پیروز ارجمند: سیستم خرید آثار موسیقی از طریق کارت‌های بانکی به زودی راه‌اندازی می‌شود

پیروز ارجمند: سیستم خرید آثار موسیقی از طریق کارت‌های بانکی به زودی راه‌اندازی می‌شود

موسیقی ما – نشست صمیمانه دکتر «پیروز ارجمند»، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با خوانندگان موسیقی پاپ برگزار شد.

در این جلسه که حدودا سه ساعت به طول انجامید چهره هایی نظیر «سعید شهروز»، «بهنام صفاریان»، «مانی رهنما»، «کیارش حسن زاده»، «روزبه نعمت اللهی»، «حمید عسکری»، «شهاب رمضان»، «علی اصحابی»، «امیر تاجیک»، «بهنام صفوی»، «مهدی مدرس» و «ایلیا منفرد» حضور داشتند.

پیروز ارجمند نخست از سوابق هنری خود و فعالیت های موسیقایی که در گذشته داشته است سخن گفت. او معضلات و مشکلات خودش که در گذشته و در کسوت یک موزیسین با آنها مواجه بوده است را مطرح کرد ، شرح مختصری از پژوهشها و تحقیقاتی که پیرامون آسیب شناسی و معضلات حوزه موسیقی داشته است را نیز بیان کرد. پس از صحبت های «ابوالفضل صادقی نژاد» ، مسئول واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی ، خواننده ها یک به یک نظرات و مباحثی را مطرح کردند. در این جلسه اغلب صحبت های خواننده ها به نوعی درددل اهالی این حوزه بود. یکی از مهم ترین درخواست ها به شورای شعر و شورای موسیقی پاپ مربوط می شد که در آن برخورد سلیقه ای نباید صورت گیرد.

مبحث دیگر در مورد طول کشیدن پروسه نامه نگاری های بین دفتر موسیقی و حراست ارشاد بود. دکتر ارجمند در بخشی از صحبت هایش پیرامون این مسائل گفت: «فعالیت های شوراهای شعر و موسیقی به سمت تخصصی خواهد رفت تا نگاه به آثار و ایراداتی که از آنها گرفته می شود فنی تر باشد.» همچنین او وعده تسریع نامه نگاری های بین حراست و دفتر موسیقی را هم داد. مسئول واحد نظارت و ارزشیابی در ادامه افزود: «آقای ارجمند به بنده حق امضا داده اند تا کارهای هنرمندان سریع تر انجام گیرد و نامه ها به روز امضا شوند.» دغدغه دیگر خواننده های حاضر که همگی نسبت به آن گلایه شدید داشتند در حوزه کنسرت های شهرستانها بود. آنها اعلام کردند هر کسی به خود اجازه می دهد با هر نظر و سلیقه ای و هر ارگانی ، کنسرت ها را لغو کنند. در ادامه عنوان شد که مجوز کنسرت از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد صادر می شود ولی در دقیقه نود به دلایل معلوم و نا معلوم برنامه لغو می شود که این مساله به ساختار موسیقی پاپ لطمات زیادی وارد می کند. ارجمند پس از این موضوع نیز قول های مساعدی را به اهالی پاپ داد تا موانع برگزاری کنسرت های شهرستان ها برطرف شود. مدیر کل دفتر موسیقی روی بار کیفی آثار موسیقایی تاکید زیادی داشت. او اعلام کرد که به زودی کارشناسانی در بخش هایی نظیر صدا و گرافیک فعالیت خود را در این مجموعه آغاز خواهند کرد. وی هدف از این امر را بهبود کیفیت صدای آثار و طراحی های آلبوم ها عنوان کرد. علاوه بر این ، سایر کارشناسان در سطوح دیگری نیز به بررسی فنی و دقیق آثار خواهند پرداخت.

