پیروز ارجمند: سیستم خرید آثار موسیقی از طریق کارت‌های بانکی به زودی راه‌اندازی می‌شود

پیروز ارجمند: سیستم خرید آثار موسیقی از طریق کارت‌های بانکی به زودی راه‌اندازی می‌شود

موسیقی ما – نشست صمیمانه دکتر «پیروز ارجمند»، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با خوانندگان موسیقی پاپ برگزار شد.

در این جلسه که حدودا سه ساعت به طول انجامید چهره هایی نظیر «سعید شهروز»، «بهنام صفاریان»، «مانی رهنما»، «کیارش حسن زاده»، «روزبه نعمت اللهی»، «حمید عسکری»، «شهاب رمضان»، «علی اصحابی»، «امیر تاجیک»، «بهنام صفوی»، «مهدی مدرس» و «ایلیا منفرد» حضور داشتند.

پیروز ارجمند نخست از سوابق هنری خود و فعالیت های موسیقایی که در گذشته داشته است سخن گفت. او معضلات و مشکلات خودش که در گذشته و در کسوت یک موزیسین با آنها مواجه بوده است را مطرح کرد ، شرح مختصری از پژوهشها و تحقیقاتی که پیرامون آسیب شناسی و معضلات حوزه موسیقی داشته است را نیز بیان کرد. پس از صحبت های «ابوالفضل صادقی نژاد» ، مسئول واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی ، خواننده ها یک به یک نظرات و مباحثی را مطرح کردند. در این جلسه اغلب صحبت های خواننده ها به نوعی درددل اهالی این حوزه بود. یکی از مهم ترین درخواست ها به شورای شعر و شورای موسیقی پاپ مربوط می شد که در آن برخورد سلیقه ای نباید صورت گیرد.

مبحث دیگر در مورد طول کشیدن پروسه نامه نگاری های بین دفتر موسیقی و حراست ارشاد بود. دکتر ارجمند در بخشی از صحبت هایش پیرامون این مسائل گفت: «فعالیت های شوراهای شعر و موسیقی به سمت تخصصی خواهد رفت تا نگاه به آثار و ایراداتی که از آنها گرفته می شود فنی تر باشد.» همچنین او وعده تسریع نامه نگاری های بین حراست و دفتر موسیقی را هم داد. مسئول واحد نظارت و ارزشیابی در ادامه افزود: «آقای ارجمند به بنده حق امضا داده اند تا کارهای هنرمندان سریع تر انجام گیرد و نامه ها به روز امضا شوند.» دغدغه دیگر خواننده های حاضر که همگی نسبت به آن گلایه شدید داشتند در حوزه کنسرت های شهرستانها بود. آنها اعلام کردند هر کسی به خود اجازه می دهد با هر نظر و سلیقه ای و هر ارگانی ، کنسرت ها را لغو کنند. در ادامه عنوان شد که مجوز کنسرت از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد صادر می شود ولی در دقیقه نود به دلایل معلوم و نا معلوم برنامه لغو می شود که این مساله به ساختار موسیقی پاپ لطمات زیادی وارد می کند. ارجمند پس از این موضوع نیز قول های مساعدی را به اهالی پاپ داد تا موانع برگزاری کنسرت های شهرستان ها برطرف شود. مدیر کل دفتر موسیقی روی بار کیفی آثار موسیقایی تاکید زیادی داشت. او اعلام کرد که به زودی کارشناسانی در بخش هایی نظیر صدا و گرافیک فعالیت خود را در این مجموعه آغاز خواهند کرد. وی هدف از این امر را بهبود کیفیت صدای آثار و طراحی های آلبوم ها عنوان کرد. علاوه بر این ، سایر کارشناسان در سطوح دیگری نیز به بررسی فنی و دقیق آثار خواهند پرداخت.

وی همچنین گفت که از این پس من نیز به شخصه بر روی سطح کیفی آلبوم ها نظارت می کنم و مسائل فنی را عنوان خواهم کرد تا یک موسیقی خوب ارائه شود. او گفت که از این پس سخت گیری ها بیشتر خواهد شد که هدف اصلی برای ارتقای کیفیت آثار خواهد بود ، زیرا آثار و تولیدات موسیقی در حکم حق الناس است زیرا همه تلاش اهالی این حوزه برای مردم است. یکی دیگر از مباحث خواننده ها که بر روی آن اتفاق نظر داشتند این بود که کارشناسی شدن خوانندگان حرفه ای که سابقه زیادی دارند و آثار متعددی را منتشر کرده اند منطقی نیست. ولی قطعا فعالیت ها و آثار چهره های جوان تر و تازه وارد باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. این نظر در بحث برگزاری کنسرت و صدور مجوزهای مربوطه نیز طرح شد.

پیروز ارجمند در زمینه صدور مجوزها خبر از راه اندازی یک سامانه الکترونیکی داد. همچنین اعلام کرد که اگر شخصی برای کنسرتی مجوز گرفت و شماره پرونده داشت نباید دیگر برای سایر برنامه ها مجددا همان مجوزها را دریافت کند. همچنین اعلام کرد که اگر شخصی برای کنسرتی مجوز گرفت و شماره پرونده داشت نباید دیگر لازم باشد که برای سایر برنامه مجددا همان مجوزها را دریافت کند. وی در ادامه از امتیاز مثبتی برای شرکت هایی خبر داد که سابقه تولید و پخش آلبوم ها و آثار خوب را دارند. بدین صورت که این شرکت ها اگر کارهای با کیفیت و بدون حاشیه ای تولید کرده باشد دیگر نیازی نخواهد داشت که برای انتشار آلبوم هایش از ارشاد مجوز بگیرد و خودش می تواند این کار را انجام بدهد. روند فوق برای این شرکت ها تا زمانی خواهد بود که شکایتی داشته باشند یا اثر غیر استانداردی را تولید کنند. او در ادامه اعلام کرد که به زودی بخش عمده فعالیت های شورای شعر و ترانه الکترونیکی خواهد شد. یعنی ارائه اشعار در قالب یک فایل خواهد بود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. سایر مجوزها نیز هم در قالب چنین سامانه هایی صادر خواهد شد.

