کنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد

کنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد

موسیقی ما - در شرایط کنونی که تمامی جوامع و بشریت در حال دست و پنجه نرم کردن با خشونت و سختی و مشکلات عمیق و پیچیده زندگی هستند ، روح انسان احتیاج به آرامش و لطافت دارد و به گمان من هیچ مرهمی بهتر از شعرهای خیام نیست .

« پری ملکی » بانوی خواننده پیشکسوت کشور و سرپرست گروه «خنیا» از کنسرت آذرماه خود با عنوان «شبی با خیام» خبرداد و گفت: من به همراه گروه موسیقی «خُنیا» روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دوم و سوم آذر ماه کنسرتی به صورت هم خوانی و هم نوازی، در تالار وحدت اجرا خواهیم کرد.

وی درباره دلیل نام گذاری این کنسرت به نام « خیام » توضیح داد: من خیام را خیلی دوست دارم و به همین دلیل نیز تمامی قطعاتی که برای این کنسرت انتخاب شده ، از شعرهای خیام است .

این هنرمند افزود: من فکر می کنم در شرایط کنونی که تمامی جوامع و بشریت در حال دست و پنجه نرم کردن با خشونت و سختی و مشکلات عمیق و پیچیده زندگی هستند ، روح انسان احتیاج به آرامش و لطافت دارد و به گمان من هیچ مرهمی بهتر از شعرهای خیام نیست .

ملکی ادامه داد: با شعرهای خیام ، انسان می فهمد که باید قدر لحظه لحظه از زندگی خود را بداند و به جای باقی ماندن در گذشته و یا تنها وقف آینده شدن ، از همان نفسی که بالا می آید ، نهایت استفاده را بکند .

وی با بیان این که آهنگسازی این کنسرت نیز براساس سروده های خیام و مناسب با فضای شعرها و تصنیف های خیام است ، توضیح داد: موسیقی های این کنسرت ، در دو بخش دستگاه‌های راست پنجگاه و ماهور و آواز اصفهان است که ساخته هنرمندان جوان کشور ، بهرنگ بقایی و جلال امیرپورسعید است.

این خواننده پیشکسوت ، درباره این که مدتی است به جای کنسرت بانوان ، کنسرت های عمومی و مختلط برگزار می کند ، گفت: به عقیده من مدت هاست که دوره تقسیم بندی جنسی گذشته است . زیرا نفس هنر با امری معنوی ارتباط دارد و امری معنوی را نمی توان مرزبندی کرد.

وی با بیان این که متاسفانه کنسرت های بانوان معمولا به اجرای آثار تکراری ، سبک و سطح پایین اختصاص دارد و هیچ بازتابی هم ندارد؛ افزود:من به عنوان یک انسان برای فعالیت و زحمتی که کشیده ام ، احترام قائلم و می خواهم از بازتاب و دسترنج فعالیت خود مطلع باشم .

سرپرست گروه «خنیا» تصریح کرد: به شخصه برایم مهم است که منتقدان درباره کارمن چه نظری دارند و خبرنگاران، هنرمندان و دیگر اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، کارمرا چگونه ارزیاب می کنند.

ملکی بیان کرد: وقتی کسی برای فعالیت و زحمت ما درکنسرت بانوان ارجی قائل نیست و هویتی درنظر گرفته نمی شود ، باید دید را باز تر کرد و با همسرایی افراد گوناگون این کنسرت را عمومی و برای همه انسان ها برگزار کرد.

این هنرمند در پایان به معرفی افراد گروهش پرداخت وگفت: در این برنامه جلال امیرپورسعید (تار)، آوا ایوبی (تارباس و عود)، بهرنگ بقایی (تار)، هومان رومی (کمانچه)، محمدرضا ساکی (دف و کوزه) و بامداد ملکی (تنبک و دوایر کوکی) می نوازند . هم چنین علیرضا وکیلی‬منش، حمیرا مظاهری و آوا ایوبی به عنوان صدای همخوان ، گروه را همراهی می‏کنند.

گفتنی است ، گروه موسیقی «خُنیا» به سرپرستی «پری ملکی» روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دوم و سوم آذر ماه 1389 کنسرتی به صورت همخوانی و همنوازی، در ساعت بیست و یک در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.


منبع: 
پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایرانکنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد
کنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد


تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1389 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ حامد پورابراهیم دانلود آهنگ حامد پورابراهیم فرکانس تنهایی دانلود آهنگ فرکانس تنهایی دانلود آهنگ فرکانس تنهایی از حامد پورابراهیم دانلود آهنگ فرکانس تنهایی با صدای حامد پورابراهیم متن آهنگ فرکانس تنهایی حامد پورابراهیم دانلود آهنگ زکی شمس آبادی عشق منی دانلود آهنگ عشق منی از زکی شمس آبادی دانلود آهنگ عشق منی با صدای زکی شمس آبادی متن آهنگ جدید عشق منی زکی شمس آبادی دانلود آهنگ دلتنگم از ناصر صدر دانلود آهنگ دلتنگم با صدای ناصر صدر دانلود آهنگ ناصر صدر دلتنگم متن آهنگ جدید دلتنگم ناصر صدر دانلود آهنگ احسان غیبی یه نفر دانلود آهنگ یه نفر از احسان غیبی دانلود آهنگ یه نفر با صدای احسان غیبی متن آهنگ جدید یه نفر احسان غیبی دانلود آهنگ دختر خوبی باش دانلود آهنگ دختر خوبی باش از وحید حاجی تبار دانلود آهنگ دختر خوبی باش با صدای وحید حاجی تبار دانلود آهنگ وحید حاجی تبار دختر خوبی باش متن آهنگ دختر خوبی باش وحید حاجی تبار دانلود آهنگ محسن یگانه نا امیدم میکنی دانلود آهنگ نا امیدم میکنی دانلود آهنگ نا امیدم میکنی از محسن یگانه دانلود آهنگ نا امیدم میکنی با صدای محسن یگانه متن آهنگ جدید نا امیدم میکنی محسن یگانه دانلود آهنگ میلاد حاجی پور مینا بنفش دانلود آهنگ مینا بنفش دانلود آهنگ مینا بنفش از میلاد حاجی پور دانلود آهنگ مینا بنفش با صدای میلاد حاجی پور متن آهنگ جدید مینا بنفش میلاد حاجی پور دانلود آهنگ حسین زهره دانلود آهنگ مرحم دانلود آهنگ مرحم از مصطفی فتاحی دانلود آهنگ مرحم با صدای مصطفی فتاحی دانلود آهنگ مصطفی فتاحی مرحم متن آهنگ جدید مرحم مصطفی فتاحی دانلود آهنگ چرا نگرید چشم دانلود آهنگ چرا نگرید چشم از میلاد درخشانی دانلود آهنگ چرا نگرید چشم با صدای میلاد درخشانی دانلود آهنگ میلاد درخشانی چرا نگرید چشم متن آهنگ جدید چرا نگرید چشم میلاد درخشانی دانلود موزیک ویدیو راهیان نور دانلود موزیک ویدیو علی یگانه دانلود نماهنگ جدید دانلود آهنگ بی تو از فرشید رئوفی دانلود آهنگ بی تو با صدای فرشید رئوفی دانلود آهنگ فرشید رئوفی بی تو