کنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد

کنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد

موسیقی ما - در شرایط کنونی که تمامی جوامع و بشریت در حال دست و پنجه نرم کردن با خشونت و سختی و مشکلات عمیق و پیچیده زندگی هستند ، روح انسان احتیاج به آرامش و لطافت دارد و به گمان من هیچ مرهمی بهتر از شعرهای خیام نیست .

« پری ملکی » بانوی خواننده پیشکسوت کشور و سرپرست گروه «خنیا» از کنسرت آذرماه خود با عنوان «شبی با خیام» خبرداد و گفت: من به همراه گروه موسیقی «خُنیا» روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دوم و سوم آذر ماه کنسرتی به صورت هم خوانی و هم نوازی، در تالار وحدت اجرا خواهیم کرد.

وی درباره دلیل نام گذاری این کنسرت به نام « خیام » توضیح داد: من خیام را خیلی دوست دارم و به همین دلیل نیز تمامی قطعاتی که برای این کنسرت انتخاب شده ، از شعرهای خیام است .

این هنرمند افزود: من فکر می کنم در شرایط کنونی که تمامی جوامع و بشریت در حال دست و پنجه نرم کردن با خشونت و سختی و مشکلات عمیق و پیچیده زندگی هستند ، روح انسان احتیاج به آرامش و لطافت دارد و به گمان من هیچ مرهمی بهتر از شعرهای خیام نیست .

ملکی ادامه داد: با شعرهای خیام ، انسان می فهمد که باید قدر لحظه لحظه از زندگی خود را بداند و به جای باقی ماندن در گذشته و یا تنها وقف آینده شدن ، از همان نفسی که بالا می آید ، نهایت استفاده را بکند .

وی با بیان این که آهنگسازی این کنسرت نیز براساس سروده های خیام و مناسب با فضای شعرها و تصنیف های خیام است ، توضیح داد: موسیقی های این کنسرت ، در دو بخش دستگاه‌های راست پنجگاه و ماهور و آواز اصفهان است که ساخته هنرمندان جوان کشور ، بهرنگ بقایی و جلال امیرپورسعید است.

این خواننده پیشکسوت ، درباره این که مدتی است به جای کنسرت بانوان ، کنسرت های عمومی و مختلط برگزار می کند ، گفت: به عقیده من مدت هاست که دوره تقسیم بندی جنسی گذشته است . زیرا نفس هنر با امری معنوی ارتباط دارد و امری معنوی را نمی توان مرزبندی کرد.

وی با بیان این که متاسفانه کنسرت های بانوان معمولا به اجرای آثار تکراری ، سبک و سطح پایین اختصاص دارد و هیچ بازتابی هم ندارد؛ افزود:من به عنوان یک انسان برای فعالیت و زحمتی که کشیده ام ، احترام قائلم و می خواهم از بازتاب و دسترنج فعالیت خود مطلع باشم .

سرپرست گروه «خنیا» تصریح کرد: به شخصه برایم مهم است که منتقدان درباره کارمن چه نظری دارند و خبرنگاران، هنرمندان و دیگر اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، کارمرا چگونه ارزیاب می کنند.

ملکی بیان کرد: وقتی کسی برای فعالیت و زحمت ما درکنسرت بانوان ارجی قائل نیست و هویتی درنظر گرفته نمی شود ، باید دید را باز تر کرد و با همسرایی افراد گوناگون این کنسرت را عمومی و برای همه انسان ها برگزار کرد.

این هنرمند در پایان به معرفی افراد گروهش پرداخت وگفت: در این برنامه جلال امیرپورسعید (تار)، آوا ایوبی (تارباس و عود)، بهرنگ بقایی (تار)، هومان رومی (کمانچه)، محمدرضا ساکی (دف و کوزه) و بامداد ملکی (تنبک و دوایر کوکی) می نوازند . هم چنین علیرضا وکیلی‬منش، حمیرا مظاهری و آوا ایوبی به عنوان صدای همخوان ، گروه را همراهی می‏کنند.

گفتنی است ، گروه موسیقی «خُنیا» به سرپرستی «پری ملکی» روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دوم و سوم آذر ماه 1389 کنسرتی به صورت همخوانی و همنوازی، در ساعت بیست و یک در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.


منبع: 
پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایرانکنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد
کنسرت آذرماه خود را با عنوان «شبی با خیام» برگزار خواهم کرد


تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1389 - 00:00


آهنگ های مشابه

آهنگ مرکز
آهنگ مرکز
سامی یوسف
آهنگ پاییز تنهایی
آهنگ پاییز تنهایی
احسان خواجه امیری
آهنگ اثر انگشت
آهنگ اثر انگشت
علیرضا آذر و میلاد بابایی

ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ بانوی شرقی متن آهنگ جدید بانوی شرقی حبیب دانلود آهنگ باید بگذره متن آهنگ باید بگذره احسان غیبی دانلود آهنگ اینکه نمیشه متن آهنگ جدید اینکه نمیشه میثم ابراهیمی دانلود آهنگ گلخانه دانلود تیتراژ برنامه گلخانه متن آهنگ جدید گلخانه حامد محضرنیا دانلود آهنگ فقط متن آهنگ جدید فقط علی مولایی متن آهنگ جدید درکم کن امیر یگانه دانلود آهنگ عاشق شو متن آهنگ جدید عاشق شو شهاب رمضان دانلود آهنگ بازی متن آهنگ جدید بازی مصطفی یگانه دانلود آهنگ آرایش متن آهنگ جدید آرایش رستاک دانلود آهنگ کی گفته متن آهنگ جدید کی گفته مجید یحیایی دانلود آهنگ بابا حسین متن آهنگ جدید بابا حسین علی باقری دانلود آهنگ اشک متن آهنگ جدید اشک میثم ابراهیمی متن آهنگ کی گفته علیرضا روزگار دانلود آهنگ سوختم و ساختم دانلود آلبوم مسیحا دانلود آهنگ آقا جون دانلود آهنگ آقا جون از سعید کرمانی دانلود آهنگ آقا جون با صدای سعید کرمانی دانلود آهنگ سعید کرمانی آقا جون دانلود آهنگ محرم سعید کرمانی متن آهنگ آقا جون سعید کرمانی دانلود آهنگ ترافیک متن آهنگ ترافیک سعید مدرس دانلود آهنگ تشنه کربلا دانلود آهنگ وحید اصلانی دانلود آهنگ ماه عشق دانلود آهنگ محمد علیپور متن آهنگ جدید ماه عشق محمد علیپور دانلود آهنگ دلم می خواست متن آهنگ جدید دلم می خواست مهرزاد خواجه امیری دانلود آهنگ مقصر متن آهنگ جدید مقصر حمید عسکری دانلود آهنگ علیرضا عباس زاده دانلود آهنگ واویلا حرم آواره شده دانلود آهنگ لالایی رقیه دانلود آهنگ محمود خانی دانلود آهنگ حسین زینالی دانلود آهنگ زینب بانوی عشق