همین صورت خواهد بود. این روند دارای چند حسن است. عدم معطلی ارباب رجوع و آرشیو شدن تمام اسناد و مدارک کاربر در این صفحه از جمله محاسن این سیستم است. دیگر امکان ندارد پرونده یا نامه ای مفقود شود و ارباب رجوع مجبور شود روند اداری اش را مجددا طی نماید. پیگیریهای حضوری کاهش می یابد و تمام پیگیری های اینترنتی در آرشیو صفحه ثبت می شود. این روند باعث می شود که هم سیستم مشروعیت اش را در اذهان عمومی بازیابی کند و هم سرعت کارها و رسیدگی ها بیشتر شود. عدم حضور فیزیکی دوستان هم مقدار زیادی از هزینه های اعتباری و مالی و زمانی را کاهش می دهد.» پاشایی در پاسخ به این سوال که با روی کار آمدن این سیستم، مدت زمان مفیدی که صرف دریافت مجوز آلبوم ها خواهد شد، چقدر پیش بینی شده، گفت :«نهایت سعی ما بر این است که مجوز های آلبوم ها در مدت زمان سه هفته صادر شوند. در بخش استانها که قطعا همین طور است و در بخش تهران نیز نهایت سعی ما بر این است که در کمترین زمان ممکن به این ایده آل برسیم. هر چند ما برای رسیدن به این هدف، پس از آغاز به کار این سامانه، یک ماه را به عنوان مرحله گذار در نظر گرفته ایم. به هر حال باید ایرادات و نقاط ضعف هر سیستمی مشخص شوند تا ما هم بتوانیم با اقدام به موقع به ایده آل های خود دست پیدا کنیم. پس از مشخص شدن ایرادات من نگاه اصلی ام به این است که مجوز شعرها قطعا در مدت زمان یک هفته و مجوز موسیقی هم در همین مدت زمان صادر شود. برای رسیدن به این مهم، باید تلاش کنیم و این ایده آل ذهنی من است.»

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در انتهای صحبت هایش نیز درباره اخبار منتشر شده درباره اخد مجوزهای فعالیت رسمی برای «کاوه آفاق» و «سینا حجازی» گفت: «بله این چهره ها روند اداری بررسی شعرها و موسیقی شان انجام شده و تا جایی که اطلاع دارم، با موفقیت هم بوده. مشکلی برای فعالیت این هنرمندان نیست و دفتر موسیقی در تلاش است با صدور مجوز چهره های صلاحیت دار، بیشتر و بهتر در ایجاد فضای فرهنگی کشور قدم بردارد.»

سایت موسیقی ما در روز‌های آینده گقت‌وگوی مفصل‌تری با مدیر کل دفتر موسیقی انجام خواهد داد تا جزئیات بیشتری از طرح‌های دفتر موسیقی مشخص شود.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تیر 1392 - 03:02


آهنگ های مشابه

آهنگ هفته عشق
آهنگ هفته عشق
بنیامین بهادری

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود دکلمه به لیمو با صدای مهتاب احمدی دانلود دکلمه مهتاب احمدی دانلود دکلمه مهتاب احمدی به لیمو Download New Music Alireza Mehrkam Download New Music Alireza Mehrkam Ye Sigari دانلود آهنگ سیگاری دانلود آهنگ سیگاری از علیرضا مهرکام دانلود آهنگ سیگاری با صدای علیرضا مهرکام دانلود آهنگ علیرضا مهرکام دانلود آهنگ علیرضا مهرکام سیگاری Download New Music Masuod Atashin Download New Music Masuod Atashin Eshghe Shik دانلود آهنگ عشق شیک دانلود آهنگ عشق شیک از مسعود آتشین دانلود آهنگ عشق شیک با صدای مسعود آتشین دانلود آهنگ مسعود آتشین عشق شیک متن آهنگ عشق شیک مسعود آتشین Download New Music Amir OFF Download New Music Pitley Download New Music Pitley Hey Hey دانلود آهنگ امیرآف دانلود آهنگ امیرآف و پیتلی هی هی دانلود آهنگ پیتلی دانلود آهنگ هی هی دانلود آهنگ هی هی از امیرآف و پیتلی دانلود آهنگ هی هی با صدای امیرآف و پیتلی Download New Music Nima Golzari Asemooni دانلود آهنگ آسمونی از نیما گلزاری دانلود آهنگ آسمونی با صدای نیما گلزاری دانلود آهنگ نیما گلزاری آسمونی Download New Music Amir Raad Download New Music Amir Raad Labe Darya دانلود آهنگ امیر راد لب دریا دانلود آهنگ لب دریا دانلود آهنگ لب دریا از امیر راد دانلود آهنگ لب دریا با صدای امیر راد Download New Music Meisam Sedighi Download New Music Meisam Sedighi Del Too Delam Nist دانلود آهنگ دل تو دلم نیست دانلود آهنگ دل تو دلم نیست از میثم صدیقی دانلود آهنگ دل تو دلم نیست با صدای میثم صدیقی دانلود آهنگ میثم صدیقی دل تو دلم نیست متن آهنگ دل تو دلم نیست میثم صدیقی Download New Music Mohamad Bibak Ki Fekr Mikard دانلود آهنگ کی فکر میکرد دانلود آهنگ کی فکر میکرد از محمد بیباک دانلود آهنگ کی فکر میکرد با صدای محمد بیباک دانلود آهنگ محمد بیباک کی فکر میکرد متن آهنگ کی فکر میکرد محمد بیباک Download New Music Armin Nosrati Bala