پاشایی: ایده آل ما، صدور یک هفته‌ای مجوز همه آلبوم هاست

پاشایی: ایده آل ما، صدور یک هفته‌ای مجوز همه آلبوم هاست

موسیقی ما – بهمن بابازاده: مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفتگویی اختصاصی با سایت «موسیقی ما»، درباره برخی اخبار و حرف و حدیثهای این روزهای بازار موسیقی کشور، سخن گفت.

«علیرضا پاشایی» ضمن تائید خبر آغاز به کار سامانه اینترنتی دفتر موسیقی وزارت ارشاد که قرار است با این سیستم، روند اعطای مجوز آلبوم های موسیقی (اعم از شعر و موسیقی) الکترونیکی شود، به «موسیقی ما» گفت: «این سامانه قرار است از دوشنبه همین هفته (فردا) به صورت رسمی آغاز به کار نماید.»

پاشایی در ادامه صحبت هایش درباره برخی حرف و حدیث های پیش آمده در رسانه ها مبنی بر اینکه کارکنان دفتر موسیقی وزارت ارشاد فاقد آشنایی کافی و کامل در کار کردن با این سیستم هستند، گفت: «متاسفانه برخی افراد بدون آگاهی و بدون رعایت اخلاق حرفه ای، این صحبت ها را در رسانه ها عنوان کرده اند و بی تقوا هستند. مگر می شود سیستمی سفارش داده شود و نصب شود و بعد خود سفارش دهنده نتواند با آن سیستم کار کند؟ من در همین مدت کوتاه به این بی اخلاقی ها در برخی رسانه ها عادت کرده ام.»

وی همچنین درباره چگونگی روند کاری این سامانه نیز توضیح داد: «کلیه کسانی که تا کنون به صورت حضوری در دفتر موسیقی حاضر می شدند، می بایستی در این سامانه ثبت نام نمایند و پس از ثبت نام یک «گذر واژه» به آنها ارسال می شود. پس از احراز هویت کاربر ثبت نام شده، هر کاربر یک صفحه شخصی را برای خودش خواهد داشت که در آن صفحه تقاضای خود اعم از دریافت مجوز شعر و موسیقی را آپلود می کند. از همان صفحه می تواند درخواست های خود را پیگیری نماید. اگر شعرش اصلاحیه خورده، به او در همین صفحه اطلاع داده خواهد شد. این روند درباره شرکت ها و موسسات نیز به همین صورت خواهد بود. این روند دارای چند حسن است. عدم معطلی ارباب رجوع و آرشیو شدن تمام اسناد و مدارک کاربر در این صفحه از جمله محاسن این سیستم است. دیگر امکان ندارد پرونده یا نامه ای مفقود شود و ارباب رجوع مجبور شود روند اداری اش را مجددا طی نماید. پیگیریهای حضوری کاهش می یابد و تمام پیگیری های اینترنتی در آرشیو صفحه ثبت می شود. این روند باعث می شود که هم سیستم مشروعیت اش را در اذهان عمومی بازیابی کند و هم سرعت کارها و رسیدگی ها بیشتر شود. عدم حضور فیزیکی دوستان هم مقدار زیادی از هزینه های اعتباری و مالی و زمانی را کاهش می دهد.» پاشایی در پاسخ به این سوال که با روی کار آمدن این سیستم، مدت زمان مفیدی که صرف دریافت مجوز آلبوم ها خواهد شد، چقدر پیش بینی شده، گفت :«نهایت سعی ما بر این است که مجوز های آلبوم ها در مدت زمان سه هفته صادر شوند. در بخش استانها که قطعا همین طور است و در بخش تهران نیز نهایت سعی ما بر این است که در کمترین زمان ممکن به این ایده آل برسیم. هر چند ما برای رسیدن به این هدف، پس از آغاز به کار این سامانه، یک ماه را به عنوان مرحله گذار در نظر گرفته ایم. به هر حال باید ایرادات و نقاط ضعف هر سیستمی مشخص شوند تا ما هم بتوانیم با اقدام به موقع به ایده آل های خود دست پیدا کنیم. پس از مشخص شدن ایرادات من نگاه اصلی ام به این است که مجوز شعرها قطعا در مدت زمان یک هفته و مجوز موسیقی هم در همین مدت زمان صادر شود. برای رسیدن به این مهم، باید تلاش کنیم و این ایده آل ذهنی من است.»