دکتر ارجمند از یک اتفاق جدید هم برای نخستین بار سخن به میان آورد. او اعلام کرد تعداد 2700 دستگاه که فعلا با نام «باکس» از آنها یاد می شود به زودی وارد کشور خواهد شد و طراحی آنها کاملا سفارشی و مخصوص ایران است. مردم از طریق این دستگاه ها که در اماکن فرهنگی و هنری قرار خواهد گرفت می توانند توسط کارت بانکی نسبت به خرید آثار موسیقایی اقدام کنند. به این ترتیب که اثر مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و دستگاه فایل صوتی آن اثر را به مخاطب ارائه می کند. هزینه های عاید از فروش آثار موسیقایی توسط این دستگاه ها به حساب خواننده ها واریز خواهد شد. مدیر کل دفتر موسیقی در توضیح دلیل برگزاری این جلسه به برنامه های آینده خود اشاره کرد. او اعلام کرد که قصد داشته نظر اهالی موسیقی را بداند و سپس با سایر مسئولین پیرامون موضوع موسیقی جلساتی را داشته باشد. وی همچنین اعلام کرد که این قبیل جلسات در آینده نیز برگزار خواهد شد و هر کدام از خواننده ها می توانند مشکلات و مسائل خود را مستقیما با وی در میان بگذارند.

گفتنی ست روز سه شنبه هشتم بهمن نیز حدودا چهل نفر از تهیه کنندگان و مدیران شرکت های حوزه موسیقی در دیدار جداگانه ای که بیش از چهار ساعت به طول انجامید با «پیروز ارجمند» دیدار داشتند که گزارش مشروح به زودی در «موسیقی ما» منتشر خواهد شد.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری

نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی
نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 بهمن 1392 - 01:50


آهنگ های مشابه

آهنگ کاری به کارت ندارم
آهنگ کاری به کارت ندارم
محمدرضا شعبان زاده
آهنگ به همین زودی
آهنگ به همین زودی
سیروان خسروی
آهنگ موسیقی تو
آهنگ موسیقی تو
محمد حسام
آهنگ مرکز
آهنگ مرکز
سامی یوسف
آهنگ یکی هست
آهنگ یکی هست
مرتضی پاشایی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ گرشا رضایی دانلود تیتراژ سریال دولت مخفی دانلود تیتراژ میانی سریال دولت مخفی دانلود آهنگ بگو کجایی متن آهنگ جدید بگو کجایی رضا صادقی دانلود موزیک ویدیو کلاشینکف دانلود آهنگ بسوزه عاشقی متن آهنگ جدید بسوزه عاشقی یوسف زمانی دانلود آهنگ ستاره جون متن آهنگ جدید ستاره جون علیرضا قرایی منش دانلود آهنگ سردترین نقطه متن آهنگ جدید سردترین نقطه ایمان ابراهیمی دانلود آهنگ سیل متن آهنگ جدید سیل کیارش حسن زاده دانلود آهنگ The Ways دانلود آهنگ آسمون آذر متن آهنگ جدید آسمون آذر The Ways دانلود آهنگ تو حالت بهتره دانلود آهنگ شایان اشراقی متن آهنگ جدید تو حالت بهتره روزبه نعمت الهی دانلود آهنگ حال سهراب متن آهنگ جدید حال سهراب سعید مدرس دانلود آهنگ شاهین جمشید پور دانلود آهنگ فریبرز خاتمی دانلود آهنگ کوچه ستاره ها متن آهنگ جدید کوچه ستاره ها شاهین جمشید دانلود آهنگ بهار آیین دانلود آهنگ جدید بهار آیین از مجید اخشابی دانلود آهنگ جدید مجید اخشابی بهار آیین متن آهنگ جدید بهار آیین مجید اخشابی دانلود آهنگ کوچه های زمستون متن متن آهنگ جدید کوچه های زمستون مهدی مقدم دانلود آهنگ چند متر مکعب عشق متن آهنگ جدید چند متر مکعب عشق بنیامین بهادری دانلود موزیک ویدیو عطر بهشت دانلود آهنگ جدید اگه میدونستی از حامد شمس دانلود آهنگ جدید حامد شمس اگه میدونستی متن آهنگ جدید اگه میدونستی حامد شمس دانلود آهنگ جدید خیال کن که غزالم از محمد اصفهانی دانلود آهنگ جدید محمد اصفهانی خیال کن که غزالم دانلود آهنگ خیال کن که غزالم متن آهنگ جدید خیال کن که غزالم محمد اصفهانی دانلود آهنگ جدید رضا یزدانی سیگار پشت سیگار دانلود آهنگ جدید سیگار پشت سیگار از رضا یزدانی دانلود آهنگ سیگار پشت سیگار متن آهنگ جدید سیگار پشت سیگار رضا یزدانی دانلود آهنگ جدید پویا بیاتی عطر بهشت دانلود آهنگ جدید عطر بهشت از پویا بیاتی دانلود آهنگ عطر بهشت متن آهنگ جدید عطر بهشت پویا بیاتی