وی همچنین گفت که از این پس من نیز به شخصه بر روی سطح کیفی آلبوم ها نظارت می کنم و مسائل فنی را عنوان خواهم کرد تا یک موسیقی خوب ارائه شود. او گفت که از این پس سخت گیری ها بیشتر خواهد شد که هدف اصلی برای ارتقای کیفیت آثار خواهد بود ، زیرا آثار و تولیدات موسیقی در حکم حق الناس است زیرا همه تلاش اهالی این حوزه برای مردم است. یکی دیگر از مباحث خواننده ها که بر روی آن اتفاق نظر داشتند این بود که کارشناسی شدن خوانندگان حرفه ای که سابقه زیادی دارند و آثار متعددی را منتشر کرده اند منطقی نیست. ولی قطعا فعالیت ها و آثار چهره های جوان تر و تازه وارد باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. این نظر در بحث برگزاری کنسرت و صدور مجوزهای مربوطه نیز طرح شد.

پیروز ارجمند در زمینه صدور مجوزها خبر از راه اندازی یک سامانه الکترونیکی داد. همچنین اعلام کرد که اگر شخصی برای کنسرتی مجوز گرفت و شماره پرونده داشت نباید دیگر برای سایر برنامه ها مجددا همان مجوزها را دریافت کند. همچنین اعلام کرد که اگر شخصی برای کنسرتی مجوز گرفت و شماره پرونده داشت نباید دیگر لازم باشد که برای سایر برنامه مجددا همان مجوزها را دریافت کند. وی در ادامه از امتیاز مثبتی برای شرکت هایی خبر داد که سابقه تولید و پخش آلبوم ها و آثار خوب را دارند. بدین صورت که این شرکت ها اگر کارهای با کیفیت و بدون حاشیه ای تولید کرده باشد دیگر نیازی نخواهد داشت که برای انتشار آلبوم هایش از ارشاد مجوز بگیرد و خودش می تواند این کار را انجام بدهد. روند فوق برای این شرکت ها تا زمانی خواهد بود که شکایتی داشته باشند یا اثر غیر استانداردی را تولید کنند. او در ادامه اعلام کرد که به زودی بخش عمده فعالیت های شورای شعر و ترانه الکترونیکی خواهد شد. یعنی ارائه اشعار در قالب یک فایل خواهد بود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. سایر مجوزها نیز هم در قالب چنین سامانه هایی صادر خواهد شد.

دکتر ارجمند از یک اتفاق جدید هم برای نخستین بار سخن به میان آورد. او اعلام کرد تعداد 2700 دستگاه که فعلا با نام «باکس» از آنها یاد می شود به زودی وارد کشور خواهد شد و طراحی آنها کاملا سفارشی و مخصوص ایران است. مردم از طریق این دستگاه ها که در اماکن فرهنگی و هنری قرار خواهد گرفت می توانند توسط کارت بانکی نسبت به خرید آثار موسیقایی اقدام کنند. به این ترتیب که اثر مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و دستگاه فایل صوتی آن اثر را به مخاطب ارائه می کند. هزینه های عاید از فروش آثار موسیقایی توسط این دستگاه ها به حساب خواننده ها واریز خواهد شد. مدیر کل دفتر موسیقی در توضیح دلیل برگزاری این جلسه به برنامه های آینده خود اشاره کرد. او اعلام کرد که قصد داشته نظر اهالی موسیقی را بداند و سپس با سایر مسئولین پیرامون موضوع موسیقی جلساتی را داشته باشد. وی همچنین اعلام کرد که این قبیل جلسات در آینده نیز برگزار خواهد شد و هر کدام از خواننده ها می توانند مشکلات و مسائل خود را مستقیما با وی در میان بگذارند.

گفتنی ست روز سه شنبه هشتم بهمن نیز حدودا چهل نفر از تهیه کنندگان و مدیران شرکت های حوزه موسیقی در دیدار جداگانه ای که بیش از چهار ساعت به طول انجامید با «پیروز ارجمند» دیدار داشتند که گزارش مشروح به زودی در «موسیقی ما» منتشر خواهد شد.


منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما


نویسنده: وحید لشکری

نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی
نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


نشست خواننده‌های پاپ با مدیر کل دفتر موسیقی


تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 بهمن 1392 - 01:50


آهنگ های مشابه

آهنگ کاری به کارت ندارم
آهنگ کاری به کارت ندارم
محمدرضا شعبان زاده
آهنگ به همین زودی
آهنگ به همین زودی
سیروان خسروی
آهنگ موسیقی تو
آهنگ موسیقی تو
محمد حسام
آهنگ مرکز
آهنگ مرکز
سامی یوسف
آهنگ یکی هست
آهنگ یکی هست
مرتضی پاشایی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ آغوش با صدای افشین ظفریان دانلود آهنگ افشین ظفریان دانلود آهنگ افشین ظفریان آغوش متن آهنگ آغوش افشین ظفریان دانلود آهنگ امیر جاهد بی قرار دانلود آهنگ بی قرار از امیر جاهد دانلود آهنگ بی قرار با صدای امیر جاهد متن آهنگ بی قرار امیر جاهد دانلود آهنگ بهتاش نیکراه دانلود آهنگ بهتاش نیکراه فریاد یک درد عمیق دانلود آهنگ فریاد یک درد عمیق دانلود آهنگ فریاد یک درد عمیق از بهتاش نیکراه دانلود آهنگ فریاد یک درد عمیق با صدای بهتاش نیکراه متن آهنگ فریاد یک درد عمیق بهتاش نیکراه دانلود آهنگ ​ایمان علیشاهی کوچه های عاشقی دانلود آهنگ کوچه های عاشقی دانلود آهنگ ​کوچه های عاشقی از ایمان علیشاهی دانلود آهنگ ​کوچه های عاشقی با صدای ایمان علیشاهی متن آهنگ کوچه های عاشقی ​ایمان علیشاهی دانلود آهنگ بیا برگرد از مهران محمدی دانلود آهنگ بیا برگرد با صدای مهران محمدی دانلود آهنگ مهران محمدی دانلود آهنگ مهران محمدی بیا برگرد متن آهنگ بیا برگرد مهران محمدی دانلود آهنگ چشمای تو از مهدی مقدم دانلود آهنگ چشمای تو با صدای مهدی مقدم دانلود آهنگ مهدی مقدم چشمای تو متن آهنگ چشمای تو مهدی مقدم دانلود موزیک ویدیو امیر تتلو انرژی هسته ای دانلود موزیک ویدیو انرژی هسته ای دانلود موزیک ویدیو انرژی هسته ای از امیر تتلو دانلود موزیک ویدیو انرژی هسته ای با صدای امیر تتلو دانلود آهنگ دستامو بگیر از میثم ابراهیمی دانلود آهنگ دستامو بگیر با صدای میثم ابراهیمی دانلود آهنگ میثم ابراهیمی دستامو بگیر متن آهنگ دستامو بگیر میثم ابراهیمی دانلود آهنگ امیرالقشون دانلود آهنگ امیرالقشون از علیرضا آذر دانلود آهنگ امیرالقشون با صدای علیرضا آذر دانلود آهنگ علی نارین دانلود آهنگ علیرضا آذر امیرالقشون متن آهنگ امیرالقشون علیرضا آذر دانلود آهنگ امیرعباس گلاب دیونه دانلود آهنگ دیونه از امیرعباس گلاب دانلود آهنگ دیونه با صدای امیرعباس گلاب متن آهنگ دیونه امیرعباس گلاب دانلود آهنگ یکی هواتو داره از یوسف انوشه دانلود آهنگ یکی هواتو داره با صدای یوسف انوشه دانلود آهنگ یوسف انوشه یکی هواتو داره متن آهنگ یکی هواتو داره یوسف انوشه