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در انتهای صحبت هایش نیز درباره اخبار منتشر شده درباره اخد مجوزهای فعالیت رسمی برای «کاوه آفاق» و «سینا حجازی» گفت: «بله این چهره ها روند اداری بررسی شعرها و موسیقی شان انجام شده و تا جایی که اطلاع دارم، با موفقیت هم بوده. مشکلی برای فعالیت این هنرمندان نیست و دفتر موسیقی در تلاش است با صدور مجوز چهره های صلاحیت دار، بیشتر و بهتر در ایجاد فضای فرهنگی کشور قدم بردارد.»

سایت موسیقی ما در روز‌های آینده گقت‌وگوی مفصل‌تری با مدیر کل دفتر موسیقی انجام خواهد داد تا جزئیات بیشتری از طرح‌های دفتر موسیقی مشخص شود.


منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تیر 1392 - 03:02


آهنگ های مشابه

آهنگ هفته عشق
آهنگ هفته عشق
بنیامین بهادری

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ جدید دلخوشم به چی با صدای علیرضا طلیسچی دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی دلخوشم به چی دانلود آهنگ دلخوشم به چی متن آهنگ جدید دلخوشم به چی علیرضا طلیسچی دانلود آهنگ جدید حسین توکلی خاطره ها دانلود آهنگ جدید خاطره ها از حسین توکلی دانلود آهنگ خاطره ها متن آهنگ جدید خاطره ها حسین توکلی دانلود آهنگ جدید امین فیاض نمیتونی دانلود آهنگ جدید نمیتونی از امین فیاض دانلود آهنگ نمیتونی متن آهنگ جدید نمیتونی امین فیاض دانلود آهنگ جدید حمید عسکری روانی دانلود آهنگ جدید روانی از حمید عسکری دانلود آهنگ روانی متن آهنگ جدید روانی حمید عسکری دانلود آهنگ جدید علی زحمتکش منو ببخش دانلود آهنگ جدید منو ببخش از علی زحمتکش دانلود آهنگ علی زحمتکش متن آهنگ جدید منو ببخش علی زحمتکش دانلود آهنگ جدید روزبه نعمت الهی زود برمیگردم دانلود آهنگ جدید زود برمیگردم از روزبه نعمت الهی دانلود آهنگ زود برمیگردم متن آهنگ جدید زود برمیگردم روزبه نعمت الهی دانلود آهنگ جدید خیالت تخت از علیرضا روزگار دانلود آهنگ جدید علیرضا روزگار خیالت تخت دانلود آهنگ خیالت تخت متن آهنگ جدید خیالت تخت علیرضا روزگار دانلود آهنگ جانه یار دانلود آهنگ جدید ایمان فلاح جانه یار دانلود آهنگ جدید جانه یار از ایمان فلاح دانلود آهنگ جدید جانه یار با صدای ایمان فلاح متن آهنگ جدید جانه یار ایمان فلاح دانلود آهنگ جدید سال خوب از محمد زارع دانلود آهنگ جدید سال خوب با صدای محمد زارع دانلود آهنگ جدید محمد زارع سال خوب دانلود آهنگ سال خوب متن آهنگ جدید سال خوب محمد زارع دانلود آهنگ جدید صاحب جمعه های من از یزدان دانلود آهنگ جدید صاحب جمعه های من با صدای یزدان دانلود آهنگ جدید یزدان صاحب جمعه های من دانلود آهنگ صاحب جمعه های من دانلود آهنگ یزدان متن آهنگ جدید صاحب جمعه های من یزدان دانلود آهنگ جدید محمد رشیدیان میخوام با نگات دانلود آهنگ جدید میخوام با نگات از محمد رشیدیان دانلود آهنگ جدید میخوام با نگات با صدای محمد رشیدیان دانلود آهنگ میخوام با نگات دانلود تیتراژ برنامه حلول ماه ربیع الاول متن آهنگ جدید میخوام با نگات محمد رشیدیان