کنسرت فلامنکو مهدی محققی برگزار می‌شود

کنسرت فلامنکو مهدی محققی برگزار می‌شود

موسیقی ما - گروه موسیقی فلامنکو به سرپرستی مهدی محققی 23 و 24 مهر در فرهنگسرای ارسباران به روی صحنه می رود. در این کنسرت که از ساعت 20:30 برگزار می شود قطعاتی از گیتار فلامنکو و لاتین به همراهی آواز فلامنکو اجرا می شود.

 گروه فلامنکو در این کنسرت آثاری از پاکو دلوسیا ،ویسنت آمیگو ، کامارون دلا ایسلا و برخی دیگر از بزرگان عرصه موسیقی فلامنکو را به همراه قطعاتی از مهدی محققی و درنیک حق وردیان اجرا می کند و برخی از این قطعات به وسیله پیانو توسط مسعود سلطانی که به عنوان نوازنده میهمان در گروه حضور دارد اجرا می شود.

در این کنسرت حسن نجف (آواز)، درنیک حق وردیان (گیتار)، آرین کشیشی (گیتار باس)، مهرداد علیزاده (پرکاشن)، مسعود سلطانی ( پیانو) و مهدی محققی (به‌عنوان سرپرست و نوازنده گیتار) گروه فلامنکو را همراهی می‌کنند. مهدی محققی متولد 23 خرداد سال 1358 در تهران است. تحصیلات او مهندسی صنایع است. بعد از فراگیری ساز نی توسط پدر، به تشویق ایشان در سال 1368به فراگیری آواز و تار نزد رامین اصلاح پرداخت و بعد از فراگیری ردیف‌سازی و آوازی موسیقی دستگاهی ایران، به اجرای برنامه به همراه استاد در تالار گلریز و مجموعه دشت بهشت پرداخت. از دیگر فعالیت‌های او در زمینه موسیقی دستگاهی ایران، می‌توان از اجرا در فرهنگسراهای بانو، ابن سینا و شفق نام برد. از سال 1376 به صورت خود آموز به فراگیری موسیقی فلامنکو و ساز گیتار پرداخت و این سبک را به‌طور جدی دنبال کرد.

در سال 1384 در جشنواره سراسری گیتار نوازان اصفهان شرکت کرد و موفق به کسب مقام دوم در سبک فلامنکو گشت. سپس در سال 1384 اولین اجرای فلامنکوی خود را به همراه دوستانش ابتدا در اصفهان و سپس در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار کرد. بعد از این دو اجرا به ضبط آلبوم به‌همراه حسن نجف، خواننده فلامنکو مبادرت ورزید و این آلبوم که اولین آلبوم با همراهی آواز در تاریخ موسیقی فلامنکوی ایران است با نام گیتار سپید، هم اکنون با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازار موسیقی موجود است. در سال 1385 در اولین دوره مسابقات فلامنکو که با همکاری سفارت اسپانیا در ایران، در شهر تهران برگزار شد مقام دوم را کسب کرد. از دیگر تجربیات او می‌توان از اجرای موسیقی فلامنکو بدون کلام در سال 1385 و اجرای موسیقی فلامنکو به همراهی آواز در سال 1386 در فرهنگسرای هنر (ارسباران) نام برد.


منبع: 

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 مهر 1388 - 00:00


آهنگ های مشابه


ارسال دیدگاه
آهنگ های جدید
در حال پخش
دانلود آهنگ افشین وصالی دانلود آهنگ خواب عشق دانلود آهنگ خواب عشق از مصطفی ملکی و افشین وصالی دانلود آهنگ خواب عشق با صدای مصطفی ملکی و افشین وصالی دانلود آهنگ مصطفی ملکی دانلود آهنگ مصطفی ملکی و افشین وصالی خواب عشق دانلود آهنگ گناه کارم از مجید زند دانلود آهنگ گناه کارم با صدای مجید زند دانلود آهنگ مجید زند گناه کارم دانلود آهنگ افشار ملودی گریه کن دانلود آهنگ گریه کن از افشار ملودی دانلود آهنگ گریه کن با صدای افشار ملودی دانلود آهنگ امیر عباس گلاب توسل دانلود آهنگ توسل دانلود آهنگ توسل از امیر عباس گلاب دانلود آهنگ توسل با صدای امیر عباس گلاب متن آهنگ توسل امیر عباس گلاب دانلود آهنگ احمد بیرانوند دانلود آهنگ احمد بیرانوند مردای خدایی دانلود آهنگ مردای خدایی دانلود آهنگ مردای خدایی از احمد بیرانوند دانلود آهنگ مردای خدایی با صدای احمد بیرانوند دانلود آهنگ احمدرضا غلامی دانلود آهنگ احمدرضا غلامی و مهدی باقری اسم تو دانلود آهنگ اسم تو از احمدرضا غلامی و مهدی باقری دانلود آهنگ اسم تو با صدای احمدرضا غلامی و مهدی باقری دانلود آهنگ مهدی باقری دانلود آهنگ بابا از مهدی سلا دانلود آهنگ بابا با صدای مهدی سلا دانلود آهنگ مهدی سلا دانلود آهنگ مهدی سلا بابا دانلود آهنگ پیمان رزمجویی دست های خونی دانلود آهنگ دست های خونی از پیمان رزمجویی دانلود آهنگ دست های خونی با صدای پیمان رزمجویی دانلود آهنگ حب الحسین دانلود آهنگ حب الحسین از گروه نبض دانلود آهنگ حب الحسین با صدای گروه نبض دانلود آهنگ گروه نبض دانلود آهنگ گروه نبض حب الحسین دانلود آهنگ حس غریب از رضا تقویی دانلود آهنگ حس غریب با صدای رضا تقویی دانلود آهنگ رضا تقویی دانلود آهنگ رضا تقویی حس غریب دانلود آهنگ سفینه النجاه 2 دانلود آهنگ سفینه النجاه 2 از محمدحسین دانلود آهنگ سفینه النجاه 2 با صدای محمدحسین دانلود آهنگ محمدحسین سفینه النجاه 2 دانلود آهنگ باب الحوائج دانلود آهنگ باب الحوائج از علی زند وکیلی دانلود آهنگ باب الحوائج با صدای علی زند وکیلی